[ berserk @ 06.07.2005. 00:34 ] @
Ne znam zashto niko nije postavio ovu temu,al' ajde evo tu je!Josh nas samo jedan dan deli od ovog dogadjaja(rachunamo da je sada 6. jul)!
Idete li?
Na kol'ko dana?
Najbolji izvodjach/DJ/bend,itd (ove godine)?
Smeshtaj gde/kako?
I ostala pitanja

Bez rasprava o muzichkom ukusu(tj. kravavih prepucavanja)!
Moji odgovori:
Da.
Verovatno sva chetiri dana.
CC and friends.
Ko zna(samo negde gde ima tush).

pozz

[Ovu poruku je menjao random dana 07.07.2005. u 02:30 GMT+1]
[ Deda_Mraz @ 06.07.2005. 00:52 ] @
Ja ne mogu da idem jer imam nekih obaveze (nebitno sada kojih), ali neću prežaliti što neću otići na Cox-a, jer sam čuo da će ove godine biti maximalno pripremljen, kaže da se čovek napržio od Urban experience expose the original, kaže da ga je publika extra primila, i da će imati iznenadjenje za EXIT na njegovom stage-u.

Baš mi je krivo

Inače čini mi se da ove godine ima više elektronike nego gitara, bubnjeva itd itd !?
[ berserk @ 06.07.2005. 01:01 ] @
@Deda_Mraz
Bedak!Jbg,stvano mi je krivo!
A shto se tiche onog iznanadjenja shto si pomenuo!Ono "friends" su Cristian Varela,Valentino Kanzyani i Michel de Hay!Nema lepsheg poklona od toga!Cela noc na Dance Arena-i je vezana iskljuchivo za Intec Rec.(izuzev M.Nastica i D.Milicevica)!
[ Silenoz @ 06.07.2005. 01:16 ] @
Ja idem samo na kraljeve brzine


SLAYER SAVES
[ BillyTheKid_79 @ 06.07.2005. 01:26 ] @
Citat:
berserk:
Idete li?


Na žalost ne idem,jer kad mi je poštar(mrzim ga) donosio penziju (verovatno cvrcno) dao penziju sestri(što sam mu rekao million puta da ne radi) i šta....
Sestra otišla i kupila usisivač(mravojed,beli),mikrotalasnu(belu,sa najnovijim opcijama,može u isto vreme i da greje i da ladi) i kao šlag na tortu mi kupila 10RW diskova ("izlevatio" je prodavac,jer njoj je to sve isto) i ode penzija!!
POPIZDEO SAM!
I zato ako neko hoće da mi da 1000€(za vopi,kartu i još neke zezalice)bio bih mu zahvalan 3 dana!
Ako neko hoće da mi da lovu može na private pa ću mu dati br.žiro računa!
Pozzzzzdrav!
[ stolex @ 06.07.2005. 07:21 ] @
Ljudi da li ste u toku? Cuo sam iz 2 nezavisna izvora da EXIT treba da otvori onaj lik sto su ga anketirali "Sta mislite o higijeni u gradu", pa me interesuje da li je i neko od vas to cuo ili ne?
Znate onog: Cu da budem na televiziji, Majke mi itd.
[ fade @ 06.07.2005. 09:19 ] @
i ja sam cuo ,onaj "ciga"
[ Floyd @ 06.07.2005. 10:08 ] @
Idete li? Da
Na kol'ko dana? 4
Najbolji izvodjach/DJ/bend,itd (ove godine)? Varela, Cox, Dave Clark, Sasha
Smeshtaj gde/kako? Kod drugarica
[ Fuzz @ 06.07.2005. 10:11 ] @
Jebote ja totalno smetnuo sa uma...treba sad iskopati karte...negde u ovoj zatrpanoj sobi...
Sto se atraktivnih gostovanja tice, ja sam cuo da dolazi Natasa Kandic?
[ rapidlord @ 06.07.2005. 12:50 ] @
Gde je najbolja klopa u blizini tvrdjave, neki burek rostilj i tako to. ??
[ smrz @ 06.07.2005. 13:55 ] @
Citat:
stolex
Cu da budem na televiziji


pa to ne bi bilo smešno... ciga kaže: ću da izađem na televizor?

:))
[ Hefestionlove @ 06.07.2005. 15:17 ] @
Nocas sam do 04h posle ponoci citao SMS poruke na 2 kanalu TV. Bilo je do jaja. Neki su EXIT nazvali "Ekstremnom intravenoznom terapijom",a vecina SMS poruka je bila u stilu kako ce od EXIT-a najvise profitirati dileri droge?! Sudeci po SMS porukama ispada da su posetioci EXIT-a teski narkomani,a neki predlazu da ih prevaspitaju tako sto ce ih poslati na radne akcije??? Kakve,bre,sad radne akcije? To je bilo aktuelno u posleratnoj obnovi i izgradnji zemlje posle 1945 godine,a danas zivimo u 2005.???
Uopste mi se ne svidja pokusaj moralne diskreditacije mladih posetilaca EXIT koje unapred optuzuju da dolaze u Novi Sad samo da bi se drogirali. Moje misljenje je da mladi ljudi bar na kratko zele da pobegnu od bede koja ih okruzuje i da privremeno zaborave na sve probleme koji ih muce. EXIT je u tom smislu "izlet" u neku drugu,lepsu i kreativniju dimenziju "izmenjene svesti" u kojoj smo globalno povezani sa nasim vrsnjacima sirom sveta.
[ Nikola_BGD @ 06.07.2005. 15:22 ] @
I ja sam cuo za cigu.... ovaj put ce stvarno da izadje na televizor :P
[ Tyler Durden @ 06.07.2005. 15:28 ] @
ja idem samo petak :(

Ali moram da ih popljujem zbog organizacije prodaje karata. Stvarno sramotno! Jebala ih procredit banka. Cija je to bila genijalna ideja???

A ti pacijenti sto lupetaju o narkomanima na exitu.. no comment
[ Fuzz @ 06.07.2005. 15:55 ] @
Pa dobro, cinjenica je da se gomila ljudi na EXIT-u radi svim i svacim...Ono sto mene nervira je sto debili to predstavljaju kao da se narod sad drogira zbog Exita. To su ista deca koja pice i sa Exit-om i bez njega. Bilo bi divno, kad bi se eliminacijom Exit-a mogla iskoreniti narkomanija.
[ Hefestionlove @ 06.07.2005. 16:07 ] @
Samo u Beogradu ima vise desetina hiljada narkomana. "Dobronamerni" dusebriznici u tim SMS porukama nocas su porucivali kako ce svako ko prvi put ode na EXIT da se navuce na drogu? A da su oni koji posecuju EXIT po drugi put vec navuceni narkosi. Svako ima mogucnost izbora i moze da odbije ponudjenu dozu. Drugo,droga je skup "sport" i nije za studente koji jedva sastavljaju kraj sa krajem. Samo bogati ljudi mogu sebi da dozvole luksuz da se drogiraju,kao Elton Dzon,koji je po sopstvenom priznanju potrosio citavo bogatstvo za drogu.
Trece,policija ima tehnickih mogucnosti da prisluskuje sve mobilne telefone tako da dileri nece moci slobodno da nude drogu.
[ Ivan Dimkovic @ 06.07.2005. 16:12 ] @
Piece of crap - ako je neko vec koman, sto bi koji q isao u neki drugi grad da kupuje gudru, kad vec ima svog good-friend dilera koji mu "cini cenu" i daje na leeeer :)

Ljudi koji misle da je EXIT leglo narko dilera su obicni krelci i nista vise, i ne zavredjuju nista vise od ove jedne recenice - i to je mnogo.

To su oni sto preskacu sine da ih ne udari struja i misle da sedenje blizu televizora izaziva rak, i da se od rock muzike ludi... :-)


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 06.07.2005. u 17:15 GMT+1]
[ cicika @ 06.07.2005. 16:55 ] @
Ovo oko ProCredit banke...

Prošle godine je došlo do skandala koji je zapretio mogućnošću da se Exit uopšte i ne održi a povod je bio navodna pronevera zarade od odredjenog broja ulaznica. Ako se sećate neki od organizatora su bili i uhapšeni.
Ove godine su verovatno rešili da budu 'transparentni' i da se sav novac momentalno slije na njihov račun upravo u banci preko koje im ide kompletan platni promet. Za toliko je logično zašto ta banka.
Kako sam i sama, pržeći se na suncu u redu za kartu mozgala o tome, prvo mi je palo na pamet da je moglo da bude više prodajnih mesta. Za početak, u BGu ima više poslovnica ProCredit banke ali nije u svima išla prodaja, čak neke u kojima je redovno išla prodaja (Goce Delčeva na NBGDu) nije bila u spisku poslovnica koji je bio poslat mejlom onima koji su karte rezervisali preko interneta. Dalje, moglo je da bude i prodajnih mesta van poslovnica te banke... medjutim, za organizaciju većeg broja prodajnih mesta bio je potreban odredjen broj bar-kod čitača kao i kompova povazanih na istu bazu podataka - onu bazu u kojoj uz broj karte stoje naša imena, prezimena, JMBG brojevi, adrese. Elem, nijedna karta nije prodata a da uz nju nisu upisani svi podaci kupca.
Na ovaj način više prodajnih mesta bi zahtevalo više tehnike, tehničku podršku, više ljudi koji bi tu radili == više troškova. Ovako je iskorišćena postojeća infrastruktura (mislim konrektno na mrežu i ljudstvo) dotične banke bez dodatnih troškova. Je l' banci je svakako dovoljna provizija koju uzima na ovako velik platni promet ostvaren za kratko vreme.
Znam, znam... reći ćete da to sve uopšte nije niti skupo niti teško organizovati ali... pravi razlozi ostaju nepoznati.
Eventualno je bilo moguće da se dozvoli uplata novca i na drugim mestima a da se sa priznanicom dodje na odredjeno mesto i pokupi karta. Time bi se makar malo skratilo vreme čekanja na prodajnim mestima... Mada tu postoji još jedna začkoljica a to je da su svi koji su rezervisali karte preko interneta imali svoj broj koji se upisivao na priznanicu, na mesto "poziv na broj".

Ono što mi zaista nije jasno.... zašto je neophodno da se pravi baza posetilaca sa svim tim podacima. Razumem proveru legitimnosti onoga ko je došao da pokupi kartu rezervisanu mesecima ranije ali zašto mora da se zna i kad je prvu reč izgovorio?
Pritom, čini mi se da neće biti moguće koristiti tudju kartu na ulazu u svim slučajevima ako su baš svi podaci vezani za sam broj karte. Ne verujem da će baš tražiti lične karte na ulazu ali ako se pojavi žensko sa kartom koja se vodi ne neko muško ime... šta se onda dešava?

Prva stvar koja na karti piše:

"ulaznica važi četiri festivalska dana u može je koristiti samo jedno lice"

pa malo dalje ispod:

"nosilac ulaznice je dužan da ulaznicu nosi sa sobom i da je pokaže na zahtev službenog lica, ovlašćenog za legitimisanje"

Kakvo crno legitimisanje?!
[ berserk @ 06.07.2005. 17:08 ] @
@Hefestionlove
Da li si video pitanja?Onda ne seri i nemoj da minirash!
Idi po elektro zurkama,mlati se popersom i ka*aj se se sa tipovima!
So....STFU queer

btw.Ja tamo idem zbog muzike(da elektronske-tj. techno-a koji slusham vec dugoooo dugooo vremena),a ne zbog kojekakvih dizalica i spushtalica!
Istina je da su Exitovci lopovi,ali ko ce da nam dovede ovakvu galeriju performera!

pozz 2 all,......izuzev Pandore minera
[ Hefestionlove @ 06.07.2005. 17:09 ] @
Posto ja imam racune u nekoliko banaka saznao sam da je ProCredit banka najbolja i da je dobila najvise ocene stranih eksperata. Znaci ProCredit banka je No.1 u bankarskim krugovima.
Predpostavljam da se tako detaljna evidencija vodi u slucaju da neko predozira pa rikne na koncertu?!

Na osnovu cega smatras da su organizatori lopovi?

P.S. Beogradski studenti nemaju novca i za njih je trebalo organizovati prevoz do Novog Sada po ceni od 70 dinara u jednom pravcu. Vise od toga retko ko moze da odvoji. Mnogi moji poznanici su odustali od odlaska u Novi Sad jer nisu imali para za prevoz!!!




[Ovu poruku je menjao Hefestionlove dana 06.07.2005. u 18:12 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Hefestionlove dana 06.07.2005. u 18:16 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Hefestionlove dana 06.07.2005. u 18:33 GMT+1]
[ govedo @ 06.07.2005. 18:07 ] @
@cicika "nosilac ulaznice je dužan da ulaznicu nosi sa sobom i da je pokaže na zahtev službenog lica, ovlašćenog za legitimisanje"

cesta praksa ljudi koji su security na pepsi sziget u madji. znas delujes sumnjivo itd...
nepotrebno je razglabati. bitno je otici i dobro se provesti. i naravno ne dozvoliti da te neko nepotrebno iznervira.
[ cicika @ 06.07.2005. 18:33 ] @
Pogrešno si me razumeo.
Nemam ja ništa protiv legitimisanja niti svih ostalih mera predostrožnosti kada je bezbednost ogromnog broja ljudi u pitanju. I sasvim je u redu da ako se nekom od ovlašćenih lica učiniš sumnjivim da te startuje, pogleda ko si kao i da ti pomogne ako ti je bilo kakva pomoć potrebna. Da se razumemo, sa security-jem na takvim dogadjajima imam vrlo pozitivna iskustva.
Ono što me je zapanjilo jeste upotrebljeni termin a svu u sprezi sa tim da uz svaki broj karte u bazi podataka o posetiocima stoje apsolutno svi lični podaci. I pitam se da li je to zaista neophodno i ako jeste - zašto?
Imaš recimo varijantu da svi ti podaci idu muriji i da se vrši nekakav double-check posetioca or whatever.
Možda ja malo paranojišem, ali ne svidja mi se ideja da neko tamo ima imena svih koji su posetili Exit.
I još nešto me interesuje - da li će i onima koji će kupiti karte na licu mesta (mada verujem da će takvih biti malo) uzimatil sve lične podatke?
[ srdjee @ 06.07.2005. 20:23 ] @
Pa naravno , uz svaku rezervaciju/registraciju jedno ime/covek kao i za vecinu rezervacija s tim sto je negde dozvoljena rezervacija vise karata/ili sta se vec rezervise na jednog coveka , ali u ovom slucaju nije , da nema toga ja bih na voje ime rezervisao 20-30 karata pa preprodavao.

[Ovu poruku je menjao srdjee dana 06.07.2005. u 21:25 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao srdjee dana 06.07.2005. u 21:26 GMT+1]
[ Hefestionlove @ 06.07.2005. 20:32 ] @
Svi dobro informisani ljudi su sa pravom paranoicni jer mi de facto zivimo u policijskoj drzavi koja sve kontrolise. Nekad to ima i svojih dobrih strana jer policija moze da prisluskuje sve mobilne telefone pa samim tim i da spreci neku diverziju. Veliki Brat nas posmatra!!! To je cinjenica sa kojom moramo ziveti. U U.S.A. vas spijuniraju na svakom koraku,a vase kretanje prate preko kreditnih kartica. Njihove tajne sluzbe rutinski tajno snimaju i prate sve strane diplomate na sluzbi u U.S.A. Iako su svi clanovi moje porodice americki drzavljani ja sedim ovde jer u Srbiji se ipak lakse dise,ako znate na sta mislim. Ovde se zivi opusteno,a EXIT je oaza slobode za kreativne mlade ljude.
[ Ivan Dimkovic @ 06.07.2005. 20:54 ] @
Mislim da bi takav zahtev organizatora (JMBG i sl) EXITA bio potpuno ilegalan u USA ili EU, na primer... al posto je ovo "Srbija" - onda je sve dozvoljeno je li...

Razlog za takvo ponasanje je verovatno vrlo jednostavan - suzbijanje mogucnosti preprodaje karata, mada se postavlja pitanje da li je nacin kojim se to pokusava uraditi legalan i opravdan.

Verovatno u Srbiji i ne postoje zakoni o cuvanju privatnosti u trgovini, posto je malo suludo da muzicki event spada u klasu usluga gde je neophodno imati uvid u licne podatke gradjana.

Da li negde pise sta EXITFest sme a sta ne sme da radi sa tim podacima? Mislim to su vrlo ozbiljne stvari... iako mozda deluju naivno, raditi data mining i prodavati te podatke je vrlo lukrativan biznis.

Mislim, tragicno je sto ovakve stvari prolaze :( Bez obzira koliko EXIT bio jedan jako dobar i pozitivan festival - praksa skladistenja privatnih podataka bez ikakve legalne opravdanosti je... veliki - i samo pokazuje koliko smo jos daleko od nekih normalnih civilizacijskih tokova :(


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 06.07.2005. u 21:57 GMT+1]
[ cicika @ 06.07.2005. 20:58 ] @
Citat:
uz svaku rezervaciju/registraciju jedno ime/covek kao i za vecinu rezervacija


Mene niko ovde ne razume. Dimkoviću, gde si?

Da citiram samu sebe:

Citat:
Razumem proveru legitimnosti onoga ko je došao da pokupi kartu rezervisanu mesecima ranije ali zašto mora da se zna i kad je prvu reč izgovorio?


Dakle, u redu je što se ulaznica kupovala uz ličnu kartu, ali zašto je procedura sledeća:

Dodješ na šalter, daš uplatnicu i ličnu kartu, službenik sa druge strane prekuca prvo podatke u uplati, zatim izvuče jednu kartu sa gomile i (ovo nadalje je krucijalno):

- barkod čitačem pročita kod sa karte, da naglasim svaka ima drugačiji
- tamo mu se nešto otvori na monitoru (prozor, polja za popunjavanje, budite inventivni)
- zatim prekuca tamo gde treba sve podatke iz lične karte, samo sliku nije skenirao

Ljudi, ovo nije pogled u L.K. u fazonu "Vaš broj narudžbine je taj i taj, klik, klik, pogled na monitor - aha, Tijana Dojčinović, pogled u L.K.... aha, to ste Vi, izvolite ličnu kartu nazad", nego je sve od reči do reči prekucao.

Da odgovorim na pitanja koja jesu tema.
Idem na Exit, biću tamo sva četiri dana, spavam kod ćaleta.

Edit: stigao odgovor od Dimkovića dok sam ovo kucala

Ivane, da li bi mogao da se pokrene nekakav postupak (istražni, krivični, šta ja znam o tome) da bi se utvrdilo šta se dešava sa našim podacima? I dali postoji nekakva zakonska odredba koja ovo tretira kao ilegalno?

[Ovu poruku je menjala cicika dana 06.07.2005. u 22:02 GMT+1]
[ cicika @ 06.07.2005. 21:04 ] @
Da ne prepravljam više...

Citat:
Razlog za takvo ponasanje je verovatno vrlo jednostavan - suzbijanje mogucnosti preprodaje karata


Dovoljno je to što su rezervacije ograničili na jedan čovek-jedna karta.
[ Hefestionlove @ 06.07.2005. 21:04 ] @
To je decja igra u odnosu na ono sto rade americke imigracione vlasti koje svim doseljenicima navodno uzimaju uzorke tkiva,i jos milion drugih stvari koje detaljno analiziraju. Tebi bar nece uzeti uzorak tkiva,tako da se opusti.
Savetujem ti da tu temu objavis paralelno i na forumu www.b92.net jer tamo ima verziranih osoba koje ce ti to sto te zanima objasniti jos nocas.
[ Ivan Dimkovic @ 06.07.2005. 21:10 ] @
Citat:

Ivane, da li bi mogao da se pokrene nekakav postupak (istražni, krivični, šta ja znam o tome) da bi se utvrdilo šta se dešava sa našim podacima? I dali postoji nekakva zakonska odredba koja ovo tretira kao ilegalno?


Na zalost, ne znam :( Znam da ovakve stvari nisu legalne ni u EU ni u USA - tj. legalne su, ali postoje vrlo precizirana pravila ko sme i u kojim uslovima da kupi jedinstvene podatke gradjana kao sto su kod nas JMBG. I onaj ko ih uzima je obavezan da pismeno napise za sta ce mu ti podaci sluziti.

Mislim, ovakve stvari jesu normalne kad kupujes medjunarodnu avio kartu, telefonski broj, SIM karticu, otvaras bankovni racun i sl... ali kartu za koncert... holy baby jesus.. to jos ne videh ;-)

Najbolje je da neko angazuje advokate - zapravo bilo bi i dobro, cisto da se ovakve stvari saseku u samom korenu, jer kako Srbija postaje "normalna zemlja" - mozda se privrednici istripuju da mogu da legitimisu svakog i da skladiste svacije privatne podatke kako im padne na pamet, a kasnije prave debele pare sa tim podacima preprodajuci ih kojekakvim muzickim kucama i slicnim industrijama :(


[ Hefestionlove @ 06.07.2005. 21:26 ] @
Prava adresa je: http://www.hlc.org.yu

Njihovi pravni eksperti ce razresiti sve nedoumice. Kontaktirajte ih i zatrazite strucno misljenje.
[ burner @ 06.07.2005. 23:15 ] @
Ajde da se malo vratimo na temu....
Većina korisnih informacija o smeštaju, blablabla... je na zvaničnom EXIT-ovom sajtu. Mislim da ne bi škodilo malo saveta :).

1. Prevoz
Ukoliko u NS dolazite busom ili vozom, pa vam se ide taxijem, NIKAKO ne sedajte u one koji su parkirani odmah pored ulaza železničke stanice (divljaci - odraće vas). Na parkingu pored ŽS ("desno" od parne lokomotive) se obično nalaze regularni taksisti, pa da ne bi bilo zabune evo imena registrovanih taxi udruženja (mods: ne brišite ovo pliz, nije reklama): SOS, Novosađani, Vojvođani, Delta, Super, Pan, Dobro Jutro, NS Plus, Grand i ne mogu da se setim više.
Ako preferirate bus, linija br.3 vodi direktno do tvrđave, cena karte 25 din. Staje relativno blizu ŽS/AS (Krenete 100m Bulevarom oslobođenja, stajalište je levo od drugog semafora na koji naiđete (morate da pređete čak 2 ulice :)
Ko ide u kamp, kod ŽS/AS je stajalište linije br.4, ona vozi direktno do kampa.

2. Klopa
Blizu tvrđave i nema nešto baš bog zna šta kvalitetno (ima fast food & mini pice), ali dok se vrzmate po centru (150 m od tvrđave, doduše preko Dunava) možete da svatite u Cezar (burek, pica, sendviči - prva liga), La Forcu (jeftine pice) ili Salatinu (milion vrsta svakojakih salata, ne samo od povrća :) Blizu kampa (100m, iza PMF-a) je odličan i pristupačan restoran Balkan Express, za one koji vole da ručaju sve po redu :)

Ako mi padne još nešto na pamet, dopisaću, ili pitajte.
[ Hefestionlove @ 07.07.2005. 01:20 ] @
Do koliko casova rade vasi kafici? Da li ima kafica koji rade do 03h posle ponoci? Da li imate neku pekaru koja je otvorena celu noc i u kojoj mozete kupiti tople kroasane i hladan jogurt oko 03h posle ponoci? Da li imate automate za prodaju cigareta i kondoma? U koliko sati stanovnici Novog Sada idu na spavanje da ih ne probudimo?
[ neca @ 07.07.2005. 02:13 ] @
E znaci da nije ovog pandore ne bi se javio ni lud.
1. Hefestionblabla...ili kako vec vec 3 posta ides u offtopic
2. Zar nisi u nekom od proslih postova rekao da si beda bedna i da nemas pare ni za leba? :)
3. Ajde objasni mi molim te kako to neko ima da odvoji oko 100 eura za kartu i boravak tamo a nema 400-500 dinara da odvoji za prevoz?
da ne idem bas skroz u offtopic, da kazem nesto i u vezi exita...prosle godine je bio cypress hill i imao sam povoda za odlazak..a ove godine me ama bas nista ne privlaci, ne znam zasto...tako da necu ni otici.

P.S.
@Hefestionblabla...
Dok cutis ljudi samo misle da si glup..a kad progovoris onda se i uvere :))

to je bila dobronamerna kritika ;)
[ Safet Beriša @ 07.07.2005. 03:19 ] @
Citat:
cicika:
"nosilac ulaznice je dužan da ulaznicu nosi sa sobom i da je pokaže na zahtev službenog lica, ovlašćenog za legitimisanje"

Kakvo crno legitimisanje?!

Kako se meni čini "legitimisanje" u ovom slučaju se svodi na to da OSL-u pokažeš kartu za Exit, pa ako je nemaš on(a) te isprati sa festivala, verovatno da bi se sprečile fore od ranije da ti uđeš, pa prebaciš kartu prijatelju pa i on uđe na nju itd. (znam, u teoriji kao to nije radilo, ali se dešavalo da je sistem u kvaru i da se karta onda samo pokaže, itd.).

[Ovu poruku je menjao Safet Beriša dana 07.07.2005. u 04:23 GMT+1]
[ random @ 07.07.2005. 07:51 ] @
Enivej, ko bude na Exitu nek svrati poslednjeg dana oko 2:30 am na Elektrana stage, gde ćemo moji prijatelji i ja prirediti stanoviti performans.
[ ton_majstor @ 07.07.2005. 08:19 ] @
I ja sam tamo baš tada... trudiću se da toj maloj grupi "prijatelja" zvuk bude što bolji... pod uslovom da ne napijem i sebe i zvaničnog tonca... znači, OPREZ!

Pozdrav!
[ Marko Bijelic @ 07.07.2005. 08:41 ] @
cisto da se javim, live at exit kamp :-)
[ Tyler Durden @ 07.07.2005. 14:31 ] @
Cek, totalno sam retardiran danas tako da sam mozda nesto pogresno shvatio, ali meni nisu trazili licnu kartu prilikom kupovine?? Samo da se upise JMBG.
?
[ Fuzz @ 07.07.2005. 19:58 ] @
Aaaaaaa, nikako da se nateram da krenem u guzvu na ulazu....
[ MorenoArdohain @ 07.07.2005. 22:15 ] @
Molim sve ljude koji su imali bilo kakve probleme, neprijatnosti sa Exitom da mi se jave na PP.. Kad kazem "neprijatnosti", mislim bas na sve negativne aspekte koje se ticu organizacije i samog festivala.
Zelim da sakupim sto vise cinjenica i objavim ih u jednoj online publikaciji..

Hvala

[Ovu poruku je menjao MorenoArdohain dana 07.07.2005. u 23:19 GMT+1]
[ roli @ 08.07.2005. 01:58 ] @
xe xe xe xe..upravo sjedim i slusam dernek...veselo nema sta..naravno u stanu sam...
Danas sam malo prosetao i osmeko situaciju,konzumente "muzike"...i ne bih komentarisao puno...jedino da smo majstori da sve iskarikiramo...
Gledam likove kako prolaze Novosadskim ulicama..,stajling negdje pokupljen ,sa nekog trecerazrednog holivudskog filma ,nize produkcije,ili kopija nekog "umjetnika" sa spota koji se dvaput zavrtio na MTV-u ...
Podsjetilo me je to onako na devedesete godine,Sofiju i mladjahne Bugare ,dobrano oslobodjene stega komunizma i Zivkova i njihovo :
"Moja darling Dragomirka ..ce te utepam ,ako ne doneses fajv big chisburger,mame ti ga spapandrljim ubave"

Sjetih se i nekih dobrih mojih derneka..uz Parpl.....Stonse...Tinu Tarner.......dobru gandzu,ladnu pivu...nekih derneka po Evropi...

Ako nam je ovo ulaznica za Evropu...hvala lijepo...
U normalnim zemljama...blago kao sto je Petrovaradinska tvrdjava...se cuva...pazi,...njeguje..a za par dana tvrdjava ce da izgleda kao da je poslije uragana njome protutnjao stampedo...bilo cega...

Sto rece jedan moj drugar danas izmedju dva dima...ja bih to sve...u Koviljski rit..gledajuci mladjahne europejce sa svim tim njihovim...stajlinzima

OK...nisu bas svi..goreopisani..ali dobra vecina jest...
Braco Srbi...dobrodosli u Europu ..valjda ovo nije Evropa..ili jeste..ko zna...

Eto..neki moj osvrt..i necu dalje polemisati...a mogao bih..ako nista ,a ono zbog mojih 6-7 pasosa skroz ispecatiranih...
..i mnogih...derneka..


Pozdrav!!
/mrdja


[ Tyler Durden @ 08.07.2005. 08:21 ] @
ej covjece ostao si zaglavljen u nekom proslom vremenu.. ali posto si rekao da neces dalje polemisati necu ni ja pokusavati da ti objasnim sta je sve pogresno sa tom tvojom pricom.

pozdrav,
[ Slobodan Miskovic @ 08.07.2005. 13:31 ] @
Citat:
30.000 ljudi na Egzitu, uz incident
8. jul 2005. | 11:47 -> 14:12 |
Izvor: B92
Novi Sad -- Prve večeri "Egzita 05" dogodio se incident kada je članove zeničke grupe "Dubioza kolektiv" publika zasula flašama.

Oni su zasuti flašama pošto su, nakon pesme "Cannot Forgive", posvećene masakru 8.000 Muslimana u Srebrenici, pustili kolaž izjava srpskih političara, kao reakciju na zahtev osam nevladinih organizacija da se u Skupštini Srbije usvoji rezolucija kojom bi se osudio zločin u Srebrenici 1995.

Pošto su i u nastavku koncerta članovi grupe bili izloženi uvredama, pretnjama i flašama, koje su stizale od dela posetilaca, pevačica benda se na kraju nastupa obratila publici rečima: "Ljudi, ovo nije bilo namenjeno vama, ovo nije bila vaša borba", prenosi Fonet.

Organizatori "Egzita" najavili su da će u nedelju u ponoć obeležiti 10. godišnjicu zločina u Srebrenici.



Kakvi kreteni ne mogu da verujem da je organizator dopustio da se na festivalu koji propagria slobodu, jednakost i ljubav dopustaju ovakve stvari.

Pa nisu ti ljudi koji su slusali koncert krivi za Srebrenicu ili ne znam ja sta.

A najjaci je bio govor pevacice:

"Ljudi, ovo nije bilo namenjeno vama, ovo nije bila vaša borba"


LOL, pa sta si ima onda pustala govore politicara i ostalo. Ludaci. Policici nije mesto na muzickom festivalu.
Ima dosta ljudi koji cu dosli na EXIT da se opuste i zaborave ne svakodnevnicu.
Ako su vec odlucili da se bave politikom i mracnom prosloscu tamo gde su mladi trazili IZLAZ iz svega toga godinama onda su i zasluzili protest publike.

EXIT ce sam sebe da unisti.
[ srdjee @ 08.07.2005. 13:32 ] @
Pocetak





[Ovu poruku je menjao srdjee dana 08.07.2005. u 14:35 GMT+1]
[ srdjee @ 08.07.2005. 13:36 ] @
Latino stage



[Ovu poruku je menjao srdjee dana 08.07.2005. u 14:37 GMT+1]
[ srdjee @ 08.07.2005. 13:38 ] @
Crossroad



[Ovu poruku je menjao srdjee dana 08.07.2005. u 14:40 GMT+1]
[ srdjee @ 08.07.2005. 13:41 ] @
Dance Arena






[Ovu poruku je menjao srdjee dana 08.07.2005. u 14:42 GMT+1]
[ reject @ 08.07.2005. 15:07 ] @
E, jel bio neko da cuje ToyDolls-e? Ako jeste, nek kaze
kako je bilo ili baci koju sliku.
[ Strahinja233 @ 08.07.2005. 15:58 ] @
Toy Dolls nisu ni nastupili na Exitu, navodno su otkazali, mada koliko se da zakljuciti sa njihovog zvanicnog sajta, nisu ni znali da treba da nastupe ove godine na Exitu. :D
[ reject @ 08.07.2005. 16:30 ] @
A ja se juce smorio bez razloga.
[ Deda_Mraz @ 08.07.2005. 16:31 ] @
Znači ni ovaj dogadja ne može da prodje bez smrtnih slučajeva.
Već prvog dana u kampu je umro neki mladić 20-ak godina, uzrok smrti još nije poznat ali će se utvrditi nakon obdukcije u novosadskoj bolnici.
Strašno....

Inače kako sam mogao da vidim malo preko MTV-a bilo je ludo kada je na main stage izašao Underworld. Baš mi krivo što nisam otišao...barem na CC
[ Fuzz @ 08.07.2005. 16:47 ] @
Umro decko? Uzas :(

Sto se tice ovih likova iz Zenice, dobro ih nije ubio neko. A kontam da ce na tom obelezavanju u nedelju biti jos veci skandal.
[ ciroza jetre @ 08.07.2005. 16:51 ] @
Citat:
Kakve,bre,sad radne akcije? To je bilo aktuelno u posleratnoj obnovi i izgradnji zemlje posle 1945 godine,a danas zivimo u 2005.???



daj bre covece ne seri, navedi mi bar jedan razlog sta je to lose u radnim akcijama???
[ axez @ 08.07.2005. 17:13 ] @
Citat:
ciroza jetre: daj bre covece ne seri, navedi mi bar jedan razlog sta je to lose u radnim akcijama???



...mozda ona sitnica da ti rmbacis a da te niko ne placa....?
[ ciroza jetre @ 08.07.2005. 17:27 ] @
ali sve u korist drzave u kojoj zivis, da sutra tvoja deca imaju bolje puteve i sl.

pa zar sve mora da se naplati???zar ne mozes nesto da uradis eto samo da bih pomogao na primer?
[ yooyo @ 08.07.2005. 17:55 ] @
Bojane Basicu (moderatoru), vrati temu o Underworldu, jer ovde pricaju o radnim akcijama, a to nema veze sa Exitom.

yooyo

[Ovu poruku je menjao yooyo dana 08.07.2005. u 18:56 GMT+1]
[ Silenoz @ 08.07.2005. 23:02 ] @
Jos manje od 24 h do Slayer-a

Ko prezivi pricace
[ Fuzz @ 09.07.2005. 02:47 ] @
Koja olujcina...sankovi su pukli najstrasnije...
[ srdjee @ 09.07.2005. 07:57 ] @
hehe da, al je zato u cetvrtak na nekim nestalo pive
[ axez @ 09.07.2005. 15:09 ] @
Citat:
ciroza jetre: ali sve u korist drzave u kojoj zivis, da sutra tvoja deca imaju bolje puteve i sl.

pa zar sve mora da se naplati???zar ne mozes nesto da uradis eto samo da bih pomogao na primer?



Iskreno, jebe mi se za lopovsku drzavu u kojoj zivim.
Ja sam te puteve platio kroz poreze i putarine a nemam nista od toga zato sto je stoka lopovska sve pokrala, prvo djubre milosevic pa sad djubre kostunica.
[ S_Kid @ 09.07.2005. 16:28 ] @
Sinoc je vredelo pokisnuti do gole koze i ostati u blatu do kolena jer kad je krenulo "Only Happy When It Rains"... auf, neprejebivo!:)
Shirly je carica!:)
[ techtris @ 09.07.2005. 17:18 ] @
Svaka čast Novom Sadu, njihovim gradskim čelnicima i upravi javnog prevoza...
ono što su sinoć uradili pokazuje ih u pravom svetlu.

U prepunu trojku (linija koja vodi do tvrđave) ušla je kontrola i počela da piše kazne za ljude koji nisu imali karte. Nisu imali obzira čak ni za one koji zbog gužve nisu mogli da se probiju do vozača, pošto je posle 21 u Novom Sadu nemoguće kupiti kartu na trafici recimo. Ovo nije bio izolovani incident - saznao sam iz više izvora, da je umesto pojačanog prevoza do tvrđave bila pojačana kontrola. A tek one mašine za poništavanje karata i same karte... majko mila... nek im neko kaže da je 21. vek počeo....

Što se samog provoda tiče, neviđen pljusak je meni lično upropastio doživljaj, Garbage su kasnili dva sata, lično nisam nešto ni želeo da ih slušam, ali ajde da udovoljim ostalima. Probiti se do dance arene posle kiše bio je doživljaj... pravo je čudo da nisam pao u neku kaljugu... da li je moguće da organizator makar daske za prolaz do tog stage-a nije mogao da postavi? Sigurno je bilo još i boljih rešenja.. umesto toga oni su odabrali da ne urade ništa! Kada je pala kiša sve je stalo, a posle toga nije bilo plana B. Da nije bilo pritiska publika i njihove upornosti Garbage se možda ne bi ni pojavili na sceni.


[Ovu poruku je menjao techtris dana 09.07.2005. u 18:19 GMT+1]
[ Fuzz @ 09.07.2005. 19:07 ] @
Citat:
axez: Iskreno, jebe mi se za lopovsku drzavu u kojoj zivim.
Ja sam te puteve platio kroz poreze i putarine a nemam nista od toga zato sto je stoka lopovska sve pokrala, prvo djubre milosevic pa sad djubre kostunica.


Mislim da si zaboravio neku djubrad....
[ techtris @ 10.07.2005. 14:47 ] @
Jel bio neko da sluša DJ Normana Cooka (AKA Fatboy Slim)?

Kakva je bila atmosfera? Znam da ima večeras na RTS-u, ali bih voleo da čujem utiske, žao mi je što nisam mogao da budem sinoć tamo.

[ -sfx- @ 10.07.2005. 14:59 ] @
Citat:
techtris: Jel bio neko da sluša DJ Normana Cooka (AKA Fatboy Slim)?
(


Bio ja i slusao. Nista posebno, vrlo obican DJ, pustao popularne stvari, vrlo malo svojih. Doso, uzo pare, pobego.
[ random @ 10.07.2005. 19:24 ] @
Evo drugari samo da se javim sa tvrđave. Nije tako hrđavo, čak su i u pressu pristojni računari i brz net (samo što sam morao sam da instaliram Firefox). Vi što ste ovde, svratite na Elektranu u 2:30.
[ markolazarevic @ 10.07.2005. 22:48 ] @
Citat:
techtris:  Znam da ima večeras na RTS-u...
na kom RTS-u i u koliko sati pocinje? Poz
[ Wega @ 10.07.2005. 22:49 ] @
Citat:
techtris: Svaka čast Novom Sadu, njihovim gradskim čelnicima i upravi javnog prevoza...
ono što su sinoć uradili pokazuje ih u pravom svetlu.


jeste, novi sad i gradski celnici su krivi...ma daj...
[ techtris @ 10.07.2005. 23:09 ] @
RTS 1 00:15, tj. posle 3. dnevnika, ali po svemu sudeći neće biti čitav set....
[ random @ 11.07.2005. 18:48 ] @
Intruder na Elektrani

http://es.verat.net/~random/slike/intruder/exitfest05/

Okačiću još slika sa Exita kasnije.
[ berserk @ 11.07.2005. 22:28 ] @
Vratih se!!!!!!!!!!!!!!!!Shock show,bre!

Day1:
Ne odoh,Dave Clarke nije ni doshao zbog onog sr*nja u Londonu!
Day2:
Vec od 23h sam na D.Areni,krenula je ona pogana kisha,pa se sakrih ispod onih montaznih stepenica!Iskakah se po blatu ko krmak!C.Cox-ov set je bio dobar(malo slabiji d onog sa U.Exp-a proshle godine),ali su zato C.Varela i V.Kanzyani RAZBILIIIIIIIIIIIIIIIIIIII(prosto sam zaboravio da sam do kolena u onom govn*vom blatu)!
Markov set nije bio losh!Povukoh se kuci(ne u smeshtaj, vec u Bgd)!
Day3:
Ne odoh,nisam imao snage!
Day4:
Dolazim na sam kraj nastupa White Stripes-a(samo da chujem 7 N.A.).
Odoh na DJ Superstar stage(najjadniji prostor)!I uzivah u setovima M.Nastica i Veztax-a!Odoh malo na D.A.
Smorih se i odoh kuci!

pozz + NADAM SE DA SLEDECE GODINE NECE BITI JE***E KISHE
[ Fuzz @ 12.07.2005. 11:17 ] @
Izgleda da je decko pao sa bedema i polomio kicmu...