[ tiranin @ 27.03.2005. 09:28 ] @
Na istom računaru imam WinXP i Linux Fedora 2. Baš ovog jutra, prvo startujem Linux, i ne uradi mi prebacianje sa zimskog na letnje računanje vremena. Odradim to ručno, odem na XP, a on odradi još jednom tako da prebaci vrema za jedan sat.
Zanima me , onako čisto platonski, kada imaš dva ili više OS da li svi oni čitaju vreme iz BIOSa, da li ga menjaju u BIOSu , i kako se uopšte ta stvar sa prebacivanjem sa zimskog na letnje i obratno radi, a da nijedan OS na kraju ne dobije pogrešno vreme ?
[ Not now, John! @ 27.03.2005. 11:18 ] @
Nikako. Ako imaš dva Win OS-a na računaru, prvo će jedan da promijeni vrijeme, a naknadno i drugi. Kod linuksa je za promjenu vremena neophodna administratorska lozikna, pa pretpostavljam da zbog toga nije implementirano ništa slično.
U svakom slučaju možeš koristiti ntpd za sinhronizovanje vremena. To koriste ISP za podešavanje.
[ cicika @ 27.03.2005. 13:08 ] @
Kod mene su oba promenila vreme samostalno (XP i Ubuntu 5.01) noćas u 2h tj. 3h. Mislim da sam u vreme same promene bila u Linuxu.
Vreme u BIOSu nisam proveravala, valjda se i ono pomerilo.

Pomeranje vremena je za ovu vremensku zonu standardno poslednjeg vikenda u martu, tako da verujem da to da li će OS sam promeniti vreme zavisi isključivo od toga da li je vremenska zona pravilno odabrana.