[ ::cypher:: @ 28.03.2005. 12:13 ] @
Mozda je pitanje malo nepristojno ali me jako zanima koliko naplacujete svoje poslove (pricam naravno o privatnom radu) u grafickom i web dizajnu.
Neki zvanicni cenovnici ne postoje ali su cene dizajnera manje-vise slicne (pricam o anonimus dizajnerima poput mene).
[ Pharos @ 28.03.2005. 16:35 ] @
Pa dok ne stekneš iskustvo ili ne počneš da ceniš svoj rad radićeš FREE, a posle će cena doći sama po sebi. Nećeš sigurno raditi nešto EXTRA dobro 3 nedelje i naplatiti 100€ nego...
To bi otprilike trebao da radiš na sat. Znači kažeš klijentu, ja radim za 7-8€/h, a za ovo mi treba min 32h, s tim što radim 8 sati dnevno pa... Kako budeš napredovao tako ćeš povećavati satnicu.
Poz
[ ::cypher:: @ 29.03.2005. 21:59 ] @
@Pharos
Zapravo nisam pocetnik i radio sam sve i svasta do sad.
Zanima me cisto kako se kotiraju cene kod vas? Ja ponekad mislim da sam preterao sa cenom pa sam mnogo skupo naplatio posao a ponekad mislim da sam se zajebao i da sam uradio nesto za male pare. Pa sam cisto bio u fazonu (zbog ciste savesti) da uporedim cene sa vama, ali nesto vidim niste raspolozeni da caskamo na ovu temu. :\
[ Davor Vlajkovic @ 29.03.2005. 22:16 ] @
Procitaj ovaj tekst, mislim da ce ti pomoci da razumes filozofiju odredjivanja cene proizvoda na razvijenom trzistu kao sto je US. Tema price je software, ali se lako moze primeniti i na dizajn.

http://joelonsoftware.com/articles/CamelsandRubberDuckies.html
[ cope.rs @ 20.10.2007. 10:25 ] @
U principu treba da sebi odredis cenu sata rada i da ides po tome. Naravno zavisi gde si i koje kvalifikacije imas. Recimo u Nemackoj sad bih mogao opusteno da trazim 25€ na sat (verovatno i vise, nisam se raspitao) ali u Beogradu ce te pretpostavljam pogledati bledo telece na tu cifru. Onda ide i kvalifikacija, ako si Zavrsio srednju skolu dobices batine, ali ako imas Masters dobices sta trazis...