[ Mario @ 29.05.2002. 21:21 ] @
Kompjuterski strucnjaci sa Univerziteta u Belfastu prognoziraju da ce
reprezentacija Brazila osvojiti Svetsko prvenstvo u fudbalu, koje za neki dan
treba da pocne u Japanu i Juznoj Koreji.

Prognoza je postavljena na osnovu simulacije prvenstva koja je za osnovu imala
rang listu fudbalskih reprezentacija koju objavljuje FIFA.

U istrazivanju su analizirani svi mecevi koji su na rasporedu prvenstva, a u
obzir su uzeta rastojanja koja ekipe prelaze do stadiona na kojima igraju, vreme
za odmor izmedju utakmica kao i efekat koji ce proizvesti prelazak takmicenja iz
Juzne Koreje u Japan.

U finalu Svetskog prvenstva, prema vise puta ponovljenoj simulaciji, Brazil ce
pobediti Italiju i na taj nacin osvojiti pehar po peti put. Trece mesto zauzece
Argentina koja ce u utesnoj utkamici pobediti Spaniju.

Sto se tice Engleske i Severne Irske, u prognozi stoji da ce se obe
reprezentacije plasirati u drugi krug takmicenja, ali da ce u toj fazi koja se
odvija po "nokaut-sistemu" izgubiti od Francuske odnosno Spanije.

"Iako prognoza ima zabavni karakter, istrazivanja koja smo sproveli veoma su
ozbiljna. Nakon zavrsetka Svetskog prvenstva, nameravamo da objavimo uporedne
rezultate i nacin na koji smo sproveli nasa istrazivanja", izjavio je
rukovodilac tima koji je kreirao simulaciju.
[ Serbian Fighter @ 29.05.2002. 21:30 ] @
Omasili su za kilo
Salim se , ali isreno...
1. Argentina
2. Francuska
3. Brazil
4. Italija

Moze da bude mozda drugi raspored ove cetiri ekipe , ali dalje od toga teskoooo.
[ Predrag Damnjanovic @ 29.05.2002. 22:07 ] @
Ja tipujem na Italiju, a ako ona ne bude prva onda Brazil.
Ja sam ovo rekao jos pre mesec dana...
[ Serbian Fighter @ 29.05.2002. 22:17 ] @
Nije tema za to , ali veruj mi ... nema sanse.
Argentina ili Francuska , mada i ja mnogo vise volim Italiju i Brazil , ali iskreno ... tesko , mnogo tesko!
[ Darko Prelic @ 30.05.2002. 12:26 ] @
Ja lično navijam za Argentinu,
a to, ko će osvojiti WC, možemo samo da lupetamo..
[ Aleksandar Bosanac @ 30.05.2002. 14:39 ] @
svjetski prvak ce biti hrvatska :)

po mojem bi svjetski prvak trebala biti francuska iako navijam za italiju
[ Serbian Fighter @ 30.05.2002. 21:25 ] @
Citat:
svjetski prvak ce biti hrvatska

It is nice to have a dream
[ srki @ 30.05.2002. 21:52 ] @
e ljudi, je l' se kladite? onako pomalo, cisto da ima vise drazi kad gledate utakmice?
:-) ovi u nasim kladionicama me nerviraju. imaju mnogo manje kvote nego na recimo londonskoj kladionici a jos gledaju onako za koga vecina ljudi navija pa onda tu stave manje kvote. recimo pre kad smo i mi ucestvovali uvek kvote i nisu bile toliko velike koliko bi trebalo jer znaju da ce retko ko da se kladi protiv jugoslavije.

[ Darko Pipic @ 31.05.2002. 00:11 ] @
Citat:
Serbian_Fighter:
Lesim kladionice po Novom Sadu i BG :)
Svake nedelje bar po 100ak dm :)
Sigurica :)


Ma vazi, i svinje lete.
[ Serbian Fighter @ 31.05.2002. 00:20 ] @
Pazi , to sto ti ne znas da se kladis nije moj problem,
Svake nedelje postoje 10ak sigurnih (90%) parova , rasporedis na 3-4 tiketa , ulozis po 10dm i na jednom sigurno dobijas , a dobitak je oko 50ak dm minimum.
Ej , pa kladim se ima sigurno 2 godine svake nedelje kad ima nesto zanimljivo i mozda sam samo par puta bio u minusu ya neki weekend.
Ali ne moze srpska logika , to ne prolazi ... odigrati stub od 30 utakimca sa kvotama 1.20 i ya datih 30dinara uzeti milion maraka , a to je ono sto bi svi hteli.
Ovako sitno , uvek uspeva ... nikad vise od 6 parova , najcesce 4.
[ srki @ 31.05.2002. 01:44 ] @
ja pomalo dobijam a pomalo i gubim. sada sam u plusu oko 250 dm a bio sam cak i u minusu 150 dm dok nisam provalio kako da se kladim. pre sam isao na sigurno pa se recimo u francuskom kupu kladim na nekog koji je u vrhu tabele protiv nekog sa dna tabele i desi mi se da me za**bu jer im recimo nije ni vazna ta utakmica i ne bi im nista promenilo. e pa trik je u sledecem: kladite se na turske timove!!!! tamo su navijaci fanatici i kad bi njihov prvak izgubio od nekoga sa dna tabele napravili bi takav lom pa ne smeju da se sale i da kalkulisu i da ih boli uvo!

nego sta prognozirate za pobednika svetskog prvenstva? ja kazem argentina, italija ili spanija! znam da cudno izgleda sto sam stavio spaniju pre recimo francuske ali ako pogledamo grupe spanija do finala ima samo italiju kao prepreku a francuska bi se tukla sa englezima, brazilcima i argentincima do finala!!! argentinci se isto tuku sa englezima ali to je u grupi pa im nije frka a ako budu prvi u grupi racunam da ce samo imati prepreku brazilce ili francusku u polufinalu a to je samo jedna kriticna utakmica. brazilci vec imaju dve a to su francuzi i argentinci zato ne tipujem ni na njih. videcemo da li sam u pravu i koliko cu da dobijem ili ne daj boze izgubim :)

da rezimiramo: italija do finala ima kao prepreku samo spaniju a spanija samo italiju. zato vam je najbolje da se kladite na parovi finala i tu da stavite sve utakmice gde se pojavljuju spanci i italijani i imate siguran dobitak. (dobro ne bas sve, sigurno necete staviti italija-tunis i tako to) znaci stavite italija-argentina, italija-brazil, italija-francuska i iste parove ali sa spancima i ne mozete da izgubite jer je najmanja kvota 7.5 a imate samo 6 utakmica. znaci minimalan dobitak je 150 dm ako recimo na svaku utakmicu stavite po 100dm
[ Serbian Fighter @ 31.05.2002. 01:55 ] @
Galat i Glazgov su me 2 puta odradili
Kad sam se najmanje nadao , ali zato su u ravnotezu vratili Bajern , ManUTD i naravno Barsa
[ 01011011 @ 31.05.2002. 02:04 ] @
Ma nece uopste biti svetskog prvenstva , izbice treci svetski rat.
[ igor83 @ 31.05.2002. 13:58 ] @
ma Brazil će da rastuti sve tamo
[ MAD-MAX @ 31.05.2002. 17:16 ] @
Senegal ce biti PRVI!!!
[ srki @ 31.05.2002. 19:04 ] @
moji favoriti:
1. italija
2. argentina
3. spanija
4. brazil

ulozio sam na ta cetiri tima pa cemo videti da li cu dobiti. verovatno hocu ali pitanje je koliko.
[ Mario @ 31.05.2002. 21:54 ] @
Citat:
MAD-MAX:
Senegal ce biti PRVI!!!

Ja sam to pričao, svi su mi se smejali. Posle pobede nad Francuzima su ućutali.
[ Serbian Fighter @ 31.05.2002. 22:07 ] @
Kina - Kamerun finale
Senegal - Juzna Koreja za trece mesto


P.s. Ekipa koja je izgubila prvo kolo nikada NIJE OSVOJILA svetsko prvenstvo , sanse da Francuzi tu tradiciju sruse su smesne , stoga ko se klaio na njih ...
[ MasterOfUndead @ 31.05.2002. 23:19 ] @
poZ

Ja mislim da ce Italija osvojiti , a to sam juce u kladioni stavio i na papir . Kvota je 5.75 pa bice mi fino ako tako i bude :p
Kontam da Francuska nema apsolutno nikakve sanse da osvoje , a pogotovo nakon ovog poraza danas . Brazil ?! Pa ko im zna , imaju jak tim najjaci su tehnicari na svetu uvek bili i ostali , ali nisam siguran da ce doci do finala a ne da ce osvojiti titulu . Pored Italije mozda tu jos dodje Argentina , Urugvaj , a mozda cak i ludaci iz Portugalije :p Jedino sto kontam da ce neko od ovih camova iz Afrike sasvim sigurno dogurati do polufinala , a sad da li ce to biti Nigerija , Kamerun ili Senegal to ne znam , ali kontam da mora neko od tih camova da dodje do polufinala , Mislim ne mora , ali moje misljenje je da HOCE :D

Nego sta kazete za onu namestaljku po grupama da Japan upadne u najsmesniju grupu :) Japan , Belgija , Rusija , Tunis :p Pa stvarno da su birali , ne bi mogli izabrati smesniju grupu . Jedno je sigurno , ko god prodje iz te grupe dalje , taj ce izgubiti odmah u sledecem krugu takmicenja :)

Aj mrzi me vise da pisem caoooooooo
[ MoDcHe @ 31.05.2002. 23:58 ] @
1. Nigerija
2. Italija
3. Argentina
[ Serbian Fighter @ 01.06.2002. 00:08 ] @
Moj kompjuktor i FIFA kazu da cu ja sa Brazilom biti prvak , ali isto to su rekli i za Kinu i za Juznu Koreju na begginer
Moguce senzacije su:
1. Kamerun
2. Nigerija
3. Kina
4. Paragvaj
Ali ne dalje od polufinala
[ Mario @ 01.06.2002. 13:16 ] @
Danska-Urugvaj 2:1

Lično, meni se sviđa paragvaj, imaju mnogo ludog golmana, Čilaverta.
[ Mario @ 01.06.2002. 16:16 ] @
Nemačka-S.Arabija 8:0

Svaka cast svabama mada im nije bilo tako tesko.
Igrali su sa 50% snaga a zabili ovim Arapima 8 komada.Zamalo da sruse nas rekord iz '74, 9-0 protiv Zaira.
YUGOSLAVIA - ZAIRE 9:0 (6:0)
18.06.74 (19.30) Gelsenkirchen, Parkstadion
(Attendance: 31000)

YUGOSLAVIA: Maric, Buljan, Katalinski,
Bogicevic, E. Hadziabdic, Bajevic, Oblak,
Acimovic, Petkovic, Surjak, Dzajic (c)

ZAIRE: Kazadi (21 Tubilandu), Mwepu, Mukombo,
Buhanga, Lobilo, Kilasu, Kembo, Mana, N'daye,
Kidumu (c), Kakoko (46 Mayanga)

1:0 Bajevic (8), 2:0 Dzajic (14)
3:0 Surjak (18), 4:0 Katalinski (28)
5:0 Bajevic (30), 6:0 Bogicevic (38)
7:0 Oblak (51), 8:0 Petkovic (65)
9:0 Bajevic (81)

booked: E. Hadziabdic
sent off: N'daye (23)
Referee: Delgado (Colombia)
[ Mario @ 01.06.2002. 16:18 ] @
Kvota za ovaj rezultat Ger-S.Arabija od 8-0 je bio 70 !!!!!
Jel se ko kladio Miroslava Klosea za prvog strelca mondijala ? Kvota mu je sigurno bila 200 000!!!
Sa ovim, i onim rezultatom od juče(Francuska-Senegal 0:1)ja bih danas bio bogat čovek.
[ Aleksandar Bosanac @ 01.06.2002. 16:25 ] @
ma ja mislim da previse kalkulisemo
kako je pocelo lako bi moglo da bude, da nijedan od takozvanih favorita ne zavrsi kao svjetski prvak

btw. dali ste gledali njemacka-saudijska arabija 8:0

[ Serbian Fighter @ 01.06.2002. 17:34 ] @
1. PARAGVAJ ZAKON
2. SVABE ... BLAGO SU POLOMILE SA
3. E DA JE NEKO IMAO HERCA DA SE KLADI NA TA DVA ...

Pre bi se kladio na Senegal nego sto bi rekao 8:0 ... cak je i Radomir Antic rekao pre 10ak dana da ce biti X FRA-SEN ...
[ Bobi-Wan Kenobi @ 01.06.2002. 20:44 ] @
"Do not underestimate the power of the verovatnoca&statistika."
"There is no such thing as luck."

Ja bih zabranio ulaz u kladionice za starije od 18 godina. Nikako mladje.

Kompjuterski strucnjaci sa Univerziteta u Belfastu prognoziraju da ce
reprezentacija Brazila osvojiti Svetsko prvenstvo u fudbalu, koje za neki dan treba da pocne u Japanu i Juznoj Koreji.

Ovo je zanimljivo sa profesionalne strane. Ako neko naleti slicne informacije bilo bi lepo da ih podeli sa ostalima.
Pozdrav svima.
[ Serbian Fighter @ 01.06.2002. 21:45 ] @
Mozda ne bi bilo lose reci na osnovu ceka to kompjuter kaze???
Na papiru i na proslom prvnestvu je bilo jacih reprezentacija od Fracuske , da ne kazem Hrvatske i sl pa su se jako visoko plasirale.
[ Mario @ 01.06.2002. 22:54 ] @
Nemam pojma, mislim da je sve uzeto u obzir(dosadašnji uspesi, igrački kadar). Budimo realni, pa Brazil još uvek ima odličnu ekipu.
[ Serbian Fighter @ 01.06.2002. 23:13 ] @
Daleko od toga da nema , ali ipak ... ITALIJA , FRANCUSKA , HOLANDIJA (jes da se nije plasirala , ali gledamo samo papir i imena) , ARGENTINA itd.
Mislim da nema bolju ekipu od Argentine ... Da je Romario (covek je Bog sa loptom) tu , mozda .. ovako ... ne.
[ srki @ 02.06.2002. 00:17 ] @
Citat:
Bobi-Wan Kenobi:

Ja bih zabranio ulaz u kladionice za starije od 18 godina. Nikako mladje.



pa i zabranjeno je!!!!! ovde u lokalnoj kladionici na ulazu pise zabranjeno za osobe ispod 18 godina i unutra ima okaceni clanovi zakona pa opet oni pustaju decu od 14-15 godina da se klade.
znaci zakon je zabranio a kladionice ne obracaju paznju na to kad u blizini nema pajkana sto je i logicno.
[ Bobi-Wan Kenobi @ 02.06.2002. 00:39 ] @
Citat:
srki:
pa i zabranjeno je!!!!! ovde u lokalnoj kladionici na ulazu pise zabranjeno za osobe ispod 18 godina i unutra ima okaceni clanovi zakona pa opet oni pustaju decu od


Pogresno si razumeo. U mojoj poruci stoji: "iznad 18 godina".
Misljenja sam da covek sa elementarnim znanjem srodnih oblasti matematike ne bi smeo da se kladi iz materijalnih razloga. Nisam cuo, ni video da je kladionica zatvorena zbog stalnih gubitaka, niti da je neko "pobedio sistem".
"Thrill" je cesto pominjan razlog za kladjenje. Isti razlog se pominje i u diskusijama o lakim narkoticima. Istina je verovatno negde izmedju. Ne mislite tako? Nemam problem sa tim. Uzivajte.

Kladionice treba zatvoriti. Racionalno razmisljanje. Nista licno.
Pozdrav!
[ Serbian Fighter @ 02.06.2002. 00:47 ] @
To je samo vrsta zabave , kockanje , kladjenje , i sl.
Zabava koja kosta i koja moze izazvati zavisnost ... ali postoji li neka koja ne moze?
[ Bobi-Wan Kenobi @ 02.06.2002. 01:35 ] @
Citat:
Serbian_Fighter:
Zabava koja kosta i koja moze izazvati zavisnost ... ali postoji li neka koja ne moze?


Pitanje na mestu. Odgovor barem meni nije ocigledan. Alkohol, seks, droga, kocka, igra, posao nekome cine zabavu. Sve to bez kontrole stvara zavist... sa kontrolom vise nije zabava... barem ne kako je mnogi vide. Neki psiholozi to zovu zrelost.
[ nervozna @ 02.06.2002. 01:37 ] @
Lepo receno
[ Serbian Fighter @ 02.06.2002. 01:45 ] @
Ne stvara sve zavist i nije samo ono sto je bez mere lepo , ali ako uopstimo na sve ljude i na sva ''iskusenja'' , u pravu si...
[ Mario @ 02.06.2002. 06:20 ] @
Citat:
Serbian_Fighter:
Daleko od toga da nema , ali ipak ... ITALIJA , FRANCUSKA , HOLANDIJA (jes da se nije plasirala , ali gledamo samo papir i imena) , ARGENTINA itd.
Mislim da nema bolju ekipu od Argentine ... Da je Romario (covek je Bog sa loptom) tu , mozda .. ovako ... ne.

Ma i ja mislim da Argentina trenutni ima najjaču ekipu, tu je i Italija koja takođe ima sjajan tim, kao i Francuska koju su mnogi veoma rano otpisali. Ima još mnogo da se igra, igra je tek počela. Neka pobedi najbolji(ili najsrećniji).
Zar vam nije čudan sastav grupe u kojoj igra domaćin Japan? Mislim da je ovo namešteno sa namerom da se ova ekipa plasira što dalje.
[ Mario @ 02.06.2002. 09:35 ] @
Argentina - Nigerija 1:0
63. minut, Batistuta

Argentinci su igrali solidno, propustili su priliku da pobede sa većom razlikom. Dovoljno će biti da kažem da je najbolji igrač u ekipi nigerije bio golman.
[ Mario @ 02.06.2002. 12:57 ] @
Paragvaj : Južna Afrika 2:2,posle vođstva Paragvaja sa 2:0. Drugi gol reprezentativci Južne Afrike postigli su u 90. minuti uz penala.Kakve su vaše prognoze o utakmici Španija-Slovenija, interesuje me i mišljenje o realnom plasmanu Slovenije?Interesantan je i podatak da Španija preko pedeset godina nije pobedila na prvoj utakmici SP.
[ Mario @ 02.06.2002. 13:03 ] @
Sada sam iskopao interesantan podatak.Britanske kladionice Vilijem Hil su značajno izmenile kvote posle poraza Francuske. Posle pobede Senegala (1:0)Francuska je pala na listi favorita sa prvog(kvota 3:1) na četvrto mesto (kvota 5:1).Zanimljivo je i to da je kvota senegala skočila sa 150:1 na 66:1. Na čelo favorita je izbila Argentina sa kvotom 4:1, a drugo mesto dele Italija i Brazil sa 9:2.

NAJNOVIJI REZULTAT:
Engleska-Švedska 1:1
[ Serbian Fighter @ 02.06.2002. 13:50 ] @
Argentina osvaja , ako Bog da!
Inace niko ne spominje kvotu NEMACKE?
Mislite da nemaju sanse nakon onog 'pranja' od juce?
[ Mario @ 02.06.2002. 16:48 ] @
Ma slaba je Nemačka, ne svrstavaju je uopšte u favorite.Španija je pobedila Sloveniju sa 3:1, navijao sam za Sloveniju, ali šta da se radi kada je sudija bio dvanaesti igrač Španaca. Bruka i sramora!!!
[ Serbian Fighter @ 02.06.2002. 20:52 ] @
Slaba je relativan pojam ... i Hrvatska je bila 98 pa je bila treca.
Citat:
Španija je pobedila Sloveniju sa 3:1, navijao sam za Sloveniju, ali šta da se radi kada je sudija bio dvanaesti igrač Španaca. Bruka i sramora!!!

A protiv nas na EP 2000. nije bio???
[ Mario @ 02.06.2002. 21:26 ] @
Nisu Španci ni mogli da izgube uz ovakve navijače. LOL
[img]http://us.news1.yimg.com/us.yimg.com/i/fifa/afp/20020602/i/738762806.jpg [/img]
[ Serbian Fighter @ 02.06.2002. 21:47 ] @
JA bi se ubio da imam takve navijace :)
Jamajcani su na proslom SP imali najjace i najludje navijace , prosto gre'ota sto nisu nista vise uradili na prvenstvu ... zbog ljudi , a posebno devojaka koje su zdusno bodrile :)
Ne da su imale dusu , nego burka:)
[ Mario @ 02.06.2002. 22:10 ] @
UBEDLJIVO MAJLUĐI NAVIJAČI



[ Serbian Fighter @ 02.06.2002. 22:47 ] @
Ako neko ima navijace ....
http://www.oaza.co.yu/sport/delije/galerija/evropa.htm
Ali steta sto se to ne odrazava i na nasu reprezentaciju ...
Ali ako Bog da pa bude Ser i MO onda ce biti pravih navijaca
[ MasterOfUndead @ 02.06.2002. 23:42 ] @
Brazil sampion ?

Prvi test za to imaju vec sutra u mecu sa fanaticnim turcima koje nije lako dobiti . Ako turke oderu onda su iskazali kvalitet , a ako ne onda su supci

Nego da se vratimo na zabare koji sutra imaju veoma ozbiljan mec protiv Ekvadora koji ce po mojim ocekivanjima dobiti , ali nikad se ne zna ekvador je kvalitetna ekipa .

Treci mec sutra je Hrvatska : Meksiko [\b] i siguran sam da cemo svi zajedno navijati za Meksiko
ubi ubi ubi ustasu
[ Bobi-Wan Kenobi @ 03.06.2002. 00:16 ] @
Citat:
MasterOfUndead:
Nego da se vratimo na zabare koji sutra imaju veoma ozbiljan mec protiv Ekvadora koji ce po mojim ocekivanjima dobiti , ali nikad se ne zna ekvador je kvalitetna ekipa .


Nadam se da mec sa prekaljenom selekcijom Srbije i Crne Gore nije uticao na pohvalu za Ekvador.
Posle meca Francuska - Senegal u anketi o potencijlanom svetskom prvaku vise od 20% ucesnika je odgovorilo Senegal.

Citat:
Treci mec sutra je Hrvatska : Meksiko [\b] i siguran sam da cemo svi zajedno navijati za Meksiko
ubi ubi ubi ustasu


Ja hocu, ali iz drugih razloga. Ovaj iskaz gore smatram sramnim. Ali, mozda fudbal i nije sport. Ili... Susedima sve najbolje na WC od mene. Nek izgube u finalu od Iraca .
Pozdrav.
[ Serbian Fighter @ 03.06.2002. 00:19 ] @
Ne treba gajiti mrznju ovde , ovde ima dosta naroda iz EX-YU ...
Za to sluze forumi kao moj , salim se

Moj tip:
Brazil : Turska 1
Italija : Ekvador 1
Hrvatska : Mexico 2

Istina , ako operu Turke onda stvarno vrede , ali i jos jedna istina velika, i minimalna pobeda je vrlo mnogo jer je ovo ipak prva utakmica , a svi timovi igraju lose prvu tekmu. (Nemcima se desilo slucajno)
[ srki @ 03.06.2002. 02:08 ] @
Citat:
Bobi-Wan Kenobi:
Citat:
Treci mec sutra je Hrvatska : Meksiko [\b] i siguran sam da cemo svi zajedno navijati za Meksiko :p
ubi ubi ubi ustasu :)


Ja hocu, ali iz drugih razloga. Ovaj iskaz gore smatram sramnim. Ali, mozda fudbal i nije sport. Ili... Susedima sve najbolje na WC od mene. Nek izgube u finalu od Iraca ;).
Pozdrav.


a zasto ti navijas za meksiko? kladio si se? :-))) ja jesam i zato ja navijam za meksiko :-)
a kladio si se i na irce ili volis njih, je l' tako? :-)))
i ja isto onu izjavu smatram sramnom i pozivam moderatora da reaguje i obrise onu poruku.
[ Bobi-Wan Kenobi @ 03.06.2002. 02:29 ] @
Citat:
srki:
a zasto ti navijas za meksiko? kladio si se? )) ja jesam i zato ja navijam za meksiko
a kladio si se i na irce ili volis njih, je l' tako? ))


Bice da je tako...
Meksiko, Irska i Danska su ekipe koje bodrim na ovom prvenstvu. Od "favorita" jedino zelim da Engleska postigne uspeh. Ostali su mi potpuno antipaticni, na celu sa juznoamerickim timovima.
Da ja sam jos jedan ljubitelj ostrvskog fudbala i ostrvskog piva .
Pozdrav.

Viva la Mexico!
[ Serbian Fighter @ 03.06.2002. 03:08 ] @
Bobi , nema vas mnogo ...
Iskreno ne verujem da ce i jedna ostrvska ekipa proci bolje nego na proslom SP.
Ne vidim ni u jednoj prognozi Irce ili Engleze u vrhu ...
[ Bobi-Wan Kenobi @ 03.06.2002. 03:42 ] @
Citat:
Serbian_Fighter:
Bobi , nema vas mnogo ...
Iskreno ne verujem da ce i jedna ostrvska ekipa proci bolje nego na proslom SP.
Ne vidim ni u jednoj prognozi Irce ili Engleze u vrhu ...


Ne treba se baviti statistikom. Vazno je da svi uzivamo u fudbalu.
Sto se uspeha tice, momci ce pokazati sta umeju na terenu. Iskreno zelim da Irci stignu daleko bez Kina.
C'mon laddies, lets win this one!

[ Mario @ 03.06.2002. 04:02 ] @


Evo malo i Engleza, oni imaju najluđe navijače, polovini je zabranjen ulazak u Japan i J.Koreju.
[ Serbian Fighter @ 03.06.2002. 04:34 ] @
Citat:
Evo malo i Engleza, oni imaju najluđe navijače, polovini je zabranjen ulazak u Japan i J.Koreju.

Tome nista ne fali ... naprotiv
[ Bobi-Wan Kenobi @ 03.06.2002. 05:06 ] @
Citat:
Serbian_Fighter:
Tome nista ne fali ... naprotiv


Zabraniti ulaz navijacima koji su navijanje "izmislili"? Greska! Mnoge navijacke grupe usvojile su imena, pesme i nacin zivota ostrvskih ljubitelja fudbala. Zasto?
Jer su najbolji. Primera je mnogo, a meni najdrazi su utakmice Lidsa u ligi sampiona 2000/2001. Ti ljudi zive za fudbal. Navijace treba kontrolisati, nikako proterati.
Pozdrav.

We are so proud
We shout it out loud
We love you Leeds - Leeds - Leeds

[ Bobi-Wan Kenobi @ 03.06.2002. 10:36 ] @
"When the fifth sun sets get back reclaim, tha
Spirit of Cuahtemoc alive an untamed"

Croatia - Mexico 0:1
Cuahtemoc Blanco! "Uknjizih" prvu pobedu. Italijo cuvaj se.
Pozdrav svima.

Viva la Mexico!

[ MasterOfUndead @ 03.06.2002. 14:00 ] @
poZ

ok ocigledno sam preterao kad sam izrazio svoju mrznju prema hrvatima ok ovaj forum nije mesto za tako nesto , tako da sory adminima necu to vise raditi i zamolio bih da izbrisu tu moju poruku .

Da se vratimo na fudbal :)

Pre otprilike sat vremena se zavrsila utakmica Brazil : Turska sa rezultatom 2:1 za Brazil , koji su se po meni IZVUKLI od poraza . Jeste da je terenska inicijativa bila na njihovoj strani i da su imali vise sansi , ali fanaticni turci su jos jednom iskazali svoju pozrtvovanost na terenu i da su pobedili to bi bilo apsolutno zasluzeno .

Posto su zabari vec uveliko poceli , odoh da odgledam to POZDRAV SVIMA
[ Serbian Fighter @ 03.06.2002. 15:01 ] @
Prosao tiket
A za Engleze , pa ono je bila pozitivna konotacija.
Imaju najjace navijace (sem Turaka i Srba mozda ... ) , cinejnica da im je zabranjen ulaz u zemlju potvrdjuje koliko dobro rade svoj posao
Vijeri pere li pere ove jadnike ...

[ MasterOfUndead @ 03.06.2002. 16:02 ] @
poZ

I da da , zavrsena je tekma i Vijeri im je pokazao ko je tata za fudbal
Laka dva gola u mrezi = tri boda na tabeli

Odo sad da dignem parice : Italija singl 1-1 tj. iz keca u kec

Ko zna zna , ko ne zna naucice
[ srki @ 03.06.2002. 16:35 ] @
Citat:
MasterOfUndead:
poZ

I da da , zavrsena je tekma i Vijeri im je pokazao ko je tata za fudbal :)
Laka dva gola u mrezi = tri boda na tabeli :D

Odo sad da dignem parice : Italija singl 1-1 tj. iz keca u kec :)

Ko zna zna , ko ne zna naucice :D


i ja sam se na to kladio ali nisam u singlu nego sam isao dve utakmice tako da jos moram da cekam :-)
[ Mario @ 03.06.2002. 17:07 ] @
Ajde ljudi, još uvek je otvoren konkurs za njabolje navijače, da vidimo mišljenja. Postovaću nekoliko slika da bi vam bilo lakše.

[ Mario @ 03.06.2002. 17:15 ] @
SF, šta kažeš na ovog lika. LOL

[ Mario @ 03.06.2002. 17:17 ] @
[ Mario @ 03.06.2002. 17:19 ] @
Znam da ova Hrvatica mnogima neće biti po volji, ali...
[ Mario @ 03.06.2002. 17:21 ] @
Argentina novi svetski prvak?

Kompjuterski program ciji je autor Henri Stot, matematicar sa univerziteta u
Vorviku u Velikoj Britaniji, najvece sanse za osvajanje Svetskog fudbalskog
prvenstva daje reprezentaciji Argentine.

Program daje reprezentaciji Argentine 13,2 odsto sansi da osvoji Svetsko
prvenstvo, a zatim slede Brazil (9,3%), Francuska (8,7%), Engleska (6,9%) i
Italija (6,7%).

Stot je program razvio jos 1998. godine, a njegove kolege sa univerziteta
koristile su ga kao pomoc pri kladjenju za vreme Svetskog prvenstva u
Francuskoj.

Metod slican ovome koristi se u bankarstvu za procenu finansijskih rizika.

[ Mario @ 03.06.2002. 17:23 ] @
Ovo se već poklapa sa mojim mišljenjem, onaj prvi topik i nije toliko realan (po kome Brazil ima najveće šanse).
[ Bobi-Wan Kenobi @ 03.06.2002. 17:57 ] @
Citat:
Serbian_Fighter:
A za Engleze , pa ono je bila pozitivna konotacija.
Imaju najjace navijace (sem Turaka i Srba mozda ... ) , cinejnica da im je zabranjen ulaz u zemlju potvrdjuje koliko dobro rade svoj posao


"Selo moje lepse od Pariza"
Tacno je da su nasi navijaci srcani i vatreni, ali odanost se dovodi u pitanje. Koliko ima pravih navijaca drugoligaskih pa i vecine prvoligaskih klubova? Navijaca koji ne navijaju ni za Zvezdu ni za Partizan na derbiju? A u Engleskoj?
Millwall ima jedne od najodanijih navijaca na ostrvu. Kada je klub ispao iz druge u trecu ligu, cele sezone stadion je bio pun i orila se pesma, pa i na utakmici u kojoj su ispali iz lige.
Svaka cast izuzecima, neke licno znam, ali kod nas je vecina ljudi simpatizer kluba.

Evo malo " kolega po pivu"...


[ Mario @ 03.06.2002. 19:17 ] @
JEDAN JE FC SARTID!!!

DESPOTI SD



[img]http://members.odinsrage.com/despoti/sc-despoti1.jpg [/img]

[ Mario @ 03.06.2002. 19:24 ] @
DESPOTI SD

[img]http://members.odinsrage.com/despoti/sd-kg-4.jpg [/img]
[ Mario @ 03.06.2002. 19:28 ] @
Citat:
Serbian_Fighter:

Moj tip:
Brazil : Turska 1
Italija : Ekvador 1
Hrvatska : Mexico 2


Kao što si i rekao, prošao ti je tiket.Interesuju me kvote, sigurno nije nešto mnogo, pošto je sve ovo manje više očekivano. Ne verujem da si se obogatio, interesuje me da li vredi da pokušavam da tipujem neke od narednih utakmica, pošto nikada nisam ušao u kladionicu.

p.S. Možda imate i neki savet...

[ Bobi-Wan Kenobi @ 03.06.2002. 19:46 ] @
Citat:
Mario:
DESPOTI SD

Mene je vec sramota sto sam onu jednu sliku zakacio. I to ucinih u inat onim "zabarima". Tebe treba na disciplinsku Iskuliraj malo sa ovim fotografijama. U redu je sto volis Sartid ali:
"I like chops in sauce, but I do not seek advice from them". Ne verujem da bi ti prijala serija slika "kolekcija jesen-zima 2002/2003" postovana od strane neke dame, koja voli lepe cipele... pogotovo u vise kopija!

U vezi sa mojom prethodnom porukom, zanima me da li bi ti pratio utakmice Sartida (naravno i gostovanja) u drugoj, ili srpskoj ligi? Koliko "despota" ume da skandira nesto osim "uprava napolje!" kada tim gubi? Ne bi ti smetalo da gledas 90 minuta "breath taking" susreta FK Palilula - FK Sartid? To sto si iz Smedereva ne cini te navijacem vaseg najboljeg kluba. Ili...
Pozdrav, i cestitke za Kup UEFA.
[ Mario @ 03.06.2002. 21:21 ] @
OK za slike, pa ja posećujem sve utakmice Sartida još od srpske lige. Razumem tvoje pitanje, ima i takvih koji za njega navijaju samo zato što je trenutno popularan, ali ja nisam od tih.
[ Serbian Fighter @ 03.06.2002. 22:44 ] @
Kvote bile 1,45 / 1,50 / 2,30 , nisam se obogatio , ali lepa para je kapnula ...
Sartid ima odlicne navijace uz Delije, Radovce i Grobare najbolje u Jugi!
Svoje tipove cu objavljivati pred svako kolo pa sta bude bude ...


[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 04.06.2002 u 05:23 PM GMT]
[ Darko Pipic @ 04.06.2002. 00:19 ] @
Ja sam za to da se diskusija prebaci na opste forume, ipak, tamo postoji forum sport koji je za teme ovog tipa.
[ MasterOfUndead @ 04.06.2002. 01:54 ] @
Mislim da argentina nema sanse da osvoji prvenstvo sa onakvim golmanom . Sva sreca pa u prosloj utakmici nije morao da intervenise , inace bi brutalno izgubili . Mozda sam se i zajebo , ali kontam da im je golman BAS BAS LOS . Jedina rupa u timu
Sta kazete za "penal" koji je sudija svirao za Brazil jel namesteno ili je namesteno

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 04.06.2002 u 05:29 PM GMT]
[ Mario @ 04.06.2002. 06:01 ] @
Namešteno, pa morao je brazil da pobedi. Ko još svira penal u 87. minutu. :D
Što se tiče ove diskusije, ja sam zamolio Gojka da ostane jedna jdeina koja će za temu imati Svetsko Prvenstvo i da je ne briše. Pošto je nije obrisao, nema ništa protiv.
[ Mario @ 04.06.2002. 15:06 ] @
Današnji rezultati:

CHN:CRC 0:2 (0:0) Finalni
JPN:BEL 2:2 (0:0) Finalni
KOR:POL 2:0 - 2 pol.

Očekivao sam više od kineza, pogotovo posle prvog poluvremena. Sada su im šanse minimalne za drugi krug. Što se tiče druge utakmice, mislim da je po prikazanom to najrealniji rezultat, a uz to ostavlja i obe reprezentacije u trci za drugi krug. Treću utakmicu neću ni da komentarišem. Koreanci su me oduševili.
[ Mario @ 04.06.2002. 15:22 ] @
Znam da sam obećao da neću postovati slike, ali nisam mogao da odolim da ne postujem ovu...

[ Darko Pipic @ 04.06.2002. 16:54 ] @
Serbian_Fighter, svaka cast na kladjenju, mislim, dobio sam mail od oaze i pogledam o cemu se radi (kladionica) i pogledam tabelu, kad SF prvi na listi, ima 4000 dm :)) (laznih naravno)
[ Serbian Fighter @ 04.06.2002. 17:10 ] @
Da izvinies na izrazu , jebes to
Odem ja danas u Atlantic kad ono meni taman lova za racun za fiksni
Trudim se , hoce me
Inace onda virtualna klacionica i nije tako losa stvar , zezanje a opet mozes da se usrecis

----------------------
Evo i pisma:
Citat:
Sponzor kladionice - OAZA SHOP http://shop.oaza.co.yu

Reklo bi se da su Kinezi razocarali mnoge nase ljubitelje fudbala ... dok su Hrvati razocarali svoje ...

3. kolo donelo je 15 dobitaka, od toga su samo Lacko i SerbianFighter pogodili sva 4 para.
SerbianFighter se zahvaljujuci tome odlepio od pratnje na tabeli najboljih prognozera - evo liste najboljih 5

1. SerbianFighter 4194
2. hooligan 3219
3. brane 2807
4. srdjan 2778
5. milan02 2447

Pocinje tipovanje za 5. kolo (utakmice 2. kola tipovi se primaju do pocetka utakmice Nemacka - Irska (sreda u 13:30), prema tome - pozurite !

http://www.oaza.co.yu/sport/fudbal/wc2002/kladionica
[ Serbian Fighter @ 04.06.2002. 17:41 ] @
Evo i kompletne liste korisnika , videce i par ES imena:

1 SerbianFighter 3894.00
2 hooligan 2919.00
3 srdjan 2778.00
4 milan02 2447.00
5 misterno 2400.00
6 djora 1935.00
7 Lacko 1883.00
8 neso83 1570.00
9 brane 1407.00
10 dex 1299.00
11 mfile 1274.00
12 Batistuta 1270.00
13 grof 1257.00
14 [email protected] 1200.00
15 dadotb 1159.00
16 madem 1120.00
17 markonios 1120.00
18 kubinek 1060.00
19 pobeda 1050.00
20 sinisamo 990.00
21 dead 990.00
22 milance 960.00
23 Delija91 950.00
24 djdjole 950.00
25 face_mk 950.00
26 mr.good 950.00
27 Cigan 950.00
28 ziko 950.00
29 dido 930.00
30 zicka 930.00
31 vik 920.00
32 gundi 900.00
33 cobraje 900.00
34 face 900.00
35 Alvaro 900.00
36 Dinamovac 900.00
37 vlada011 900.00
38 rajko 900.00
39 reddevil 900.00
40 dotla 3 900.00
41 rizik 900.00
42 power 900.00
43 Zigija 900.00
44 spomp15 900.00
45 pviskic 900.00
46 deki_85 900.00
47 vaso 900.00
48 ming 900.00
49 popov 900.00
50 marko 900.00
51 filipovic 900.00
52 kabilja 900.00
53 tlosic 900.00
54 sakibgd 900.00
55 Red STAR 900.00
56 surovi 900.00
57 TheGhost 900.00
58 heroes 890.00
59 tajayug 880.00
60 mishakruni 876.00
61 johnny69 870.00
62 miki- 860.00
63 duxon 850.00
64 balaban 850.00
65 kelly 850.00
66 reptil 850.00
67 tdamjanjuk 840.00
68 Unfuckbles 834.00
69 dzaja 830.00
70 predrag 820.00
71 majstor 800.00
72 starinac 800.00
73 alexa 800.00
74 shile 800.00
75 boriss 800.00
76 mimikjara 800.00
77 ivan_arsa 800.00
78 ceklana 800.00
79 dzekula 800.00
80 zagor 800.00
81 bopet 800.00
82 kojic2003 800.00
83 dejan_etf 800.00
84 pixy 800.00
85 srle_85 800.00
86 zoran_02 800.00
87 zvezda 800.00
88 minja 800.00
89 copa 800.00
90 ivke 760.00
91 ciganstura 750.00
92 ROSSOBLU 750.00
93 DELIJE 750.00
94 Deki 750.00
95 delija-sk 750.00
96 suhoj78 750.00
97 Mauzer 750.00
98 caki 700.00
99 Nikola 700.00
100 Beli 700.00
101 badserb 700.00
102 Korenko 700.00
103 jelena 700.00
104 nexy33 700.00
105 jiggy 700.00
106 bento 700.00
107 baksy 700.00
108 misbek 700.00
109 markoni 699.00
110 Kumrad 697.00
111 pantelija 690.00
112 Deda Mraz 650.00
113 alexpro 650.00
114 PJANOVIC 650.00
115 stevan 650.00
116 ilhan 650.00
117 pedja 650.00
118 mrkela 650.00
119 misha2 620.00
120 srle 600.00
121 marko_j 600.00
122 prague 600.00
123 Ultra Bay 600.00
124 budhha 600.00
125 Mixxer 600.00
126 screamer 600.00
127 darkos 600.00
128 redthunder 600.00
129 Dovlap 600.00
130 shon 600.00
131 prolom 600.00
132 Marcco 600.00
133 maka 600.00
134 Radislav 600.00
135 elguerra 550.00
136 Milosm 550.00
137 dipress 550.00
138 Uske 500.00
139 Criminal 500.00
140 mkefelja 500.00
141 br_boris 500.00
142 svele23 500.00
143 UL 500.00
144 AlKoS79 500.00
145 vergacce 500.00
146 freedoman 500.00
147 schumacher 500.00
148 duja 500.00
149 Lionac 500.00
150 legenda 500.00
151 geler 500.00
152 vaki 500.00
153 Dexy 500.00
154 mimidj 500.00
155 misha 490.00
156 icamit 450.00
157 DelijaIzF 450.00
158 nale 450.00
159 zeds 450.00
160 dusanzikic 450.00
161 ofknis 450.00
162 neca 400.00
163 Jakov 400.00
164 milan72 400.00
165 ilija 400.00
166 Ostoja 400.00
167 Che 400.00
168 gogi 400.00
169 icajur 400.00
170 keba 400.00
171 ledjo 300.00
172 JudgeDred 300.00
173 groovy 250.00
174 exmedia 250.00
175 dunic83 250.00
176 Botke 250.00
177 zoza 250.00
178 Boba82 200.00
179 Misa_Bgd 200.00
180 Zoran 175.00
181 miro 125.00
182 salels 75.00
183 Zuble 62.50
184 Mile Rizik 50.00


A za sutra posto objavljujem tip:

Germany - Ireland 1
Denmark - Senegal 1
Cameroon - Saudi Arabia 1
France - Uruguay 1
[ srki @ 04.06.2002. 17:53 ] @
Citat:
Serbian_Fighter:
Da izvinies na izrazu , jebes to :)
Odem ja danas u Atlantic kad ono meni taman lova za racun za fiksni :)
Trudim se , hoce me :D


svaka cast! ja se kladim u yubet. ponekad i u lavovima a retko kad u atlantiku.

[ Serbian Fighter @ 04.06.2002. 18:26 ] @
Ja ovako

U NS kad sam:
1. Putnik

U BG:
1. Lavovi
2. Dandy
3. Omega

A ovo me sad navukli ortaci
[ MasterOfUndead @ 04.06.2002. 18:41 ] @
Ma ATLANTIK je zakon , jedna od prvih kladionica ma ljudi sa tradicijom

SF nisu ti losi tipovi s tim sto bih ja te cetri tekme otipovao na malo drugaciji nacin tj. ne bih igrao samo konacan ishod :

Nemacka : Irska , tu ostavljam i ja 1

Danska : Senegal , tu bi ja igrao ukupno golova , pa bih stavio 2-3

Kamerun : Saudijska Arabija , isto golovi 3+

Francuska : Urugvaj , e tu se nisam siguran sta bih igrao , ali recimo neka bude 45-90 pa da odigram iz X u 1

Tolko od mene poZ
[ Serbian Fighter @ 04.06.2002. 18:47 ] @
Sve sem za FRA-URUGVAJ je manje vise ok , mislim da nece biti X jer ovi ako ne pocnu da GAZE sada nikada nece . E sad , to je mnogo manje sigurno od onog mog ali su i pare vece.
Slazem se sa Kamerun-SA 3+. Realno jeste , ali opet... mislim da nece biti vise od 3:0 ... ko zna.

p.s. Pa i Lafovi su sa tradicijom
[ Serbian Fighter @ 04.06.2002. 23:58 ] @
SP je ipak jednom u 4 godine!
[ Gojko Vujovic @ 05.06.2002. 00:16 ] @
Molim vodnika da smiri zivce i ne postuje moje pravilnike opet ovde. Ova tema je
izuzeta iz pravila zbog velikog interesovanja. Inace je zabranjeno skretati sa teme
foruma.

Vodniceeee

vrati seeee

ovce tvojeee
ne mogu bez teebeee..

beee
[ MasterOfUndead @ 05.06.2002. 00:37 ] @
poZ

Pa ne bih se bas složio da ce ih Francuska ugaziti , pre će biti da će jedva negde u 60. dati go . Možda bih čak mogao da odigram ukupno golova 0-2 , pošto sumnjam da će tu biti nešto puno golova , ali nikad se ne zna . Moguće je čak da i Urugvaj pobedi i to veoma moguće . Pa ja njih vidim u završnici prvenstva , recimo u četvrt finalu , a da li će dalje to je pitanje Doduše ovo su moje nade , jer mi se svdija kako igraju pa bih hteo da pogledam sto više njihovih tekmi
[ Serbian Fighter @ 05.06.2002. 14:51 ] @
Ne mogu da verujem ...
Ameri nas odradili
Ameri-Portugal 3:2 :(

Mada sam ostao na vrhu :)

Sledece kolo:

Sweden Nigeria ? (veliko je pitanje .. razum kaze X ili 1 , ali nesto verujem da ce biti 2 ... odlucite sami)
Spain Paraguay 1
Argentina England 1
South Africa Slovenia 1
[ Serbian Fighter @ 05.06.2002. 15:41 ] @
Nemci - Irska 1:1
E ovo prvenstvo je pis
Mada su Irci solidna ekipa sa Kinom , ovakvi bez njega da igraju nereseno sa Nemcima koji su oprali SA 8:0 ...
SmeYuriA
[ Serbian Fighter @ 05.06.2002. 15:44 ] @

Da u 4. kolu uopste ne bude dobitaka, pobrinuli su se Amerikanci, ciju pobedu nad Portugalcima je pogodio samo Zuble (ali je promasio ostale parove)

Stanje na tabeli se samo neznatno izmenilo:
1. SerbianFighter 3894
2. hooligan 2919
3. misterno 2400
4. milan02 2147
5. srdjan 2000

Pocelo je tipovanje za 6. kolo, tipovi se primaju do pocetka utakmice Svedska - Nigrija (petak ujutro)

Ne zaboravite da pazarite nesto od naseg sponzora - Oaza SHOPa
http://shop.oaza.co.yu

http://www.oaza.co.yu/sport/fudbal/wc2002/kladionica


Ne verujem da cu sledece kolo pogoditi ... igrao sam tri:

Spain Paraguay 1
Argentina England 1
South Africa Slovenia 1

-ali mislim da ce me Slovenci prevarir ...
-no , sad nema nazad ... dao sam 300dm tamo i sta bude.
[ Bobi-Wan Kenobi @ 05.06.2002. 15:46 ] @
Citat:
Serbian_Fighter:
Mada sam ostao na vrhu


Neko nesto rekao za Irsku?
Ima ko zna . Robbie! Idemo dalje...
Za sada sam prezadovoljan kvalitetom fudbala. Odlicno prvenstvo. Uzivajte!

We're so proud
We're shouting it loud
We love you Leeds, Leeds, Leeds!
[ Serbian Fighter @ 05.06.2002. 16:03 ] @
Svaka cast , ne kazem ... i Senegal je dobio prvake sveta
Salim se , ok je rezultat i da je Nemacka malo slabije igrala u prvoj bio bi ocekivan , ali nakon 8:0 , iskreno , nsiam ocekivao ovo ...
Vodili su na poluvremenu 1:0 .... ali, e pa uvek ima neko ali
[ Serbian Fighter @ 06.06.2002. 16:24 ] @
Danas dva X-a i pobeda Kameruna , ali jedva 1:0!
Strasno , FRANCUSKA ISPADA U PRVOM KOLU , SENEGAL je igrao nereseno , a milsio sam pocetnicka sreca , oprace ih Danska. Op[et garant nece biti dobitaka u kladionici ... do jaja prvenstvo! Na kraju ce neko deseti biti prvak ...
[ Mario @ 06.06.2002. 18:14 ] @
Stvarno su jadni ovi Francuzi, od jednih od najvećih kandidata za prvaka da padnu ovako nisko.

Mislim da najveće šanse još uvek imaju Italija i Argentina, ali me ne bi iznenadilo da trijumfuje neko sasvim treći.
[ Serbian Fighter @ 06.06.2002. 20:39 ] @
Desava se svakom , Holandjani su po meni medju 5 najboljih na svetu po imenima , pa se nisu ni kvalifikovali ... Portugalci isto vrlo jaki , pa pukli od Amera ...
To samo pokazuje kako orkestar bez dirigenta ne moze kada su oni u pitanju .. Recimo u Argentiti moze pola tima da ne igra oni ce da peru sve redom ... ali ne i Francuska ... Imanu su lepa , ali bez necega sto ce da veze napred i nazad i napravi tim NISTA! A to nesto , ne izgleda kao MISTER UNIVERZUM , ali veze sa loptom po terenu i odaziva se na ZIZOO!
[ Serbian Fighter @ 07.06.2002. 15:48 ] @
ODE ARGENTINA :-> ODE TIKET
Ostalo je bilo po onome sto sam rekao , ali sto danas gaucosi veze nisu imali .. bruka ...
[ Serbian Fighter @ 07.06.2002. 15:55 ] @
Ali zato sledece kolo je laganica i ovde 100% mora da udje ...
1. TIP
2. PROGNOZA REZULTATA
Italy Croatia 1 (3:1)
Brazil China 1 (4:0)
Mexico Ecuador 1 (2:0)
Costa Rica Turkey 2 (1:2)
[ MasterOfUndead @ 07.06.2002. 16:00 ] @
Citat:
ODE ARGENTINA :-> ODE TIKET
Ostalo je bilo po onome sto sam rekao , ali sto danas gaucosi veze nisu imali .. bruka ...

JAOOOOOOOOOOOOOOO
mojne nista da pricas , ja sam igrao singl . Ne da sam se iznervirao nego bruka . Pa mamu im njihovu , mogli su da ih ocetkaju. Krenu lepo , a onda od zutog Batistuti pocese smirivati igru i totalno se pogubise . Ma **bem im kevu.

Citat:
Ali zato sledece kolo je laganica i ovde 100% mora da udje ...
1. TIP
2. PROGNOZA REZULTATA
Italy Croatia 1 (3:1)
Brazil China 1 (4:0)
Mexico Ecuador 1 (2:0)
Costa Rica Turkey 2 (1:2)


Pa i ja mislim da bi moralo biti tako, ja sam vec uplatio dosta parica, da bih pokusao da povratim pare popusene na singlu , doduse taj tiket sam uplatio isto kad i ovaj za singl

Moja prognoza je Italija iz keca u kec 1-1 i Brazil iz keca u kec 1-1 , pa kud pukne da pukne
[ Serbian Fighter @ 07.06.2002. 16:16 ] @
Pred kraj sam mislio bice bar X , jebes tiket , volim Argentinski fudbal , ali nista ...
Realno , sredina Argentine me je stravicno razocarala , a pobede iz penala su nesto najodvratnije sto postoji u fudbalu.
[ Bobi-Wan Kenobi @ 07.06.2002. 18:48 ] @
Citat:
Serbian_Fighter:
Pred kraj sam mislio bice bar X , jebes tiket , volim Argentinski fudbal , ali nista ...
Realno , sredina Argentine me je stravicno razocarala , a pobede iz penala su nesto najodvratnije sto postoji u fudbalu.


Rekao bih da si malo podcenio Engleze. Utakmicu su resile dve zvezde u rangu sa igracima Argentine, od mogih i bolje, Bekam i Oven. Osim toga pobedu nisu stvorili penalom zar ne? Meni su ljigavi penali u zadnjim minutima kao sto ga imase Brazlici i Spanci vec dva puta. Da li ce se desiti da ja odgledam utakmicu u kojoj ce Spanci da "uniste" nekog. Da im nije Jera... Ne mogu da ih smislim.

Rezultati na dosadasnjim utakmicama idu u prilog mom stavu sto se kladjenja tice. Rezultati na listi Oaze govore drugo. Samo napred!
Najzad si tipovao na pravu ekipu Viva la Mexico!
[ Serbian Fighter @ 07.06.2002. 23:47 ] @
Pazi , ne kazem da Englezi nisu kvalitetna ekipa , daleko bilo , vrlo su kvalitetni , ali igre Argentine u kvalifgikacijama su je postavile za FAVORITA BROJ 1 , sta sam drugo mogao ocekivati ...
[ Mario @ 08.06.2002. 07:46 ] @
Jos jedan dokaz koliko je SP popularno kod surfera:

Rekordna poseta Web lokacije Svetskog prvenstva
----------------------------------------------------------------------
Broj posetilaca mrezne prezentacije Svetskog prvenstva dostigao je osamdeset
miliona u jednom danu.

Nakon sto je prvog dana Svetskog prvenstva u fudbalu lokaciju
www.fifaworldcup.com posetilo 34 miliona ljubitelja fudbala, u ponedeljak je taj
broj narastao na 80 miliona.

Ovako veliko interesovanje ne samo da je nadmasilo sva ocekivanja, nego
predstavlja i najvecu ikad zabelezenu posetu jednoj sportskoj Web lokaciji.

Posetioci lokacije mogu za pregledanje sadrzaja izabrati jedan od sedam svetskih
jezika.
[ Serbian Fighter @ 08.06.2002. 11:02 ] @
JUZNA AFRIKA DOBILA SLOVENIJU
Ne mogu da verujem kakvo je ovo smesno prvenstvo ...
[ Mario @ 08.06.2002. 13:13 ] @
Šta tek da kažem na rezultat Italija :Hrvatska 1:2 ? ? ?
[ Mario @ 08.06.2002. 13:16 ] @


Sada svi u ovoj grupi imaju šanze za dalje...
[ Serbian Fighter @ 08.06.2002. 14:09 ] @
Pa kad su braci italijanima ponistili 2 gola!
Najodvratnija i najljigavija pobeda na prvenstvu , nezasluzeno ...
Otisao je tiket , ali ne mojom krivicom ... od mene
FORZA ITALIA
FORZA MEXICO!
[ Serbian Fighter @ 08.06.2002. 14:18 ] @
Nisam vise prvi jer sam na Italiju pukao 500dm , ali siguran sam da ce se to vrlo brzo popraviti , ako moji puleni zaigraju ljudski i sudije prestanu da resavaju utakmice ...
Tragicno za sada , ali sta da se radi ....

u 6. kolu smo imali 1 relativno lak par, i 3 vrlo neizvesna.
Ipak, 6 prognozera su ostvarili dobitak, od toga mimikjara cak sva 4 para

Redosled na tabeli prognozera se znacajno izmenio:
1. [email protected] - 3484
2. SerbianFighter - 3094
3. hooligan - 2919
4. mimikjara - 2799
5. Cigan - 2432
.......

Zahvaljujemo se alexpro-u na pomoci oko administracije ovog kola.

Puno pozdrava od vase kladionice!

http://www.oaza.co.yu/sport/fudbal/wc2002/kladionica



p.s. Nemaju svi iste sanse ... Italija Mexico nece biti ni malo lagano ... ALI GLEDAJUCI KVALITET ... Italija ide sigurno dalje.
[ MasterOfUndead @ 08.06.2002. 17:11 ] @
poZ

ma ebem ti sunce , pukao sam para i para . Prvo na Argentini singl , a sad me i Italijani ispalise, jos sam ja igrao iz keca u kec

Hrvati su dokazali kolki su smradovi, pobedili su na jedini nacin na koji mogu, a to je tako sto im je sudija tako navlacio da to nije humano. Mamu im gadnu, jos da nesreca bude veca pokrali su upravo moje ljubimce Italiju, na koju sam igrao i sad 1-1, a i stavio sam da ce oni osvojiti SP. Ma moraju dobiti, nece mene zabari razocarati bar se nadam da nece

[ Serbian Fighter @ 08.06.2002. 19:58 ] @
Cika SF overio tacan rezultat za Brazil
[ Serbian Fighter @ 08.06.2002. 21:44 ] @
Rekao sam da cu objavljivati , ali nesto me nije islo pa je pitanje koliko treba slusati ... ali ovo bi bio moj tip:
Japan Russia 2 (1:2)
South Korea USA 2 (0:1)
Tunisia Belgium 2 (0:2)
Portugal Poland 1 (3:1)

Ovo nije ponegde ocekivan tip , ali ja licno imam takvo misljenje.
Vidim da se inace 90% ljudi ne slaze sa tipom prve 2 tekem , ali iskreno.
Russia je jedna od reprezentacija protiv koje je nevidjeno tesko igrati i bez obzira na domaci teren mislim da ce tesko , ali sigurno pobediti Japan.
A USA , platili su prvu tekmu da bi napravili rezultat , da bi ih neko gledao u rodjenoj zemlji ... mislim iskreno da su bolji od Koreje i ako ih kao naciju prezirem. Koreja je po meni ipak samo imala srece u prvom kolu protiv na ovom prvenstvu izgubljene Poljske.
[ Serbian Fighter @ 09.06.2002. 12:56 ] @
Mexico 2 : Ekvador 1
Pogodjen tip
Sitaucija na tabelu fancy
1. Mexico 6
2. Croatia 3
3. Italy 3
4. Ekvador 0
Sledece kolo
Mexico-Italy , Croatia-Ekvador
Imaju solidne sanse Hrvati za dalje , a pre samo 1 dan bio sam siguran u suprotno.
[ Serbian Fighter @ 09.06.2002. 13:17 ] @
Turska - Kostarika 1:1
Sok iznenadjenje za mene, kostarika igra vise nego dobro ovo prvenstvo.
[ Serbian Fighter @ 10.06.2002. 20:50 ] @
Kolo neuspesno za veicinu , ali MISTERNO JE ODVALIO KLADIONICU :)
Vidimo i JudgeDred i pitamo se jeli to nas PhpTrancer???
Citat:
I 8. kolo je donelo dosta neocekivanih rezulatat (remi Belgije sa Tunisom), ali ipak smo imali 2 dobitnika - Misterno i JudgeDred su srecni dobitnici ovog kola.

Ovaj pogodak je MisterNo-a izbacio visoko na vrh liste, sa velikom prednoscu ispred ostalih pratilaca.
Evo najboljih 5:

1. misterno 7350
2. [email protected] 3480
3. hoologan 2919
4. SerbianFighter 2794
5. mimikjara 2699

9. kolo je u toku, tipovi se primaju do pocetka utakmice Francuska - Danska.

Ne zaboarite da overite Oazin Shop - http://shop.oaza.co.yu - Delije Shop ima nove majice i kape ...

http://www.oaza.co.yu/sport/fudbal/wc2002/kladionica

Za sledece kolo , pitanje koliko me treba slusati ... ali moj tip je cetiri DVOJKE!
[ Mario @ 11.06.2002. 00:41 ] @
Mrezna lokacija svetskog kupa u fudbalu postavila nov rekord
----------------------------------------------------------------------
S porastom zanimanja za utakmice na kraju prvog kruga svetskog fudbalskog
prvenstva, raste i broj registrovanih poseta zvanicnim mreznim stranama
posvecenim ovom takmicenju. Sa 464 miliona pregledanih strana
http://www.fifaworldcup.com/ je postala apsolutni rekorder po broju poseta
jednoj sportskoj lokaciji na Internetu, obavestila je svetska fudbalska
organizacija (FŽdŽration Internationale de Football Association, FIFA).

Najveca posecenost zabelezena je sedmog juna kad su igrale Svedska i Nigerija,
Spanija i Paragvaj, i Argentina i Engleska. Tog dana strane ove lokacije
pregledane su 106,7 miliona puta, objavila je FIFA u nedelju. Time je lako
oboren prethodni rekord postavljen treceg juna kad je pregledano 80,6 miliona
strana.

Na osnovu podataka koje je saopstila FIFA, lokacija Svetskog fudbalskog kupa
ostavila je daleko za sobom sve druge sportske dogadjaje. Lokacije Olympics.com
i NBCOlympics.com olimpijskih igara u Salt Lejk Sitiju zabelezile su ukupno 350
miliona pregledanih strana tokom cele olimpijade, a evropsko prvenstvo u fudbalu
Euro 2000 zabelezilo je 128 miliona.

Korisnicima Interneta svidjaju se bogati ponudjeni sadrzaji medju kojima su
vesti, rezultati, satnice takmicenja, obavestenja o mestima u kojima se igraju
utakmice, istoriji i sve to na sedam jezika: engleskom, korejskom, japanskom,
kineskom, spanskom, francuskom i nemackom.

FIFA kaze da je engleski deo sadrzaja odgovoran za vise od 50 posto poseta, dok
je japanski na drugom mestu sa 13 posto. Na trecem mestu je kineski, a zatim
slede spanski, nemacki, francuski i korejski sa 5 do 8 posto.

[ Mario @ 11.06.2002. 00:44 ] @
Ovo znači da pretraživaču, za svoj sajt, prijavljujem kao ključ reči fudbal, SP 2002 i tako to.LOL
[ Mario @ 11.06.2002. 00:46 ] @
Još jedna sličica pa odoh da spavam.
SAD-KOREA

[ Mario @ 11.06.2002. 00:49 ] @
Uh, setih se još jedne zanimljive stranice u vezi fudbala:

Golovi veka

http://fifaworldcup.yahoo.com/en/pf/h/gotc/launch.html

Tokom prethodnih šest nedelja, FIFA je na svom sajtu organizovala glasanje za najlepši gol XX veka. Posle prebrojavanja glasova posetilaca sajta, za najlepši pogodak proglašen je onaj koji je postigao Dijego Maradona protiv reprezentacije Engleske, na Svetskom prvenstvu održanom 1986. godine u Meksiku. Na drugom mestu našao se Majkl Oven, koji je već sa 18 godina, igrajući na Svetskom prvenstvu u Francuskoj 1998. godine, postao fudbalska superzvezda. Drugoplasirani gol postignut je takođe u susretu reprezentacija Engleske i Argentine. Trećeplasirani gol postigao je Pele na Svetskom prvenstvu u Švedskoj 1958. godine, igrajući protiv domaćina. Odbrambeni igrač koga je 17-godišnji Brazilac tada isfintirao, posle utakmice je izjavio kako je, videvši loptu u svojoj mreži, hteo da priđe Peleu i čestita mu na neverovatnom umeću.

[ Serbian Fighter @ 11.06.2002. 11:10 ] @

KONACNI REZULTAT:
Danska : Francuska 2:0
Senegal: Urugvaj 3:3 !

TRAGIMOKIKA :)
Na poluvremenu Senegal vodio 3 : 0 :) :) :)
Boze ... FRANCUZI POSLEDNJI U GRUPI!
[ Mario @ 11.06.2002. 23:04 ] @
BRUKA !!!
Bolje da su igrali bez Zidana, bar bi time mogli da pravdaju neuspeh.

[img]http://us.news1.yimg.com/us.yimg.com/i/fifa/afp/20020611/i/806084650.jpg [/img]
[ Serbian Fighter @ 11.06.2002. 23:08 ] @
Citat:
U 9. kolu smo se oprostili od svetskih prvaka - Francuza, a prolom i buddha su to najbolje iskoristili, pogodivsi sva 4 para.

Izgled tabele posle 9. kola:
1. misterno 7350
2. buddha 7144
3. prolom 6312
4. [email protected] 3480
5. hooligan 2919

Ocigledno je da ce pobednik biti odlucen u samom finisu - prema tome ne zaboravite da unesete svoje tipove

Pozdrav od Oazine kladionice!

http://www.oaza.co.yu/sport/fudbal/wc2002/kladionica


Za Francuze:
Neka im je laka zemlja ... 270 minuta i ni jedan gol!
Neka ...

Za Senegal ... Idemo po titulu :)

Pukao sam opet i stoga od sada pa na dalje i ubuduce necu postovati svaki put sta i kako bih igrao ... BOlje da ne radim jer me ne ide,
[ Ivan Golubović @ 12.06.2002. 03:14 ] @
Argentina i španija u finalu...

Ja tipujem Argentina...
[ Serbian Fighter @ 12.06.2002. 11:48 ] @
ODDDDDDDDDDDDEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Ode Argentina sa svetskog kupa , oba mecu u grupi nereseno
Greota
Izlazim iz kladionice , necu vise uopste da igram kad nisu moji puleni tu
SAMO DA MI AZURI JOS NE ISPADNU
[ @ 12.06.2002. 15:57 ] @
Citat:
Serbian Fighter:
Omasili su za kilo :)
Salim se , ali isreno...
1. Argentina
2. Francuska
3. Brazil
4. Italija

Moze da bude mozda drugi raspored ove cetiri ekipe , ali dalje od toga teskoooo.


Jel ovo poredak od pozadi?
[ Serbian Fighter @ 12.06.2002. 21:16 ] @
JEbiga ... ko je mogao da ocekuje.
[ Mario @ 12.06.2002. 21:33 ] @
Citat:
God_Of_HellFire:
Argentina i španija u finalu...

Ja tipujem Argentina...

Ispala je i Argentina, ranije i Francuska...Sve je manje favorita, ostala je Italija, Engleska, Brazil, Nemačka, Španija...Da vidim vaše mišljenje, ko će sledeći kući?
[ Serbian Fighter @ 12.06.2002. 21:49 ] @
Spanija za sada ide najbolje , Englezi su im za vratom ....
Italija i Nemacka .. nazalost jer sam veliki fan azura ... imaju malo manje sanse.
[ Serbian Fighter @ 13.06.2002. 01:23 ] @
Sledece kolo .. za sada kako su ljudi glasali:'
R.Br Tim1 Tim2 Proc 1 Proc X Proc 2
1 Costa Rica Brazil 3 [%] 18 [%] 71 [%]
2 Turkey China 83 [%] 8 [%] 1 [%]
3 Mexico Italy 4 [%] 8 [%] 84 [%]
4 Ecuador Croatia 9 [%] 20 [%] 49 [%]
[ Ivan Golubović @ 13.06.2002. 01:55 ] @
Je*iga, navijao sam za Argentinu, ali sada šta je tu je...

Mislim da će Španija biti svetski prvak ove godine...
[ MasterOfUndead @ 13.06.2002. 02:30 ] @
poZ

Ma ja sam na samom startu odigrao singl da ce Italija da osvoji SP i mora da ga osvoji, roknuo sam dosta para, a to mi se do sada nije dogadjalo, tako da sad moram sve to da povratim

Ma po meni najrealnije sanse da uzmu SP ima brazil, ali ako italijani prodju u drugi krug, a iskreno se nadam da hoce, onda su i oni jedni od favorita. Po meni Englezi nemaju ama bas nikakve sanse da osvoje SP, mozda dodju do polufinala, ali tu ce im biti kraj Jedino ko pored Brazila i Italije (ako prodje u drugi krug) ima sanse da uzme SP je po meni standardno dobra Nemacka.

Zao mi je zbog Argentine, ali sta da se radi. Po meni je njih kuci poslao Ortega, koji bas previse solira. Trebali su da naprave drugu koncepciju igre, gde bi aimar i veron vodili glavnu rec, ali sta je tu je. Gledajte to s vedrije strane, sledece sezone ih vodi "veciti gubitnik" Hektor Kuper. Doduse verovatno opet nece biti prvi, ali drugi su sigurno
[ Bobi-Wan Kenobi @ 13.06.2002. 03:24 ] @
Citat:
God_Of_HellFire:
Mislim da će Španija biti svetski prvak ove godine...


Jezik pregrizo!
Ako tako bude, bojkotovacu sledece prvenstvo... Mislim da je Spanija bruka za fudbal poslednjih godina.

Sto se moje prgonoze sa pocetka tice... Danska i Irska u osmini finala... ceka se Meksiko Jos ako spakuju Italiju kuci... idem da se napijeeeem. Corralejo tequila ceka. Pozdrav svima.
Viva la Mexico!

[ Serbian Fighter @ 13.06.2002. 09:59 ] @
Trenutno ... nazalaos
1. Spanija - BRAZIL
2. Engleska
3. Italija
4. Danska
Ovo je samo po kvalitetu
[ Mario @ 13.06.2002. 14:34 ] @
Na poluvremenu Meksiko vodi sa 1:0 protiv Italije. Ako i Italijani ispadnu...
[ Floyd @ 13.06.2002. 16:19 ] @
Bas bih voleo da pobedi Senegal ili Kamerun.
[ Serbian Fighter @ 13.06.2002. 20:47 ] @
Nisu ispali.
Pogodio sam X u kladionici , ali su me Hrvati zeznuli...
Neka , nema veze ... idemo dalje.
[ Serbian Fighter @ 15.06.2002. 12:27 ] @
GER-PAR
1 - 0


Na kraju ce onaj komp koji je prognozirao Brazil biti u pravu
[ Serbian Fighter @ 15.06.2002. 19:59 ] @
OSTRVLJANI NASTAVLJAJU ODLICNO
Engleska - Danska
3: 0
[ MasterOfUndead @ 16.06.2002. 03:59 ] @
Ma prvak sveta ce biti italija, bar se nadam

Kompjuter se zajebo, izgubice brazil
[ Mario @ 16.06.2002. 04:30 ] @
Nemoj da me zezaš, pa jedva sam rešio da sutra odem do kladionice i stavim 50$ na Brazil na utakmicu koju igra u ponedeljak.
[ Serbian Fighter @ 16.06.2002. 11:52 ] @
Senegal definitivno
Dobise 2:1 danas
[ Serbian Fighter @ 16.06.2002. 18:00 ] @
Spanija - Irska
3:2 na penale.
Steta , Irci su se odlicno drzali.
[ Mario @ 17.06.2002. 01:39 ] @
Ja sam odmah rekao da senegal ide bar do polufinala. U sledećem kolu ih čeka pobednik iz duela SAD-Meksiko.

[ Mario @ 17.06.2002. 01:41 ] @
NAPRED SENEGAL!!!

[ Serbian Fighter @ 17.06.2002. 14:46 ] @
Dobice ih Ameri po meni , iz cisto politickih razloga ...
[ Mario @ 18.06.2002. 16:34 ] @
Mrezna prezentacija svetskog fudbalskog prvenstva zabelezila nov rekord
----------------------------------------------------------------------
Do polovine svetskog fudbalskog prvenstva, od 31. maja do 14. juna, zvanicna
Mrezna lokacija prvenstva zabelezila je preko milijardu pregledanih strana,
objavila je u ponedeljak Svetska fudbalska organizacija (FŽdŽration
Internationale de Football Association, FIFA).

Ovim rezultatom daleko je nadmasen raniji rekord od 350 miliona strana koji su
tokom februara postavile zimske olimpijske igre u Solt Lejk Sitiju.

Lokacijom na adresi http://www.fifaworldcup.com upravlja kompanija Yahoo,
zvanicni sponzor prvenstva. Na njoj se nalaze rezultati, vesti, informacije o
utakmicama, fotografije, statistike o prethodnim prvenstvima i video odlomci, a
sve to na sedam jezika: engleskom, korejskom, japanskom, kineskom, spanskom,
francuskom i nemackom.

Uprkos velikom uspehu bilo je i kritika. Posetioci koji ne koriste Windows
zalili su se da ne mogu da gledaju video odlomke jer se oni nude samo u formatu
Windows Media.
[ Mario @ 18.06.2002. 16:36 ] @
JOŠ JEDAN FAVORIT JE ISPAO:

ITALIJA:J.KOREA 1:2, posle zlatnog gola u drugom produžetku

[ Mario @ 18.06.2002. 16:38 ] @
Možda i odlučujući trenutak na utakmici, crveni karton za Totija:

[ Mario @ 18.06.2002. 16:41 ] @
I za kraj, dve simpatične Koreanke. Nikako da prestanu iznenađenja na ovom SP.

[ Serbian Fighter @ 18.06.2002. 19:18 ] @
Mal nisam pobio sve po kuci.
Totija u zivotu nije trebalo iskljuciti , ali jebiga sta da se radi.
Mnogo mi je zao, ali sta da se radi.
Ja sam igrao na Italiju i izgubio solidnu sumu , ali nema veze ... Da su prosli ne bi mi bilo zao da sam zveknuo na necem drugom.
[ Serbian Fighter @ 20.06.2002. 13:55 ] @
Predsednik i vlasnik Verone je car
Ima neko da nije cuo izjavu oko onog gola protiv Italije?
[ Serbian Fighter @ 20.06.2002. 13:57 ] @

Covek koji vodi na izboru za NAJBOLJEG IGRACA SVIH VREMENA!
DIego Armando Maradona!
[ Mario @ 21.06.2002. 08:29 ] @
Čuo, ja mislim da je u pitanju bila Peruđa, i mislim da to nije u redu.
[ Floyd @ 21.06.2002. 10:58 ] @
Brazil je otisao dalje naravno.
Ovi sto su pravili prognozu su izgleda bili u pravu. Brazil ce biti sampion.
[ Serbian Fighter @ 21.06.2002. 15:51 ] @
Osvojice ....
Ili oni ili ako Bog da Senegal Bas bi voleo
[ Mario @ 22.06.2002. 00:41 ] @
I ja simpatisem Senegal zato sto su ih na pocetku svi otpisivali, ali mislim da Brazil ima najvece sanse da osvoji SP.
[ Serbian Fighter @ 22.06.2002. 00:52 ] @
Bice verovatno finale BRAZIL - SPANIJA .. produzeci , penali ... i brazil opet prvak.
Ali kad se kaze verovatno znaci da postoji i mala sansa da ne bude tako .. za doborobit fudbala verujem u tu sansu.
[ Mario @ 22.06.2002. 00:59 ] @
Azija bojkotuje Perugiu
Azijska fudbalska federacija je zatražila da se ubuduće bojkotuje prelazak igrača u italijanski fudbalski klub Perugia, pošto je ovaj otpustio južnokorejskog fudbalera koji je zlatnim golom izbacio Italiju iz svetskog prvenstva. Italijanski klub je optužio južnokorejsku fudbalsku zvezdu Jung Hwan Ahna da je upropastio italijanski fudbal i objavio da mu neće produžiti već istekli ugovor. Ova odluka je razbesnela predsednika Azijske fudbalske federacije Petera Velapana, koji je saopštio da je zatražio od kineskih, južnokorejskih i japanskih fudbalskih rukovodilaca da ne šalju igrače u Perugiu. Po njegovim rečima, taj klub je zainteresovan jedino da pravi pare i to eksploatacijom azijskih fudbalera. Kritičari pomenutog južnokorejskog fudbalera kažu da se on u Italiji nije naročito pokazao. (BBC)
[ Serbian Fighter @ 22.06.2002. 01:22 ] @
Nemam komentar , ali znam da bi i ja postupio kao vlasnik Perudje. Ono je mozda bio malo preterano i u afektu , ali bolje je stvarno da se ne vraca , ako se vratri ubice ga neko od navijicaca 100%. Fudbal danas.
[ Serbian Fighter @ 22.06.2002. 11:20 ] @
VENAC NA MOJ GROB ....

KOREJA - SPANIJA

POBEDA NA PENALE

4:3
[ kornovac @ 22.06.2002. 14:23 ] @
senegal...il korea...to su moji favoriti...
[ kornovac @ 22.06.2002. 14:25 ] @
jer je spanija ispala...cc..joj gluposti..sve naj ekipe ispale..italija spanija portugal argentina a u polufinalima ostale..hm..korea njemacka brazil i turska il senegal...cc..ccc...ccccc...svasta...nikad gore svjetsko...
[ Serbian Fighter @ 22.06.2002. 15:30 ] @
Gusto u produzeicma TURSKA - Senegal!
[ Serbian Fighter @ 22.06.2002. 15:32 ] @
TURCI U POLUFFINALU ... zlatni go!!!!
NEEEEEEEEE
[ Mario @ 22.06.2002. 15:48 ] @
Što bre, pa ja sam stavio kintu na Koreju i Tursku. Iako više volim Senegal, znao sam da Turci neće izgubiti. O J.Koreji neći ni da pričam, uz onakvu pomoć sudija idu do finala!!!
[ Serbian Fighter @ 22.06.2002. 17:51 ] @
Pazi, video sam da me ne ide ovo prvesntvo kladjenje pa sam i odustao ... maltene nemoguce je pogoditi i zaraditi, pa bolje ne gubiti zaradjeno :). Medjutim, Turci jesu bili bolji ali samo donekle, da nije bilo onog kiksa na pocetku kod Senegalaca onaj offside kad je igrac zaustavio loptu na putu u gol bilo bi MNOOOOOOOGGGGGGGGOOOOOOO drugacije. U zivotu se Turci ne bi vratili... ali tocak srece se okrece.
Korea. Videcemo, zelim im da popiju petardu!
[ Serbian Fighter @ 24.06.2002. 23:15 ] @
Sutra pocinje zavrsetak zurke!!!!
[ Serbian Fighter @ 25.06.2002. 15:05 ] @
GOOOOOOOOOOOOOL!
'75 minut Balak 1:0!

Oliver Kan se nakon toga proslavio jos jednom bravuroznom odbranom!
[ Serbian Fighter @ 25.06.2002. 15:39 ] @
Nemacka : Koreja 1:0
75' BALAK!

Nemacka se bori za titulu prvaka sveta protiv pobednika meca Brazil : Turska!
[ MasterOfUndead @ 25.06.2002. 23:01 ] @
ako se tradicija nastavi onda bi u finalu sa nemackom trebala da se sastane Turska, posto od pedeset i druge ( ja mislim) U finalu SP su bile ili Nemacka ili Brazil, izuzev jednog SPa, a nikada nisu igrale jedna protiv druge u finalu. Sto znaci da je turska drugi finalista Iako se ja iskreno nadam da ce Brazil proci dalje.

Will see
[ Serbian Fighter @ 25.06.2002. 23:17 ] @
Ma nece ...
Statistitika jako cesto gresi.
Pricano je o tome dota u prenosu , ko je gledao zna.. da ne prenosim sada.
[ Mario @ 26.06.2002. 01:08 ] @
Teško će Nemci bilo šta uraditi u finali bez Balaka i Nojvila.
[ Mario @ 26.06.2002. 01:15 ] @
Evo i nekoliko sličica sa polufinalnog meča:
[ Mario @ 26.06.2002. 01:18 ] @
Evo i malo Nemačkih navijača, nije im bilo lako da pariraju crvenim đavolima, navijačima J.Koreje
[ Mario @ 26.06.2002. 01:21 ] @
Konačno su i sudije odradile posao kako treba, i u drugom polufinalnom meču sudiče Evropljani, osim četvrtog sudije koji je iz SAD.Evo šta je pošteni sudija pokazao kapitenu Koreje koji ga je zamolio da ih pusti da prođu u finale:
[ Mario @ 26.06.2002. 01:23 ] @
I za kraj, od mene jedna crvena đavolica:
[ Serbian Fighter @ 26.06.2002. 01:26 ] @
Nojvilu se mozda nece racunati karton jer je sudija rekoa da ga prebacuje Jeremisu.
[ Mario @ 26.06.2002. 15:45 ] @
Brazil pobedio Tursku sa 1:0, strelac Ronaldo. Dakle, u finalu će se sastati Brazil i Nemačka.
[ Serbian Fighter @ 26.06.2002. 17:13 ] @
Jao ...
Ne znam , ali iskreno zelim pobedu Nemcima. Pazi u njih niko nije verovao i to je top razlog zasto im ja zelim pobedu.
[ Zoran Rašković @ 26.06.2002. 19:13 ] @
Ma ja sam voleo da Turci zuznu jedan gol makar al nista

Navijam za Nemce u finalu
[ Serbian Fighter @ 26.06.2002. 20:25 ] @
Nojvilu se ne racuna karton.
Znaci bice 4:4 u titualama prvaka sveta
Realno ... produzeci , penali i sreca nam donose pobednika!
ALi mislim da panceri svojom igrom i snagom i kondicijom imaju znatno vece sanse od onih koje su im davane pred pocetak prvenstva. Sasvim su ravnopravni...
Samo , ako sudija bude doneo prevagu prestacu zanavjek da gledam fudbal, muka mi je vise toga.
[ MasterOfUndead @ 27.06.2002. 02:55 ] @
Svim srcem navijam za Brazil

Jeste zapazili po meni scenu dana na ovoj zadnjoj utakmici (Brazil:Turska) , scena :

denilson dribla jednog i bezi mu na desnu stranu, kad se odjednom tu nalaze jos cetri turcina koji kao pobesneli kerovi trce za njim. Na drugoj strani je Rivaldo potpuno sam , ali denilson ipak pokusava da predribla svu petoricu i naravno ne uspeva, ali je iznudio prekrsaj. Ma to kad sam video kako njih cetvoro kao besni kerovi trce ka njemu ja sam umro od smeha
[ 01011011 @ 27.06.2002. 11:12 ] @
Kao sto je kompijuter i predvidio, BRAZIL JE SVETSKI SAMPION.

Computer Geeks are never wrong.
[ Mario @ 27.06.2002. 20:15 ] @
Pa lepo sam ja rekao na početku a niko mi nije verovao.
[ Mario @ 27.06.2002. 20:22 ] @
A i imaju simpatične navijačice:
[ Mario @ 27.06.2002. 20:23 ] @
[ Mario @ 30.06.2002. 01:55 ] @
Najposećeniji sportski sajt u istoriji Interneta
27.06.2002



U periodu od 31. maja do 14. juna, preko milijardu ljudi posetilo je stranicu FIFAworldcup.com. Na taj način, postignut je novi rekord posećenosti, koji je do sada držao sajt Zimskih olimpijskih igara u Solt Lejk Sitiju sa 350 miliona zabeleženih posetilaca u toku mesec dana.

Rezultati jasno pokazuju da je fudbal najpopularniji sport na našoj planeti, ali i da je FIFA odlično predstavila Svetski kup na Internetu. Pored toga, očigledno je i da sve više ljudi koristi Mrežu, smatrajući je pouzdanim i ažurnim izvorom podataka. Pored uvek svežih vesti, FIFA je omogućila pregledanje video snimaka, kao i čitanje ekskluzivnih komentara, koji su doprineli ogromnoj posećenosti.


http://www.krstarica.com/lat/magazin/kompjuteri/
[ Mario @ 30.06.2002. 01:58 ] @
29.06.2002
Turska osvojila bronzu
Na stadionu u Daeguu, pred 63.483 gledalaca, reprezentacija Turske osvojila je treće mesto na svetskom šampionatu u fudbalu, savladavši domaćina Južnu Koreju sa 3:2, golovima izuzetno raspoloženih Mansiza i Šukura. Meč je okončan nestvarnom slikom na terenu, kada su po poslednjem sudijinom zvižduku igrači jedne i druge selekcije zagrljeni pozdravljali svaku od četiri raspevane tribine.
[ [C]ompiler @ 30.06.2002. 10:29 ] @
Golman Turske konacno doziveo peh na SP, za onaj gol u 92 min. on je kriv.
Jeste li videli taj gol i lice Korejca koji ga je dao?
[ Mario @ 30.06.2002. 15:26 ] @
Brazilci i zvanično osvojili SP. Šta da Vam kažem, kompjuter je bio u pravu, stvarno su bilo bolji, posebno u drugom poluvremenu.
[ [C]ompiler @ 30.06.2002. 16:30 ] @
Neverovatno, dva najbolja golmana na SP, golmani Turske i Nemacke, da naprave takve greske u odsudnim trenucima.
Brazil je zasluzeno pobedio.
Mozda je komp u pravu slucajno, jer ipak pogodio je samo prvo mesto a tri je omasio.
[ NenadS @ 30.06.2002. 17:00 ] @
A evo vam teorija po kojoj je Brazil pobedio...

ovo je bilo postavljeno juce na forumu sa www.yu-cafe.com
a ide ovako


Ljudi, ovo jos nisam video:

Na forumu mog prijatelja kaktusa, pronadjem sledecu teoriju, koju je Filip postavio. Neznam coveka, znam ga samo sa tog foruma, ali za ovo SVAKA MU CAST !!!!!!!

Pazi ovo:

Brazil je poslednji put odneo kup 1994.. a predhodni je
odneo 1970.
-Saberi 1994 + 1970 = 3964

Argentina je zadnji kup odnela 1986, a predhodni 1978
-Saberi 1986 + 1978 = 3964

Nemacka je zadnji kup odnela 1990, a predhodni 1974
-Saberi 1990 + 1974 = 3964

Sledeci ovu logiku, mondial 2002 ce odneti pobednik iz
1962, jer ako uzmes 3964-2002 = 1962......

1962 je pobedio ............Brazil


L U D I L O !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[ Mario @ 01.07.2002. 05:31 ] @
Ludo, ali istinito, računao sam i ja, sve se poklapa. Ovo je za dosije X.
[ [C]ompiler @ 02.07.2002. 12:46 ] @
Ali pazite, po ovoj logici, vi racunate zbir brojeva zadnje dve titule nekog tima. Dakle Brazil je uzeo titulu 2002, ali (po navedenoj logici) zbir ne bi bio 3964, jer titula Brazila iz 1962 godine nije poslednja titula tog tima. Zbir bi bio 2002+1994=3996.
Dakle nije tacna formula 3964-godina kupa, jer 3964 nije konstanta za sve kupove.
[ iNCUBUs @ 03.07.2002. 12:46 ] @
ma to je bila ista fora i sa nasom kosarkaskom reprezentacijom i slicnim 'izracunavanjima' doslo se do zakljucka da ce SM da umre 2000. godine...

doduse, nije bilo daleko od istine :D
[ Mario @ 12.07.2002. 16:17 ] @
Mreza na svetskom fudbalskom prvenstvu prenela 12 terabajta
----------------------------------------------------------------------
Mreza za prenos govora i podataka koju je napravila kompanija Avaya kao podrsku
nedavno odrzanom svetskom prvenstvu u fudbalu, prenele je preko 12 terabajta
podataka za vreme ovog jednomesecnohg takmicenja, saopsteno je u cetvrtak.

Mreza je povezivala 20 stadiona u Japanu i Juznoj Koreji, dva internacionalna
medijska centra i lokalna sedista svetske fudbalske organizacije (FIFA) u obe
zemlje domacina. Kontruisana je za cetiri meseca i bila je najvce mreza koja je
ikada izgradjena za potrebe jednog sportskog takmicenja, saopstila je Avaya.

Mreza je koriscena pre svega za sistem akreditacije, rad stadiona, medijske
potrebe i sistem Info 2002 koji je u realnom vremenu obezbedjivao statistike i
podatke o svakoj utakmici. Pored toga koriscena je i kao osnova sistema IP
telefonije koji je povezivao deset stadiona u Japanu, a procenjuje se da je to
organizatorima donelo ustedu od oko 200.000 dolara na telefonskim racunima. U
Juznoj Koreji je bila koriscena javna telefonska mreza jer su tako odlucili
organizatori dve godine ranije.

Mreza za prenos podataka povezivala je i pristupne tacke lokalnih bezicnih mreza
u pres centrima i na stadionima i tako omogucavala fotoreporterima da direktno
sa ivice terena salju slike u svoje redakcije.

Sav taj saobracaj na kraju je dao zbir od 12,03 TB prenesenih podataka, sto je
oko 20 posto vise od predvidjanja s kojima je Avaya racunala, a dovoljno da se
napuni skoro 19.000 kompakt diskova.

Najveci saobracaj zabelezen je 15. juna, prvog dana drugog kruga takmicenja kad
su igrale ekipe Nemacke i Paragvaja kao i Danske i Engleske. Tog dana preneto je
550 GB, a sledeceg dana kad su igrali Svedska sa Senegalom i Spanija sa Irskom
zabelezeno je 506 GB.

Zvanicna prezentacija svetskog prvenstva koja se nalazila na adresi
http://www.fifaworldcup.com, takodje je oborila nekoliko rekorda, saopstila je
Avaya. Za vreme turnira prelistano je 1,75 milijardi strana sto je tri puta vise
u odnosu na prethodno svetsko prvenstvo u Francuskoj 1998. Prezentaciju je
odrzavao Yahoo u saradnji s Fifom.

Kad je prvenstvo zavrseno sva mrezna oprema sa stadiona i iz pres centara
uklonjena je za samo dva dana. Neki njeni delovi koristice se i na sledecem
svetskom prvenstvu u Nemackoj 2006, jer Avaja ima takav sponzorski ugovor s
Fifom.
[ VELIKI_MANITU @ 09.02.2003. 07:38 ] @
Begin forwarded message:


"Ovim obavestavamo cenjene citaoce da se prilikom ugovorenog
susreta izmedju fudbalskih reprezentacija Srbije i Crne Gore
i Bosne i Hercegovine ne radi o turniru cetiri ekipe."

(Saopstenje; Euro Blic)

Preuzeto sa:

[email protected]