[ Dalibor81 @ 29.03.2005. 17:53 ] @
Kupio sam za 60 din. onu mirisljavu jelku na benzinskoj pumpi i okacio je u kuciste, rezultati su izvanredni, kada neko pita sta mirise ja mu na to odgovorim racunar, a on nabije nos kod napajanja i stvarno vidi da je tako.

Probajte mozda vam se svidi.


[Ovu poruku je menjao secret dana 29.03.2005. u 20:10 GMT+1]
[ vindic8or @ 29.03.2005. 17:58 ] @
hm... nikad mi ne bi palo na pamet...

moracu da probam s nekim mirisom koji ne podseca na wc (kao vecina tih jelkica sa pumpi)....
[ bukovski @ 29.03.2005. 19:35 ] @
hehe nije losa ideja samo da ne pretera nekima komp radi 24 sata :)
[ sadux @ 29.03.2005. 19:41 ] @
e brate genijalno..car si..
[ Marko_L @ 29.03.2005. 20:00 ] @
Nisi trebao to javno da kažeš.Već vidim kompjuterske kompanije koje nude "specijalna mirišljava kućišta" za 20 evra veću cenu od običnih, a u njima jelkica od 60 dinara :)))
[ mkdsl @ 29.03.2005. 20:12 ] @
Ili josh gore, sa svecom shto upija dim od cigareta... To bi tek bio hit. Samo da se ne zapali kompjuter .
[ Not now, John! @ 29.03.2005. 20:44 ] @
Bila bi dobra ideja da ti mirisi nisu otrovni. Ja ih ne bi stavljao na promaju.
[ GMC @ 29.03.2005. 21:04 ] @
Ali pazi da ta jelka ne postane vatrena , jer nikad se nezna... ostavis racunar da radi sam, dodjes kuci a nema vise kuce u stvari ima ali neprepoznatljiva na prvi pogled...
A sad ozbiljno , kakva je opasnost da se zapali ? u topicu pise U KUCISTE a bogami dole se razvijaju velike temperature...
[ Marko_L @ 29.03.2005. 21:16 ] @
Citat:
Bila bi dobra ideja da ti mirisi nisu otrovni. Ja ih ne bi stavljao na promaju.

Jel imaš nekih opširnijih informacija o tome ? Zanima me jer koristim te jelkice u kolima (a i mnogi ljudi koje znam), a leti obično otvaram prozore u toku vožnje što ume da stvori promaju :)
[ darkofdoom83 @ 29.03.2005. 22:21 ] @
Citat:
GMC
A sad ozbiljno , kakva je opasnost da se zapali ? u topicu pise U KUCISTE a bogami dole se razvijaju velike temperature...


po meni nikakva...ne stavljas ti to na cpu,ako ta jelka moze na suncu da izdrzi 40-50 stepeni sto ne bi mogla i u kucistu na tih 35-40 stepeni?
[ Marenović Slaviša @ 29.03.2005. 22:37 ] @
S tom razlikom sto u kolima na suncu pored dobrog izvora toplote (sunce) ima i jos bolje hladjenje (otvoreni prozori) i to u kolima nije isto kao i kada stavis to parce kartona u kuciste koje ponekad drnda negde i 24/7

Ipak je to za mene kocka....
[ neca @ 29.03.2005. 22:45 ] @
Pa ta jelka ne mirise samo kad su otvoreni prozori :)
zamisli kad ti auto ostane na suncu ceo dan ;) u sred leta na +40 ;))))

inace jelkicu nikad...od tog mirisa mi krece pegla iz momenta :)
jos mi samo fali da smrdi iz kompjutera.. :)
[ Marenović Slaviša @ 29.03.2005. 22:52 ] @
Slazem se neco, pravi miris je miris kablova....
a inace, sto se tice auta, pa tamo stoji jelkica u 100-nak litara prostora, ovde u kucistu je sabijena u ono malecko kuciste, blizu izvora toplote...rizicno, bar za oprezna coveka
[ IvanaZR @ 29.03.2005. 23:10 ] @
Evo gledam gde da zabodem jelkicu u lap-top ;)
Salim se, mislim da to i nije bas tako dobra ideja da ne bi dobio isprzenu jelkicu ili jos po nesto u kucistu...nikad se ne zna....Mislim koji je to fazon da ti mirise kuciste...mislim to je fora kao sa onim mirisljavim hemijskim olovkama...pa aman time se pise sta ima to da mirise....tako i ovo........
[ mkdsl @ 29.03.2005. 23:30 ] @
Ma bre, nema shanse da se zapali ta jelkica. Ako imate front fan prilepljen, taman okachite o neki kabl (preporuchljivo IDE) i ono pirka, shiri mirise... . A mirisa ima 100, ne morate da uzmete onaj shto vas nervira, ima prilichno lepih i blagih mirisa... A opet ako ste skeptichni, vi lepo iza kucishta okachite jelkicu taman tamo gde izduvava napajanje... Slichan efekat... A mozhda je ipak ovo totalno glupa tema... Al' eto, nemam pametnijeg posla u pola 1 ujutru... A idem i da spavam iovako... Laku noc.
[ Dalibor81 @ 29.03.2005. 23:36 ] @
Citat:
Marenović Slaviša: Slazem se neco, pravi miris je miris kablova....
a inace, sto se tice auta, pa tamo stoji jelkica u 100-nak litara prostora, ovde u kucistu je sabijena u ono malecko kuciste, blizu izvora toplote...rizicno, bar za oprezna coveka


Pa mozda ako covek radi za racunarom dok sedi u kucistu.

Drugo nikada ne bih u svojoj sobi palio plinsku pec kada bi postojao rizik od planjivanja jelke. Valjda bi kuciste tada moglo da zagreje i halu sportova a kamoli kuciste od 10 litara.
[ Dalibor81 @ 29.03.2005. 23:40 ] @
Ali i ja sam ovde primetio veliki nedostatak:
Sada mi smrdi predsoblje :)
[ FormatC @ 30.03.2005. 00:18 ] @
Jel' smrdi il' miriše?
Nisi valjda već izgustirao miris?
[ Dalibor81 @ 30.03.2005. 00:58 ] @
Pa jes' brate, vec sam zadnju stranu kucista okrenuo prema sebi da mi mirise i taman se naviknem kad ono ja odoh u predsoblje a ono mi nesto smrdi :)
[ Not now, John! @ 30.03.2005. 02:25 ] @
Citat:
Jel imaš nekih opširnijih informacija o tome ? Zanima me jer koristim te jelkice u kolima (a i mnogi ljudi koje znam), a leti obično otvaram prozore u toku vožnje što ume da stvori promaju :)

Nemam. Ranije sam na jednom mirišljavom spreju pročitao da je otrovan i da se ne stavlja u ventilaciju.
[ GMC @ 30.03.2005. 10:18 ] @
Ma ja sam ono spomenu da bi se moglo zapaliti jer dok ta jelkica pirka dole u masini moze se desiti da se zaglavi u nekim opasnim zonama pa u najboljem slucaju i ako ti ne zapali stan moze se desit da ti uhaka pola komponenti dole u kucistu

Neko spomenu auto gore i temperaturu u njemu , ipak mislim da je ovo u kucistu malo drugacije jer je apsolutno manji prostor a pogotovo ako dodje jelka u direktan kontak sa izvorom toplote.
Joj evo sad se sjeti na ovom mom racunaru prije jedno godinu dana sam nesto ceprko i jedan od ovih fanova nije se ukljucio kad sam upalio racunar i sreca da sam radio u biosu nesto i pogledam tamo temperatura 83C :)

Ali svaka cast na ideji !
[ Goran Mijailovic @ 30.03.2005. 14:46 ] @
Citat:
Dalibor81: Ali i ja sam ovde primetio veliki nedostatak:
Sada mi smrdi predsoblje


Skloni patike iz predsoblja
[ Fuzz @ 30.03.2005. 15:33 ] @
Ili okaci jelkicu na kacket da leluja ispred nosa,pa mozes i u lift...
[ zoran @ 31.03.2005. 03:40 ] @
Pa šta je vama ljudi................??? Pa ta jelkica nema noge pa da šeta u kućištu sama od sebe , a ni ventilatori nisu od 2KW , da bi napravila neki kuršlus , pa vežite je s nečim.

Meni sada sve lepše miriše dok radim nešto na kompu i prijatnije mi je za rad.

A imam i stranicu od pleksiglasa i vidim šta " radi " jelkica unutri.

Ko neće da stavlja jelkicu unutra , ima ona kao bočica i zakačaljku , pa je nakačite pozadi na napajanje, ne morate ni otvarati komp , a i lako se menja kad izlapi.

I još nešto , koga nervira zujanje ventilatora , može da okači pozadi na kompu one papiriće , kao na filmovima što se stavlja na ventilatore , da glupi ameri vide da je ventilator uključen da ne bi gurnuli tamo nos pa da im se nešto desi e kad stavite tamo pozadi gde je ventilator na napajanju (tamo izduvava vazduh napolje) najbolje je staviti od obične kese ( iseći tanke listiće ) i tada se čuje šuškanje i više nema zvuka od ventilatora


[ Lalemajstormoler @ 31.03.2005. 23:16 ] @
Kako se ranije nisam setio da ima te bocice ja sam moju jelkicu jos od nove godine drzao pored kompa sve su iglice poispadale ali JELKICA stoji.
Stoji Pravo Bravo Bravo
[ FormatC @ 01.04.2005. 00:47 ] @
U te bočice možeš da sipaš šta god ti se svidi, zavisiš isključivo od svoje kreativnosti... uh...
[ zoran @ 01.04.2005. 00:59 ] @
Ee ako Dalibor i ja usaglasimo mišljenja , mogli bi i da patentiramo. Akcije će biti podeljene samo onim članovima koji su se ovde i malo potrudili
[ darkofdoom83 @ 01.04.2005. 10:22 ] @
Pa i mogli bi da patentirate....Gomila gluposti prolazi u svetu sto ne bi i ovo proslo ?
[ Dalibor81 @ 01.04.2005. 11:05 ] @
More kako se usudjujes da ovakav izum presudan za covecanstvo i dalja pokolenja nazivas "glupost" :)
Salim se ajde stvarno da to izvedemo, izvoz ima da cveta!