[ Tisma @ 02.07.2005. 16:53 ] @
http://www.live8live.com

Pošaljite svoju sliku, upišite se, pošaljite e-mail predsednicima zemalja grupe G8!
Učestvujte u borbi protiv siromaštva!

[Ovu poruku je menjao Tisma dana 02.07.2005. u 17:55 GMT+1]
[ Slobodan Miskovic @ 02.07.2005. 16:57 ] @
Bas sam hteo da postujem temu :)
Inace jel ste videli ko se pojavio na bini u Londonu :) Bili :) Bas je bio simpatican, jos kao satro prica iz glave a ustvari cita text sa monitora.

Inace ono se zove organizacija koncerta a ne onaj bullshit sto je bio na hipodromu...
[ Tisma @ 02.07.2005. 17:20 ] @
Prenos koncerata je na 3K od 15:00 do 02:00!
Za ovu priliku su se specijalno okupili i Pink Floyd.
Jel neko video srpsku zastavu u prvim redovima u Londonu kad su svirali Green Day?Ja sam se oduševio! :D
[ littleboy @ 02.07.2005. 17:43 ] @
Takodje RTRS prenosi ... tako da ko je u RS ... l;)

I jedna ispravka, Green Day je bio u Berlinu, ne u Londonu...
[ random @ 02.07.2005. 17:49 ] @
U Hyde Parku u Londonu neko drži srpsku zastavu.

Sad su upravo u Berlinu nastupili Audioslave. Chris Cornell mi je slomio srce falširajući tokom cele numere "Like a Stone".

Pink Floyd će inače svirati u punom sastavu, Waters i Gilmour ponovo zajedno, to je definitivno nastup koji danas treba pogledati.

Inače koncert su u Londonu otvorili McCartney i U2 numerom "Sgt. Peppers Lonely Hearts Club Band"... Simbolično ("Well it was 20 years ago today.....").

Blogovi o Live8 događaju: http://live8.technorati.com/

Neke negativne kritike: http://news.bbc.co.uk/2/hi/entertainment/4637801.stm
[ Tisma @ 02.07.2005. 18:06 ] @
U pravu si u Berlinu su svirali, a srpsku zastavu drži neko u Londonu!
[ littleboy @ 02.07.2005. 18:15 ] @
Da to sam i ja primjetio, samo nisam bio siguran da li dobro vidim ili .. l;)

Citat:
Pink Floyd će inače svirati u punom sastavu, Waters i Gilmour ponovo zajedno, to je definitivno nastup koji danas treba pogledati.


Ovi levati kod nas na RTRS-u su prekinuli, pise "kraj prvog dijela".
[ random @ 02.07.2005. 18:32 ] @
Annie Lennox KIDA! Kakva žena!

Naj-nastup do sad, barem meni.
[ random @ 02.07.2005. 18:46 ] @
Jel zna neko kompletan line-up, kojim redom će ko nastupati?
[ Deda_Mraz @ 02.07.2005. 19:15 ] @
Ne zna se, jer su sve redom pretumbali, tako su rekli ovi sa 3K i oni nemaju tačan redosled izvodjača.
[ Floyd @ 02.07.2005. 19:29 ] @
Sad sam se ukljucio. Jel bio pink floyd?
[ Deda_Mraz @ 02.07.2005. 19:43 ] @
Nije još, tek iza ponoći.
[ fade @ 02.07.2005. 20:02 ] @
sad pratim ,a i ja hteo da postujem temu ,kazu 85% covecanstva prati ovaj tv program sirom sveta.,brate kakve su slike one dece iz Afrike...
[ Deda_Mraz @ 02.07.2005. 20:07 ] @
A jel si video da se na stage-u u Londonu na video binu svremena-na-vreme pokazuje counter registrovanih ljudi na sajtu http://www.live8live.com sada ce biti skoro 3.000.000 !
[ Deda_Mraz @ 02.07.2005. 20:41 ] @
Evo trenutno je 14.500.000 registrovanih putem interneta



[Ovu poruku je menjao Deda_Mraz dana 02.07.2005. u 21:46 GMT+1]
[ berserk @ 02.07.2005. 21:27 ] @
Citat:
fade: sad pratim ,a i ja hteo da postujem temu ,kazu 85% covecanstva prati ovaj tv program sirom sveta.,brate kakve su slike one dece iz Afrike...


Ja ne gledam!Ne pada mi napamet da gledam neshto shto organizuju najveci lopovi i ubice na svetu(Bil Gates i imenjak mu Klinton)!Krivo mi je zbog te dece iz Afrike,ali bi mogli da malo pomenu i nas(Srbiju,R.Srpsku,Kosovo)!Jedini izvodjachi koji tu vrede su Pink Floyd!Iako nisam njihov fan (iskljuchivo slusham techno u uzem smislu te rechi),lepo ce biti videti ih opet na okupu!

pozz
[ weB_KiLeR @ 02.07.2005. 22:11 ] @
Lepo je sve to sto ovi slave dok oni tamo skapavaju od gladi, bez vode i hrane...
Voleo bih da nesto konkretno urade po tom pitanju siromastva, mesto tih mnogo lepih koncerata bolje da su pare dali da se tim ljudima omoguci koliko-toliko normalan zivot.

Nas verovatno ne ubrajaju u zemlje sa siromastvom iako zivimo u teskoj bedi ali to je sad nebitno... Tuzno je samo to sto je ovo ispala lakrdija i farsa.
[ random @ 02.07.2005. 22:19 ] @
Jel zna neko kako se zove druga stvar koju je odsvirao Sting, posle Message in a Bottle, a pre Every Breath You Take? Ubih se sada tražeći među starim pločama Police-a...
[ berserk @ 02.07.2005. 22:19 ] @
@weB_KiLeR
Uparavo tako,slazem se sa tobom!
pozz
[ Floyd @ 02.07.2005. 23:47 ] @
Pink Floyd je bio FANTASTICAN! Mislim da je za vreme njihovog nastupa najvise ljudi na planeti u istom trenutku ostao bez reci.
[ copyworld @ 02.07.2005. 23:49 ] @
Pink Floyd
svirali su kao u najboljim danima to se zove ponovno okupljanje a ne ovi nasi BD.
Svaka im cast na svirci mogli bi da naprave i turneju pa skoknu i kod nas!!!
[ Nabukodonosor @ 02.07.2005. 23:51 ] @
Citat:
Jedini izvodjachi koji tu vrede su Pink Floyd!

Ne znas sta pricas.

@all
Imate temu na BalcanSat-u sa kompletnim spiskom izvodjaca po gradovima i jos dosta stvari vezanih za ovo. Kad bi malo pogledali van ovog MadZone-a, bilo bi super...
[ Tisma @ 03.07.2005. 00:08 ] @
Pink Floyd je bio fantastičan!!!

A što se tiče para, ovo nije LIVE AID nego LIVE 8 i cilj je da se izvrši pritisak na predsednike zemalja G8 da se omogući pomoć najsiromašnijima u Africi!
[ digitalvox @ 03.07.2005. 00:11 ] @
FLOYDovci RULZ !!! FOREVER
[ Leftist @ 03.07.2005. 00:17 ] @
Evo gledam. Prolazile su i meni u pocetku neke cinicne misli kroz glavu, tipa sta svi ti gladni misle o tom sviraniju, ali mnogo je mocno, mora se priznati.
[ littleboy @ 03.07.2005. 00:22 ] @
Citat:
Ne znas sta pricas.


Hmm ... malo je pretjerano reci da je pf jedino sto vrijedi pogledati, pored pol mkartneja, green daya i ostalih ...IMHO.
However, kao veliki PF fan moram da kazem da su carevi i dalje.. i bice, dok god postoji ovaj svijet, takodje IMHO.
[ random @ 03.07.2005. 00:23 ] @
Aaaa! Ričard Gir i Marlon Brando ponovo zajedno.

Već sam mislio "zar je moguće da neće svirati Comfortably Numb?", kad ono ne lezi vraže. Pesma se konačno sklopila, strofa i refren. Divno.
[ littleboy @ 03.07.2005. 00:25 ] @
Citat:
Leftist: Evo gledam. Prolazile su i meni u pocetku neke cinicne misli kroz glavu, tipa sta svi ti gladni misle o tom sviraniju, ali mnogo je mocno, mora se priznati.


Sta ce da prolazi ? Pa pozitivnije je da se ovo desilo nego da se nije desilo... osim ako neko ima argumente da kaze drugacije nek kaze.. ako ima neku glupost da kaze, nek je proslijedi u /dev/null.
[ tamburix @ 03.07.2005. 00:26 ] @
Najbolji nastup je imao Green Day. Zapalili su Berlin
Posle njih najbolji mi je bio Robin Williams. Iako mi se lichno ne dopada, bukvalno ceo Hajd Park je pevao sa njim. Ludilo!
[ Deda_Mraz @ 03.07.2005. 00:32 ] @
Podržavam naravno u pozitivnom smislu ovo što ej uradjeno i shvatam da im cilj nije bilo prikupljanje para, što i govori njihov glavni slogan We don't want your money, we need your face, ali ipak je moglo da se uradi nešto simbolično tipa 2$ za ulazak, mislim šta je 2$ ništa, ali kada pomnožite to sa cifrom od 8.000.000 ljudi koliko je bilo uživo na koncertu u ovih 8 najmoćnijih država. to bi bilo oko 16.000.000$ e to bi već bila neka druga priča, i mislim da bi onda pritisak na te vodeće ljude bio još veći, ali dobro bitno je da je nešto po tom pitanju i uradjeno.
[ admiralxy @ 03.07.2005. 00:58 ] @
Svet mozda i nije toliko otupeo!!!
Moze neko reci da je neko bogat ili biti cinican...
Cisto sumnjam da je Madonna dosla tu zbog para i slave kao i jos neki PF, will smith, snoop dog, robbie willams.... svi oni imaju sve. Vazno je da su se setili da nisu sami na zemlji.Dali vi znate sta je jedna Angelina radila u Africi(to slabo ko zna jer se ona tim ne hvali). A i Billi je prosle godine dao 800 miliona dolara za vakcinaciju u Africi. Neko bi rekao "sta je to za njega" ali on to nije morao da da. On ionako nije vise najbogatiji covek na svetu(zasto se najbogatiji nije pojavio mozda ga zabole za Afriku) Bili je sa 75miljarde spao na 43miljarde vecinu je dao u humanitarne svrhe. a i sam je rekao da novac nece poneti u grob. Verovatno ce svoj novac ostaviti svetu. Jer je takodje rekao da deci ostavlja po 10miliona.

Svi ljudi koji su se pojavili na live8 kad bi dali sve pare koje imaju to bi bila kap u moru i nista nebi promenilo(oni svi verovatno nekim delom ucestvuju u borbi protiv siromastva).
Osnovno je otpisati dugove(koji su ogromni)
Povecati humanitarnu pomoc za 50 milijardi
Omoguciti trgovinsku razmenu(Ovo je najbitnije jer ljudima treba dati posao inace bi ponovo zapadali u bedu)

e sad svi cinici koji osudjuju velike zvezde mogu zakljuciti da svi oni neverujem da mogu da skupe ni za humanitarnu pomoc a kamoli da otplate dugove.
[ Bhamby @ 03.07.2005. 01:23 ] @
Citat:
U Hyde Parku u Londonu neko drži srpsku zastavu.




[Ovu poruku je menjao Bhamby dana 03.07.2005. u 02:27 GMT+1]
[ S_Kid @ 03.07.2005. 02:30 ] @
Neka 2 sata pred nastup Floyda sedimo u "Radionici" Srki i ja, gustiramo "Lav" i pravimo kvote za pesme koje ce svirati.

Money 1:1
Wish You Were Here 1:1
Another Brick In The Wall 1:1
Hey You 2:1
Comfortably Numb 3:1
High Hopes 3:1
Brain Damage 5:1
Shine On... 10:1
Sheep 15:1
Atom Heart Mother 20:1

Za poslednje dve je malo nelogicno da se nadju na tiketu za ovaj nastup ali tu su jer Sheep je prva pesma koja nam je pala na pamet kao cela Watersova, a AHM je tu jer smo valjda hteli da nastup sto duze traje a te pesme ima preko 20 minuta...
Slozili smo se da bi obojica najvise voleli da cujemo Comfortably Numb.

Moj tiket:
Money
WYWH
Comfortably Numb

Srkijev tiket:
Money
ABITW
Hey You

Posto smo sami smislili kladjenje, igrali na sigurne kvote a nismo nista ni uplatili - nismo nista ni dobili, osim nesto manje od pola sata leptira u stomaku. Kada je krenula Money, trebalo je naviknuti se na to da gledas Gilmora i Watersa na bini i da se to sada negde desava... Opcinjujuce toliko da neke delove pesme nisam ni prepoznao. WYWH ostace zapamcena po Watersovom pokusaju pevanja, jebiga, ipak su dve decenije ucinile svoje. Svejedno, to je covek koji je nekada pevao sve i lepo je bilo videti ga makar kako se trudi, mada sledecu je izvukao sasvim pristojno... ali...
Iskreno, koliko god sam zeleo, mislio sam da C.Numb nece svirati, nekako mi je delovala previse duga za trecu pesmu, a inace je bilo skroz glupo da PF sviraju samo 3 pesme ali ajde... Ocekivao sam ABITW bez obzira sto je nisam stavio na tiket, ipak je to njihova pesma za koju zna i moja keva a potrebni su i prateci vokali gde bi sasvim lepo uposlili one crncice i eto radosti...

Kad ono medjutim... krece... taj ton uvek izvrne zeludac, ne znam koji je dur ili mol ali jednostavno uvek se najezim, ta pesma mi je uvek bila van svake kategorije.
"Hello..." i to je to, u trenutku kontam da negde na planeti stoje Gilmor i Waters, u
narednih 6-10 minuta u zavisnosti od duzine sola ce svirati stvar uz koju uvek zatvorim oci i mastam da sam ispred bine na koncertu, i to je to! To je treca pesma za veceras i nema dalje, to je verovatno bilo poslednji put i moja poslednja sansa. Ali dobro, blize tom koncertu nisam mogao da budem...

Pored toga sto sam bio srecan gledajuci ih, bas sam se nekako i zabedacio... Posle njih, nekako i stvari koje stvarno volim deluju smesno. Bas juce sam izvrteo Bloc Party par puta, svideli mi se, ali sta su oni koji moj posle ovoga sinoc, kako sutra opet da ih slusam i kontam da su okej bend... Hey you, don't tell me there's no hope at all...
[ Slobodan Miskovic @ 03.07.2005. 03:38 ] @
Sve je ovo samo jedan super koncert i nista vise.

A to sto se sve odigrava satro zbog siromastva u Africi mogu da pricaju retardima, kako inace objasniti linkove ''sponzora'' , Nokije i AOL-a. Oni su to sponzorisali jer....? Da im je toliko stalo do Afrike ne bi stavljali svoje logo-e i linkove ka svojim stranama na strani www.live8live.com koje je uzgred receno bila reklamirana non stop na svim koncertima...
Inace....to sto ce G8 da (mozda) otpise sve dugove u Africi za nju ne znaci ama bas nista, toj jadnoj deci i ljudima tamo nece biti bolje jer njihova zemlja nema duga, idalje ce biti siromasni i nece imati sta da jedu. Pravedno bi bilo, otpisati dug + uloziti novac da se stanje poboljsa. Smao otpisivanje ne znaci ama bas nista za Afriku.
[ sagittarius @ 03.07.2005. 09:04 ] @
Citat:

Hello.
Is there anybody in there?
Just nod if you can hear me.
Is there anyone home?

Come on, now.

I hear you’re feeling down.
Well I can ease your pain,
Get you on your feet again.

Relax.
I need some information first.
Just the basic facts:
Can you show me where it hurts?

There is no pain, you are receding.
A distant ship’s smoke on the horizon.
You are only coming through in waves.
Your lips move but I can’t hear what you’re sayin’.
When I was a child I had a fever.
My hands felt just like two balloons.
Now I got that feeling once again.
I can’t explain, you would not understand.
This is not how I am.
I have become comfortably numb.

Ok.
Just a little pinprick. [ping]
There’ll be no more --aaaaaahhhhh!
But you may feel a little sick.

Can you stand up?
I do believe it’s working. good.
That’ll keep you going for the show.
Come on it’s time to go.

There is no pain, you are receding.
A distant ship’s smoke on the horizon.
You are only coming through in waves.
Your lips move but I can’t hear what you’re sayin’.
When I was a child I caught a fleeting glimpse,
Out of the corner of my eye.
I turned to look but it was gone.
I cannot put my finger on it now.
The child is grown, the dream is gone.
I have become comfortably numb.


Brateee.....

a da, i Don't get fooled again od The Who je bilo mocno

jeste li vidjeli onu djevojku iz afrike koja sad ima oko 25/6 god a prije dvadeset godina je bila snimljena kao ono gladno dijete svo nikakvo, uh
Poz

[Ovu poruku je menjao sagittarius dana 03.07.2005. u 10:23 GMT+1]
[ boccio @ 03.07.2005. 10:06 ] @
Ja sam gledao onaj Flojd i nisam mogao da verujem... da sam znao da ce zaista biti, i da ce onako dobro da sviraju, samo tih ~20 minuta bi bilo vredno karte do Londona, majke mi... Makar stajao 500m od bine...

A sto se tice live8 u celini - ljudi, pa G8 je to i organizovao :))

Dobro, salu na stranu, ali sta mislite da je bilo bolje iz perspektive G8 - napraviti megalomanske koncerte i furati hipi fazon "give piece a chance" da svi pevaju, grle se, i ostali bljaks fazoni ili da im se opet navade oni ludaci, extremni mrzitelji WTO i G8 koji bi pravili zesca sranja po Berlinu, Rimu, Parizu... Mislim, koliko je dva i dva? :)



[ fade @ 03.07.2005. 14:56 ] @
dobar je onaj banner na kome pishe

Pink Floyd reunited a dole pishe pigs has flown ,inace to je na pocetku kad pocinju da sviraju u prvom minutu.
[ BillyTheKid_79 @ 03.07.2005. 15:15 ] @
Ma ceo ovaj multikoncert je jedna obicna navlakusa i ko to ne vidi taj je slep!
Koncert kao koncert je bio dobar.
Ali brate nesto im ne verujem,jer to je organizovala ista ona ekipa(Billy,Bono,Angelina itd) koja se skupljala u nekom zimskom centru pre pola godine(zaboravio sam gde je bilo) samo se secam da su ih cak i sateliti stitili bili su naslovi tipa:
SKUPILI SE NAJBOGATIJI LJUDI SVETA DA VIDE KAKO CE JOS VISE DA SE OBOGATE!
Sve ovo kad bi neko zagrebao malo po povrsini naleteo bi na jednu veliku LAZ!
Toliko o LIVE8 The Long Walk to Justice!


[ Ivan Dimkovic @ 03.07.2005. 17:18 ] @
Citat:

Ali brate nesto im ne verujem,jer to je organizovala ista ona ekipa(Billy,Bono,Angelina itd)


Jel to sramota biti bogat i hteti pomoci drugima?

Naravno, na ovim prostorima jeste, ostalo valjda od komunizma da smo "svi mi isti" pa valjda i treba da imamo isto... mislim, ljudi - face it, BillG je posteno stekao svoje pare - i covek je pokazao nevidjenu humanost ulaganjem u lecenje malarije, na primer... to su bre njegove pare, mogao je da ih potrosi na nekoliko novih aviona, ili da kupi jos neko ostrvo na Pacifiku.

Angelina se isto razbija od humanitarnog rada, samo ne pravi neki PR od toga...

To su obicni ljudi, kao i mi, i svaka im cast sto se uopste time bave - a uopste ne moraju, oni su platili porez odavno na svoje bogatstvo.

Od njih ce Afrika ipak imati nesto - a od vas sto kritikujete? :(


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 03.07.2005. u 18:20 GMT+1]
[ random @ 03.07.2005. 18:00 ] @
Citat:
S_Kid: Pored toga sto sam bio srecan gledajuci ih, bas sam se nekako i zabedacio... Posle njih, nekako i stvari koje stvarno volim deluju smesno. Bas juce sam izvrteo Bloc Party par puta, svideli mi se, ali sta su oni koji moj posle ovoga sinoc, kako sutra opet da ih slusam i kontam da su okej bend... Hey you, don't tell me there's no hope at all...


Malo je glupo da porediš Pink Floyd sa mladim bendom koji je tek izdao prvi album. Jedino bi možda bi mogao grubo da porediš recimo albume The Piper at the Gates of Dawn i Silent Alarm, kao debi albume dva benda, pa da nešto iz toga zaključiš.

Bloc Party su, ne ok, nego do jaja bend, i nadam se da će i oni imati svoj The Dark Side of the Moon.

U krajnjoj liniji, nadam se da će i neki od bendova poput Snow Patrol, Razorlight, Keane i još nekih "klinaca" koji su svirali na Live8, jednom svima nama dati tako nešto.

Da odgovorim sam sebi na pitanje za Stinga: stvar je "Driven to Tears" (album Zenyatta Mondatta, iz 1980 godine), takođe vrlo prigodna (a izvedba je bila fantastična):

How can you say that you're not responsible?
What does it have to do with me?
What is my reaction, what should it be?
Confronted by this latest atrocity

Driven to tears

Hide my face in my hands, shame wells in my throat
My comfortable existance is reduced to a shallow meaningless party
Seems that when some innocent die
All we can offer them is a page in a some magazine
Too many cameras and not enough food
'Cos this is what we've seen

Driven to tears

Protest is futile, nothing seems to get through
What's to become of our world, who knows what to do

Driven to tears


Sting i McCartney nisu mogli da dozvole da se i oni ne podsete svojih slavnih dana, pa su svirali stvari od Police i Beatlesa, što me je oduševilo. Sting sa Dominic Millerom u totalnoj rock postavi i samo rokaju Police. Kad je izašao McCartney rekao sam "samo nemoj da sviraš Hey Jude, samo nemoj da sviraš Hey Jude", ali izbor mu je bio fantastičan. Get Back, Drive My Car (sa George Michaelom) i onda ni pet ni šest nego HELTER SKELTER (tu me je adrenalin ispucao tako opasno, pokazali su klincima da su Bitlsi izmislili 20-ak pravaca rokenrola, među kojima i tvrdi garažni zvuk :o)), i na kraju opet prigodna pesma, jedna od njegovih najboljih, The Long and Winding Road (i opet Bitlsi i sve vreme samo Bitlsi!). Ja ga u zadnje vreme nešto ne gotivim, ali sinoć je osvetlao obraz svoj i obraz rokenrola :o).

When you get to the bottom you go back to the top....

[Ovu poruku je menjao random dana 03.07.2005. u 19:10 GMT+1]
[ BillyTheKid_79 @ 03.07.2005. 18:10 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
Od njih ce Afrika ipak imati nesto


Imaće jo AIDS-a!
Ne znam koliko si upoznat ali....
U zemlje Afrike gde je stizala humanitarna pomoć u velikim količinama ima preko 80% zaraženih sidom a tamo gde je bilo vrlo malo ili ne uopšte do 10% ljudi zaraženih HIV!!

Citat:
Ivan Dimkovic: BillG je posteno stekao svoje pare


I neka je!!:)))))))))))))
[ Slobodan Miskovic @ 03.07.2005. 18:58 ] @
Citat:
Jel to sramota biti bogat i hteti pomoci drugima?



Naravno da nije ali ti kao i uvek izvrsec stavri i zamenjujes teze.
Zar stavrno mislis da Bilove pare idu za istrazivanje bolesti? Pa za te sve pare sto je dao moglo se izgraditi xx bolnica u Africi i tako bi se precilo sirenje bolesti, pa tamo ljudi umiru od bolesti i onda i njihova deca isto umru jer nisu mogli da se zastite od iste. Bolest se iskorenjuje prevencijom a ne lekovima, lekovima se leci.
Uostalom sve te pare da je ulozio u fabrike hrane u Africi oni bi bila izboznik koliko je para ''dao''.
[ JimRainor @ 03.07.2005. 19:05 ] @
Jel neko ima podatak koliko ukupno ima ljudi u africi i koliko % njih ima sidu? (prema mojim informacijama) prva vakcina protiv side stize za pet godina (tad se zavrzava testiranje) a dotle ce skoro svi koji sada imaju sidu umreti (sa sidom se maksimalno moze ziveti 10 godina ako si spreman da pljunes uzasno mnogo za lekove) . Naravno za to vreme ce se zaraziti bar jos toliko?
Pitam samo radi informacije.
[ Ivan Dimkovic @ 03.07.2005. 19:11 ] @
Citat:
Zar stavrno mislis da Bilove pare idu za istrazivanje bolesti?


Da, idu - malarija svake godine ubije mnogo vise dece u Africi nego sida i vakcina je veliki problem, na cemu Billova fondacija i radi.

Citat:
Pa za te sve pare sto je dao moglo se izgraditi xx bolnica u Africi i tako bi se precilo sirenje bolesti, pa tamo ljudi umiru od bolesti i onda i njihova deca isto umru jer nisu mogli da se zastite od iste. Bolest se iskorenjuje prevencijom a ne lekovima, lekovima se leci.


Nije to tako jednostavno, pogotovu u pitanju malarije... da je tako, danas je ne bi ni bilo - bolest je vrlo podmukla i virtuelno je nemoguce iskoreniti je u izvornom obliku, jedino resenje je dobra vakcina.

Citat:
Uostalom sve te pare da je ulozio u fabrike hrane u Africi oni bi bila izboznik koliko je para ''dao''.


Moze on da investira koliko hoce, ali dokle god je francuske inicijative za CAP-om u EU tesko da bi oni tu hranu imali bas kome da prodaju ;-) Zato se i pritiskaju i uz pomoc ovog koncerta, lideri G8 da oproste dug, i takodje da ukinu poljoprivredne preferencije u EU, recimo - kako bi Afrika mogla tamo nesto i da izvozi.
[ superbaka @ 03.07.2005. 20:01 ] @
"Nemoj da me hranis nego me nauci kako da hranu proizvedem"
[ S_Kid @ 03.07.2005. 21:23 ] @
@random

Malo si pogresno protumacio, na kraj pameti mi nije bilo da poredim BParty i PFloyd.
Radi se o tome da su me sinoc posle PF bas gadno izvozale emocije :) Znas onu scenu iz American Beauty kad Spacey u garazi smota joint, pusti PF i kaze "I haven't done this since my high school" :) Sinoc sam celo vece cekao to da vidim, i pravio sebi build up, na kraju se i isplatilo...

BParty sam uzeo za primer bezveze, jer sam ih prekjuce ceo dan vrteo... a posle PF sve sto sam slusao u zadnje vreme ukljucujuci i nove i stare favorite, izgledalo je ne tako upecatljivo...

Do sinoc su "Somewhere Else", "Badshaped" i "Banquet" sljakale punom parom, sinoc je puko U turn, kao kad uzmes slike sa male mature :)

White Stripes su imali svoj Dark Side Of The Moon, zove se White Blood Cells :) ne sumnjam da ce i ostatak new rock bendova...

EDIT: zaboravih link ako nekoga zanima:
http://www.btinternet.com/~kjnpf/video/20050702PinkFloydLive8.wmv

[Ovu poruku je menjao S_Kid dana 03.07.2005. u 22:45 GMT+1]
[ postmortem @ 04.07.2005. 01:17 ] @
dal je foliranje ili ne, skroz pogresan pristup.

foliranje definitivno i uglavnom samo feshta, i .. to je to.

[ postmortem @ 04.07.2005. 01:33 ] @
mislim, ne foliranje. ne to. nego naravno da svako zna da je ono juce (ili prekjuce, kad li beshe), samo eto.. kao, lepo izgleda, lepo zvuci, svi kao smo tuzni i hocemo da pomognemo, i to je to (zapravo nas boli nesto tamo..). onda se lepo peva, svi srecni, videli onaj bend, ovaj bend, ovo ono, sreca sreca radost..

mislim, ovo je iskljucivo medijski dogadjaj pod plastom kojekakvog humanitarnog skupa, i pored toga sto vecina izvodjaca stvarno veruje u to sto kao treba da se kaze.
al svako valjda zna da se ovako ne biju bitke.

mada ova nije ni zapoceta, nit nece.
[ Leftist @ 04.07.2005. 01:37 ] @
Pa sta je pravi pristup? Da budem iskren ne znam ni sam, ali ako treba da se 10.000 ljudi okupi na trgu i pali zastave zemalja G8, a da ostalih 490.000 ostane kuci ili da 500.000 ljudi se okupi i ne pali zastave... rekao bih da je izbor ocigledan (paljenje zastava ofcourse : ). sto reche jednom Zack de la Rocha: ' I know it`s not the fuckin` most powerful form of fuckin` change, but let`s fill this fuckin` punk`s room with a fuckin` mail and let`s get this fuckin` ball rolling...'

[Ovu poruku je menjao Leftist dana 04.07.2005. u 02:40 GMT+1]
[ milo @ 04.07.2005. 11:00 ] @
ovde ima raznih misljenja...
neki kazu da ovo jeste pomoc, ovi drugi kazu foliranje...
nek svako misli sta hoce,
samo da primetim da u srbiji ima bar 1000 ljudi koji imaju
vise para nego bono ili angelina, a oni verivatno ni neznaju da je bio live8.
mnogo se bas nasekirase... moraju da nastave da zidaju... o mom trosku, naravno.
[ weB_KiLeR @ 05.07.2005. 09:38 ] @
Zapravo ovo je jedna trula kampanja koja ima najbedniji izgovor koji postoji, to sto su napravili te koncerte to nista nece promeniti osim njihovog rejtinga.
Stvarno bedno...

[Ovu poruku je menjao weB_KiLeR dana 05.07.2005. u 10:43 GMT+1]
[ S_Kid @ 05.07.2005. 11:50 ] @
Da li zaista mislis da Sting, Annie Lennox, REM, Pink Floyd, U2, Paul McCartney i njima slicni mogu sebi da u bilo kom smislu dignu rejting i profitiraju od svog pojavljivanja na Live8? Pa nisu to neafirmisani bendovi kojima treba prolaz, to su uglavnom ljudi i bendovi koji su preko 20 godina na sceni...

[Ovu poruku je menjao S_Kid dana 05.07.2005. u 12:51 GMT+1]
[ Slobodan Miskovic @ 05.07.2005. 14:14 ] @
Pre ce biti da ih AOL sve iskoristio :) isao prenos preko njihovih sajtova, a bas me interesuje kojiko je kostao baner na sajtu gde je isao prenos :)
[ digitalvox @ 05.07.2005. 20:37 ] @
Floydovci definitno nisu izasli u Hyde Park da bi uzeli kinut, jer oni kad su "harali" planetom svojom fantasticnom muzikom pola nas nije bilo rodjeno i da sad po stare dane, kada njihovi potomci do 10 kolena mogu da zive od procenta zarade koje imaju na do sada milionske tiraze ploca, izlaze da bi uzeli kintu. Za druge ne znam niti me interesuje - bitno da sam PF opet video kako sviraju zajedno.
[ weB_KiLeR @ 06.07.2005. 00:19 ] @
Nisam govorio o bendovima vec o organizatorima, tipa Angelina i ostala banda...
Ne verujem da bendovima treba neki veci rejting jer oni ne zive od rejtinga vec od kvaliteta muzike.
[ Leftist @ 06.07.2005. 01:49 ] @
@weB_KiLeR: dve reci: Britni Spears

Sto se tice sponzora, jebiga nije placanje izvodjaca jedini trosak, cak da je svako u lancu organizacije rekao: ¨evo necu da naplatim nista ekstra, samo da mi se pokriju troskovi" deset onolikih koncerta sigurno kosta. Nisam siguran toliko u to da ce se svi ti silni gladni zbog kojih se to organizovalo leba najesti zbog tih koncerata, ali bilo je ¨ili to ili nesto bezveze¨ : )
[ random @ 06.07.2005. 02:23 ] @
Nakon Live 8 - Pink Floyd najprodavaniji

Iako su svi muzičari na koncertima Live 8 nastupili besplatno, većina njih će da oseti blagodet ovog koncerta. Skoro svim izvođačima na ovim nastupima drastično je porasla prodaja albuma, a najveći porast doživeli su Pink Floyd čiji je best of album Echoes dan posle nastupa prodan za čak 1343 % više. The Who su drugi na listi sa porastom prodaje za 863%, a slede: Annie Lennox (500%), Dido (412%), Razorlight (335%), Robbie Williams (320%)..

http://www.popboks.com/vesti/7_5_2005.shtml

Inače, izvođači su od sponzora dobijali i poklon-pakete čije su vrednosti išle do $12000. Ovo je svakako dobar marketinški potez -- ako Roleks ili Armani pokloni Dejv Gilmuru sat ili odelo, pa još ako ga on nekad i stavi/obuče u javnosti, to je odlična reklama za firmu. Sa druge strane može se ipak raspravljati o etici ovakvih poklona u odnosu na cilj i ideju cele manifestacije.

[Ovu poruku je menjao random dana 06.07.2005. u 03:24 GMT+1]
[ digitalvox @ 06.07.2005. 08:17 ] @
@random

Da li stvarno mislis da je Dejvu stalo do Roleksa i Armanijevog odela i do 12.000$ ?

***

'Dark Side Of The Moon' was on the American TOP-200 in 724 weeks. April 23rd 1988 the album finally left the chart after almost 14 years. In United States the album has been sold in more than 10 millions."

http://pinkfloydhyperbase.dk/albums/dark.htm

***

Recimo da su od ovog albuma dobili samo po 1 Evro koliko bi zaradili ?

Ne kazem da nikom nije stalo do love, ali ako ti `73 napunish dzepove za celi zivot, a da se onda 60 godini zivota kompromitujesh zbog 12.000$ mislim da je komentar suvishan.....

Da, a to shto su opet najprodavaniji vishe govori o njima kao muzicarima jer ako neshto napishesh pre vishe od 30 godina i to ostaje hit do dan danashnjeg ne znam na shta drugo moze da ukaze nego o tome koliko vredi njihova muzika.

[Ovu poruku je menjao digitalvox dana 06.07.2005. u 09:21 GMT+1]
[ BillyTheKid_79 @ 06.07.2005. 11:43 ] @
@digitalvox
Po tebi ko god je pre zaradio neku lovu pre vise mu ne treba ni €-ic!
Trosilo se.......
Majk Tajson je zaradjivao 30 mil $ po mecu eno ga nema prebijene.......

Kesa nikad dosta......NENENNEE

Kesa uvek MALO!!!

Citat:
digitalvox: @random
Recimo da su od ovog albuma dobili samo po 1 Evro koliko bi zaradili ?

Ne kazem da nikom nije stalo do love, ali ako ti `73 napunish dzepove za celi zivot, a da se onda 60 godini zivota kompromitujesh zbog 12.000$ mislim da je komentar suvishan.....


cimali bi se oni i zbog manje ......

[ random @ 06.07.2005. 14:11 ] @
Nisam nigde pročitao da je neko odbio da primi gift bag, ili ga poslao deci u Afriku. Mada bi bilo lepo.

Sa druge strane ne krivim nikog ni ako je uzeo, niti sam iznosio ikakvo mišljenje o tome šta je Dave Gilmouru potrebno (ne znam odakle je neko taj zaključak izvukao). Pričao sam samo o tome šta velikie firme vide kao dobru reklamu.
[ digitalvox @ 06.07.2005. 16:30 ] @
@BillyTheKid_79

Po cemu si zakljucio da bi se oni cimali za manje pare ?

PF nisu odrzali koncert ne pamtim, a da su zeljni love onda bi svirali u svakom londonskom pubu, ili u nekom manjem lokalcicu. Za razliku od BD njihov svaki koncert je zbirka utisaka koja se pamti i nosi za ceo zivot i ne znam nikog ko ih je pljuvao posle toga i ubedjen sam 100% da su imli napozitivnije namere na LIVE 8.
[ S_Kid @ 07.07.2005. 14:13 ] @
Prema novostima sa http://www.pinkfloyd-co.com, David Gilmour je predlozio svim izvodjacima sa Live8 cija je prodaja porasla nakon koncerta, da uvecanje prihoda daju u dobrotvorne svrhe. Pink Floyd ce to prvi uciniti.
[ BillyTheKid_79 @ 07.07.2005. 14:24 ] @
Citat:
digitalvox: @BillyTheKid_79

Po cemu si zakljucio da bi se oni cimali za manje pare ?

PF nisu odrzali koncert ne pamtim, a da su zeljni love onda bi svirali u svakom londonskom pubu, ili u nekom manjem lokalcicu. Za razliku od BD njihov svaki koncert je zbirka utisaka koja se pamti i nosi za ceo zivot i ne znam nikog ko ih je pljuvao posle toga i ubedjen sam 100% da su imli napozitivnije namere na LIVE 8.


Priznajem, bio sam prinudjen , to da tvrdim!




[Ovu poruku je menjao BillyTheKid_79 dana 07.07.2005. u 15:26 GMT+1]
[ littleboy @ 07.07.2005. 14:35 ] @
http://kcore.ath.cx/Live8/Live.8.2005.Pink.Floyd.avi

Ko nije gledao.