[ vranic_a @ 27.05.2005. 15:43 ] @
E pa konacno zadnje moje pitanje iz ove oblasti:

Koji kompresor je bolji:

-Toshiba ili
-Matsushita

Odnosno Midea sa T ili Neo HH sa M.

MOlim vas lomim se izmedju ove dve pregledao sam sve teme i mnogo je receno, vas konacan predlog je::::::::::::::::::::::::::::::::::

[Ovu poruku je menjao secret dana 28.05.2005. u 13:20 GMT+1]
[ pctel @ 27.05.2005. 22:27 ] @
Sve ti je to isto.
[ zorg @ 28.05.2005. 00:36 ] @
Pa i ja sam pratio te "klimave" teme i secam se da neko strucan rece da je Toshiba za klasu bolja od Matsushite. Ja sam uzeo Mideu i zadovoljan sam. MSG-12HR.
[ vranic_a @ 28.05.2005. 09:49 ] @
Pa u Kv treba da dobiju neki NEO HH kao tisi i bolji model, pokazuje temp na unutrasnjoj jedinici, samo cini mi se da je sa matshusita kompresorom, i sa dvoja krilca koja mozes da postavis u bilo koji polozaj, a midea ima toshiba komp, i jedno krilce sa 3 polozaja, razlika u ceni minimalna 600 din.
[ Aleksandar Marković @ 28.05.2005. 12:12 ] @
Molio bih Vas da ubuduce koristite smislen naslov radi ... efikasnijeg ... dolazenja do dogovora.

Hvala
[ vranic_a @ 28.05.2005. 15:50 ] @
Citat:
zorg: Pa i ja sam pratio te "klimave" teme i secam se da neko strucan rece da je Toshiba za klasu bolja od Matsushite. Ja sam uzeo Mideu i zadovoljan sam. MSG-12HR.


Znaci u Midei je Toshiba jel da??
[ zorg @ 28.05.2005. 22:46 ] @
Ja sam za taj model (koji sam i uzeo) na vise mesta cuo da je Toshiba komp. ali nisam otvarao moju da potvrdim. I nema samo tri polozaja krilca, moze sa namestiti kako hoces, vrlo je zgodno konstruisano !
[ viktorparacin @ 29.05.2005. 00:01 ] @
Evo ovako: (iz ugla montazera): montirao sam i jedne i druge, i jeste Midea msg12hr svaka sa toshibom i jeste Neo "taj novi " sa matsushitom. Razlika je u ceni (neo je jeftiniji), razlika je u vizuelnom izgledu unutrasnje jedinice (neo je veci i ozbiljnije deluje kad se gleda), neo ima displej, neo ima 2 krilca,uz neo stize sve sem nosaca, uz mideu ne stize nista,nebi bila midea dzabe (neznatno) skuplja midea je midea, i ....... vrtimo se ukrug...
Znaci za te pare, i od jedne i od druge dobijate maximum. Opredeli se (moj predlog) na "eci peci pec"!
Logicno je da se ne moze meriti sa Tadiranom . LG-jem, Kopernikusom...
(ovo je cisto moje misljenje, i nemoraju se drugi sloziti sa tim)
Prijatno hladjenje i Pozdrav!
[ Nabukodonosor @ 29.05.2005. 12:56 ] @
Citat:
vranic_a: Pa u Kv treba da dobiju neki NEO HH kao tisi i bolji model, pokazuje temp na unutrasnjoj jedinici, samo cini mi se da je sa matshusita kompresorom, i sa dvoja krilca koja mozes da postavis u bilo koji polozaj, a midea ima toshiba komp, i jedno krilce sa 3 polozaja, razlika u ceni minimalna 600 din.

U kojoj firmi? Koja je cena? 12-ica?
[ bakara @ 30.05.2005. 16:05 ] @
Citat:
pctel: Sve ti je to isto.

Bas tako...rastegli ste pricu, a sve je to isto...
[ vranic_a @ 31.05.2005. 17:49 ] @
MODO kako kazu sediste cacak.
Sa ugradnjom Midea 21000
NEO 21600 treba da stigne HH.

Inace sam uplatio za Mideu i sutra ugradjuju, javicu kako sam prosao.
[ vranic_a @ 01.06.2005. 13:13 ] @
E pa pre dva sata su mi ugradili Mideu 12 i mogu reci da radi fino u mojoj sobi, sa 23.5 na 20.5 c za pola sata.
Medjutim nije mi jasno spoljna jedinica radi 3 minuta, a 3 minuta odmara, i tako non stop, a unutarnja duva konstantno, o cemu se radi jel to normalno?

Kada iskluci spoljna jedinica postepeno prestane da duva hladan vazduh.
[ pctel @ 01.06.2005. 22:39 ] @
Normalno je, kompresor ne sme da radi non-stop.
[ vranic_a @ 03.06.2005. 10:04 ] @
Zbog cega, gasi na svakih 5-6 minuta, zar nije mnogo cesto, samo se brinem.
A kada ugasi tek onda izbacuje vodu vani.
[ pctel @ 03.06.2005. 14:43 ] @
Meni to deluje apsolutno normalno, uostalom sta ti ima da brines oko toga? Tvoje je da brines ako te klima ne hladi dobro, a da li ce da crkne posle mesec dana o tome treba da brine ovlasceni servis.
[ vranic_a @ 03.06.2005. 15:30 ] @
Znaci tako, pa i kada ugasi kompresor ona duva svez vazduh, ne toliko kao kada radi kompresor ali ipak svez, a inace greje ko luda i ne gasi kompresor jedno 10-15 minuta.
Pa danas sam bio kod prodavca i rekao mi je da je normalno za Mideu da tako radi i da je to u stvari maksimalno iskoriscenje.

Hvala puno !