[ RooTeR @ 25.06.2002. 19:28 ] @
Trebale bi mi hitno bas tablature za pesmu "neko te ima" od van-gogha
[ jc denton @ 25.06.2002. 19:31 ] @
A shto ne uzmes bas u ruke i skines pesmu ?

Ako ne budes ovako radio, bar po jedno 5-6 sati u dva dana, nema vajde da budes neki tamo muzicar.

pozdrav
[ 01011011 @ 26.06.2002. 09:34 ] @
Bar ti je ta pjesma jako laka za skidanje.

Ne mogu ti napisati tablature, ali idu ti ovi akordi.

E C D tokom cele pesme, i onda refren ide E D C. to ti je to.

Mogu ti napisati kako da sviras na gitari, posto D treba da sviras od petog praga, ali da polozaj prstiju bude kao i kod C. zanaci samo slide od C do D Tona. AKo ne kotnas javi mi se na private.
[ random @ 26.06.2002. 15:06 ] @
Citat:
E C D tokom cele pesme, i onda refren ide E D C. to ti je to.


Valjda Em? Da ne ispadne E dur :o)... Nemoj samo sad neko da kaže da basisti to nije važno -- važno je, osim ako ne namerava celog života da svira "krompire".

Inače, slažem se sa JC-jem: ako još uvek ne možeš da "skineš" tako jednostavnu stvar, učini napor i radi dok je ne skineš, mnogo ćeš naučiti. Ako ti nikako ne bude išlo (šta znam, možda nemaš prirodan sluh -- što nije strašno, i to se može vežbati), predlažem ti da možda uzmeš par časova kod nekoga.
[ jc denton @ 26.06.2002. 15:30 ] @
Citat:
random:...osim ako ne namerava celog života da svira "krompire". ...


E, da. :)

RooTeR-u, verovatno bi bilo najbolje da nadjesh nekog starog tezgarosha, da te malo uvede u stvari, posebno obrati paznju na sviranje iz razlicitih 'tonaliteta', tu ces dobro da nabacish 'rutinu'.

pozdrav
[ Floyd @ 26.06.2002. 16:00 ] @
Evo jednog odličnog programa za štimovanje gitara (sa 6 žica, 12, bas...), ako nekog zanima. Potreban je mikrofon.
http://www.musicmasterworks.com/
In-Tune Multi-Instrument Tuner
[ jc denton @ 26.06.2002. 16:10 ] @
A, gde ima neki dobar prg za gitarske efekte, neshto kao guitarfx ?
Treba mi za jednog ortaka, skoro je uzeo komp, pa da proba malo.

pozdrav
[ Dragi Tata @ 26.06.2002. 16:56 ] @
Jedan moj kolega je napravio tako nešto.

http://www.simtel.net/pub/pd/18793.html
[ jc denton @ 26.06.2002. 21:23 ] @
Program je daleeeko bolji nego GuitarFX !

Sve pohvale 'kolezi', a i tebi za link.

pozdrav
[ 01011011 @ 27.06.2002. 11:19 ] @
Citat:
random:

Valjda Em? Da ne ispadne E dur ... Nemoj samo sad neko da kaže da basisti to nije važno -- važno je, osim ako ne namerava celog života da svira "krompire".

Da malko sam se zeznuo jer sam iz glave to pucao nisam ni svirao tu pjesmu odavno, a i razmisljao sam za bass. Inace u pravu si random, da sa ovim E C D mozes da sviras raji na ulici ali nikako nekome ko zna sta je zika. Ne znam koliko poznajes bass i skalice i sve ostalo, ali to ti je osnova za pjesmicu, malko sam se zeznuo sorry ali tu je random da popravi situaciju


Ali nije to toliko vazno koliko je moja poruka s***** jer pored ponudjenih akorda neko se setio da to nije dosta, pa mi je zabio keca.
[ RooTeR @ 27.06.2002. 14:55 ] @
E sad, imam i ja neke komentare :
1. Hvala sto ste poslali akorde ( mada sam ih i ja imao )
2. nemojte da mi pricate tu stvari uzmi casove ovo , ono , kad me niste ni culi kako sviram ( ja inace idem na casove )
3.od ovih gomilu postova , samo su dva odgovarala zadatoj temi
4. nisam ja trazio da mi vi napisete tablature zato sto ne znam da skidam pesme , nego sam mislio da ako je neko vec skidao da mi samo to posalje ( trebalo mi je hitno )
[ jc denton @ 27.06.2002. 16:19 ] @
Nismo imali loshe namere, bar ja.
Ja ne sviram bas, al' ajde da ti kazem par stvari, opet onako prijateljski.

Da si uzeo da skinesh neku stvar od Mark King-a ili od onog ludaka iz pepersa recimo, pa i ajde, onda ti trebaju tablature (?), ali ti si pitao za jednostavnu stvar, kao sto random i reche.
Sta bi ti uradio da si otishao na tezgu, i naruche neku stvar, a ti je neznash, a kolega gitarista ti kazhe : 'ma nema da brinesh, krecemo iz tog i tog tonaliteta, vozi osminski ova tri akorda i uzivaj', a? Obichno to biva tako, majstore. Shta bi tek bilo kad gitarista pochne 'improvizaciju' ? Sa kojim bi ti to tablaturama da ispratish kolegu u bendu, tj. da 'ujurish' solo? Jel cesh u sred svirke da kazesh :
'pa cekaj bre ti gitaristo, nismo tako vezbali na probi, to nema u ovoj tablaturi' :).
Opet to ne ide tako, majstore. Ovo mozesh samo ako si ulozhio dosta rada u svoj instrument, svirao sa dosta razlicitih gitarista, bubnjara i sta ti ja znam.

Koliko ja (kao bubnjar) mogu da cujem sta basista svira u dotichnoj pesmi (a mogu dobro da cujem; svirao sam sa bash dosta ljudi), ovde imash samo jedan deo naglashen, i to na kraju refrena i na kraju svakog drugog 4/4 takta. Jel brojish taktove?, obichno se 'prelaz' bash na svaka dva takta i uradi (obicno se nesto malo naglasi, bar jedna osmina), ili na svaka cetiri takta (malo zeshci), bar kod 4/4 ritmova. I u ritmu ima nekih pravila, verovao ili ne, ne mozes bash da 'chabrnjash' po basu sve i svashta kako ti hocesh, ako mislish da ta tvoja svirka lichi na neshto. To vazhi i za ostale 'elemente' u okrkestru.
U doticnoj pesmi basista uglavnom 'vozi' osmine, po neki 'slajd' na kraju svakog takta i to mu je to. Shto se tiche akorda u pesmi, koliko random reche, a i jedan moj ortak shto je juche svracao do mene, nema tu nishta komlikovano bash.

A kako ti svirash, RooTeR-u, ne znam, mozda svirash dobro to shto si nauchio napamet, ali po onome shto si pitao, izgleda da ti je slaba 'rutina', tj. iskustvo.

Aj' pa vezbaj ...

pozdrav