[ Wizzy Noise @ 29.03.2005. 18:03 ] @
Inace,slusam ovu muziku pa me zanimaju misljenja o njoj...
[ superbaka @ 29.03.2005. 20:39 ] @
nije losa da ti nesto pisti u pozadini i odrzava koncentraciju dok radis nesto...
[ Darko Pipic @ 29.03.2005. 22:00 ] @
Mogao si makar naziv lepo da ispišeš :). Mogu samo reći da su žurke nikad veći krš (mislim na ljude + organizaciju, Beograd).

d.
[ vindic8or @ 29.03.2005. 22:25 ] @
znam na koji nacin animira ljude. razumem i zasto je zanimljiva, muzicki i produkcijski gledano. ali uopste nije moj vibe, i ne slusam je.


Citat:
Mogao si makar naziv lepo da ispišeš



npr ?
[ BillyTheKid_79 @ 29.03.2005. 22:29 ] @
Klasicno ispiranje mozga,to mislim!
[ Floyd @ 29.03.2005. 23:26 ] @
Dobra je za pajdomanske zurke ;). Salim se, licno ne vidim poentu u toj muzici, nema dovoljno ritma za zurku, a da je slusam kuci....pa radije bi slusao nesto drugo (jazz, stariji rock, blues i tako to).
[ pctel @ 29.03.2005. 23:30 ] @
larma najobicnija ali ako se ti prijatno osecas dok je slusas, onda slusaj...
[ cicika @ 29.03.2005. 23:38 ] @
Ja slušam trance. Uredno :) Mada više ne izlazim toliko često na trance-žurke jer mi je muka kad vidim nadrogirane klince od 15-16 godina, a i valjda nemam toliko vremena.

Citat:
Mogu samo reći da su žurke nikad veći krš (mislim na ljude + organizaciju, Beograd).


I ovo je više nego tačno.

Takodje, prija mi kad učim kao totalno pozadinski zvuk, da se čuje tek toliko da pokrije sve ostale zvuke koji dopiru spolja i iz kuće i dobro održava koncentraciju, ali isključivo kad radim neke zadatke, ako treba nešto ozbiljno da pročitam i shvatim onda pustim nešto drugo.
[ CrazyCode @ 29.03.2005. 23:53 ] @
Citat:
Floyd: nema dovoljno ritma za zurku,


Mislim da tebi nije dobro... pa psy se zasniva na ritmici /\/\/\/\/\/\

Inace ja slusam psy vec dugi niz godina tako da znam sta pricam :)

-dodatak:

Ustvari problem je sto ljudi u vecini slucajeva i ne znaju sta je to psy...
Najcesce ga mesaju sa minimal-om ili techno-m...
[ Zikka @ 30.03.2005. 00:10 ] @
Za neke situacije kada se ubedacis je stvarno dobra.
[ vindic8or @ 30.03.2005. 00:43 ] @
Citat:
Mislim da tebi nije dobro... pa psy se zasniva na ritmici /\/\/\/\/\/\



hm. ipak se navise zasniva na melodijama i harmonskim progresijama.
beat je uglavnom 4-4, sto i jeste ono sto me (najvise) odbija od ove muzike.
[ UroS @ 30.03.2005. 02:09 ] @
Citat:
vindic8or: beat je uglavnom 4-4, sto i jeste ono sto me (najvise) odbija od ove muzike.


Citat:
CrazyCode:Ustvari problem je sto ljudi u vecini slucajeva i ne znaju sta je to psy...
Najcesce ga mesaju sa minimal-om ili techno-m...
[ Force @ 30.03.2005. 06:34 ] @
Sve naj o psy ;) Inace po meni nije za "kucnu upotrebu" vise je za zurke i tako to :) Verovatno ovi sto ga ne voli slusaju kuci pa ih smori..al kad ga slusate negde gde vlada neka dobra atmosfera onda je extra :) Ako ga vec slusate kuci zgutajte exer turite sluske pojacajte do max i uzivajte :D
[ vindic8or @ 30.03.2005. 10:22 ] @
:)

Urose, occasional snare roll i offbeat accent ne cini strukturu muzike dovoljno sinkopiranom za mene :) to je i dalje uglavnom four-on-the-floor :)
[ sharpshooter @ 30.03.2005. 11:01 ] @
Ovaj noviji psy-trance me genralno smara... posle komercijalizacije psy-trance-a '98. godine, grupe su počele da niču kao pečurke posle kiše. Uopšte nije bio bitan kvalitet, nego kvantitet. Za mene su i dalje neponovljive stvari iz '94 - '97 godine (Transwave - Hypnorhythm EP, Prana - Scarab EP (Scarab & Pneumatic), Etnica - Alien Protein, Trance Mix 6...) Ove nove stvari (tipa Wizzy Noize) me stvarno opasno smaraju... semplovi su postali "oštri", "testerasti", nema više početka, sadržine i kraja, nego samo krc, dum, tss, dum, tss, dum, tss, mali brejkić, dum, tss, dum, tss... <homer>boring</homer>
[ Floyd @ 30.03.2005. 14:00 ] @
Citat:
CrazyCode: Mislim da tebi nije dobro... pa psy se zasniva na ritmici /\/\/\/\/\/\

Inace ja slusam psy vec dugi niz godina tako da znam sta pricam :)

-dodatak:

Ustvari problem je sto ljudi u vecini slucajeva i ne znaju sta je to psy...
Najcesce ga mesaju sa minimal-om ili techno-m...



Pazi, ne razumem se narocito u trance (psy-trance) posto sam samo cuo na radiju par puta, ali kad ga uporedim sa npr. Rushom, Umekom, Varelom, Adventom, onda me smara, posto po meni trance za zurke ne moze da se poredi sa nekim "pilanjem" ko npr. Rush ili Arkus P.
[ cicika @ 30.03.2005. 14:15 ] @
Umek i Rush ne rade trance nego nekakav hard-techno. Ogromna je razilka izmedju ova dva pravca elektronske muzike.
[ :o) @ 30.03.2005. 14:26 ] @
Brate, ja tu muziku nikada necu razumeti. Jednu istu pesmu cepa pla sata, pa onda ubaci ritam ono kao sporo pa sve brze, pa onda svi vriste, pa onda opet ista pesma pola sata, pa onda na ubaci opet onaj ritam, pa sada ide ista ona pesma ali jos jedan zvuk pride i to isto pola sata...
Nije meni to...

Inace slusam Jazz && Rock
Citat:
Rambo Amadeus(emisija na Studio B): Sretnem ja nekog decka, koje poznajem, i pitam ga:"Gde ides?"
"Imam koncert"-kaze on
"A jel', a sta sviras?"
"Pustam ploce"

(ovo je bilo jace od mene:)
[ vindic8or @ 30.03.2005. 15:05 ] @
g-din Rambo Amadeus cesto zna da bude sarkastican (pitanje je da li zna da ne bude).

a iz par njegovih nastupa koje sam video, sa sve turntablistom, zna i da ceni komplikovanu umetnost scratch djinga...

naravno ovo sto je izjavio se odnosilo na nekog smor house ili techno DJ-a, kakvih kod nas ima milion.
[ Floyd @ 30.03.2005. 15:06 ] @
Citat:
cicika: Umek i Rush ne rade trance nego nekakav hard-techno. Ogromna je razilka izmedju ova dva pravca elektronske muzike.


Pa da, poenta je da mi je takva muzika kao Rush i Umek (hard-techno, kako god da se zove) pogodnija za zurke nego trance. Bozmeg :)
[ Fuzz @ 30.03.2005. 15:38 ] @
Zahteva ekser po pesmi tako da nije za mene.
[ Corey @ 30.03.2005. 21:21 ] @
Sva ta e-muzika je s***** i ne možeš da se zabaviš sa njom,zbog toga su narodnjaci konza.Muzika je prazna ako nisi na nečemu tako da je ne slušam ništa preterano.
[ bluesman @ 30.03.2005. 23:56 ] @
Zašto su uvek najglasniji oni koji nemaju pojma o čemu pričaju ili žele samo da popljuju?
[ vindic8or @ 31.03.2005. 00:14 ] @
ocigledno "zato sto su narodnjaci konza" ... jel pratis ti topic? :)
[ Darko Pipic @ 31.03.2005. 01:05 ] @
Corey, respect (šalim se naravno).
[ Fuzz @ 31.03.2005. 01:10 ] @
Citat:
bluesman: Zašto su uvek najglasniji oni koji nemaju pojma o čemu pričaju ili žele samo da popljuju?


Pa covek je pitao za misljenje i ljudi ga daju podjednako glasno.
[ S_Kid @ 31.03.2005. 02:04 ] @
Rambo Amadeus - Evribadi dens nau
Rambo Amadeus - Zganje Rave

WORD!:)
[ djdrale @ 31.03.2005. 09:05 ] @
Hm ajde necu komentarisati one koji su posjetili temu samo da nekoga i nesto omalovaze.

Da se sada vratim malo na temu.

Psychedelic-Trance - E to je meni muzika u odnosu na neki Minimal techno ili na recimo nekomercijalni House.

Ima melodija sto je najvaznije, tako da nije dosadna. Ne udara samo jedan ritam, kao sto je to standard kod Techno-a.

Inace ne da mi se kucati, tako da zavrsim: nema (barem za mene) BOLJE MUZIKE.

Pozdrav

[ espresso @ 31.03.2005. 09:34 ] @

Sajkodelik je odličan za onog ko ga shvati na pravi nacin. To vam je kao klasika, ne može svako da razume klasiku, jel da? Inače omiljene vrste muzike su mi trens i klasična muzika (kakav sklad). Takođe volim da čujem rejv, rep, hiphop i bluz. Jedino što ne volim su džez i domaca scena (pogotovo narodnjaci-beskičmenjaci). Ne kažem da je džez loš (daleko od toga), jednostavno još uvek nisam uspeo da shvatim poentu te muzike. Ima vremena. Vratimo se na sajkodelik. Na te žurke i divljanja nikada nisam išao niti mi pada na pamet. Takođe mi ne pada na pamet da progutam pilulu da bih mogao da odslušam performans do kraja. Trens slušam za dušu, isto kao i klasiku.
[ BillyTheKid_79 @ 31.03.2005. 11:48 ] @
Citat:
Fuzz: Zahteva ekser po pesmi tako da nije za mene.


sada sam cuo da je JOS brze,sto znaci jedan i vise EKSA po pesmi!

Ili je mozak toliko nagrizan kiselinama da ne treba nista!

A skoro sam slusao onu iz sobe 23,ona je poklonik psychedelic-trance,rekla je u fazonu:
"ovu muziku mogu da slusaju ljudi koji su evoluirali korak napred"

ili korak nazad.......


toliko....
[ Floyd @ 31.03.2005. 13:36 ] @
Btw, da li neko slucajno zna koliko ce biti ulaznica za Umeka u NSu (ne u pretprodaji, nego na vratima)?
[ Dragan_v @ 31.03.2005. 14:59 ] @
Citat:
"ovu muziku mogu da slusaju ljudi koji su evoluirali korak napred"

Bez namere da služim kao meta za pljuvanje....Ako tako stvari stoje, i ne moram da evoluiram...ja se držim muzike svoje mladosti....kol'ko god to smešno zvučalo...
dakle 80's, kad su ljudi još uvek svirali INSTRUMENTE...a muzičari znali koji tonovi čine koji akord....

Ajde sad...udrite me ovako matorog :)
[ galaz @ 31.03.2005. 15:18 ] @
mnogo vishe slusham minimal od psihodelije. minimal mi je pun energije, dok mi je trance hladan... a i zurke su mi mnogo jache(mislim na minimal)! na primer, chris liebing u kpgt-u, za razliku od, recimo, tim schuld-a u trezoru... ko je bio u trezoru, pa posle na afteru, zna o chemu pricham... volim ja i trance, ali ne koliko minimal. :]
[ superbaka @ 31.03.2005. 15:56 ] @
Citat:
Dragan_v:
dakle 80's


i ja najvise volim 80' ali nisam prestao da pratim i nove stvari i da uzivam u njima...
[ vindic8or @ 31.03.2005. 16:34 ] @
Citat:
Dragan_v: Bez namere da služim kao meta za pljuvanje....Ako tako stvari stoje, i ne moram da evoluiram...ja se držim muzike svoje mladosti....kol'ko god to smešno zvučalo...
dakle 80's, kad su ljudi još uvek svirali INSTRUMENTE...a muzičari znali koji tonovi čine koji akord....

Ajde sad...udrite me ovako matorog :)



hahaha, matori, ispao si iz koloseka definitivno :)

vidi ovako.

u tvoje vreme je jednu numeru koju si slusao stvaralo i po 50-100 ljudi, znaci bez zezanja, sa sve sviracima, vokalistima, inzenjerima, producentima etc etc

elektronsku muziku, uglavnom pravi jedan covek, ako je u pitanju grupa do 2-3-4, ali to je to.

ranije si imao tacno rasporedjeno ko sta radi i ko sta zna. danas jedan covek sve radi i logicno, sve mora da zna :) komentar o tonovima u akordu je jadan.


tako da ako mislis da je vrhunac muzicke umetnosti to sto neko pred publikom "svira" instrument -> phahahahahahahahahaha
[ Fuzz @ 31.03.2005. 19:25 ] @
E pa sad si `malo` preterao. Jesi ti cuo za bendove od 3-4 coveka,u kojima obicno jedan od njih pise vecinu muzike koju zajedno razradjuju i izvode. Sad ti hoces da kazes da su svi oni smesni,a likovi za miksetom su vrhunski umetnici. Nemam nista protiv elektronske muzike,ali se nazalost 90% aktuelnog opusa elektronskih muzicara svede na remixe pesama bendova koji nemaju veze sa elektronskom muzikom. Ako se remixom uopste moze nazvati dodatak jednolicnog basa kojem je valjda jedini cilj da olaksa tranzicije izmedju pesama.
[ Ivan Dimkovic @ 31.03.2005. 19:29 ] @
@Fuzz,

To naravno nema veze sa umetnoscu i tu si u pravu - takodje, postoje i te kako kvalitetni stvaraoci elektronske muzike sa vrhunskim delima, i saradnjom sa izvodjacima drugih vrsta muzike (npr, Massive Attack + Nusrat Fateh Ali Kahn).

Medjutim tvoje poredjenje je pogresno - tog sto stavi bass i proglasi to za svoj "remix" mozes jedino porediti sa "klasicnim" izvodjacima koji uzmu akorde i gotove aranzmane od poznatih i to proglase "svojom" pesmom uz minimalne izmene, tipa promenu pevaljke :)

Sto je kolega Vrzic rekao :) Muzika se samo deli na dobru i losu.

Inace, nisam neki preterani fan psychodelic-trance muzike, ima nekoliko stvari koje mi se mnogo svidjaju - ali eto, vec sam i zaboravio ko je autor (Sven Vath mozda)
[ Fuzz @ 31.03.2005. 19:38 ] @
Slazem se,mislim ja slusam Massive.
Ali takva vrsta `kradje` nije jednako izrazena u svakom pravcu muzike.
[ Ivan Dimkovic @ 31.03.2005. 19:42 ] @
Pa i nije, u pravu si, ali to je verovatno zato sto su kompjuteri i softver za authoring daleko vise dostupni od klasicnih instrumenata, a i daleko lakse i sa manje ulaganja (kako u opremu tako i u znanje) se dolazi do nekih vidljivih (cujnih) rezultata.

Za instrumental ipak moras da imas bar malo sluha :)

[ Dragan_v @ 31.03.2005. 20:58 ] @
Citat:
tako da ako mislis da je vrhunac muzicke umetnosti to sto neko pred publikom "svira" instrument -> phahahahahahahahahaha

mislim....sta je ako nije ovo ? vrhunac umetnosti je da kliknes PLAY ?
pa .... da ne širim raspravu...svako ima pravo na mišljenje...ok,,,možda i na smeh...tako da posle ove poruke nemam nameru da dalje polemišem...
ali jedina ideja na ovo ''hahaha'': zamisli recimo jednog Stinga, Satrianija,noflera, Kinga (Level 42), ili sl. i pored njega jednog, bilo kog izvodjača tuc-tuc-tuc-tuc muzike...ne trudim se da im znam imena...
pa onda zanemari njihovo poznavanje računara....
...e sad...obojica sebe zovu MUZIČAR....
jel izgleda jedan malo jadno ?
mislim....''završio sam akademiju...odsek gramofon...''
opet kažem .... tako meni izgleda...poštujem one koji se ne slažu...

[Ovu poruku je menjao Dragan_v dana 31.03.2005. u 22:06 GMT+1]
[ vindic8or @ 31.03.2005. 21:01 ] @
Fuzz,

mainstream bandovi od 4 coveka. label kada ih trazi, gleda da uzme u obzir sledece:

1) da stvaraju hype oko sebe (da ribe vriste u lokalnim klubovima kad oni sviraju i sl)
2) da se muzika koju sviraju programski uklapa u trenutne "trzisne trendove" - ovo je naravno podredjeno ovom iznad, since ce dobiti producente koji ce zapravo sklopiti aranzmane koji odgovaraju top listama, koje opet odredjuju prodavanost izdanja
3) ako su prva dva uslova ispunjena, ispunjeno je 85% onoga sto A&R velikih izdavaca traze

cak ni to koliko dobro znaju da sviraju svoje instrumente ili da pevaju ne mora da bude presudno. ako poslusas snimak prvog "Linkin Park" koncerta (sto je snimljeno u momentu kada su oni vec postali milioneri, zahvaljujuci armiji producenata, inzenjera i promotera) primetices da upadljivo lose zvuce, sviraju kao da su naucili pre 9 meseci, a pevac prakticno ne zna da peva. inace, sitacija sa njima se promenila od tada. sada su malo bolji u izvodjackom smislu, ali npr kada se vrti spot na tv-u "Numb - Live in Texas" vrlo je ocigledno da se pusta studijski snimak sa stadionskim reverbom i podvucenim samplovima zive publike (postoji i spot za sam single "Numb"). Cinjenica je da oni ne mogu da se izraze na nacin na koji bi mozda zeleli, jer zapravo i nemaju finalnu kreativnu odluku u produkciji sopstvene muzike.
Ovo se ne odnosi na sve mainstream bandove, neki uspevaju da prodju i kao samostalni autori i ko-producenti, ali je za to bas potrebno puno talenta i veliki broj inteligentnih fanova (oni koji "slusaju sta slusaju"). Npr. Thom Yorke iz Radiohead sam pise pesme i zajedno sa momcima iz banda radi aranzmane.


ne slusam trance muziku, ne svidja mi se, ali znam dosta producenata, i oni rade sve ILI sami ili u grupama od par ljudi. znaci komplet sve, pisanje, snimanje, programiranje, sekvenciranje, procesiranje, mixovanje i pre-mastering (kod velikih izdavaca, ovo radi i trocifren broj ljudi).
njihovo poznavanje melodije i harmonskih progresija je daleko iznad proseka u poredjenju sa bandovima koji se tretiraju samo kao deo karike u dobro definisanom produkcijskom nizu. ritmicki su monotoni i neinventivni i to je glavni razlog zbog kog ne slusam trance. mogu da navedem i produkcijske razloge, ali to nema mnogo smisla ovde.

final point je:
trance muzika (i ona vise i ona manje popularna) nije u mainstream tokovima, tako da je izrazavanje autora mnoooogo vece nego kod opste-prihvacenih izvodjaca.

rasprava na temu:

Citat:
Sad ti hoces da kazes da su svi oni smesni,a likovi za miksetom su vrhunski umetnici.



je potpuno naivna i besmislena.

kao sto je ivan vec citirao vladu:
"Postoji dobra i losa muzika"

a ti si taj koji odredjuje, i svako ima svoje kriterijume, tako da je to sve u redu.
[ artichoka @ 31.03.2005. 21:58 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:

Inace, nisam neki preterani fan psychodelic-trance muzike, ima nekoliko stvari koje mi se mnogo svidjaju - ali eto, vec sam i zaboravio ko je autor (Sven Vath mozda)


sven vath nije sigurno... nije u tim vodama.
ili to nije psy :)

[ ilkeNo1 @ 01.04.2005. 00:08 ] @
Pa dobro, da li neko moze da objasni za one nas neupucene kakva je to muzika, kada je nastala, gde je nastala, najpoznatiji izvodjaci, pesme, koncerti, da objasni podzanrove,...?whatever...

...i da to bude na srpskom(znaci nikakav link na engleskom ...)...

[ bluesman @ 01.04.2005. 00:29 ] @
Koja je svrha da se objasni? Cini mi se da ti vec imas stav.

Evo nesto na srpskom:
Gca Gca Gca Gca ..... :)
[ cicika @ 01.04.2005. 00:35 ] @
Ilke, uskratiću ti objašnjenje ali ću dodati još nešto.

Trance je zapravo mnogo "življa" muzika od techna, melodičnija, često ukombinovana sa živim instrumentima (uzmite Goa Head, bilo koji pa poslušajte) i to ne samo na gotovom proizvodu za prodaju već i na samim žurkama. Harmonije su neuporedivo bogatije nego kod techna bilo koje vrste i kada bi kojim slučajem ukinuli bas (tup-tup zvuk u pozadini koji mnogima izaziva aritmije :)) ostalo bi još mnogo muzike preko. Često kažem da je trance u poredjenju sa technom "višekanalniji" zvuk/muzika, odnosno postoji više različitih melodija na više različitih frekvencija, dok je miminal techno bukvalno minimal, često ume da bude jako dosadan.
[ bluesman @ 01.04.2005. 00:41 ] @
acid rulz :)
[ ilkeNo1 @ 01.04.2005. 01:06 ] @
Citat:
acid rulz :)

Ok, sta je to acid? Koje su najbolje pesme? ...

Hvala T. :)
Uzecu Goa Head pa cu ti reci sta mislim
[ Mister Big Time @ 01.04.2005. 01:26 ] @
Teeski smor. Za narkose.

Citat:
BillyTheKid_79:
Klasicno ispiranje mozga,to mislim!


I couldn't agree more :)




[ vindic8or @ 01.04.2005. 10:37 ] @
acid je:



:)
[ Pici man @ 01.04.2005. 11:00 ] @
Da se i ja prikljucim komentarima. Na samom pocetku da razjasnimo moj stav o ovoj vrsti muzike: ne razumem je u potpunosti. I kao takvu o njoj mogu steci(mozda pogresan) stav da je potpuna haoticna elektronska forma skupljenih jednolicnih tonova i ritmova istresenih iz kesice u vidu instant "muckalice" koja ume da nervira i iritira i poslednji zivcani produzetak u telu?!? Pravi materijal za teoreticare zavera i vladanja masom(otupljivanja mladezi) uopste?!?

Mada se sa ovim u "potpunosti" ne bi slozili ljudi koji se ovom muzikom bave.
Naime da se uozbiljim i iznesem stav da bavljenje ovom vrstom muzike ipak zahteva veliki osecaj za ritam i poznavanje muzike uopste. I kao takvu samo njeno postojanje i veliki broj poklonika govore da je ipak ozbiljna tvorevina kulturne bastine ove planete.

Sto se tice narkotika "eksera, panjeva, čekića...) (I-: koji prate ovu vrstu muzike mislim da se mozda o tome samo slobodnije "govori" u odnosu na period hipi muzike, rane psihodelije Pink Floyda pa i Heavy Metala koje su takodje bile u pratnji tada popularnog LSD-a, kokaina, heroina, raznih barbiturata. Ali to ne znaci da su svi ljudi progresivnijih shvatanja koji ipak imaju snage da se upuste u nesto novo pod uticajem raznih psihoaktivnih supstanci.

Iznecu jednu anegdotu zagrizenog fana "elektronske"(posto sam slab sa kategorizacijom) muzike. Za vreme novogodisnjih praznika BG je bio izgleda preplavljen ovakvom vrstom muzike po raznim klubovima i tip je svoje izlaganje kvaliteta ovog dogadja izneo u vidu "SREĆNOG Dee Jay-a". Objasnjenje: Dee Jay je te veceri bio "pozitivno" raspolozen i SRECAN i kao takav obecavao nezaboravnu zabavu i vidu kvalitetne nazovi svirke prozete "pozitivnim VIBRACIJAMA i energijom.
To polaganje na raspolozenje Dee-Jay-a me malo zbunjuje?!? Sta bi se desilo da nije srecan? Ispao bi iz lige....?!? Dugo dana je posle toga u lokalnom kaficu ispustao cudne "krike" oponasajuci verovatno ritmove i melodiju koju je tamo cuo?!? E, ovo je jezivo!

Sada vec zvucim kao moj cale i njegovo nerazumevanje za moje interesovanje Hard Rock-om!
[ bluesman @ 01.04.2005. 11:17 ] @
Pa znate kako, evo da ne duzim, nekada su i Rolling Stones pa cak i The Beatles bili cupavci, idiJoti, kretenska muzika, "za narkomane" ....

... sada su klasici a cak se smatra za muziku za tinejdzerke (mislim na the beatles i slicne) :)

Ako nesto ne razumes nije nemoguce da bas ti nisi u pravu :)

Ili te pregazilo vreme...

Gca Gca Gca Gca ... opsa malena, ajmo opleti... obrni.... (krhs i lomljava casa i stolica - ne znam onomatopeju za to)... obori ... (malo pucanja u vazduh, ako ga pogodi)... Gca Gca Gca Gca .... tuturututuuuuuu. Selam ajelkum.... mashala....

Kad vec pricamo o narkomanima i "bolesnicima"... u Srbiji postoji neko misljenje da nema dobrog zezanja bez narodnjaka i "jebesh veselje ako se nesto ne polomi", cak se ide do: "jebes svadbu bez par mrtvih"....

Ko je tu narkoman i loodak?
[ Darko Pipic @ 01.04.2005. 11:34 ] @
Vidim da uglavnom pišu oni koji ne slušaju elektronsku muziku. Uzmite lepo od drugova, drugarica (cicika :) neki dobar psy-trance ili npr. progressive trance dj set (za rockere i sl. pojašnjenje, set ~ koncert), preslušajte ga, pa recite, za mnoge od vas će to biti tuc tuc, neko će videti lepotu u tome i to je to. Isto kao što ja, npr ne mogu da razumem metal, hc i sl, tako neki neće razumeti psy-trance. Inače ja više volim techno od psy, ali nije da ne slušam. Opet napominjem, došao sam u stadijum da žestoko biram na koju ću žurku da odem, zbog već navedene organizacije.

btw. psy-trance je nastao u Indiji, u oblasti Goa (kod nas se proširila priča da je Goa ostrvo, ali zapravo nije).

d.
[ Ivan Dimkovic @ 01.04.2005. 11:50 ] @
Citat:
bluesman
Kad vec pricamo o narkomanima i "bolesnicima"... u Srbiji postoji neko misljenje da nema dobrog zezanja bez narodnjaka i "jebesh veselje ako se nesto ne polomi", cak se ide do: "jebes svadbu bez par mrtvih"....


Pa da... klinci na novijim relaksacionim supstancama su narkomani, al zato na selu na svadbi kad spicis 1l rakije ljute i pobijes bar pola miliona mozdanih celija + okrvavis ruke i vugla sa razbijenim flasama i casama - onda si pravo musko :)

Koje ludilo, a? :)

Jos jednom: muzika se deli na dobru i losu - sve ostale podele su vestacke :)
[ markom @ 01.04.2005. 11:54 ] @
Hm. Ja sam oduvek mislio da se muzika deli na Country i Western...

Marko.
[ Floyd @ 01.04.2005. 12:10 ] @
Citat:
Vidim da uglavnom pišu oni koji ne slušaju elektronsku muziku. Uzmite lepo od drugova, drugarica (cicika :) neki dobar psy-trance ili npr. progressive trance dj set (za rockere i sl. pojašnjenje, set ~ koncert), preslušajte ga, pa recite, za mnoge od vas će to biti tuc tuc, neko će videti lepotu u tome i to je to.


Samo treba otici na neki dobar party (dobar DJ, bilo trance ili techno, svejedno). Posle toga ce sve biti jasno.
[ BillyTheKid_79 @ 01.04.2005. 13:46 ] @
Citat:
Floyd: Samo treba otici na neki dobar party (dobar DJ, bilo trance ili techno, svejedno). Posle toga ce sve biti jasno.


Isao par puta(silom prilika) i nakon toga sam oformio misljenje koje sada imam!

Klasicno ispiranje mozga.
[ bluesman @ 01.04.2005. 14:43 ] @
Uz zelju da ne uticem na tvoje misljenje, samo da prokomentarisem da ako si isao silom prilika (kako si naveo) onda nisi morao ni da ides da bi formirao misljenje jer je ono vec bilo formirano.
[ Floyd @ 01.04.2005. 17:12 ] @
Dobro, ima ljudi koji jednostavno ne mogu da svare jak ritam...
[ Boboje @ 01.04.2005. 17:33 ] @
Wizzy, nije mi jasno sta si hteo da postignes ovom temom, pogotovo sto se ne ukljucujes u diskusiju. Mogao si da predpostavis da ce fanovi trance i psytrance muzike (ciji sam i ja fan) hvaliti ovaj pravac, a da ce fanovi neke druge muzike hvaliti svoj pravac. Mogao si da predpostavis i da ce biti mnogo vise ljudi koji ce pljuvati po trance muzici zato sto jednostavno nikad nisu bili u prilici da je cuju i dozive. Psy-trance je underground muzika i treba mnogo vise cimanja da se nabavi neko izdanje. Ekonomska situacija u nasoj zemlji kriva je za nedostatak medija. Klasican low speed internet sigurno da nije dovoljan za kulturnu edukaciju naseg stanovnistva. Zivimo u takvom vremenu kad informacije odlucuju o svemu, a u nasem slucaju mnogi nemaju informacije pa drugi odlucuju umesto njih. Mnogo je lakse kupiti na trafici disk sa muzikom najpopularnije TV kuce na nasim prostorima nego ustedeti 100 evra za opremu za satelitski internet ili ADSL i uzivati u svim vrednostima ljudske civilizacije. Drugi nacin da se nabavi trance (i druga underground muzika) je da se povezes sa nekim ko je provalio neki nacin da nabavi istu. Za to je potrebno ici na zurke i posecivati forume koji se bave ovim temama. Ali u tom slucaju vec moras biti fan. Jedino mi nije jasno zasto ljudi koji slusaju narodnjake imaju predrasude prema ovakvoj muzici i onima koji je slusaju. Ali mislim da oni imaju predrasude i prema ostalim stvarima u zivotu. Cinjenica je i da nemaju svi ljudi istu strukturu mozga i da razlicite frekvencije zvuka uticu na razlicite ljude. Ono sto ja mislim o psy-trance muzici je da bi trebali vise da saradjujemo, pa zato kome god treba nesto nek se javi na PP.
[ cicika @ 01.04.2005. 18:32 ] @
To je zanimljivo... :)
Ja nemam nikakvih predrasuda prema narodnjacima osim sto ne volim tu vrstu muzike... nikako.
[ Pici man @ 01.04.2005. 19:07 ] @
@boboje

"Cinjenica je i da nemaju svi ljudi istu strukturu mozga i da razlicite frekvencije zvuka uticu na razlicite ljude"

Ako bi ovo trebalo da se shvati na nacin "o ukusima se ne raspravlja" u redu.
No, ako bi ispitivali razlicite uticaje zvukova na razlicite grupacije ljudi, e, onda vec trebamo pozvati u pomoc medicinu?!?

S druge strane niko ne pljuje po Psy-trance muzici zato sto nije imao prilike da je cuje i dozivi, tj. ne pljuje uopste, vec suprotno, posle dozivljaja i slusanja ove vrste muzike iznosi svoje misljenje i shvatanje iste.

I zasto mislis da "narodnjaci" ucestvuju u raspravi pljuju i imaju predrasude prema ovoj muzici uopste?

Ta vrsta "narodnjaka" na koje aludiras jos nije shvatila da tastatura na kompjuteru ima neki znacaj a kamoli da tamo negde postoje neki ljudi na "internet" koji raspravljaju o nekim odredjenim temama.

Oni "narodnjaci" koji imaju malo mozga odavno beleze finansijske skokove u njihovoj karijeri za razliku od rokera i nekih underground Dee Jay-ja koji samo kukaju kako narodnjaci ne valjaju(pridodavajuci im razne epitete) a svoje ambicije da isplivaju u mainstreem pravdaju nekom laznom dozom individualnosti, originalnosti i cega vec ne. Na taj nacin nikada nece stici u nase "rafove" pa makar ih delili i dzabe. Samim tim nista ne cudi sto vecina nije ni imala prilike da slusa takvu vrstu muzike.

I da rezimiramo: nikada nisam voleo, slusao, niti slusam narodnjake, samim tim ova teza se ne odnosi na odbranu narodnjaka. Bolje receno po "narodnjackom" shvatanju ja sam bio underground slusajuci one "drogiraše" od heavy metalaca i hard rokera.

Ali moje misljenje i "samo moje" je da bih pre "svario" i ove nove grandovce nego bilo koji vid ovakve elektronske muzike. Izuzimajuci stare asove instrumentaliste Žana, Vangelisa,...naravno, ako i pripadaju u kontekstu price?!?

Pozdrav!
[ WiZaRd1015 @ 01.04.2005. 21:17 ] @
Deep trance, ql je... ali kad je kombinujete sa hopom, kao ja...
[ Fuzz @ 02.04.2005. 00:27 ] @
Citat:
Floyd: Dobro, ima ljudi koji jednostavno ne mogu da svare jak ritam...

Ma da,nisu dovoljno urbani. Pa upravo je ritam patetican.
[ Boboje @ 02.04.2005. 03:43 ] @
Citat:
Izuzimajuci stare asove instrumentaliste Žana, Vangelisa,...naravno, ako i pripadaju u kontekstu price?!?


Naravno da pripadaju kontekstu price. Oni su zapoceli nesto sto je evoluiralo i sto danas broji na desetine pravaca u elektronskoj muzici, a nadam se da ce se razvijati i nadalje. Ne moze se pricati iole ozbiljno o psy-trance muzici a da se ne pomenu koreni. Sve sto je nastupilo kasnije stvar je maste i inspiracije.



Citat:
I zasto mislis da "narodnjaci" ucestvuju u raspravi pljuju i imaju predrasude prema ovoj muzici uopste?

Oni "narodnjaci" koji imaju malo mozga odavno beleze finansijske skokove u njihovoj karijeri za razliku od rokera i nekih underground Dee Jay-ja koji samo kukaju kako narodnjaci ne valjaju


Ne znam. Jednostavno, stice se utisak da ljudi koji pljuju slicne pravce u elektronskoj muzici, ili su na bilo koji nacin cinicni, zagovaraju neke komercijalne zanrove kod nas, da ne kazem narodnjake. A ja nikad nisam rekao nesto lose protiv izvodjaca "narodne" muzike. Naprotiv, ja se divim Ceci koja danas moze da skupi 100.000 ljudi na Marakani. To se svakako moze nazvati uspehom u poslu, ali ja tu stavljam u pitanje ukus ljudi koji to slusaju.
[ Boboje @ 02.04.2005. 03:46 ] @
@Cicika: May the force be with you!
[ boki @ 04.04.2005. 01:20 ] @
Citat:
Boboje: To se svakako moze nazvati uspehom u poslu, ali ja tu stavljam u pitanje ukus ljudi koji to slusaju.


Tu se radi o tome da veliki deo tih ljudi nikada nije bio izlozen drugoj muzici. Isprani su im mozgovi... (ukoliko se neki prepoznaju u ovome zamolio bi ih da se suzdrze od flame-a)
Sad sam u gimnaziji i gledam kakva je situacija, ima dosta ljudi koji inace ne vole narodnjake ali idu po principu kod turci tu i mali mujo.

Sto se tice psy-a, ta muzika je takva da ne moze svako da je shvati i da svakome odgovara. Kad bi svakome odgovarala ne bi bila underground (mada smo svedoci njene sve vece popularizacije i nazalost komercijalizacije).


Citat:
cicika:
Harmonije su neuporedivo bogatije nego kod techna bilo koje vrste i kada bi kojim slučajem ukinuli bas (tup-tup zvuk u pozadini koji mnogima izaziva aritmije :)) ostalo bi još mnogo muzike preko.


Slazem se. Koga zanima kako izgleda psy bez dobrog dela bas linije moze da poslusa neki Psy Ambient set.
Ja bih preporucio Juno Reactor - Labyrinth. Zadivljuje me kako covek radi prelaze izmedju nekog polu ambient-a i vrlo energicnog full on-a.
[ `and @ 04.04.2005. 16:44 ] @


"Oseti zvuk, slusaj boje ..."
[ Darko Pipic @ 04.04.2005. 22:35 ] @
Problem muzičke obrazovanosti kod nas je isključivo u tv Pinku i Palmi, ovo posebno važi za omladinu koja odrasta uz strahotu koju ovi kanali puštaju.
[ Boboje @ 04.04.2005. 23:47 ] @
Hack the Pink
[ berserk @ 30.05.2005. 20:40 ] @
Psy-trance je solidanvkao pravac elektronske muzike.Zurke u prirodi su do yaya(medjutim to je kod nas prava retkost).Nashe psy zurke su KRSH: klinchurija na sve strane(kao i njihove vilice i ochi),navijachke grupe,shabani (da da oni sa chelom od 2 prsta mobilnim telefonom u ruci i naocharima stavljenim na potiljak ) i ljudi koji slushaju sve osim elektronsku muziku.
Prostori su iskljucivo "saune" i ostale kuvaonice bez klime,osvetljenje da ne komentarishem (nema lasera alo breeee),dekoracija samo od pocepanih krpa,fluo-deco preforsiran tako da mi krvare ochi kada dodjem kuci.Najjadnija stvar su ispale performera koji ili ne dodju ili ne rade live act, nego pritiskaju dugmice na cj-evima.Sve u svemu zestok KRSH.


Drugarska preporuka:

Preorijentishi se na minimal,pure,hard ili pumping techno mnogo je bolje ,ritmichnije i zanimljivije(a ne da ti onaj jedolichni bassline tuckara po lobanji + oni skweek zvuci).
Zurke kod nas su takodje krsh ,ALI JE MUZIKA BAR BOLJA.
[ Troublemaker @ 01.06.2005. 20:48 ] @
Kao što vidim, voliš elektronsku muziku (ja isto), poslušaj Kraftwerk 13. juna, neke stvari će ti biti jasnije-otvoriće ti se novi vidici.. Što se tiče psyho.. bio je nekad zanimljiv-nije više, sorry:-)
[ crazygirl @ 03.06.2005. 23:38 ] @
kao sto se na partyima kljukaju ekserima i sl tako na svirkama locu ogromne kolicine alkohola i sl...to vam je cista stereotipnost...sto je pogresno...ja idem na svirke i nekad mi je tolko dobro da zaboravim da pijem...

bila sam 2,3 puta na transplantu u ns i ono muzika je skroz ok...mozes se iskakati...psihodelija mi se najvise svidja jer sam stekla utisak da je najtvrdja...al ne volim to sto nema teksta,nekako je prazno...kazu da vecinu te muzike(psi) prave metalci???da li je to istina???

mada mi je objasnjeno da na partyu ne mozes biti cist...ako hoces dobro da se zabavis...ne znam,mozda...ja sam bila...i bilo mi je super...

sve je to do pojedinca...

i sve je to ok ko voli...al ja prefriram gitare i bubnjeve...to je moja najjaca droga...:)
[ boki @ 03.06.2005. 23:51 ] @
Citat:
kazu da vecinu te muzike(psi) prave metalci???da li je to istina???


Pa recimo bivsi metalci. To ti dodje kao u neku ruku evolucija....

Citat:
mada mi je objasnjeno da na partyu ne mozes biti cist...ako hoces dobro da se zabavis...ne znam,mozda...ja sam bila...i bilo mi je super...


Pa mozda ne moze taj koji ti je objasnio, ali ja mogu....
[ Nemanja Avramović @ 28.09.2006. 15:00 ] @
Uopšte mi se ne sviđa, prebrzo je za mene. Moj burazer sluša to (pre je više slušao sad se malo (po mojim kriterijumima!) unormalio), međutim uspešno sam istrebio i poslednji mp3 sa kompa, sad mu stoje na diskovima na polici
[ Acika @ 28.09.2006. 21:51 ] @
Psy trance sam slusao ranije i svidja mi se, takodje obozavam i techno (i to onaj najtvrdji, dakle hard i schradz), dok u poslednje vreme slusam iskljucivo progresiv i euro (redje, ali ga slusam) trance, i ta muzika me toliko ispunjava, toliko je nekako po mom ukusu melodicna, emocionalna, harmonicna da je slusam non stop bukvalno. Inace iso sam samo na 2 psy trance zurke i ekstra se proveo, na techno sam bio 20-ak puta i isto se ekstra proveo, a zelja mi je da odem na naku progresiv trance zurku (navescu neke naj dj-eve ove vrste muzike: Above and Beyond, Aly & Fila, Ferry Corsten,Armin van Buuren, Gabriel & Dresden, Kyau vs Albert, Markus Schulz, Matt Darey, Paul Oakenfold, Paul Van Dyk, Tiesto....... i mnogu drugi, da napomenem svi ovi dj-evi su takodje i Producenti). Znaci obavezno poslusajte nekog od njih, ima na netu da se skinu brdo mixeva i non stop izlaze nove stvari.

Ja sam iz Nisa, i u ovom gradu nema nikavih zurki (onih pravih) kao npr u BG-u, dakle opste smaranje!

Inace neko je spomenuo razne vrste opijata, sto se tice mene nikad nisam uzeo ni jedan jedini ekser, travu i sl. a takodje i ne pijem, ali mogu bez problema da izdrzim celovecernju zurku (bilo da je neki hard ili neki chil), dakle obozavam TRANCE muziku (bilo kog pravca), i uzivam, dakle kad radim, ucim, setam (na mp3 playeru), vozim se, spavam, slusam TRANCE, i preporucio bih ga svima!!!

Pozdrav

[ Deda_Mraz @ 29.09.2006. 18:01 ] @
Acika kaže se schranz

Inače ko se zaludjuje da mu je psy brz ritam... neka dodje u Plastic petak 13 oktobar i neka čuje Čoveka pod imenom Mark Eg...ako izdržite taj ritam do 4-5 svaka vam čast.
Ovo može da vam potvrdi i trancer mod. @Boki koji je tada bio samnom


Dakle što se ritma tiče najbrži je Schranz iliti hard tekno!
[ Nemanja Avramović @ 29.09.2006. 18:41 ] @
U odnosu na reggae (roots) sve je brzo
[ apex @ 29.09.2006. 19:16 ] @
Psy je OK muzika. Slusao sam je ranije, a i sad pustim po neki mix kada naidjem na njega. Bio sam na mnogo transplanta u NS i nijednom se nije desilo da sam se smorio. Sada je to malo prebrza muzika za moj ukus :) , ali isao bih opet

[ Astral Projection @ 29.09.2006. 19:49 ] @
Ovaj noviji psytrance je počeo da me smara.. Samo gomila semplova, muzika nema radnju nikakvu.. Kao što sam na nekom forumu pročitao nešto tipa: "5 minuta čekaš da se nešto desi, onda dođe vrhunac i vozi te minut-dva i to je to". Dok je stariji goa trance najjsavršenija muzika. Nema da se čeka 5 min itd itd.. Goa trance je vrhunac svih 10ak minuta ili koliko već traje..
Samo provalite starije stvari:
Chi-AD - Eye Am The I
SFX - Butterfly trip
SFX - Celestial Groove
Transwave - The Rezwalker
Etnica - Triptonite
Etnica Mystical Appearance in Goa
Trilithon - Trance Dance
........................................................
SAVRŠENSTVO
[ apex @ 29.09.2006. 20:07 ] @
Citat:
When you dream there are no rules. People can fly. Anything can happen. Sometimes there’s a moment as you’re waking when you become aware of the real world around you. But you’re still dreaming.

Do you think you can fly?


:)

Citat:
Dok je stariji goa trance najjsavršenija muzika


long live GOA
[ boki @ 29.09.2006. 20:14 ] @
e bas tako :)

Izraelci i CO su debelo zalutali sa tim full-onom
Nadam se da ce uskoro to uvideti.
Do tada svi na progressive i ambient.. a moze i dark :)
[ Astral Projection @ 29.09.2006. 20:20 ] @
Ma shvatiće ljudi da ovaj novi psy, full on i sranja ne valjaju ništa... Mora se vratiti opet zlatno doba goe, samo što neće nikad više biti kao prije
[ Deda_Mraz @ 02.12.2006. 14:21 ] @
Iskopah negde ovu temu

Astral šta smatraš pod zlatnim dobom Goa-e?
[ vertex @ 02.12.2006. 16:30 ] @
Po meni to nije muzika vec chisto ispiranje mozga.
[ Deda_Mraz @ 02.12.2006. 17:48 ] @
Ajde obrazloži zašto misliš da je to ispiranje mozga, i na osnovu čega si zaključio to?
[ igvan @ 03.12.2006. 13:46 ] @
Po meni Psy je postao zrtva muzicke industrije odnosno hiperprodukcije. Jednostavno sa razvojem kompjuterske tehnologije postalo je moguce snimiti album za vrlo male pare i bezmalo odraditi sve u kucnim uslovima.

Tako gomila ne talentovanih likova pocinje da stancuje albume bez ikakvog kvaliteta. Ovo vazi i za druge muzicke pravce ali u trance muzici hiperprodukcija je najvise uzela maha.

Evo konkretnog primera:
Recimo kako se danas u Trance muzici komponuje bas linija. Uzmes program i pustis neki preset za bas i onda otprilike menjas i pravis varijaciju...dakle nema komponovanja!

U sustini isto vazi i za ostale komponente trackova...

Muzicke kuce u takvoj poplavi izdanja su prinudjene da idu na kvantitet a ne na kvalitet. Pa cak i ako neko napravi nesto dobro to moze da prodje ne opazeno jer nema nacina da se to izreklamira da dodje do ljudi.

I na kraju ako neko ima nesto stvarno kvalitetno a iz zadnjih par godina neka mi preporuci. Smorio sam se da nasumicno skidam albume i shvatam da su shit. Po mogucnosti nesto cvrsci zvuk i da nije minimal.
[ boki @ 03.12.2006. 14:06 ] @
to je true. Bukvalno izlazi po jedno izdanje dnevno. To je bas previse i ne moze da se isprati nikako...
[ Acika @ 03.12.2006. 15:50 ] @
hehe, Zato ja nikad nisam skidao albume vec samo live setove i mixeve. . .
[ Deda_Mraz @ 03.12.2006. 15:58 ] @
Da ali zato hvala bogu ima ljudi koji prate trance scenu od početka 90 i kasnije pa su koliko toliko u "hodu" sa kvalitetom, zato treba znati koje grupe, dj-eve izvodjača slušati skidati i tako to. To bar nije teško.
A ovako nasumice po žanru da skidam track neki smaple ili set... ni u ludilu.


Trance je evoluirao u mnogo pod žanrova i pravaca, sada neko ubaci ksilofon i triangl u trance i odmah to nazove nekim novim pravcem i tako u beskraj, dok na kraju dolazimo do toga da ne možemo da razaznamo pesmu po zvuku dok ne pogledamo info o toj pesmi, jer postoji toliko puno pravaca da je to stvarno nenormalno zapamtiti ih sve. Mislim ubacivati gitaru (skz, infc...) u track koji nazoveš posle toga Trance pravcem, je totalno besmisleno i ludo. Zna se kakav zvuk ima trance kakav techno i kraj.

Što se čistog Techna tiče tu je scena malo bolja, i dalje mogu da se slušaju dj-evi koji puštaju pravi detroit techni, clear techno sa mešavinom disko iz 80-tih. I teže je napraviti dobru clear techno pesmicu nego trance.
[ zrachko @ 03.12.2006. 22:19 ] @
Citat:
igvan:I na kraju ako neko ima nesto stvarno kvalitetno a iz zadnjih par godina neka mi preporuci. Smorio sam se da nasumicno skidam albume i shvatam da su shit. Po mogucnosti nesto cvrsci zvuk i da nije minimal.


Electric Universe, album Cosmic Experience
Juno Reactor, album Labyrinth
X Dream, album We Interface
"malo" chvrshci zvuk: Ocelot, Kindzadza, CPC...
[ Deda_Mraz @ 03.12.2006. 22:30 ] @
Citat:
zrachko: Kindzadza


Žurka na građevini u Novom Sadu
[ boki @ 03.12.2006. 23:28 ] @
Citat:
Juno Reactor, album Labyrinth


ovo je preporuka svima! Nije klasican psy ali ko razume shvatice... Respect !
[ fumaremigel @ 04.12.2006. 09:19 ] @
Off topic: Zašto je nekog uopšte briga šta drugi misle o muzici koju on sluša
[ Deda_Mraz @ 04.12.2006. 10:01 ] @
Pa ako nisi izvalio većina nas na ovom topiku sluša ili uživa u toj muzici, pa smo razvili diskusiju. Jednostavno!
[ Neshitza @ 04.12.2006. 23:41 ] @
@tema

muzika je vrh,mislim ne hvalim se da znam mnogo pesama,ali koje znam su cooooool i mnogo volim ovu muziku
[ sezam @ 05.12.2006. 00:38 ] @
Psy, trance i techno ne mogu svarim nikako, jednostavno me ne dotice, ali zato od ostale EDM muzike mnogo volem house, breaks i ambient drum & bass (a la Bukem). Za one koji su jos u 80-tim, da pojasnim da se zvuk menja vremenom i da ne moze svako 30 godina da slusa istu pesmu i da se iznova odusevljava. Trenutno najvise slusam progressive house, mnogo fleksibilan pravac podrzan od jakih i talentovanih producenata. Ko voli ili je zainteresovan moze da skokne na moj sajt i skine neki od mixeva.
[ boki @ 05.12.2006. 09:50 ] @
02.10.2006. i 18.09.2006. setovi mi zvuce privlacno. Skidam ih. (uglavnom su trensi :))

Ako jos neki preporucujes javi...
[ Ni ten ichi ryu @ 05.12.2006. 10:06 ] @
Citat:
Za one koji su jos u 80-tim, da pojasnim da se zvuk menja vremenom i da ne moze svako 30 godina da slusa istu pesmu i da se iznova odusevljava.


Zvuk se nikada ne menja. Percepcija mase se menja, zvuk ostaje isti. Zona sumraka.
[ Silencer @ 05.12.2006. 10:24 ] @
Ok je psyho-trance ja bas volim takvu vrstu muzike :) posebno volim da je slusam kad igram World of Warcraft i jurim nekog zlocu da ga pojedem :D
Inace sto se tiche zurki :) da volim takvu vrstu muzike da cujem ali opet :) nije mi to najomiljenija vrsta muzike ;) Nista bez piva i narodnjaka :D
[ boki @ 05.12.2006. 12:01 ] @
Citat:
Ni ten ichi ryu: Zvuk se nikada ne menja. Percepcija mase se menja, zvuk ostaje isti. Zona sumraka.


Objasni se. Kako se ne menja? Hoces reci da je danasnja muzika i muzika pre 30 god ista ?
[ Deda_Mraz @ 05.12.2006. 17:36 ] @
@Ni se nešto zbrljao u glavi

Možda je tako teoretski, ali u prkasi nije, jer je MASA koja sluša tu muziku okretač i diktira pravac i melodiku pesme. Pusti na nekoj žurci neki disko od pre 30+ godina!?
[ Ni ten ichi ryu @ 05.12.2006. 17:41 ] @
Ne. Hocu reci da se zvuk ne menja.

Elektronska muzika i sinteza zvuka su prilicno stari koncepti i, sa malo izuzetaka, sve sto cujes danas si mogao da cujes pre 30 godina. A nisi. Percepcija mase se menja. Stalno. A ja sam bukvalista.



edit: veruj mi, Djede, disko od pre 30+ godina i dan danas ima vecu publiku nego elektronska muzika 'nove generacije'. Psychedelic trance ce tesko dostici toliku popularnost...
[ zrachko @ 05.12.2006. 18:03 ] @
Zaboravih...
Dino Psaras, album Lick It
Midi Miliz, album Nonstandards

Jel moze neko da mi kaze ko je izvodjach ove pesme:
http://up-file.com/download/39...2/Goa---Energy-Trance.mp3.html
[ sezam @ 05.12.2006. 19:12 ] @
Citat:
Ni ten ichi ryu: Ne. Hocu reci da se zvuk ne menja.

Elektronska muzika i sinteza zvuka su prilicno stari koncepti i, sa malo izuzetaka, sve sto cujes danas si mogao da cujes pre 30 godina. A nisi. Percepcija mase se menja. Stalno. A ja sam bukvalista.



edit: veruj mi, Djede, disko od pre 30+ godina i dan danas ima vecu publiku nego elektronska muzika 'nove generacije'. Psychedelic trance ce tesko dostici toliku popularnost...

Ma da, po toj logici Kraftwerk i Jean Michel Jarre nisu bili ama bas nikakvi inovatori, sve to se moglo cuti 30 ili vise godina ranije. Tacno je da se menja percepcija mase ali daleko od toga da je to jedino sto se menja. Ne znam koliki da si bukvalista trebao bi obratiti paznju na kontekst u kome je nesto napisano, zvuk kao zvuk ce uvek biti zvuk i tu si pravu, ali ovde se prica o necem sasvim drugom. Uzmi bilo koji mix, recimo Hernan Cattanea, vrati se 30 godina unazad i nadji mi isti takav stil i produkciju. Danas bi to bilo vrlo lako, ali 1976... nema sanse! Da ne pricam sto zvuk nekog vremena ne cini samo jedna pesma ili mix, mnogo ljudi, klubova, kafica, radio i TV stanica je ukljuceno u stvaranje trenutne zvucne slike.
[ Deda_Mraz @ 05.12.2006. 20:20 ] @
Citat:
Ni ten ichi ryu: veruj mi, Djede, disko od pre 30+ godina i dan danas ima vecu publiku nego elektronska muzika 'nove generacije'. Psychedelic trance ce tesko dostici toliku popularnost...


Hmmm... da li si možda video ili čuo da je sada na ovom ILT-u (dakle 2006) u Belgiji u predgradju Brisela na jednom velikom sajmu, bilo 36.000 ljudi na techno žurci? Inače ta techno žurka je u stvari jednodnevni festival sa puno techno Dj-eva i traje ujutru od 6 do sledećeg dana do 6.

Možda si čuo za Sensation Black i White u Amsterdamu, da nebi lupao sada desetine hiljada možda i stotine ljudi neka neko ko je iz NL-a kaž
e podatak koliko ljudi ima na tim žurkama!?

Uz dužno poštovanje prema tebi što si stariji ali disko 70-tih je izumreo, kao i disko 80-tih, tako da nikako neće moći imati veću popularnost od recimo žurki koje se održavaju na ibizi ili na Goa ostrvu.
[ igvan @ 05.12.2006. 20:25 ] @
@zrachko

Hvala za preporuke.

Poceo sam od X-dream-a jer sam od njih preslusao skoro sve osim zadnjeg albuma.
Mogu da kazem da su otisli u elektro, ali kvalitet je stvarno ok...
Electric Universe preskacem jer su malo meki za mene (slusao sam ranije Stardriver).

Ima neko mozda:

Lunar asylum - Water margin
Guidance - Destination
MFG - On Mars

prilicno su stare stvari iz 1998. ili 1999. god.
[ Ni ten ichi ryu @ 06.12.2006. 03:10 ] @
sezam, moja je poenta da je apsolutno bilo moguce napraviti still i produkciju Katanja pre 30 godina, ali niko je nije pravio zato sto niko nista ne bi prodao - jer masa nije bila u tom fazonu. To je sve. Percepcija ;)

Citat:
Da ne pricam sto zvuk nekog vremena ne cini samo jedna pesma ili mix, mnogo ljudi, klubova, kafica, radio i TV stanica je ukljuceno u stvaranje trenutne zvucne slike.


ja upravo o ovome govorim.

Djede, razumem ja sta mislis i naravno slazem se, disko 70/80-ih je mrtav. Ali moje je iskreno misljenje da je broj ljudi koji i dan danas uzivaju u njoj ipak jos uvek veci od publike nove, nama poznatije, elektronske muzike. A to nece jos dugo potrajati.
[ Deda_Mraz @ 07.12.2006. 19:12 ] @
@Ni pa čekaj jbt kako? Ako je izumreo odaaavno kako može da ima više publike nego "novopečeni" electro sound?
Mislim pomoću čega si došao do tog zaključka!?
[ goa-spirit @ 07.03.2007. 13:20 ] @
PSy PSy
[ dj.djole @ 07.03.2007. 13:24 ] @
Psihodelija je cisto ispiranje mozga, dok je disco 70' i 80' ok muzika.
[ PsyNations @ 26.11.2011. 20:12 ] @
Citat:
goa-spirit: PSy PSy


PSYYYYYYYYYY
[ anon70939 @ 26.11.2011. 21:02 ] @
al ga iskopa...
[ boki @ 12.01.2012. 16:10 ] @
Evo malo progressive psychedelic zvuka ako neko voli :)



http://www.mixcloud.com/hheexx/hex-prog-djset-dec-2011/
[ wujaymarkoff @ 13.01.2012. 12:18 ] @
Volim psy progressive i psybient, ponekad malo pustim i neki stari goa disk.
Ne gotivim nesto previse full on i darkspsy.
[ pyc @ 16.08.2012. 09:54 ] @
Evo šta ja mislim o psytrance-u: http://www.mixcloud.com/xphorm/ Samosai mix je za početnike, a Fried Brains, Try 2 je za one sa jačim stomakom :)
Imate te mixeve da skinete i na http://techno.vizio.biz/sessions/

Ukratko, slušam elektroniku već jedno 25 godina i ispratio sam rađanje psy-ja sa svim mogućim prethodnicima u vidu rejva, klasičnog i goa transa i mogu samo da kažem da su stvari evoluirale i da ima itekako zanimljivih relativno novih projekata. Moji favoriti su Cybernetika, Braincell, Logic Bomb, Electrypnose, Psilocybian, Midimiliz... a mogu reći i da je domaća (uglavnom progressive trance) ekipa okupljena oko Tesseract studija fantastična.

Da li je ovde neko išao na Ozora festival? Za konzumente psy transa, to je definitivno nešto najbolje što si mogu priuštiti. Savršen stejdž, zvuk, ljudi... i uopšte neverovatan vajb. Topla preporuka.
[ Binary Mind @ 14.12.2012. 19:46 ] @
Takodje sam stari rejver. Psytrance pratim jos od pocetka. Omiljeni zanr mi je dark psychedelic trance. Omiljeni izvodjaci: Furious, Zolod (RIP Viktor Zolotarenko), Psykovsky, Fungus Funk, Kindzadza, Polyphonia (RIP Rolos), Samadhi, Blisargon Demogorgon, Ocelot i slicni... Svidjaju mi se i ostali pravci, ali volim brz i ritmican psychedelic trance. Sad trenutno je popularan prog psy tance, ali licno ga ne konzumiram previse. Naravno da mi je drago da su Tesseract-ovci uspesni (inace tu je i Talpa koga pratim jos mnogo pre Tesseract-a), ali kao sto rekoh prog psy mi nije omiljen pravac. Mogu da slusam, ali mi je previse mek. Kao sto vise volim brz techno (hard techno i schranz obozavam) nego ono sto danas zovu techno, tako vise volim brz psytrance. Uglavnom volim brzu i ritmicnu muziku. Pored ostalog volim i brz heavy metal. Na primer od psytrance-a najvise volim da slusam stvari kao sto su ove:













[ plus_minus @ 14.12.2012. 20:44 ] @
Ovo je nekako najbolje iz te branše gde je "toc, toc, toc" ritam u pitanju.
Jako lepo čučne (npr. baš ova linkovana) kada se programira, etc.