[ Genex 99 @ 04.03.2005. 10:50 ] @
Gledajuci davno emisiju NA RUBU ZNANOSTI ,HTV 1, sjetio sam se da su govorili o putovanju iy buducnosti u proslost.

Ne vezano kako je rasprava izmedju dva dr.sci. protekla jedan od njih je spomenuo da je jedan slucaj iz New York-a zabilljezen u kome je jedan covjek dosao u bolnicu, pod dijagnozom nekogdoktora , da je "LUD".

Covjek je tvrdio da je iz daleke Buducnosti, da im moze pokazati "stroj" kojim je dosao, i ako mu i dalje ne vjeruju da im moze reci lijek za sidu. Ovi mu naravo nisu vjerovali i u uz podsmjeh je covjek zavrsio na ludnici.

KAko je dalje slucaj protekao nisma siguran ali zamislite samo koji bio to apsurd bio za nas da je on realy MAN from the FUTURE.

Da li je netko cuo o ovoj prici ili mozda zna par linkova . Ja nisam bas pronasao mnogo.

[Ovu poruku je menjao Genex 99 dana 05.03.2005. u 09:29 GMT+1]
[ Corey @ 05.03.2005. 15:02 ] @
Ko će znati.....možda se i nešto uradi na tom polju kroz 100 godina ili manje.
[ Mihailo @ 05.03.2005. 15:19 ] @
Pa, i trebao je da završi u ludnici. Čak i da je „došao iz budućnosti“ lud je što to priča :o)
[ Beltrammi @ 05.03.2005. 18:37 ] @
on je lud, a ovi sto mu veruju su jos ludji. Takvo putovanje nije moguce jer uzrok i posledica ne mogu zameniti mesta.
[ MileG @ 05.03.2005. 18:43 ] @
Citat:
Takvo putovanje nije moguce jer uzrok i posledica ne mogu zameniti mesta
Tako se nekada mislilo za svakojake stvari, koje su danas suprotne od tadasnjih ubijedjenja. Mnogo je primjera sad da navodim a svi ih znamo.

* ja bi trk u kladionicu :o)
[ BytEfLUSh @ 05.03.2005. 18:45 ] @
A mene baš zanima kakva je to dijagnoza "LUD"?

Lucidno Uneređen Demon?
Levoruki Uskršnji Dođoš?
[ Mitrović Srđan @ 05.03.2005. 18:53 ] @
a jel neko gledo film K-Pax???
odlicno pokazuje pve vrste teorije putovanja kroz vreme :)
[ AleksandarNS @ 05.03.2005. 19:05 ] @
@blood
eee ali mi ne znamo shta se desilo na kraju sa kevin spejsijem (ako je to on u tom filmu). :)
[ old @ 06.03.2005. 00:22 ] @
Ima toga i kod nas...
(04.03.2005. - 13:42)
Tema je premeštena iz foruma Fizika u forum Čekaonica
(05.03.2005. - 13:59)
Tema je premeštena iz foruma Čekaonica u forum MadZone

i odatle nema nazad


[ Pirossi @ 06.03.2005. 00:42 ] @
Citat:
AleksandarNS:
@blood
eee ali mi ne znamo shta se desilo na kraju sa kevin spejsijem (ako je to on u tom filmu).

Jok ja sam. Pa pisalo je na omotu da je on :P
[ AleksandarNS @ 06.03.2005. 15:55 ] @
@Pirossi
nemam ja pojma :) davno sam ga gledao....
ne veruj svemu shto prochitash na omotu :D:D
[ JOJO847 @ 06.03.2005. 16:44 ] @
Ako se ne varam štos je bio u tome što je napravio neki rac-ku na burzi ( točno je predvidio što če se desiti) ali glavna stvar je bila u tome da on nigdje nije službeno postojao.Ni u policiji ni igdje drugdje. a nestao bez traga. Može bit prevarant pa u kombinaciji s ljudskim neznanjem i maštom = čovjek iz budućnosti.
a u biti - ko ga zna što on je i dal je to sve istina


Kevin Spacey u K-PAXU nije bio iz budućnosti nego s planeta zvanog K-PAX. ne miješaj svemirce i ljude iz budućnosti ))

Ako Nikola Tesla nije smislio vremeplov, e onda nije niko Iako i tu postoje neke bla bla teorije kao što jedna govori o sumnjivoj smrti, a druga o sumnjivom nestanku svih papira iz njegove sobe.i sve opet krivi ti isti ljudi iz budućnosti.
[ BytEfLUSh @ 06.03.2005. 16:47 ] @
Pre bih ja ovo poredio sa filmom "12 Monkeys" (Bruce Willis, Brad Pitt) nego sa "K-PAX"...
[ darkofdoom83 @ 06.03.2005. 17:10 ] @
Da je taj čovek došao iz budućnosti ja bi znao,jer imam mašinu koja registruje iznenadne vremenske rupe,bilo gde da se pojave u celom svetu. Ovde sam ja zadužen za davanje dozvola,kojim mogu da dođu iz vama tkzv. budućnosti.
[ superbaka @ 06.03.2005. 20:27 ] @
eto... sad je taj tip promenio buducnost i s*ebao mi planove da postanem milionaire...
[ johnnie @ 06.03.2005. 21:02 ] @
Ajd ako dodje opet privedite ga na forum, da nam malo isprica sta zna...
Ili ga preselite odmah na temu "loto groznica"...
[ JimRainor @ 06.03.2005. 22:29 ] @
Prica za jako, jako malu decu. Sto nije prvo dao lek protiv side pa onda, kad postane slavan, rekao da je iz buducnosti. Sigurno bi dobio Nobelovu nagradu za medicinu i bio velik bar kao Fleming (koji je dobio Nobelovu za penicilin) pa ga onda uopste ne bi mogli tako lako strpati u ludaru cak i da mu ne poveruju. U svakom slucaju bar bi imao sansu da dokazuje da je iz buducnosti pred najvecim fizicarima sveta a ne pred psihijatrima (ne nameravam da nekome vredjam profesiju, samo napominjem da je prosecan psihijatar mnogo manje kompetentan za diskusije o vremeplovu od prosecnog fizicara).
[ FormatC @ 07.03.2005. 01:54 ] @
Citat:
U svakom slucaju bar bi imao sansu da dokazuje da je iz buducnosti pred najvecim fizicarima sveta a ne pred psihijatrima

Teško bilo je dosta poznatih naučnika što su poludeli pa su išli u ludnicu ko i svi i nikakvi im fizičari nisu proveravali tvrdnje.
Inače, još ludji od njega su ti koji prave emisije u kojima izgleda kao da je to nešto tačno. Ili je to jer bi ovaj mogo da ih tuži (ali kako kad je ludak tj. nesposoban).
I jel' imao neka dokumenta pošto kol'ko ja znam to u americi nije obavezno.
[ Genex 99 @ 07.03.2005. 09:34 ] @
Ludji sam ja sto sam vam postavio temu.

Covjek koji bi i dosao iz buducnosti , mislite da bi to objavio CNN i BBC u 17.00 na vijestima? PA takve se stvari zataskavaju ne stotinama godina nego zauvek.

Ovi skeptici koji se razumeju u "FIZIKU" trebali bi znati jedno od osnovnih pravila FIZIKE a to je da nista nije nemoguce. Ja nisam netko tko ce brzo pojerovati ali sam pitao da li je netko do sada to nasao na NETU?

Nije on ludji sto je govorio nego ti sto su ga "PROGUTALI".
[ Ivan Dimkovic @ 07.03.2005. 10:22 ] @
Citat:

Covjek koji bi i dosao iz buducnosti , mislite da bi to objavio CNN i BBC u 17.00 na vijestima? PA takve se stvari zataskavaju ne stotinama godina nego zauvek.


Mozda jednostavno takve stvari ne postoje? ;-)
[ djordje @ 07.03.2005. 11:18 ] @
Citat:
uzrok i posledica ne mogu zameniti mesta.


Mogu, cini mi se, ali svejedno sve je to vezano za prostor. Kad bi se neko kretao brzinom svetlosti i otisao u buducnost, kad bi se vratio nazad (presao je puno sa toh 300 000 000 m/s) obrnuo bi postupak i ostao na istom.

Sad mi je jasno zasto se ovo zove Mad Zone
[ Genex 99 @ 08.03.2005. 17:08 ] @
Nije tacno da je moguce samo jedan nacin putovanja u buducnost. Raspitajte se malo bolje o kvantnoj mehanici. Tamo ce te naci dosta toga. Evo ja upravo spremam Fiziku pa da vidite da i oni kayu da "Sadasnja saznanja ne dopustaju putovanja sto i ne znaci da nisu moguca.