[ zaraza @ 01.04.2005. 21:47 ] @
13.jun 2005!
ura ura ura!
[ s!c @ 01.04.2005. 22:27 ] @
A znaš li da li će obaviti turneju i u "užoj komuni" (točnije Hrvatska)?
[ zaraza @ 01.04.2005. 22:31 ] @
ne znam za Hrvatsku, ali cini mi se da sam video da posle Bg idu u Makedoniju.
[ Silenoz @ 01.04.2005. 23:54 ] @
kraftwerk?
[ zaraza @ 02.04.2005. 01:18 ] @
da? :)
[ Silenoz @ 02.04.2005. 09:56 ] @
ko su ti?
[ zaraza @ 02.04.2005. 10:34 ] @
matori Nemci, mame u elektronskoj muzici
[ Silenoz @ 02.04.2005. 10:43 ] @
ok
[ kv66 @ 02.04.2005. 12:20 ] @
zalosno je ako ne znas ko su Kraftverk!To bi bilo isto kao kad bi rekao da ne znas ko je Nikola Tesla
[ ton_majstor @ 02.04.2005. 12:40 ] @
Kraftwerk su RODONACELNICI sledecih muzickih pravaca:

Elektro-pop

Synth-pop (donekle)

Rap, Hip-Hop mesh (oni su sluzili kao matrica 1985., kada je neki DJ rap-ovao na njih u nekom klubu u NY...)

Electronica

dovoljno?


Deutchland, Deutchland, Uber Alles....

;)
[ kv66 @ 02.04.2005. 13:02 ] @
Kraftwerk su(uz Can) rodonacelnici kompletne elektronske muzike,cak su svojedobno i patentirali neke elek.instrumente
[ Silenoz @ 02.04.2005. 14:26 ] @
Citat:
kv66: zalosno je ako ne znas ko su Kraftverk!To bi bilo isto kao kad bi rekao da ne znas ko je Nikola Tesla


Nemam pojma ko su oni jer ja slusam samo nemilosrdnu muziku
[ zaraza @ 02.04.2005. 17:17 ] @
pa znas ni ja ne sklusam narodnjake, ali znam ko je ceca
i kakava ti je to nemilosrdna muzika?
[ Silenoz @ 02.04.2005. 18:26 ] @
Pa to ti je muzika u kojoj nema milosti, milosrdja, ljubavi, cveca... ...

METAL
[ su27killeryu @ 02.04.2005. 18:53 ] @
Iliti lijecenje kompleksa kroz muziku ili na muzici svejedno...
[ zaraza @ 02.04.2005. 19:09 ] @
heh
i ja slusam metal ponekad ali to definitivno tako ne bih opisao. je**s ti to ako ti bilo koju vrstu muzike tako dozivljavas....
[ Silenoz @ 03.04.2005. 10:50 ] @
Citat:
su27killeryu: Iliti lijecenje kompleksa kroz muziku ili na muzici svejedno...


Navedi tacno koje komplekse i na koji nacin lecenje kompleksa

Citat:
zaraza: heh
i ja slusam metal ponekad ali to definitivno tako ne bih opisao. je**s ti to ako ti bilo koju vrstu muzike tako dozivljavas....


A na sta te asociraju imena sledecih pesama:

Wrath Of the tyrannt
Pagan fears
freezing moon
funeral fog
graveyard my moonlight
at the heart of winter
forest whispers my name
.
.
.
[ Ivan Dimkovic @ 03.04.2005. 11:18 ] @
Originalni metal je odavno nestao (a finalni udarac se desio kad je poginuo Dimebag).

Danas forsiran bes, tama, gotski mitovi, motivi smrti, depresije... :) Po cemu je to drugacije od muzike u kojoj se forsira nesto drugo - industrija ti kreira profile za odredjenu ciljnu grupu, ti cupavci isto sviraju sta im executive kaze (i cupavi su zato sto im executive tako kaze) - kao sto i Britney Spears "peva" ono sto joj executive kaze i izgleda kako su joj rekli da izgleda.

Takva muzicka industrija treba da crkne (sorry ton_majstore, nisam mislio da ti oduzimam lebac' nasusni, ovo je samo "opste mesto" ;-)

Delite muziku na dobru i losu - ne na "motive" u njoj.

btw, kraftwerk rulez :)
[ Nabukodonosor @ 03.04.2005. 11:42 ] @
Slazem se sa tobom Ivane. ja bih pre slusao novokomponovani folk nego ovaj novokomponovani metal. Blagi uzas. Inace i ja slusam metal, ali nikako ovaj novi. Ako to vise moze i da se nazove metalom. Jedna sablonizirana muzika.

Citat:
Silenoz: Pa to ti je muzika u kojoj nema milosti, milosrdja, ljubavi, cveca... ...

METAL

Ko kaze da svega ovoga nema u metalu?!?!

Citat:
kv66: zalosno je ako ne znas ko su Kraftverk!To bi bilo isto kao kad bi rekao da ne znas ko je Nikola Tesla

uuuuuuuu...pa ne bih bas rekao da je tako. Evo i ja prvi put cujem za njih...verovatno zbog toga sto me nikada to elektronsko s***** nije zanimalo.
[ Silenoz @ 03.04.2005. 11:44 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Originalni metal je odavno nestao


Sa ovim se bas ne slazem. Da li znas koliko ima metal bendova u skandinaviji (u Norveskoj pogotovo) koji su ostali verni originalnom zvuku? Naravno oni uopste nisu poznati siroj muzickoj javnosti jer nemaju "executive" niti ih zele. Imaju svoju publiku i sviraju za nih.

Citat:
Danas forsiran bes, tama, gotski mitovi, motivi smrti, depresije... :) Po cemu je to drugacije od muzike u kojoj se forsira nesto drugo - industrija ti kreira profile za odredjenu ciljnu grupu, ti cupavci isto sviraju sta im executive kaze (i cupavi su zato sto im executive tako kaze) - kao sto i Britney Spears "peva" ono sto joj executive kaze i izgleda kako su joj rekli da izgleda.


Ni ovo nije bas najtacnije. Koliko ja znam 99% muzike koja se "forsira" ima za temu ljubav odnosno musko-zenske odnose.

Citat:
Takva muzicka industrija treba da crkne (sorry ton_majstore, nisam mislio da ti oduzimam lebac' nasusni, ovo je samo "opste mesto" ;-)

Delite muziku na dobru i losu - ne na "motive" u njoj.


Apsolutno podrzavam

Citat:
btw, kraftwerk rulez :)


Iako ne slusam tu vrstu muzike, verujem da su oni mame u istoj i da ce te se lepo provesti na 'certu
[ Silenoz @ 03.04.2005. 11:49 ] @
@ Nabuko

Naravno da ima i toga u pojedinim meksim formama metala (power, heavy...). Za mene licno je pravi metal thrash, black, i death; i onog gore ima samo u najminimalnijim kolicinama u thrash metalu (primer - Metallica).

Ovo ode off-topic, al dobro...
[ Darko Pipic @ 03.04.2005. 12:29 ] @
Naravno da ide off-topic kad su metalci počeli da komentarišu žurke elektronske muzike. Držite se svoje sekte.

Za Kraftwerk nema komentara....



[ zaraza @ 03.04.2005. 12:34 ] @
hteo bih nesto da dodam ali je sve receno i uglavnom se slazem...
narocito sa onim ko je rekao 'pre bih slusao novokomponavani folk nego nk metal' :)
[ su27killeryu @ 03.04.2005. 13:07 ] @
Ma i NK metal i folk tangiraju usi, to im je najbitnija osobina, i jos nisam vidio nekog kako to slusa tiho ili sa slusalicama, bitno je da okolina koju takva muzika nervira cuje to...da se pokazu svoji "stavovi"
[ Zikka @ 03.04.2005. 15:54 ] @
Posto je tema Kraftwerk ja bih se nje drzao. Nisam znao da oni jos se nalaze u zivotu. Da li su to oni isti momci od pre dvadeset godina ili su se podmladili malo?
[ kv66 @ 03.04.2005. 16:24 ] @
@nab(r)uko: Da to su isti oni momci ,ali ne pre 20 vec od pre 30 godina!!Apsolutno im ne fali nista,njihova muzika prolazi sve testove vremena,e sad sto neko iz kraljeva nije nikad cuo za njih..nisam ja kriv sto je neko umesto na studiu b odrastao na bgd.202,ili umesto b92 slusao radio bonton.Stvar je,naravno slobodnog izbora,ali cemu onda komentar da je to s*****,ako priznajes da nikad to nisi ni cuo,cak i ne znas ko je kraftwerk?Znaci sudis o necemu o cemu nemas ni jednu validnu informaciju.Hmm?
[ superbaka @ 03.04.2005. 19:32 ] @
"I'm the operator with my pocket calculator"? :)

ciji je to bese bio potpis?
[ Silenoz @ 03.04.2005. 22:40 ] @
Citat:
Darko Pipic: Naravno da ide off-topic kad su metalci počeli da komentarišu žurke elektronske muzike. Držite se svoje sekte.


Ovo samo govori o tvom skromnom (da ne upotrebim tezu rec) muzickom obrazovanju i nivou opste kulture!

Citat:
kv66: @nab(r)uko: Da to su isti oni momci ,ali ne pre 20 vec od pre 30 godina!!Apsolutno im ne fali nista,njihova muzika prolazi sve testove vremena,e sad sto neko iz kraljeva nije nikad cuo za njih..nisam ja kriv sto je neko umesto na studiu b odrastao na bgd.202,ili umesto b92 slusao radio bonton.Stvar je,naravno slobodnog izbora,ali cemu onda komentar da je to s*****,ako priznajes da nikad to nisi ni cuo,cak i ne znas ko je kraftwerk?Znaci sudis o necemu o cemu nemas ni jednu validnu informaciju.Hmm?


Covek nije rekao Kraftwerk s***** nego elektronsko s*****, bas kao sto je i tebi neka druga vrsta muzike s*****
[ zaraza @ 04.04.2005. 00:06 ] @
dobro bre da se ne natezemo koja je vrsta muzika bolja dal je nesto sekta ili kojekakve gluposti...
Vazno je da dolaze i ja ve ne mogu da spavam zbog toga :)
[ Darko Pipic @ 04.04.2005. 22:28 ] @
Silenoz, ne bih da ulazim u flejm, ali poštedi me molim te tvog viđenja moje muzičke obrazovanosti. Moj komentar je bio odgovor na Nabukovo pljuvanje po elektronskoj muzici na sred topica o Kraftwerku, šta da ti radim što slušaš isto što i on i što si se našao prozvan.

poz, d.
[ Orchid @ 05.04.2005. 21:58 ] @
ni kraftwerk nisu ono
sto su nekad bili...
[ HoT_Steppa @ 06.04.2005. 13:24 ] @
Jel' se zna cena karte?
[ Troublemaker @ 20.05.2005. 08:42 ] @
Kad će karte, zna li ko?
[ psaras_pa @ 20.05.2005. 09:42 ] @
ma kol'ko kosta nek kosta,kraftwerk je(po meni) jednako bitan dogadjaj za jednog fana elektronske muzike kao npr metallica za jednog metalca,tako da to ne bi smelo da se propusti.ko zna kad ce opet...i da li ce.
[ Miloje Sekulic @ 20.05.2005. 10:00 ] @
Da ne ponavljam postove od pre dva dana

www.elitesecurity.org/tema/115562-Idete-na-Kraftwerk

a ko prati wap portal MONDO imace posebnu stranu posvecenu ovom dogadjaju.

Miloje
[ S_Kid @ 20.05.2005. 12:01 ] @
Karte su 600 din...
[ Troublemaker @ 20.05.2005. 23:08 ] @
Svi smo čuli kolika je cena, a niko ne kaže gde i kada će biti puštene u prodaju? Cenim da će biti velika jagma oko istih, s obzirom na kapacitet Taša..