[ GMC @ 27.03.2005. 23:01 ] @
Bezveze pitanje imam ,
ogrebo sam malo staklo na satu a posto obracam paznju na sitnice zanima me dali ono poliranje moze da otkloni tu ogrebotinu

P.S. hehe pa ne mogu da vjerujem sta pitam , al eto hajd sad ako koga ne mrzi neka odgovori...
[ JOJO847 @ 27.03.2005. 23:23 ] @
Baš staklo ili plastika?
:)))
[ Fuzz @ 27.03.2005. 23:33 ] @
Staklo moze da se ispolira, a uspeh zavisi od dubine same ogrebotine...ipak treba da skines sloj stakla....
[ drgrozozo @ 27.03.2005. 23:46 ] @
pa kao sto rece neko zavisi kakav ti je sat.

plastiku na satu ces prilicno lako da ispoliras, staklo jako tesko, safir nikako.


[ ClocEr @ 28.03.2005. 01:55 ] @
Ja sam svoj FOSSIL polirao u Cumicevom sokacetu. Pre par meseci je cena bila ~600 din. Lepo su odradili posao, a u kucnoj radinosti... Mani se corava posla. Pozdrav.
[ GMC @ 28.03.2005. 09:53 ] @
Staklo je u pitanju (Swatch sat)

U stvari mislio sam pitat dali se to uopste isplati raditi jer je ogrebotina stvarno mala i nalazi se u cosku sata :) , ali nemogu da vam opisem koliko mi smeta ...
[ cult @ 28.03.2005. 12:57 ] @
Normalno da mozes ali budi svestam da je staklo, tj. plastika na swatch-u debljine 0.9 mm i da se njegovim poliranjem skida oko 0.2mm i da posle toga malo jaci udarac moze da osteti staklo, tj. plastiku (citaj da prsne)
Izvor: prodavnica+servis swatch satova
izbor je svakako na tebi a to isto mozes da odradis i sa nekom finijom vunenom krpom.
Pozdrav
[ GMC @ 28.03.2005. 18:30 ] @
hvala

Ipak necu nositi na poliranje jer draze mi je imamt ovu "nevidljivu" ogrebotinu nego razbijeno staklo...
[ stil @ 29.03.2005. 07:00 ] @
Možda da pogledaš ovu temu.
[ drgrozozo @ 29.03.2005. 09:29 ] @
Citat:
GMC: Staklo je u pitanju (Swatch sat)

U stvari mislio sam pitat dali se to uopste isplati raditi jer je ogrebotina stvarno mala i nalazi se u cosku sata :) , ali nemogu da vam opisem koliko mi smeta ...


staklo na satu je gotovo nemoguce dobro ispolirati u kucnoj radinosti.
da li ti se isplati polirati ga kod casovnicara? ako je u pitanju obican swatch, ne vidim zasto bi to radio, idi u neku malo kvalitetniju casovnicarsku radnju i trazi da ti zamene staklo.
[ GMC @ 29.03.2005. 10:47 ] @
Citat:
drgrozozo: idi u neku malo kvalitetniju casovnicarsku radnju i trazi da ti zamene staklo.


Ja sam mislio da se staklo ne moze zamjeniti , u stvari da je swatch sastavljeni i da ga vise niko ne moze otvoriti a izgleda da sam pogresno shvatio ... to izgleda vazi samo za mehanizam.
[ drgrozozo @ 29.03.2005. 11:50 ] @
Citat:
GMC: Ja sam mislio da se staklo ne moze zamjeniti , u stvari da je swatch sastavljeni i da ga vise niko ne moze otvoriti a izgleda da sam pogresno shvatio ... to izgleda vazi samo za mehanizam.


pa pazi, ni ja nisam 100% siguran. stari plastikanci su se polirali pa nije bilo potrebe za zamenom. posto si rekao da je tebi odozgo staklo a ne plastika, pretpostavio sam da je u pitanju neki irony ili nesto slicno od satova sa metalnim kucistem. e sad, ja znam da su oni zaliveni ali mi zvuci suludo da neko stavi na sat mineralni kristal (staklo) a da ne ostavi mogucnost da se zameni...
[ deckonja @ 29.03.2005. 14:21 ] @
Ja sam vise puta polirao staklo u radnji u prizemlju Cumicevog sokaceta i nije bilo problema, stvarno sam bio zadovoljan (inace ne bih to radio vise puta). Ne verujem da moze nesto da podje naopako, covek je jako obazriv i stvarno zna sta radi. Moj burazer je inace hteo kod njega da polira i izgrebanu masku od mobilnog telefona, ali ovaj nije hteo to da mu uradi, jer nije staklo vec plastika.
Pozdrav