[ boccio @ 26.04.2005. 15:37 ] @
Dakle, upravo sam poginuo od smeha...ne znam koliko dugo se ovo vrti, ali ja sam tek sad video.

SOS Kanal, ide njihova reklama o sajtu: idu telopi sajta (valjda www.soskanal.com, ne znam, nisam zapamtio), znaci vrte se slike sajta, i krece glas iz off-a:

"Prema podacima AGENCIJE Webalizer, sajt SOS kanala je najposeceniji sportski sajt na domacim blabla...."

Plako sam od smeha...ovako nesto jos nikad nisam cuo. :)))

[Ovu poruku je menjao secret dana 27.04.2005. u 23:19 GMT+1]
[ BytEfLUSh @ 26.04.2005. 16:04 ] @
Jaoj... bolesno...

Nemam komentara na ovo, ali stvarno žalim te ljude koji stoje iza SOS kanala... umreće od blama kad skontaju...
[ crews_adder @ 26.04.2005. 16:33 ] @
Hehehehehehe, ali je ipak www.soskanal.net (nemoj ljude terati da gledaju sajt sa adult sadrzajem)
[ Force @ 26.04.2005. 18:11 ] @
Jadni... ali ipak...
[ Corey @ 26.04.2005. 21:02 ] @
xexe:D Koja blamaža:))
[ pajaja @ 26.04.2005. 21:04 ] @
sta da vam kazem...
mozda je zato i bolje sto ne gledam TV
[ Mister Big Time @ 27.04.2005. 00:47 ] @
LOL... neverovatno Bas cu da pogledam..

Ja ipak mislim da je agencija Awstats merodavnija po tem pitanje!
[ veek @ 27.04.2005. 01:45 ] @
Ludo burazere, ludo. :)

Teska bruka.
[ FormatC @ 27.04.2005. 02:36 ] @
Ma znaju oni šta je to nego hoće da se pale, ono ko još od budala što ih gledaju zna šta je Webalizer? Nego čuju oni da je to neka agencija, a kad agencija nešto kaže...
[ boccio @ 27.04.2005. 07:58 ] @
Ma naravno da znaju sta je to, u doticnoj reklami (ili kako vec to da nazovem - dzingl, forspan, stagod) su cak uredno prikazali screenshot-ove webalizera

Meni je cela ova prica zapravo mnogo tuzna, i izuzetno me nervira. Na stranu etika (sta to bese?) u marketingu. Naravno da ce reci "nas sajt je najbolji", pa zato i sluzi reklama. Cela tuga je u tome da su se odlucili na pristup "pozivanja na autoritet" tipa onih laznih lekara iz reklama za mrsavljenje. Samo ovi su otisli korak dalje i webalizer proglasili agencijom... A to dodatno pokazuje kakvo misljenje imaju o svojim gledaocima kad im je rezonovanje iz fazona "boli nas kita za onih 5% koji znaju sta je webalizer, ostali ce da nam veruju".

A to je kljuc problema!

Zasto? Pa kad bi ovoj zemlji postojali instrumenti da tih 5% medijski izvrne ruglu ceo SOS kanal zbog ovoga, druga bi se pesma pevala... Ovako ostaje na tome (a i likovi sa SOS-a to znaju) da ce neki klinci na nekom forumu prozivati SOS i to je to...no harm done...

Srbijo, mati mila...
[ superbaka @ 27.04.2005. 08:52 ] @
ja ne znam sta je to webalizer... moze li neko da me prosvetli?
[ boccio @ 27.04.2005. 09:06 ] @
Webalizer je jedan od mnogih programa za statistiku posecenosti sajta. Prikazuje podatke koje webmasteru (vlasniku) daju uvid u to koliko ljudi je u datom periodu posetilo sajt, koliko stranica su pregledali, odakle su dosli (sajtovi, pretrazivaci), koje konkretne strane su gledali, itd, itd...
[ zi:: @ 27.04.2005. 09:08 ] @
Ma neeee, Webalizer je nezavisna agencija koja prati posecenost sajtova :))

Salim se, naravno. Evo linka za ovo programce:
http://www.mrunix.net/webalizer/
[ dejan @ 27.04.2005. 21:18 ] @
Ne znam da li se neko od vas seca njihove najdebilnije provale/lazi (ili kako vec da je klasifikujem) vezane za taj njihov "cuveni" sajt :)

Naime, za vreme bombardovanja objavili su da je njihov sajt jedini sa ovih prostora koji je MEDJU PRVIH 50 NA SVETU, i da se strane sile na sve nacine trude da ih nekako izbace odatle jer ne mogu da podnesu da neki neamerciki, a kamoli jos srpski sajt bude tako dobro kotiran...

Mislim..... sta reci....
[ momsab @ 11.05.2005. 17:12 ] @
što se te priče da su među prvih 50 tiče:
objaviše novine da su im Ameri, jel'te, zabranili sajt zbogo velike popualrnosti i da su zbog toga morali da registruju drugi domen

tek kada sam se bućnuo u vode internet domena shvatio sam da im je najverovatnije istekao domen :lol:

a sajt im je užas samo tako... nema informacija iz sveta sporta koje mi trebaju