[ PAC MAN @ 21.04.2005. 23:43 ] @
Jeste culi ljudi za ovo ?
Proculo se da ce iskljuciti akumulator na Dachiji kad neko dodje da proba kljuch tako da niko ne dobije.
Nemojte se dati prevariti , trazite da prodavac prvo isproba njegov kljuch i uverite se da je sve u redu.
[ exPirat @ 21.04.2005. 23:56 ] @
o cemu se radi ??
[ tosa @ 22.04.2005. 08:45 ] @
Yet another troll....
[ tdjokic @ 22.04.2005. 08:57 ] @
Citat:
PAC MAN:da ce iskljuciti akumulator na Dachiji kad neko dodje da proba kljuch tako da niko ne dobije.
Izvinjavam se zbog neinformisanosti, ali, zar ne vazi tu pravilo da pogresan kljuc uopste ne moze da udje u bravu, niti da je okrene, ili su to neki novi kljucevi, meni nepoznati? Priznajem, zadnje vreme nemam bas uvid u te stvari...
[ darko @ 22.04.2005. 14:46 ] @
Ma to je nagradna igra koju organizuje SAT casopis. Nagrada je Dacia Logan(x3). Kao objavice propozicije u sledecem broju(5.5), jedino sto su napisali da ce svaki ko kupi SAT reviju 19.5 dobiti originalni Dacia kljuc...
[ pctel @ 25.05.2005. 17:51 ] @
Sta bi sa time?
Vecina ljudi uopste nije cula za ovo...
[ HerQl @ 25.05.2005. 17:55 ] @
-Moja setra kupila casopis i dobila kljuc.
od 4-11.6 ce moci da se proveri u bilo kom dacija salonu da li kljuc odgovara bravi u kolima.
[ fanfon @ 25.05.2005. 21:15 ] @
Da li prodavcu ostaje kljuc koji nije uspeo da otvori?
[ hakinen @ 25.05.2005. 22:48 ] @
Citat:
Da li prodavcu ostaje kljuc koji nije uspeo da otvori?

Nazalos da!!!!
[ Predrag Gajic @ 26.05.2005. 00:04 ] @
Koliko sam zapamtio u "kutiji" je bilo oko 16000 ključeva...
[ HerQl @ 26.05.2005. 00:33 ] @
Citat:
Predrag Gajic: Koliko sam zapamtio u "kutiji" je bilo oko 16000 ključeva...

zanimljivo,a ja nism nasao u casopisu koliki je tiraz casopisa!
[ vindic8or @ 26.05.2005. 01:41 ] @
Citat:
hakinen: Nazalos da!!!!


Kaze se "nazalost".
[ as3000 @ 26.05.2005. 02:40 ] @
Citat:
Predrag Gajic: Koliko sam zapamtio u "kutiji" je bilo oko 16000 ključeva...



Bilo je oko 90.000 kljuceva, inace ceo tiraz je prodat za par sati, ljudi su kupovali po 6-7 primeraka....
[ hakinen @ 26.05.2005. 11:37 ] @
vindic8or, ne treba traziti dlaku u jajetu, jedno slovo ne menja smisao reci!!!!
Znam da treba insistirati na pravopisu, ali mislim da pisanje u ovakvom elektronskom obliku dozvoljava mnoge kompromise!!!!

[Ovu poruku je menjao hakinen dana 26.05.2005. u 22:49 GMT+1]
[ Challenger @ 26.05.2005. 14:23 ] @
Citat:
as3000: Bilo je oko 90.000 kljuceva, inace ceo tiraz je prodat za par sati, ljudi su kupovali po 6-7 primeraka....


Kako je rasprodat ceo tiraz kad na svakom kiosku jos moze da se nabavi?! A i inace je (SAT plus) izasao pre 7 dana!
[ hakinen @ 26.05.2005. 21:46 ] @
Evo ja malopre kupih jedan primerak revije sat+!! I koliko citam ovde u svakom prodajnom salonu se nalazi jedna dacia sa specijalnom kontakt bravom!!! Primetio sam da je svaki kljuc numerisan, pa verovatno moze i bez probe da se provali da li je kljuc pravi ili lazan samo je fora da se sazna broj origan (pravog) kljuca!!!! Samo ne znam kako saznati broj????
[ Miroslav Jeftić @ 26.05.2005. 23:00 ] @
Pa verovatno nikako ;) Bilo bi već mnogo jednostavnije kada bi tako nešto bilo moguće, tako da ćeš ipak morati lično da proveriš u salonu. A i ja takođe ;)))
[ hakinen @ 26.05.2005. 23:08 ] @
Samo cini mi se da je ovaj kljuc mnogo drljavo ( mislim na onu plastiku koja je strasno tanka ) odradjen??? Jer je isti ovakav i originalni kljuc???
[ zoran @ 26.05.2005. 23:48 ] @
Jel ima daljinac u ključu ili je samo običan ključ ?
[ H@usto® @ 27.05.2005. 00:21 ] @
Ma obican. Bas bzvz. To je samo fora. Jeste li videli mapu? Sta ako neko iz BG-a dobije pravi kljuc, a ona odgovara onom automobilu koji se nalazi u Smederevu? Trebalo bi se da se ide u svaki salon u Srbiji i da se proveri. Samo fora da prodaju casopis.
[ zoran @ 27.05.2005. 00:26 ] @
Nešto tu smrdi , to je zaista moguće , trebaće mi 2 dana da obiđem sve salone.
A ako su ključevi k'o kod Yuga , onda bolje da požurim da me neko ne preduhitri.
[ Challenger @ 27.05.2005. 02:04 ] @
Ama bre ljudi, jeste vi procitali novine uopste ili pricate onako, bez veze... Napravljeno je ne znam koliko kljuceva u Renault-ovoj fabrici (neko rece 90.000, mada mi to mnooogoo), na svaki su stavili onu sugavu plasticnu drsku da bi se lakse pakovali uz reviju. E onda su oni u tih milion kljuceva ubacili JEDAN pravi (samo sa istom takvom drskom, a razlicitim rasporedom zubaca) i onda promesali pa pakovali (bar tako kazu). Napravljeno je i TRIDESET istih brava za DACIA-e koje odgovaraju tom JEDNOM kljucu, pa su te DACIA-e razbacane po tim auto-salonima po SCG, tako da ne morate da obilazite sve salone, posto ce u svakom biti po jedna DACIA sa tom spec. bravom.
Citat:
zoran:.....A ako su ključevi k'o kod Yuga , onda bolje da požurim da me neko ne preduhitri.
-> Verovatno da je tako, uz malo cimanja, svaki ce da odgovara .

P.S. Ovo sve pise na 12. i 13. strani SAT-a.
[ zoran @ 28.05.2005. 01:44 ] @
Samo SAT-a više ni od korova
Možeš li da skeniraš pa da pustiš ovde?
[ Miroslav Jeftić @ 28.05.2005. 12:15 ] @
"Svi ključevi koji mogu da učestvuju u ovoj nagradnoj igri su posebno za tu namenu proizvedeni u Valeu, Francuska, u fabrici ključeva za automobile Reno i Dačija. Baš svi ključevi izgledaju potpuno isto, izuzev što svaki ima različit raspored zubaca (tj. različit kod). Radi lakšeg pakovanja uz reviju, svi su izrađeni sa vrlo tankom plastičnom drškom.

Uz ove ključeve, njihov proizvođač je izradio i 30 identičnih kontakt brava za Dačiju "Logan", tako da sve brave odgovaraju samo jednom jedinom od svih ključeva. U periodu od 4. do 11. juna u svakom prodajnom salonu Dačije u Srbiji i Crnoj Gori nalaziće se po jedan automobil Dačija "Logan" u koji je ugrađena upravo ova posebna kontakt brava. Tako da će učesnici nagradne igre moći na ovim vozilima u bilo kom salonu Dačije da provere da li baš oni poseduju ključ koji osvaja prvu glavnu nagradu."

Nije skenirano, ali je prepisano iz zadnjeg SAT-a, mislim da je sada jasnije? :)
[ van t hoff @ 28.05.2005. 13:48 ] @
Svi sa razlicitim zubcima :)))) ne bi rek'o, evo moj ima identican raspored zubaca kao onaj na slici na naslovnoj strani, pa zakljucujem da od njega nema nista i da su i ostali neupotrebljivi sa tim rasporedom....
[ hakinen @ 28.05.2005. 16:10 ] @
I moj kljuc je isti kao onaj na slici, ali mislim da je fora u onom broju koji se nalazi na kljucu, mada se mozda ( verovatno ) varam!!!!
[ hakinen @ 06.06.2005. 15:57 ] @
Ljudi ja probah kljuc i nista, dakle ko ima identican kljuc kao na slici nemora da ide da proba jer sigurno nece da udje u bravu!!! Ja sam mogao samo da ubacim vrh kljuca i to je to!!! Ko upali daciju neka javi!!!!
[ HerQl @ 06.06.2005. 16:01 ] @
ju ja zaboravio na nagradnu igru!
[ dd_dd @ 06.06.2005. 16:58 ] @
Ja imam dva kljuca i bas sam ih uporedjivao, identicni su (i sa slikom), samo im je broj drugaciji.

Kontam da broj nema nikakve veze sa kontakt bravom jer bi to bila visoka tehnologija za logana, nego je verovatno to neki vid zastite organizatora da ne bi neko napravio neki svoj kljuc i onda ga hako, onaj univerzalni kljuc ;)

Da sam ja pakovao te kljuceve u stampariji ladno bi prepoznao pravi, kad ocigledno su svi kao na slici osim tog jednog.

No zato nam ostaje da ubacimo listice i da cekamo neki kačket Integra Motors :)
[ ctrl alt del @ 06.06.2005. 17:57 ] @
Ključ koji svi mi imamo je predebeo da bi ušao u bravu. Profil ključa je OK. Ovo je iskustvo nekoliko mojih kolega. Pošto još nisam otišao da okušam sreću sa svojim primerkom, razmišljam da li da ga izbrusim i stanjim za 0,5mm. :)
[ dd_dd @ 06.06.2005. 22:52 ] @
Garant igra ulogu kod na kljucu za kasniju proveru, kad neko uspe.

Čudi me da jos nije niko kresnuo logana.
[ Arsenko @ 07.06.2005. 03:15 ] @
Citat:
ctrl alt del: Ključ koji svi mi imamo je predebeo da bi ušao u bravu. Profil ključa je OK. Ovo je iskustvo nekoliko mojih kolega. Pošto još nisam otišao da okušam sreću sa svojim primerkom, razmišljam da li da ga izbrusim i stanjim za 0,5mm.

Kljuc je kodiran,tako i da ga izbrusish,kada ga ubacish u bravicu (u kolima) i okrenes,ces dobijes shipak...ima samo da "vergla" (pod uslovom da ga dobro izbrusish)
[ dd_dd @ 07.06.2005. 17:44 ] @
Probao sam danas da ubodem ključ, nema šanse ni milimetar da uđe.
[ Miroslav Jeftić @ 07.06.2005. 17:56 ] @
Moguće i da je pravi ključ isti kao sa slike samo tanji? Mada se slažem da neki pokušaj prevare sa stanjivanjem ključa sigurno ne bi prošao.
[ vladoj @ 07.06.2005. 20:40 ] @
Moj kljuc je takodje bio predebeo da bi usao u bravu (kako bi ovo zvucalo izvuceno iz konteksta)....dakle nista od dacie....
[ zoran @ 08.06.2005. 03:34 ] @
Ma ajde izbrusite malo te vaše ključeve pa probajte opet
[ dd_dd @ 08.06.2005. 14:53 ] @
Citat:
zoran: Ma ajde izbrusite malo te vaše ključeve pa probajte opet :)


Ne može, ostavlja se ključ u salonu :(
[ nikola87 @ 08.06.2005. 21:50 ] @
Citat:
dd_dd: Ne može, ostavlja se ključ u salonu :(


sta... ne moze ni kao suvenir?
[ hakinen @ 08.06.2005. 23:57 ] @
Citat:
sta... ne moze ni kao suvenir?

Ma moze da ti ostane kao suvenira ali da ne predas onaj list koji ide u bubanj ( primer ako imas dva kljuca i dva lista, i probas oba kljuca, nece ni jedan od njih da upali, onda ubacis samo jedan onaj listic i predas jedan kljuc a drugi listic bacis u kantu i kljuc zadrzis, nego veca je sansa ako imas dva listica u bubnju nego kada imas jedan tako da je... kljuc ) :)