[ mirdzana2002 @ 22.03.2005. 22:57 ] @
Hvala unapred onome ko mi da makar pribliznu cenu polovne antene u korektnom stanju za kola: 5/8ke lambda marke "Diamond", za zavojnicom na sredini, i jakim masivnim kucistem sa magnetom, za vhf i uhf opseg, sa jedno 2m kabla i conn....situacija je krajnje banalna, poznanik i ja se davno nismo igrali sa nasim stanicama, pa bi se malo pokrenuli... a on meni prodaje antenu al` se definitivno davno nismo bavili cenama...Takodje info za "Kethrein", za kola sa magnetom, ultra elasticnu, duzine oko 1m (mislim da je 1/2L), za 2metarski opseg (izvlacimo brdo opreme iz starih kutija davno zaturenih po budzacima...). Takodje, pitanje, koja je trenutno jeftina a korektna antena za krov za VHF/UHF (osim 3 o stara, to vec imamo...).

Hvala, pozz svima, Maky (najbolji ste...)
[ gane1 @ 24.03.2005. 18:52 ] @
Ne rece za koje frekvencije te zanima antena?A kad si vec na netu,skokni do www.diamond.com!Ima sve-cak i cene!
[ mirdzana2002 @ 25.03.2005. 03:44 ] @
Super, hvala na infu, sad cu bas da skoknem do sajta ( a za frekvencije rekoh, prva je uhf/vhf, swr-om podesena za ford sierru, a druga 2metarska(ra opseg 145mhz). Prva je inace sad na mom krovu, nataknuta magnetom na ogromnu SERPU, obmotana najlonom protiv kise, da vidim kako radi...kazu radio amateri, bijem ko` Sveti Ilija..:) Tol`ko o profesionalnom postavljanju antena...:)

Hvala jos jednom.
Maky
[ mirdzana2002 @ 28.03.2005. 19:27 ] @
MOD brisi temu slobodno, resio sam:) Pozz.