[ I0stream @ 30.04.2005. 14:16 ] @
Je li moguce ovo ili je samo neki marketinski potez?

Na oficijelnom sajtu, na strani

http://www.kurir-info.co.yu/dnevne-vesti/index.shtml

Pise :

KURIR NAJTIRAŽNIJI U SCG - OVAJ BROJ ŠTAMPAN JE U 401.800 PRIMERAKA!


Znaci da su cak 2x bolji od Novosti?


???????????
[ Corey @ 30.04.2005. 14:35 ] @
Idi pa vidi šta piše na sajtu od Novosti.
[ Pandora 58 @ 30.04.2005. 19:47 ] @
Mene samo cudi da na naslovnoj strani "Kurira" na veliki Petak nije osvanuo naslov:"Jaja se najbolje farbaju karminom!"

"Kurir" se odlicno prodaje zato sto ima senzacionalisticke naslove. Oni se obracaju prostom puku. Nepismen narod je spreman da proguta sve sto im "Kurir" servira,jer ne citaju uporedo "Blic",i ne posecuju sajt www.b92.net
Ja obavezno,pored "Blica",i "Vremena" kupim i "Kurir",a na forumu www.b92.net sam stalni posetilac. Kada uporedite informacije iz vise izvora bojim se da "Kurirove" vesti nemaju tezinu. "Kurir" ima atraktivne naslove,i po neki dobar trac,i to je to. Ali narod "guta" te traceve jer su mu dusevna hrana. Zato se politicari iz G17+ opravdano boje da "Kurir" moze da im ugrozi ugled u narodu. Njima bih savetovao da hitno pokrenu slicne novine,pa umesto da se fizicki obracunavaju,nek ratuju novinom na novinu!


[ Virked @ 30.04.2005. 21:15 ] @
Mozda i jeste najtirazniji.Ipak kosta samo 10 dinara.
[ KOLE89 @ 30.04.2005. 21:20 ] @
/\

Baš sam i ja hteo to da kažem. Većini ljudi je sve jedno koje novine kupi, a pošto je kurir najjeftiniji onda se odlučuju za njega + kao što je Pandora rekao, zbog tračeva.
[ kiky @ 30.04.2005. 22:05 ] @
Slazem se u potpunosti sto se tice senzacionalistickih novina Kurira ali kako objasnjavate da su samo oni imali tacnu vest o tome koji ce biti novi papa i to pre nego sto je izglasan svi su ostali nagadjali sa nekim italijanom i nekim juzno amerikancem dok nemca niko sem Kurira nije ni pominjao.
[ axez @ 01.05.2005. 00:07 ] @
Kurir je smece neopevano pokrenuto i finansirano iz zlocinackih krugova bivseg DB-a, BIE i ostalih milosevicevih zlocinaca.
[ fade @ 01.05.2005. 00:30 ] @
ma kurir je svet ili scandal samo sto je jeftinijii, i inace da li je ovo prvi put da se neko slozi sa korisnikom pandro58?
[ Corey @ 01.05.2005. 09:35 ] @
xexe Meni je prvi put
[ Mishkin @ 01.05.2005. 12:39 ] @
zato bojkotujte kurir, necitanjem istog, kao sto ja radim
[ kv66 @ 01.05.2005. 14:38 ] @
pravo je pitanje kolika je remitenda?Svako moze da nastampa xy komada novina dnevno,ali koliko se proda ?
[ FormatC @ 02.05.2005. 02:47 ] @
Novine ko i sve novine. Samo pišu gluposti.
Jedino što je bolje kad su jeftinije. Moji samo kurir čitaju, i to baš iz tog razloga. Šta ćete, nema se para, a novine nisu neka važna sirovina.
[ Ivan Dimkovic @ 02.05.2005. 07:56 ] @
Kurir se deli i u JAT-ovim avionima, sto me je prilicno iznenadilo, a primetio sam ga skoro svuda u Srbiji - definitivno vrlo popularne novine.

Klasican senzacionalisticki tabloid finansiran od jedne tajkunsko-politicke struje u Srbiji, istini za volju - ima toga i drugde u svetu, samo nisam siguran da su tamo takve novine najpopularnije.

Mislim, ne znam ni sta cudi sve i da je najpopularniji, Srbija je na zalost siromasna zemlja sa jos neizgradjenom potpunom vladavinom prava i zrelim politickim sistemom - nije ni cudo da ljude interesuje jeftina senzacija od 10 din, cisto da se nesto cita.

[ EstaTiC_FeAR @ 02.05.2005. 09:48 ] @
meni je kurir dobra novina.. jes da je ne citam mnogo ali je kupim ponekad.. sta je to 10 din.. npr .. posle ostane za potpalu za zimu.. a i kad se ide na kampovanje moze da se brise dupe sa njim ;)... inace novine kao novine po meni jesu najbolje.. mozda ima nekih traceva.. ali jedini oni imaju muda da kazu sve sto misle a ne kao druge novine da pisu samo ono sto im oni iz vlasti kazu kao sto su dss i ds :D
[ Pandora 58 @ 02.05.2005. 13:05 ] @
"Blic" kosta 20.dinara,a "Kurir" samo 10 dinara. Polticka stranka G17 Plus bi hitno morala da "izbaci" na trziste novine koje bi kostale,na primer 9.dinara!
Evo zasto sam ja u nedelju kupio "Kurir"? Imao sam u dzepu sitno 45 dinara,i kupio sam veknu crnog hleba za 30 dinara,i ostalo mi je samo 10 dinara taman za "Kurir"!
Za 95% naroda dnevne novine su luksuz i retko ko "baca" na novine 20 dinara. Moj najbolji prijatelj programer koji pliva u novcu iz principa ne kupuje novine,vec ih cita na internetu.
Inace tri puta sam procitao napad Dragana J.Vucicevica na potpredsednika Vlade Miroljuba Labusa u "Kuriru" za 30.april.1.i 2. maj 2005.godine. na str.5. Ceo tekst je prozivanje "korumpiranih skotova u Vladi" a napisan je kao optuzba! Jedini efikasan nacin da se G 17 Plus odbrani od optuzbi je pokretanje sopstvenih novina koje bi se prvo vreme delile besplatno,a onda bi se prodavale po ceni od na primer,8-9 dinara. U toj stranci ima pametnih ljudi i zaista me cudi da jos nisu dosli na ideju da "udare" novinom na novinu???

P.S. Inace u ovom broju najotrovnija je bila Isidora Bjelica koja je napisala sledeci "esej" ,citiram:" U toj opstoj gunguli potpuno razumem naseg zen predsednika koji produvanih sinusa pise pismo Brizit Bardo. Ako uzmemo u obzir da je pri prethodnoj VMA intervenciji pisao Busu, ovo okretanje desnicarki,cije dupe pamte svi filmofili,je veliki napredak u spoljnoj politici. Posto je Sokrat Svilanovic velikodusno ustupio Albaniji Kosovo i celu Metohiju,a crkva je sredila poslednje haske begunce,u Srbiji uoci Vaskrsa i nema vecih problema od besnih pasa lutalica i krvolocnih sintera!" Kraj citata iz clanka:"Ko nam sara jaja?",str.17.

P.S.S. Iskreno me zanima koliki honorar prima Isidora Bjelica za ovakve bisere?
Ne mogu da verujem da joj neko placa da pise ovakve analize drustveno politicke situacije u zemlji? Zato je "Kurir" duplo jeftiniji od rolne toalet papira koja u "C marketu" kosta 18 dinara!!! Da sam ja urednik "Kurira" meni bi Isidora Bjelica morala da plati 50 000 evra da bi plasirala ovakav "esej"! U samo ovih nekoliko recenica ispljuvala je:Borisa Tadica,Svilanovica,Crkvu, itd. Nije ni cudo sto frustriran narod naseda na ovu jeftinu demagogiju.
[ fade @ 02.05.2005. 14:30 ] @
Koliko se secam ako imash 45 din ,i potrosish 30 ostaje 15 a ne taman 10 dinara za kurir,i naravno imao je "sitno" jer nije hteo da menja onaj stek od 500 eur..da ga sirotinja ne pokrade ,zato je brze pobegao u aristokratski autic nazvan od strane normalnih ljudi bemwej...

Inace to su gluposti ,kao ono pink najgledaniji ,pa onda na b92 oni najgledaniji pa posle pink pa 3k ,mislim ko gleda 3k ,sve zavisi kako su dosli do tih rezultata ...ja bih zakljucao ovo ,i zakljucio da je to samo reklama..gde su im ti dokazi da su najprodavaniji ,u Srbiji ima oko 9 miliona ljudi ,koliko njih cita novine ,i jposh ta 4 milion su matorci deca itd ..tako da obicno od 4 coveka ,jedan kupuje novine ... i sta mislite ,svi kupuju kurir...ma da
[ pravo_u_raj @ 02.05.2005. 23:12 ] @
totalno off topic:

Citat:
Pandora 58:Zato je "Kurir" duplo jeftiniji od rolne toalet papira koja u "C marketu" kosta 18 dinara!!!

ajooooj brale... neki du*e brishu za 5 dinara :) shto mu dodje pola kurira :) mada to je toalet papir na listitje, a ne na rolne :)
[ Nikola_BGD @ 02.05.2005. 23:35 ] @
Moji kupuju kurir.
za 10 din moz da lepo pregledas sta se sve desava trenutno, ako si dovoljno inteligentan da isfiltriras gluposti.

vrlo retko, ali ipak ponekad jos i ispadne tacna ona stara "gde ima dima ima i vatre" ...
[ FormatC @ 03.05.2005. 00:45 ] @
Novine i onako čim pročitaš baciš, a bolje je kad na to potrošiš samo 10 dinči.
To su inače čisto populističke novine, koje u vređale ono što narod mrzi (poslaničke plate, Čeda) a istovremeno hvalile šta je u narodu popularno (EU, Đinđić) nezavisno od partija i toga koja šta govori.
[ kv66 @ 03.05.2005. 10:43 ] @
Hvalile DJindjica???cc....
U Srbiji postoje samo dve novine,a to su Politika i Danas.Ostalo su tabloidi,jer se bave senzacijama,jer nemaju analiticke tekstove,jer imaju vise fotografija nego teksta,a neke kao pomenuti Kurir su nepatvoreno djubre...
[ mladenovicz @ 03.05.2005. 11:19 ] @
Da u ovoj zemlji ima reda i zakona to djubre od novina bi poskupljivalo svakih nedelju dana da bi mogli da plate kazne za bljuvotine i lazi koje objavljuju.
Kurir jedini ima muda!?? Ako se pod time podrazumeva da mogu da pljunu koga hoce i kako hoce i da to nema veze s mozgom, bez da odgovaraju za to - onda imaju.
HINT: Za muda videti Vreme i Danas.
Kakva zemlja, takav najtirazniji list.
[ Corey @ 03.05.2005. 14:16 ] @
Slažem se sa Mladenovićem u tome da li Kurir "ima ili nema muda.Većinu tekstova koje objavlju do pola istraže.Samo pogledajte koliko puta daju ispravke u sledećem broju.Sećam se kada su pisali neki tekst o satovima koje nose političari gde su napisali da Koštunica ima sat od 1500€ a ispostavilo se da je neki najobičniji sa buvljaka.Pa šta onda da kažem.Koliko para toliko muzike.
[ markolazarevic @ 03.05.2005. 14:50 ] @
ma kurir je s***** zesce.
[ Downforce @ 03.05.2005. 15:15 ] @
Kurir ko da pise deset baba tracara kojima je nevidjeno dosadno.Zamislite konzilijum baba koji pise novine.E to je kurir!
Naravno kada napisu neistinu ponasaju se po sistemu: "Ne cuje baba sine!"
P.S.Kao sto znate babe nemaju muda(pa ni Kurir)...
[ Buum @ 03.05.2005. 16:26 ] @
Mislim da su "novinari" Kurira retki pripadnici našeg društva koje bi bez ikakve dvojbe trebalo linčovati. Da ne zaboravim vlasnika & naručioce tekstova >>> to isto treba zgaziti ko g****.

Zamislite samo, taj novinarski ološ na suđenju za atentat na premijera Đinđića ne sedi u galeriji za novinare kao svi ostali pripadnici medija, već zajedno sa rodbinom okrivljenih... Šta reći više od toga.
[ FormatC @ 03.05.2005. 22:52 ] @
Šta se bre ljutite, ne morate to da kupujete. To su jednostavno novine za mase, što se vidi i po ceni i po sadržaju tekstova. Za mase koje čim pročitaju novine ostave ih za grejanje zimi i ne trebaju im preveliki džinovi poput "Politike".
A što se tiče tračeva... moraju nečim da popune dosadu.
[ FormatC @ 03.05.2005. 22:56 ] @
I ostavimo se politike (ne novina).
[ Slobodan Miskovic @ 03.05.2005. 23:54 ] @
Ne zamajavajte se glupostima...svaka zemlja neke takve novine (tabloid), u Engleskoj je to SUN.

A sto se tice Kurira i ostalih ''novina'', jedine prave novine (mislim na format i dizajn-ne na sadrzaj) su bila novine ''Borba'', sa njima mozes šator da napraviš.
[ Ivan Dimkovic @ 04.05.2005. 08:26 ] @
Citat:

Ne zamajavajte se glupostima...svaka zemlja neke takve novine (tabloid), u Engleskoj je to SUN.


Tacno tako. Doduse, SUN se ne deli u British Airways avionima, ili sam ga ja propustio :-)

Lepo je kad neki stranac koji zna srpski sedne u avion, i pre nego sto udje u Srbiju, vec se oseca kao u Srbiji ;-)

Mada - http://www.thesun.co.uk/ - i oni tvrde da su najprodavanija novina u UK :-) Definitivno ima slicnosti....
[ jablan @ 04.05.2005. 09:51 ] @
Ne treba zaboraviti da na kvalitet medija ne utiče samo ono što medij piše, već i (možda i mnogo više) ono što prećutkuje. Na taj način može se manipulisati istinom u smislu da se mnogo veća važnost daje manje važnim stvarima (recimo korupcija u vladi) nego daleko bitnijim (ratni zločini, ekonomska i fiskalna politika, nezavisnost sudstva itd). Uticaj ovakvog "ponderisanja stvarnosti" vidi se jako dobro sve vreme nakon 5. oktobra.
[ Portieru @ 04.05.2005. 09:56 ] @
Nekoliko agencija je radilo istraživanje čitanosti dnevnih novina i časopisa, a rezultati su dosta slični:
npr. u Vojvodini SCAN: http://www.ndnv.org/vest.php?id=522
ili referenciranje najčitanijih novina od strane FSOE:
http://www.balkansecurity.com/...?l=sr&q=vest&id=108953
SMMRI: http://www.svet.co.yu/?state=3...2&broj=391&clanak=5874
Šta čita omladina: http://www.cpd.org.yu/dokument...interesovanja_istrazivanje.doc
...

[ Java Beograd @ 04.05.2005. 11:17 ] @
Za mene je NOVINA zaista samo Politika. Nema im ravnih. A što se Kurira tiče, slažem se sa onom izjavom: Kupuju se na trafici ali nisu novine.
[ Pandora 58 @ 04.05.2005. 14:38 ] @
"Kurir" definitivno NIJE novina koja ce pisati o procesu denacifikacije,ili o cinjenici da su Srbi i Hrvati braca,ali po Hagu! O tome mozete citati ozbiljne analize u "Vremenu". (Mada mi je moj svestenik iz SPC ostro zamerio sto uopste citam "Vreme" recima:"Samo dr..s po tom "Vremenu"!")
Znaci ako zelite da se relaksirate i "odmorite" mozak procitajte "Kurir",a ako zelite da se udubite u ozbiljne probleme citajte:"Vreme","Danas",posecujte www.b92.net,ovaj forum,itd...
[ Bojan Basic @ 05.05.2005. 13:11 ] @
Rasprava se pretvorila u to koje novine su najbolje čime tema gubi smisao, a osim toga zagazila je i u politiku.