[ eddy_yu @ 07.07.2005. 13:27 ] @
Jel to neki teroristicki napad ko ono na Ameriku ???
[ simonzec @ 07.07.2005. 13:38 ] @
ma napali londonsku podzemnu i neki bus.....mislim da ovo ne treba da nas zanima sem ako nije stradao neki nas drzavljanin ili ne daj boze nas forumas....imamo mi dovoljno svojih problema
poz
[ SmilieBG @ 07.07.2005. 13:51 ] @
za sada 12 mrtvih i 185 povredjenih. 5 metro stanica i 1 autobus su dignuti u vazduh...

Slazem se da imamo dovoljno nasih problema, ali ce se i ovo indirektno opet odraziti na nas...

Poz,
Sale
[ BytEfLUSh @ 07.07.2005. 14:29 ] @
Molim??

Ne treba da nas zanima zato što nijedan državljanin SiCG nije poginuo? Zašto? Englezi su manje važni od Srba?
Apsolutno netačno. Svi su jednaki, neka svako misli šta hoće ali meni je potpuno ista tragedija ako pogine 30 Srba ili 30 Engleza (naravno, računajući na to da nikog od njih ne poznajem).
[ Java Beograd @ 07.07.2005. 14:32 ] @
U Iraku od sličnih akcija nevini ljudi ginu svaki dan, pa je svima svejedno. Šta reći ? Da su Britanci "više ljudi" od Iračana ?
[ BytEfLUSh @ 07.07.2005. 14:36 ] @
Naravno, i to što se dešava u Iraku je tragedija. Samo što je ovo u Londonu veća "senzacija" zato što se tamo to ne dešava svaki dan. Ne kažem da je ovo u Britaniji veća tragedija već samo govorim iz kog razloga je ovaj teroristički napad više pokriven od onoga što se dešava u Iraku.
[ broker @ 07.07.2005. 14:37 ] @
Sta fali da vide ljudi malo kako to izgleda kada pucaju bombe po gradu?
Dobro su prosli, sta bi bilo da su im demonstrirali kasetne...
[ BytEfLUSh @ 07.07.2005. 14:41 ] @
[irony]
Da, tako im i treba, svi ti koji su poginuli su se zalagali za bombardovanje Jugoslavije, baš mi je drago. Sve te proklete Engleze treba poubijati.
[/irony]
[ Java Beograd @ 07.07.2005. 14:42 ] @
Kad oni napadnu arapsku zemlju to je u redu. (A napali su Irak zato što nije posedovao hemijsko oružje.) Kad arapi napadnu njihovu zemlju - to je terorizam.
[ zabac_kermit @ 07.07.2005. 14:43 ] @
Ma da oni su nas bombardovali onako bezveze.Šta su radili Škorpioni u naše ime,a?
Još uvek postoje ostaci stare ideologije onog što je u zatvoru.
[ BytEfLUSh @ 07.07.2005. 14:46 ] @
@Java Beograd
Pa dobro, ko je rekao da je to u redu? Ja sigurno nisam. To je bio teroristički akt, i ono što se sada odvija je jednostavno "circle of violence". Zapadne zemlje napadnu Arape, Arapi napadnu njih i tako ukrug. Svaki napad je tragičan. Ne možeš opravdavati terorističke napade, pošto opravdanja jednostavno nema. Uvek poginu nevini civili koji nisu ni krivi ni dužni za to što se dešava.
[ simonzec @ 07.07.2005. 14:55 ] @
Mislio sam da ce neko pametan da zakljuca temu ili da je obrise,posto meni brisu i mnogo lepse topice,ali posto jedan moderat otvara temu i ja da se ukljucim.Tragedija je i kad se i jedan ljudski zivot izgubi,nedaj Boze da iko ikad nastrada.Ali je glupost da se otvara tema kad je u pitanju samo UK ili USa.Da jos jednom ponavljam ne zanima me ako nije niko od nasih ugrozen ili ubijen,pa sta? Za vreme rata u Iraku mi je najupecatljivije ostala poruka jednog Engleza na CNN-u koji kaze:Ja podrzavam rat protiv Iraka,i moj brat je tamo u vojsci,ali video sam da americka vojska upotrbljva delfina za otkrivanje morskih mina.Ako je to stvarno tacno,ja protestvujem i zahtevam da to prestae jer niko nema prava da ugrozi zivot jedne tako lepe zivotinje?!? Mislim da to i dalje ima u arhivi CNN. Znaci briga nih za mene briga mene za njih...
[ yooyo @ 07.07.2005. 15:02 ] @
U istom tom Londonu zive i crni i belci i Kinezi i Arapi i jos mnogo drugih nacija i miru. Minirati taj grad nema smisla jer je taj grad jedan od primera da moze da se zivi normalno bez rasnih i verskih predrasuda. I nastavice da zivi na isti nacin.

Tuzno i besmisleno. Zao mi je zrtava.

yooyo
[ Java Beograd @ 07.07.2005. 15:08 ] @
Citat:
BytEfLUSh:  Ne možeš opravdavati terorističke napade, pošto opravdanja jednostavno nema. Uvek poginu nevini civili koji nisu ni krivi ni dužni za to što se dešava.

Daleko bilo, ne opravdavam. Ni najmanje, taman posla. Terorizam je grozan, zaista tako mislim.


Ali, moram da se osvrnem, kad si već pomenuo opravdavanje terorizma. Upravo su Englezi bili najglasniji u nalaženju opravdanja prema teroristima koji su u Rusiji pobili onu decu u školi. Čak ih nisu ni nazvali teroristima, već su iznalazili nazive: bombaš, kidnaper, čak i "borac". Tako ovo u Londonu nije teroristički čin, već su eto neki borci postavili bombe.
[ broker @ 07.07.2005. 15:12 ] @
Stvar je vrlo prosta, ako oni mogu nas da ubijaju zato sto im je kriv S.M. a sto ne bi mogli arapi njih da ubijaju zato sto im je kriv T.B.?

Ja stvarno ne vidim kakav je tu problem. I jedni i drugi kao krajni cilj i rezultat imaju namerno ubijanje civila. Razlika je samo u tome sto T.B. nema onu stvar da posalje gerilce da postavljaju bombe nego ih baca sa za sebe bezbednog rastojanja, dok Arapi, nemavsi mogucnosti da bace izdaleka, stisnu petlju pa odu mecki na rupu i licno nameste i aktiviraju bombu, kja je uz to manje efikasna nego engleska.

Meni se cini da su sa moralne strane (ako tu uopste ima morala), Arapi u prednosti.
[ Ivan Dimkovic @ 07.07.2005. 15:19 ] @
Samo tako, napred - Srbija je dala 5000 evra za zrtve cunamija, dok su i Bugari dali N (gde je N veliki broj) puta vise. Verovatno su i deca Sri Lanke skrivila nesto nebeskom narodu pa da ih ne voli preterano kao i ove Engleze za koje, jel, treba da nas bude bas briga.

To mnogo vise govori o stanju ove jadne nacije nego o bilo cemu drugom :(

Idi bre u prodavnicu - gledaj sta se desava kad udje hendikepirani SRBIN u nju.. ili da zatrazi posao... to samo dokazuje da ljude u Srbiji mahom nije briga za bilo koga drugog osim njih samih, a te price sa Englezima i Tonijem Blerom ostavite za neciju babu - ja sam licno video kako u poslovnici JAT-a u Beogradu hendikepiranoj zeni nece da otvore vrata. Treba da se srame... da nije mozda imala engleski pasos?

Citat:

I jedni i drugi kao krajni cilj i rezultat imaju namerno ubijanje civila


Kako da ne, to mislis ti i kolege fanatici iz Avganistana.

Citat:

Meni se cini da su sa moralne strane (ako tu uopste ima morala), Arapi u prednosti.


Da da, siguran sam da bi to pricao da ti dete raznese neki terorista u autobusu.

To nisu "Arapi" vec teroristi.

Treba da te je sramota da opravdavas bilo ciju nesrecu.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 07.07.2005. u 16:30 GMT+1]
[ Deda_Mraz @ 07.07.2005. 15:26 ] @
Citat:
SmilieBG: Slazem se da imamo dovoljno nasih problema, ali ce se i ovo indirektno opet odraziti na nas...


Upravo ovako kao što SmilieBG kaže.
Neki povezuju ovaj napad da je izvršila Al Kaida, i kažu da je ostavljena poruka na tim mestima koja su dignuta u vazduh. Piše. Eto napadamo vas i i centru Londona a da vi to i ne znate.
Mnogi teroristički teoretičari kažu da je ovaj napad izvela al kaida.
[ pctel @ 07.07.2005. 15:28 ] @
Citat:
broker: Stvar je vrlo prosta, ako oni mogu nas da ubijaju zato sto im je kriv S.M. a sto ne bi mogli arapi njih da ubijaju zato sto im je kriv T.B.?

To jeste tacno, ali bolje je ne deliti zla dela na bolja i gora i sloziti se da mnogi narodi svakodnevno drugima nanose mnogo zla. Ne treba to gledati sa nacionalne tacke, svako dete cijeg oca ili majku neko ubije na bilo koji nacin ce podjednako patiti, bez obzira da li je englesko, arapsko, avganistansko ili srpsko.
[ mladenovicz @ 07.07.2005. 15:31 ] @
Jadno
[ broker @ 07.07.2005. 15:35 ] @
Ivane, ne vidim razlog zasto bi moje dete razneo neki terorista? Ne zivim na podrucju na kome se problemi resavaju na taj nacin.

A i ne vidim cega treba da me bude stid? Ja ne opravdavam niciju nesrecu, samo hladne glave posmatram sta se desava i ne svrstavam se ni na jednu stranu.

A sto se tice terorizma, pa trebalo bi prvo da se slozimo oko defincije terorizma pa da onda razmatramo ko je tu terorista ako ne. Po meni, terorista je i onaj koji salje avione da sa sigurne visine istovaruju tone kasetnih bombi i bombi sa osiromasenim uranijumom na civile.

Ja ove dogadjaje tretiram kao na sasvim normalne i uobicajene postupke u ratu koje su u svojoj ranijoj ratnoj doktrini sprovodile obe strane. Ne kazem da su postupci normalni, ali za konkretne zaracene strane, jesu. Rat je u toku, prema tome ljudi ratuju, svako na svoj nacin. Englezi i Amerikanci masakriraju civile u Iraku, Arapi, rade to isto u Londonu, doduse u znatno manjoj meri, ali svejedno, ja razliku ne vidim.

Mozda ti smatras da su Englezi civilizovaniji pa je necivilizovno njih ubijati, a Iracani su divljaci pa njih moze da ubija ko hoce? Ako je tako, onda bi ti u stvari trebao da se stidis?

Citat:
pctel:
To jeste tacno, ali bolje je ne deliti zla dela na bolja i gora i sloziti se da mnogi narodi svakodnevno drugima nanose mnogo zla. Ne treba to gledati sa nacionalne tacke, svako dete cijeg oca ili majku neko ubije na bilo koji nacin ce podjednako patiti, bez obzira da li je englesko, arapsko, avganistansko ili srpsko.


U potpunosti se slazem, i to i jeste sustina moje poruke. Ovi sto se zgrazavaju nad par bombi u Londonu, likovali su nad hiljadama mrtvih Irackih civila, pobijenih u ime "civilizacije", "demokratije", i para. Masakr Iracana jos uvek traje i to im nije pitanje koje je bitno. Sve je to stvar duplih standarda. Reakcija zavisi od toga ko je zlodelo ucinio.


[Ovu poruku je menjao broker dana 07.07.2005. u 16:41 GMT+1]
[ BytEfLUSh @ 07.07.2005. 15:43 ] @
Citat:
Java Beograd: Upravo su Englezi bili najglasniji u nalaženju opravdanja prema teroristima koji su u Rusiji pobili onu decu u školi. Čak ih nisu ni nazvali teroristima, već su iznalazili nazive: bombaš, kidnaper, čak i "borac". Tako ovo u Londonu nije teroristički čin, već su eto neki borci postavili bombe.

Tu si u pravu. To što se desilo u Beslanu je, po meni, bila najgora tragedija u zadnjih par godina (po mom subjektivnom mišljenju, gora i od 9/11) a oni koji su izvršili taj napad ni ne mogu se nazvati teroristima. Teroristi su ljudi - a oni koji su poubijali decu u Beslanu definitivno se ne mogu nazvati ljudima. Da je do mene - ja bih svakome ko podržava taj napad metnuo metak u čelo (nisam baš pristalica demokratije u tako ekstremnim slučajevima) ali opet - taj napad nisu podržali ljudi koji su poginuli u eksploziji; tačnije - niko nije mogao da zna da li su ti ljudi podržavali rat u Iraku, napad na Beslan i sl. Ovo što se desilo u Londonu je napad na nasumice odabrane civile.
Citat:
broker: Stvar je vrlo prosta, ako oni mogu nas da ubijaju zato sto im je kriv S.M. a sto ne bi mogli arapi njih da ubijaju zato sto im je kriv T.B.?

Jedan zločin ne opravdava drugi.
Citat:
broker: Ja stvarno ne vidim kakav je tu problem. I jedni i drugi kao krajni cilj i rezultat imaju namerno ubijanje civila.

Problem je u tome što umiru ljudi koji nisu ni krivi ni dužni. Opet - kako možeš da opravdavaš teroristički napad?? Terorizam je terorizam, bez obzira na to "ko je prvi počeo" i "ko ima bolju tehnologiju"...
[ Ivan Dimkovic @ 07.07.2005. 15:44 ] @
Namerna ubistva civila su u suprotnosti sa svim medjunarodnim zakonima, pa i onima o ratu - i niko normalan ih ne podrzava, i sto se mene tice svako ko to uradi treba da bude momentalno priveden licu pravde.

Kako su ovde stradali civili, i akcija je iskljucivo bila okrenuta ka ubijanju civila jasno je da je delo za apsolutnu osudu i da nema bilo kakvog opravdanja.

A vi sto bi da definisete terorizam bi mogli da kupite neki moderni recnik, terorizam je odavno definisana rec - u to spada bas ovo.

Citat:

U potpunosti se slazem, i to i jeste sustina moje poruke. Ovi sto se zgrazavaju nad par bombi u Londonu, likovali su nad hiljadama mrtvih Irackih civila, pobijenih u ime "civilizacije", "demokratije", i para. Masakr Iracana jos uvek traje i to im nije pitanje koje je bitno. Sve je to stvar duplih standarda. Reakcija zavisi od toga ko je zlodelo ucinio.


Trebalo bi da znas da ne podrzavaju svi akcije u Iraku - a takodje bi trebalo da znas da ipak neko i iracke zrtve broji i popisuje i preksraje rata arhivira za neku buducu tuzbu - jednog dana ce neko za to sigurno odgovarati, kao sto danas neke drzave odgovaraju iako su bile na saveznickoj strani u WWII, ali ih to ne opravdava u besportebnom ubijanju civila.

Pravda je spora - ali i te kako dostizna.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 07.07.2005. u 16:46 GMT+1]
[ BytEfLUSh @ 07.07.2005. 15:46 ] @
Citat:
A sto se tice terorizma, pa trebalo bi prvo da se slozimo oko defincije terorizma pa da onda razmatramo ko je tu terorista ako ne. Po meni, terorista je i onaj koji salje avione da sa sigurne visine istovaruju tone kasetnih bombi i bombi sa osiromasenim uranijumom na civile.

ŠTA???? I to je definicija terorizma?? Potrudi se malo bolje, pošto si tom tvojom definicijom obuhvatio jako mali podskup terorizma.
Meni se čini da hoćeš da kažeš da oni koji su napali Beslan nisu teroristi, oni koji su srušili WTC takođe nisu teroristi, a bogami ni napad na Madridsku železnicu nije bio akt terorizma.
[ Mihailo @ 07.07.2005. 15:46 ] @
Žao mi je tih ljudi.

Ali, UK je u ratu sa Irakom, Al Kaidom & co. Nisu valjda mislili da ih mudže vole after all those bombs i da će boći s velikom buxnom da proslave dobijene olimpijske igre? Hm..
[ vindic8or @ 07.07.2005. 15:52 ] @
uzas, upravo sam kontaktirao sve koje znam gore, svi su ok, hvala bogu.


stvarno mi nije jasno kako neki ovde mogu da budu toliko plitkog uma i pokusavaju da predstave ovu tragediju kao nesto od manjeg znacaja.
[ broker @ 07.07.2005. 16:03 ] @
Citat:
BytEfLUSh:
Jedan zločin ne opravdava drugi.


Ja nista ne opravdavam. Da li si u i jednom trenu procitao da ja likujem ili navijam? Samo pravim paralelu i uporedjujem.

Uzmi to kao da sam ravnodusan, nagledao sam se dosta mrtvackih prizora pricinjenih od raznih strana, tako da me nesto malo mrtvih Engleza ne moze da gane. Smatram da je to uzasno, ali ne vise nego sva druga kasapljenja.

Citat:
Problem je u tome što umiru ljudi koji nisu ni krivi ni dužni. Opet - kako možeš da opravdavaš teroristički napad?? Terorizam je terorizam, bez obzira na to "ko je prvi počeo" i "ko ima bolju tehnologiju"...


Opet, ja ne opravdavam nikoga, samo objasnjavam kako ja vidim sta se desava, a pre svega da mi smetaju dupli standardi, jer od toga ko je zrtva zavisi kako ce sam akt biti ocenjen.

Voleo bih kada bi se svaki akt ubijanja civila tumacio i tretirao na isti nacin, a ne kako sto se to radi.

Citat:
Ivan Dimkovic:
Trebalo bi da znas da ne podrzavaju svi akcije u Iraku - a takodje bi trebalo da znas da ipak neko i iracke zrtve broji i popisuje i preksraje rata arhivira za neku buducu tuzbu - jednog dana ce neko za to sigurno odgovarati, kao sto danas neke drzave odgovaraju iako su bile na saveznickoj strani u WWII, ali ih to ne opravdava u besportebnom ubijanju civila.


Znam ja to, ali stvari stoje isto kao i ranije: ti ljudi pripadaju skupini koja u globalu podrzava vlast koja je cinila i cini zlo. Isto su i nama govorili kada smo se bunili sto nas bombaduju, jer nismo mi glasali za S.M. - "niste vi ali ceo narod kad se sabere podrzava S.M.a i zato vas bombardujemo".

Isto je i u Iraku, Avganistanu, Severnoj Koreji, Laosu, Panami i drugim mestima. Uvek su ubijani ljudi koji nisu krivi, pod opravdanjem da ce se tako nauditi onima koji jesu.
Anonimni pojedinac nikada nije bio bitan.

Citat:

Pravda je spora - ali i te kako dostizna.


Od toga je i Bog digao ruke. Pravda je odavno na strani onoga ko ima vise para i jace oruzje.

Citat:
BytEfLUSh: ŠTA???? I to je definicija terorizma?? Potrudi se malo bolje, pošto si tom tvojom definicijom obuhvatio jako mali podskup terorizma.
Meni se čini da hoćeš da kažeš da oni koji su napali Beslan nisu teroristi, oni koji su srušili WTC takođe nisu teroristi, a bogami ni napad na Madridsku železnicu nije bio akt terorizma.


Procitaj ponovo sta sam napisao. Niti sam rekao da je to definicija terorizma niti sam to napisao kao nesto slicno. Lepo pise:
Citat:

Po meni, terorista je i onaj koji salje avione da sa sigurne visine istovaruju tone kasetnih bombi i bombi sa osiromasenim uranijumom na civile.


Masno je ono slovo sto si izgleda u brzini prevideo da procitas.
[ Beltrammi @ 07.07.2005. 16:06 ] @
Sad sam se setio Nusiceve "ministarke" kad onaj njen mali opsuje oce sinu engleskog poslanika, a mater ga psuje, on kaze pa i on je meni, na to ce on: pa jesi to normlan ?! to je engleski otac, nije to nas da ga psujes !

Apro po, engleskog rukovodstva i njihove percepsije svetskih vrednosti evo sta se juce desilo:

Kako izgovoriti grčko prezime
6. jul 2005. | 12:56 | Izvor: Beta
Brisel -- Šef diplomatije Velike Britanije Džek Stro nije uspeo da izgovori prezime jednog grčkog političara.

Stro je dva puta pokušao da izgovori prezime Jorgosa Dimitrakopulosa, poslanika evropskog parlamenta, pa je odustao i izvinio se predsedavajućem. "Učio sam starogrčki u školi, ali to je bilo u pisanoj formi, ne u oralnoj", rekao je Stro.
[ vlada01us @ 07.07.2005. 16:06 ] @
Citat:
Namerna ubistva civila su u suprotnosti sa svim medjunarodnim zakonima, pa i onima o ratu - i niko normalan ih ne podrzava, i sto se mene tice svako ko to uradi treba da bude momentalno priveden licu pravde.


Nesto ne videh da su privedeni pravdi oni koji su ubijali civile po Srbiji u vreme napada Nato-a. Kolateralna steta, jel da?
[ Andreavk @ 07.07.2005. 16:10 ] @
http://www.informationclearinghouse.info/article5365.htm
[ Ivan Dimkovic @ 07.07.2005. 16:12 ] @
Citat:
Znam ja to, ali stvari stoje isto kao i ranije: ti ljudi pripadaju skupini koja u globalu podrzava vlast koja je cinila i cini zlo. Isto su i nama govorili kada smo se bunili sto nas bombaduju, jer nismo mi glasali za S.M. - "niste vi ali ceo narod kad se sabere podrzava S.M.a i zato vas bombardujemo".


Nije tacno to ne postoji nigde u medjunarodnom zakonu - hoces da kazes da sve tuzbe za ratnu odstetu koje uspevaju nad recimo:

Poljackim civilima zbog agresije Rusa (koji su pobednici, btw)
Nekolicini drzava zbog agresije nad nemackim civilima (koji su gubitnici, btw)

Ipak i onaj ko je izgubio ima neka prava - i ta se prava ipak ostvaruju, nema ih puno u medijima - ali ti ljudi dobijaju odstetu i nazad svoja prava koja su im oduzeta.

Citat:

Isto je i u Iraku, Avganistanu, Severnoj Koreji, Laosu, Panami i drugim mestima. Uvek su ubijani ljudi koji nisu krivi, pod opravdanjem da ce se tako nauditi onima koji jesu.
Anonimni pojedinac nikada nije bio bitan.


Tako je - samo ti izgleda ne pravis razliku izmedju teroristickog napada i neke sire vojne akcije sa nesrecnim civilnim zrtvama - tvoj problem. Ostatak civilizovanog sveta pravi, i hvala bogu da je tako.

Vidi, teroristicki napad je akt nasilja nad neduznim civilnim stanovnistvom iskljucivo u cilju sirenja terora i zaplasivanja neprijatelja - po svakom zakonu svake clanice UN i UN zajedno to je jedno od najtezih krivicnih dela - jedino je genocid nesto jos gore.

Sta vise reci?

Citat:

Nesto ne videh da su privedeni pravdi oni koji su ubijali civile po Srbiji u vreme napada Nato-a. Kolateralna steta, jel da?


Koliko znam, civili kojima je NATO avijacija nanela stetu su nastavil sudjenje u jednom sudu u Nemackoj - videcemo sta ce biti, ali ne sumnjam da ce se u obzir uzeti sve okolnosti.

Da je SCG usla u UN kako je trebala da udje 1992 umesto 2000, a ne da izigrava neku pamet i "sukcesiju" SFRJ - verovatno bi cela stvar vec bila gotova i na medjunarodnom sudu pravde i neko bi morao da placa, jer je jasno prekrsen zakon UN... na zalost, neko je hteo da kroji svoju istoriju, pa nismo ni imali osnovnu zastitu UN - posto nismo ni bili njena clanica :(

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 07.07.2005. u 17:18 GMT+1]
[ BytEfLUSh @ 07.07.2005. 16:13 ] @
@vlada01us
A ni ja ne vidim da su privedeni pravdi oni koji su organizovali napad na WTC, Madridsku Železnicu i London. Poenta je... ?

@broker
OK, tako može. Da, terorista je i onaj ko baca bombe na civile.
Što se "ocenjivanja napada" tiče, to je sve stvar medija, koje ja nisam branio u ovoj temi. Ja bih isto ovako odreagovao da neko otvori temu o ubijenim Iračkim civilima.


[Ovu poruku je menjao BytEfLUSh dana 07.07.2005. u 17:14 GMT+1]
[ broker @ 07.07.2005. 16:15 ] @
Citat:
vindic8or:
stvarno mi nije jasno kako neki ovde mogu da budu toliko plitkog uma i pokusavaju da predstave ovu tragediju kao nesto od manjeg znacaja.


Pa.. moglo bi se reci da su plitkog uma oni koji daju veci znacaj nekoj tragediji nego sto ga ona objektivno zasluzuje, zato sto imaju neki interes (bilo politicki, ekonomski, rodjacki, prijateljski ili neki drugi).

Srbi su oduvek imali problem sto nisu umeli da ostanu po strani nego su za sve morali da se (sami) pitaju i da biraju strane. A u ovom slucaju, birate stranu koja vam je zbo ovoga ili onga bliska, i onda pljujete po onoj drugoj, koja nije nista manje ili vise kriva nego strana koju ste odabrali da podrzavate.

Spusti malo loptu, ohladi glavu pa probaj da sam sebi, objektivno, objasnis u cemu su to manje tragicni masakri koje su ucinili Englezi Arapima u odnosu na maskre koje su Arapi ucinili Englezima i obrnuto. Kad budes znao odgovor onda mozemo da pricamo.

[ Silenoz @ 07.07.2005. 16:22 ] @
http://www.darklyrics.com/lyrics/slayer/hellawaits.html#2

[Ovu poruku je menjao Silenoz dana 07.07.2005. u 17:23 GMT+1]
[ Ivan Dimkovic @ 07.07.2005. 16:23 ] @
Jesu li "Srbi" (ja sam Srbin i ne dozvoljavam da me ubrajaju sa takvima) birali stranu i kad su dali ponizavajuce malu cifru za zrtve cunamija - jedaku jednoj jako dobroj plati i za par redova velicina manju od svojih komsija?

Jesu li isto birali stranu kad nisu mogli ni minut cutanja da uloze?

O nekim drugim, malo bitnijim stvarima ne bih ovde... samo ovo gore ti govori koliko ti zivis u mitovima i distorziji stvarnosti.

Ne, takve "Srbe", moj Brokeru - nije briga ni za koga... a to vi sebi samo pravite iluziju da to ima opravdanje.

Ona hendikepirana zena sto sam joj otvorio vrata i pomogao da izadje iz poslovnice je meni govorila vise nego 10000000 takvih mitova.

Inace, protiv bombardovanja Iraka je bilo 95% Engleza ispitanih u Londonu - samo se setite demonstracija (da se nije kod nas demonstriralo, o brizni "Srbi"?)... mislim da to malo vise govori o nekim stvarima nego bilo sta drugo.
[ dalibord5 @ 07.07.2005. 16:25 ] @
O cemu pricate,ljudi?!Nijedno ubistvo nema opravdanje,a zlo radja zlo i iz tog zacaranog kruga se tesko izlazi.I to je to.Apsurdno je, uopste ,davati argumente da je ovo lose ,a jos apsurdnije da je to neko zasluzio.
Ova tema je zasluzila lock osim ako ne bude pruzala nove informacije.Doduse,postoje druga mesta gde se o ovome moze vise saznati.Nije ni vreme ni mesto za licna prepucavanja i "debatu"o ljudima koji su nastradali.
[ simonzec @ 07.07.2005. 16:26 ] @
Mislim da sam zahvaljujuci doticnima ukapirao razliku izmedju terorizma i pojedinacnog nasilnickog akta.Razlika je u tome da li se to dogadja u "civilizovanim "zemljama(Spanija,Usa ,Uk..) ili varvarskim(Rusija,Srbija,Irak...).
E kad se zgodi zgubidan u civilizaciji to je terorizam i svi moramo da blejimo i gledamo live 24h sta se dogadja i da placemo za svih 45 mrtvih,ali kad se dogodi u provincijali e to nije bas zanimljivo..pa i cak kad su u pitanju 400 klinaca u skoli.
[ BytEfLUSh @ 07.07.2005. 16:29 ] @
Zaista, dosta prepucavanja oko toga koliko je (tj. da li je) ovo tragičan događaj i upoređivanja sa ostalim terorističkim napadima... Nema smisla o tome pričati u ovoj temi.

Inače, oficijalno - broj mrtvih je 35, ali još nemaju cifru o tome koliko ih je poginulo u eksploziji autobusa (trebao bi da bude velik broj, kako kažu očevidci) kao i o tome koliko ih je ostalo zatrpano u podzemnoj železnici.
Strašno.

@simonzec
Tragedija u Beslanu je imala skoro 24h coverage na svim većim medijskim stanicama.


[Ovu poruku je menjao BytEfLUSh dana 07.07.2005. u 17:31 GMT+1]
[ broker @ 07.07.2005. 16:30 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Ipak i onaj ko je izgubio ima neka prava - i ta se prava ipak ostvaruju, nema ih puno u medijima - ali ti ljudi dobijaju odstetu i nazad svoja prava koja su im oduzeta.


ZNas kako, moze onaj koga neko ubije da ima ne znam kakva rpava, njemu to vise ne vredi. Ja mislimda bi bilo mnogo bolje kada se ne bi dozvoljavalo da se uopste desavaju ovakvi masakri, bez obzira ko ih sprovodi, a siguran sam da bi to islo nekako, ako bi se svaki masakr tretirao na isti nacin bez obzira ko ga je pocinio.

Kao sto rekoh, od prava je i bog digao ruke.

Citat:

Tako je - samo ti izgleda ne pravis razliku izmedju teroristickog napada i neke sire vojne akcije sa nesrecnim civilnim zrtvama - tvoj problem. Ostatak civilizovanog sveta pravi, i hvala bogu da je tako.


Taman posla. Ja sam cak i obucen da pravim razliku. Star je u tome sto Engleska i Amerika upravo svoje masakre pokusavaju da opravdaju vojnim akcijama iako je to besmisleno.

Citat:

Vidi, teroristicki napad je akt nasilja nad neduznim civilnim stanovnistvom iskljucivo u cilju sirenja terora i zaplasivanja neprijatelja - po svakom zakonu svake clanice UN i UN zajedno to je jedno od najtezih krivicnih dela - jedino je genocid nesto jos gore.


Sam si rekao: teroristicki napad je akt nasilja nad neduznim civilnim stanovnistvom iskljucivo u cilju sirenja terora i zaplasivanja neprijatelja.

Upravo to je ono sto Amerikanci i Englezi svakodnevno rade koristeci najsavremenija oruzja i izmedju ostalog su to radili u Srbiji. To sto oni imaju sofisticiranija oruzja koja masakriraju sa vece daljine mnogo veci broj ljudi tako da se na prvi pogled nema utisak masakriranja, ne menja stvari.

Arapi su organizovani kao vojska i oni su davno objavili rat i Engleskoj i Americi. Sa njihovog stanovista, oni sprovode vojne akcije, iste kao i Englezi i Amerikanci, samo znatno manjeg obima, jer nemaju na raposlaganju tako prefinjena sredstva za masakriranje civila.

I u jednom i u drugom slcuaju mozemo da se slozimo da su to ili vojne akcije ili teroristicke akcije, ali nikako ne mozemo jedno da tumacimo kao vojnu akciju, a drugo kao teroristicku, narocito ako to radimo zato sto nam se izvodjaci "dopadaju" ili "ne dopadaju".

Masakr je masakr, vojna akcija je vojna akcija, teroristicka akcija je teroristicka akcija, prekomerna primena sile je prekomerna primena sile, zastrasivanje je zastrasivanje, civili su civili, a deca su deca, bez obzira na kojoj su strani.
[ Ivan Dimkovic @ 07.07.2005. 16:30 ] @
A ko je rekao da Beslan nije tragicni teroristicki akt? Ja se nesto ne secam toga. Takodje je posle Beslana svako podrzao akcije predsednika te zemlje koje bi u mirnim uslovima bile vrlo vrlo diskutabilne (a ticu se preuzimanja vlasti)

But you see what you want to see, zar ne ;-)
[ ton_majstor @ 07.07.2005. 16:34 ] @
Nikada nece biti jednakih kriterijuma. Npr.Kragujevac i Kraljevo 1941.

Za jednog Nemca - PEDESET Srba...

Za tih par desetina mrtvih i ranjenih u Londonu, neko ce OZBILJNO da plati... sigurno nece sheici i princevi iz Saudijske Arabije...

Zivi bili pa videli...



(ton_majstor@home)

[Ovu poruku je menjao ton_majstor dana 07.07.2005. u 17:35 GMT+1]
[ srki @ 07.07.2005. 16:35 ] @
Teroriste mogu samo da mrzim, naravno da nema razlike izmedju ovih bombi i bombi koje se svaki dan podmecu u Iraku.

A sto se tice toga da je pravda spora ali dostizna i da se sve to arhivira za tuzbu, nema nista od toga. Nikaragva je recimo tuzila Ameriku pred medjunarodnim sudom kod koga su SAD priznale jurisdikciju ali kada je sud presudio u korist Nikaragve onda su odbili da plate odstetu. Posle je doneta rezolucija u Ujedinjenim Nacijama da Amerika mora da plati odstetu pa opet nisu. Zato nisam ni razumeo ono nase tuzakanje clanica NATO-a, sta imamo od toga, cak i ako bismo dobili tuzbu, ko bi ih naterao da plate bilo sta?

http://en.wikipedia.org/wiki/Nicaragua_v._United_States

Pravda nije dostizna i nikada je nece biti, ostaje nam samo da mrzimo teroriste i da naucimo da zivimo sa tim. Nijedan teroristicki akt nema opravdanja.

[Ovu poruku je menjao srki dana 07.07.2005. u 17:38 GMT+1]
[ Java Beograd @ 07.07.2005. 16:35 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: A ko je rekao da Beslan nije tragicni teroristicki akt? Ja se nesto ne secam toga. Takodje je posle Beslana svako podrzao akcije predsednika te zemlje koje bi u mirnim uslovima bile vrlo vrlo diskutabilne (a ticu se preuzimanja vlasti)

But you see what you want to see, zar ne ;-)


Buš i Bler nijednom nisu upotrebili reč terorizam u bilo kom kontekstu, kada je u pitanju bio Beslan. Nijednom ! Nisu eksplicitno rekli da nije terorizam, ali nisu ni osudili događaj u Beslanu kao teroristički akt.
[ BytEfLUSh @ 07.07.2005. 16:36 ] @
Citat:
London, Glenigls -- Najmanje 45 osoba poginulo je u jutrošnjim eksplozijama u Londonu, javlja Sky.

Posle jutrošnjih sedam simultanih eksplozija u autobusima i u podzemnoj železnici u centru Londona oko 9 sati, na ulice grada izašla je vojska. Broj povređenih bliži se 1.000. Kako javlja Skaj njuz, bar jednu od eksplozija izazvao je bombaš-samoubica. Odgovornost za napade preuzeo je ogranak Al Kaide do sada nepoznatog imena preko jednog islamističkog sajta, ali još nije moguće proveriti autentičnost.

Eksplozije su se dogodile u najmanje tri stanice podzemne železnice i tri autobusa u centru grada. Na dva mesta eksplozije pronađeni su ostaci eksplozivne naprave. Predstavnik policije centra Londona Brajan Pedik izjavio je da su se dogodile četiri odvojene ekspolozije: "Policija nije dobila nikakvo upozorenje pre ovih napada i policija nije dobila nijednu potvrdu za preuzimanje odgovornosti od bilo koje grupe. Ovo je bio jasan napad na nevine članove društva , koji je kreiran da bi ubio i povredio građane."


Kompletan članak
[ vlada01us @ 07.07.2005. 16:36 ] @
@Dimkovic Sta si se zakacio za taj cunami. Srbija dala malo para, ma nemoj. Pa znas li koliko ima para "vodja" Indonezije? Pa sto se on ne otvori za svoj narod, nego mi treba da mu saljemo.
A. meni licno ce sada biti zanimljivo pratiti stav obicnih Britanaca o strancima, posebno Arapima.
[ Mihailo @ 07.07.2005. 16:37 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:Inace, protiv bombardovanja Iraka je bilo 95% Engleza ispitanih u Londonu - samo se setite demonstracija (da se nije kod nas demonstriralo, o brizni "Srbi"?)


Pazi majkumu - pa što ga izabraše opet?

Ali ako su Englezi mogli da nas (kao narod, građane) osude za ratove na Balkanu - moraće i sebe da osude za rat u Iraku. Mi smo platili našu cenu, izgleda da je i kod njih đavo došao po svoje.

Da bude jasno - ovakvi maskri civila nikada nemaju opravdanje. U UK, Srbiji, Iraku - nigde. Ali oni su posledica onoga što smo/su činili.
[ BytEfLUSh @ 07.07.2005. 16:40 ] @
Citat:
Java Beograd: Buš i Bler nijednom nisu upotrebili reč terorizam u bilo kom kontekstu, kada je u pitanju bio Beslan. Nijednom ! Nisu eksplicitno rekli da nije terorizam, ali nisu ni osudili događaj u Beslanu kao teroristički akt.

Kakve to ima veze sa ovom tragedijom u Londonu. Beslan je bio tragičan događaj, to je neosporno, ali mislim da je ova tema vezana za današnji teroristički napad na London.
[ broker @ 07.07.2005. 16:42 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Jesu li "Srbi" (ja sam Srbin i ne dozvoljavam da me ubrajaju sa takvima) birali stranu i kad su dali ponizavajuce malu cifru za zrtve cunamija - jedaku jednoj jako dobroj plati i za par redova velicina manju od svojih komsija?

Jesu li isto birali stranu kad nisu mogli ni minut cutanja da uloze?

O nekim drugim, malo bitnijim stvarima ne bih ovde... samo ovo gore ti govori koliko ti zivis u mitovima i distorziji stvarnosti.

Ne, takve "Srbe", moj Brokeru - nije briga ni za koga... a to vi sebi samo pravite iluziju da to ima opravdanje.

Ona hendikepirana zena sto sam joj otvorio vrata i pomogao da izadje iz poslovnice je meni govorila vise nego 10000000 takvih mitova.


Hm da. Ivane, kad god nema sargumente pocinjes sa prozivanjem iinsinuacijama koji nemaju veze s vezom. Pre svega, je se ni u jednom momentu nisam deklarisao ovde kao bilo kakav Srbin, pa ni takav o kome ti pricas. Srbiju i Srbe sam pominjao u kontekstu kao i sve druge nacije i drzave koje su trpele terorizam koji nikada nije kaznjen.

A sto se tice konkretnih tvojih prozivki, mislim da ih saljes na pogresnu stranu jer se za sve to o cemu ti pricas narod nije ni pitao, nego vlast. Upravo se ponasas onako kako razmislaju u drzavama koje toliko velicas: krivis ceo narod za postupke pojedinaca.

Opaske na temu hendikepiranih cak shvatam kao licne uvrede, s obzirom da nemas pojma sta sam ja sve u zivotu radio da bih pomogao takvim ljudima. Sama insinuacija da ja spadam medju one koji invalidima nece da pomognu je gnusoba kojoj si, nazalost, sklon, kad god nemas druge argumentei ovakve stari ti se ne desavaju prvi put.


Citat:

Inace, protiv bombardovanja Iraka je bilo 95% Engleza ispitanih u Londonu - samo se setite demonstracija (da se nije kod nas demonstriralo, o brizni "Srbi"?)... mislim da to malo vise govori o nekim stvarima nego bilo sta drugo.


Ma daj, da je 95% Engleza bilo protiv bombardovanja, bombardovanja ne bi bilo, a svakako bi se na kasnijim izborima desavale drugacije stvari. Ta istrazivanja samo sluze da smiruju savest onih koji su nemocni da sprece sopstvenu drzavu da troseci novac od poreza ubija neduzne ljude po svetu, iz cistog hira.

[ JimRainor @ 07.07.2005. 16:42 ] @
@Beltrammi
pa sta, ustao je i izvinio se. Jel to znaci da svi treba da znamo da izgovorimo sva moguca imena? Bas bih voleo da te vidim kako izgovaras ime nekog kineza or something.

@broker
Postoji velika, ogromna razlika izmedju akcije u kojoj je cilj ubijati civile i akcije u kojima greskom poginu civili. Ispadne da je svaka moguca akcija u kojoj neki civil pogine sama po sebi teroristicka. Naravno, desava se da se vojne akcije koriste kao paravan za teroristicke, ali u takvim situacijama postoji nesto sto se zove istraga.

@svi na forumu

ima jedan zanimljiv tekst o terorizmu, napisao ga je Richard Dawkins mislim da bi trebalo procitati:

http://www.guardian.co.uk/Archive/Article/0,4273,4257777,00.html

"Religion teaches the dangerous nonsense that death is not the end."
[ BytEfLUSh @ 07.07.2005. 16:46 ] @
Offtopic:
Citat:
"Religion teaches the dangerous nonsense that death is not the end."

Svaka čast! Savršen quote za potpis...
[ simonzec @ 07.07.2005. 16:48 ] @
kako nema veze beslan i ovo danas???trazite da se osudi taj akt,bez sumnje terorizam, ali kad se negde nesto drugo dogodi onda je to fljuj?? dva dana posle tragedije u beslanu rusi traze da se isporuci jedan cecen iz belgije i jedan iz uk i dobijaju negativan odgovor.pa kako sad to? da svi englezi protiv rata,pa biraju blera opet:)))
pogledajte malo www.ogrish.com pa vidite sta se radi u svetu.....
Napomena:Englezi su najarogatnija nacija koju sam susreo.

MOD: Izbačen offtopic


[Ovu poruku je menjao BytEfLUSh dana 07.07.2005. u 17:50 GMT+1]
[ srki @ 07.07.2005. 16:50 ] @
Citat:
JimRainor: Postoji velika, ogromna razlika izmedju akcije u kojoj je cilj ubijati civile i akcije u kojima greskom poginu civili.

Nikada ali nikada necu razumeti ovakvu razliku. Sto je zivot vojnika ili policajca manje vredan od zivota civila. Ako sam ja bio na odsluzenju vojnog roka i poginuo od bombe sto je to manja steta nego da sam poginuo kao civil? Ili ako neko napadne zemlju i vojska me regrutuje u cemu je razlika sto neko hoce da me ubije kada sam obucen kao vojnik (iako ja ne zelim taj rat) ili ako sam obucen kao civil. Ljudski zivot je ljudski zivot, zaista je glupo pominjati civile. Pominji ljude.

Terorizam je kao sto ime kaze akcija koja izaziva teror.

[Ovu poruku je menjao srki dana 07.07.2005. u 17:52 GMT+1]
[ BytEfLUSh @ 07.07.2005. 16:51 ] @
@simonzec
Da li su ljudi koji su poginuli krivi za akcije Toni Blera i stav Velike Britanije o Beslanu?


[Ovu poruku je menjao BytEfLUSh dana 07.07.2005. u 17:51 GMT+1]
[ broker @ 07.07.2005. 16:54 ] @
Citat:
JimRainor:
Postoji velika, ogromna razlika izmedju akcije u kojoj je cilj ubijati civile i akcije u kojima greskom poginu civili. Ispadne da je svaka moguca akcija u kojoj neki civil pogine sama po sebi teroristicka. Naravno, desava se da se vojne akcije koriste kao paravan za teroristicke, ali u takvim situacijama postoji nesto sto se zove istraga.


Uopste nisam pricao o ljudima koji su greskom ubijeni ili nije mogla biti izbegnuta njihova smrt u vojnoj akciji. Govorim o terorizmu, namernom masakriranju civila, sakrivenom iza vojnih akcija. To je vojna doktrina americke vojske i njenih NATO sledbenika, koja postoji otkad postoji americka vojska. U stvari, svaka vojska u svojoj doktrini predvidja ubijanje civila, ali se to uglavnom svodilo sam na neophodnu meru.

Vremena su se promenila, ili je neko izgubio kriterijume neophodnosti, ili je zaista potrebno ubiti vise civila da bi se postigao vojni cilj.

Kad bi se prihvatile tolike greske, onda bi ispalo da je ta vojska najnesposobnija na svetu, jer ko sta uradi oni greskom pobiju hiljade ljudi. Amerikanci su tu doktrinu razvili otimajuci zemlju od Indijanaca, a Englezi su je dobro istesali u Africi i Indiji, kao kolonijalisti.
[ JimRainor @ 07.07.2005. 16:56 ] @
@srki

Svaki vojnik ima pravo da baci pusku i preda se. Ukoliko se zarobljenik ubije to se isto smatra za zlocin. Naravno, u praksi se ,nazalost, cesto desi da se zatvorenici pobiju i posle nikom nista.

[Ovu poruku je menjao JimRainor dana 07.07.2005. u 17:58 GMT+1]
[ hecky @ 07.07.2005. 16:58 ] @
http://www.migrationwatchuk.org/

Evo nekoliko zanimljivih cinjenica:
- In Inner London 55% of all births are to foreign-born mothers.
- In 2003 12.2 million non-EU nationals arrived in the UK[5]. How many left? No one knows, we have no embarkation controls

Voleo bih da vidim statistiku nacionalnosti poginulih i povredjenih, ali imam osecaj da vecina zrtava i nisu "pravi" engleza.

[Ovu poruku je menjao hecky dana 07.07.2005. u 18:01 GMT+1]
[ srki @ 07.07.2005. 16:59 ] @
Citat:
JimRainor: @srki
Svaki vojnik ima pravo da baci pusku i preda se. Ukoliko se zarobljenik ubije to se isto smatra za zlocin. Naravno, u praksi se ,nazalost, ovo retko primenjuje.

Sta, pada bomba sa neba i ja bacim pusku i kazem predajem se i bomba nece da eksplodira? Pa nije ovo vreme pre nove ere pa da se borbe vode prsa u prsa nego se koriste avioni i artiljerija. Sta da radim onda? Mislim da nisi shvatio poentu mog teksta. Ako neka drzava odluci da sa tvojom drzavom udje u rat pa ti vojnici koje ce da pobiju nisu uvek u mogucnosti da se predaju. Mnogi su na odsluzenju vojnog roka ili su jednostavno pokupljeni u vojsku. Da li je onda lakse ubiti njih nego civile? U cemu je razlika?

[Ovu poruku je menjao srki dana 07.07.2005. u 18:01 GMT+1]
[ Dragi Tata @ 07.07.2005. 17:08 ] @
Zato lepo nemoj da se predaješ, nego se tuci dok te ne ubiju.

Nego ozbiljno, šta ste to napravili od ES-a? Čim nema cicike vi udarite u politiku.
[ srdjandakic @ 07.07.2005. 17:10 ] @
Jel radi neko ovde danas ili ceo dan gledate TV i filozofirate? :)
[ BytEfLUSh @ 07.07.2005. 17:13 ] @
@Dragi Tata
Ova tema ne bi trebala da zalazi u politiku, samo što se uvek nađe neko ko pametuje, u stilu: "To su i zaslužili", "Nije to tako strašno", pa čak i obrisana poruka "Dobro je što se to desilo". Tema se ne bavi politikom, tako da ostaje otvorena.
[ Beltrammi @ 07.07.2005. 17:14 ] @
Bas se pitam kad ce lockovati forum, predvidjam oko 5,6 strane !
[ Slobodan Miskovic @ 07.07.2005. 17:21 ] @
Evo jedna mapa....



p.s. Byte, jel ti poznata mapa? ;)

[Ovu poruku je menjao STELLANOVA dana 07.07.2005. u 18:21 GMT+1]
[ NastyBoy @ 07.07.2005. 17:27 ] @
Da li je moguce da je bash na svakom srpskom forumu isto mlatjenje prazne slame, uz par glasova razuma?
Pa stvarno treba pojedine da bude sramota, da ih ne quotiram jer ionako nisam izdrzhao da chitam baljezgarije do kraja. Ko misli da je London to 'zasluzhio', ochigledno nikad nije ni prigvirio u taj grad.
[ Dragi Tata @ 07.07.2005. 17:28 ] @
Citat:
BytEfLUSh: @Dragi Tata
Ova tema ne bi trebala da zalazi u politiku, samo što se uvek nađe neko ko pametuje,


Naravno ti se ne daš isprovocirati i ne ulaziš u diskusije sa njima? Ili...
[ JimRainor @ 07.07.2005. 17:30 ] @
@NastyBoy

Izvini ali da li zivis u Londonu? Pitam zato sto bih zeleo da od nekog cujem informacije iz prve ruke. Koliko je lose?
[ weB_KiLeR @ 07.07.2005. 17:34 ] @
Glupo je sto engleski predstavnici govore o terorizmu kad ga oni i sprovode decenijama, oni su odgovorni za raspad Jugoslavije, oni su odgovorni sto su nam napakovali "bolje rat nego pakt", oni su odgovorni za pola klanica na svetu...

Kako seju tako ce i znjat, do sada su Englezi samo sejali smrt zajedno sa Amerikancima, ne opravdavam te zlocine ali to sto su oni pravili genocid svuda po svetu to ce im se vracati...

Ja samo ne mogu da verujem da ima ljudi kojima je zapad vazniji od sopstvene domovine, mnogo ljudi je izginulo da bi ste se vi rodili, vi za to nemate ni trunku zahvalnosti.
Setite se bombardovanja Beograda, Englezi su vise toga unistili nego Nemci za sve godine okupacije. Ti Englezi koje vi branite su najvise zlocina pocinili i ovom narodu i ovoj drzavi, ne kazem da mi delom nismo krivi za to ali su nam oni sve to napakovali.

[Ovu poruku je menjao weB_KiLeR dana 07.07.2005. u 18:36 GMT+1]
[ vindic8or @ 07.07.2005. 17:41 ] @
^^ ceo grad je kompletno blokiran. vlada velika panika. jos uvek se ne zna ko je gde, zato sto je tesko stize kuci, mobilne mreze slabo rade. jos uvek se broje mrtvi i povredjeni. prilicno lose stanje. haos.

npr, ako neko hoce da stigne kuci od King's Cross stanice (najveca train/subway stanica u Londonu, gde se desila jedna od explozija) do nekog dela istocnog ili juznog Londona, ne moze to da uradi javnim prevozom. a uz to je i vecina ulica blokirana od strane policije tako da je i pesacenje onemoguceno normalnim trasama. a peske to moze da potraje i po 4-5h, pri tom ne radi mobilni, a ukucani/porodica/prijatelji se tresu da li je taj neko ziv i zdrav, s obzirom da znaju kuda se krece svaki dan. kapiras? veeeelika panika.

tek je sada posle podne pocelo da se smiruje.


@ broker

bolje veruj da je velika vecina engleza bila protiv rata u iraku. to sto ti pricas "ma daj, da su bili protiv, onda..." je zasnovano na tvojim predrasudama i pretpostavkama i furthermore je vrlo nezrelo.
to ko je pobedio na izborima ove godine, ne znaci opet da je taj neko los po same engleze i njihov zivot? tj. evo ja sam intenzivno pratio predizbornu kampanju u aprilu u londonu, i mogu da ti kazem da je TB mnooooogo bolji od svog najblizeg kandidata konzervativca. jedina, naravno, bolja opcija bi bili libdem, ali oni su u momentu imali podrsku 6-7%. uostalom kao i svi liberal/socijal demokrati u vecini sveta.
[ Fuzz @ 07.07.2005. 17:52 ] @
Dogadjaj je u svakom slucaju tragican i za svaku osudu, ali predstavlja rezultat politike koju je izmedju ostalog podrzao i narod Londona.
Mislim da je zalosno da se teme kao sto je Irak, gde se isti broj civila ubija svakodnevno, zakljucavaju i oni koji pricaju o tome smatraju paranoicnim zastupnicima teorije zavere, dok se izgleda samo mrtav Britanac ili Amer smatraju dovoljno vaznim da se njihovo ubistvo osudi.
Ponavljam, potpuno osudjujem ovaj uzasni akt, ali voleo bih ovde da vidim i osudu drugih, jednako odvratnih, pa i gorih postupaka. Ovo me podseca na sukob Izrael-Palestina gde je terorizam ako udjes u bus i dignes se u vazduh, ali nije ako rokas civile iz tenkova i aviona i srusis im zgradu buldozerima.
[ Beltrammi @ 07.07.2005. 17:57 ] @
Terrorist won`t win ! - Tony Blair said.

slazem se...
[ BytEfLUSh @ 07.07.2005. 18:32 ] @
@STELLANOVA
Odmah sam prepoznao tu mapu kad su je prikazali na TV-u. :)

Citat:
Dragi Tata: Naravno ti se ne daš isprovocirati i ne ulaziš u diskusije sa njima? Ili...

Apsolutno netačno. :)
Jednostavno ne mogu da zamislim šta se dešava u glavama ljudi koji tako misle.

Citat:
weB_KiLeR: Ti Englezi koje vi branite su najvise zlocina pocinili i ovom narodu i ovoj drzavi, ne kazem da mi delom nismo krivi za to ali su nam oni sve to napakovali.

Ne. Ti Englezi što su bombardovali Beograd u toku WW2 su verovatno mrtvi. Englezi koji su bombardovali Jugoslaviju '99. verovatno nisu bile žrtve terorističkog napada. Opet offtopic.

Citat:
Fuzz: Mislim da je zalosno da se teme kao sto je Irak, gde se isti broj civila ubija svakodnevno, zakljucavaju i oni koji pricaju o tome smatraju paranoicnim zastupnicima teorije zavere

Jel može primer? Ja nisam video takvu temu, a pogotovo je nisam zaključao.
[ Fuzz @ 07.07.2005. 19:01 ] @
Pa davno je bio poslednji pokusaj otvaranja takve teme, a ako mislis da sada cepam po pretrazi, stvarno me mrzi...
[ CONFIQ @ 07.07.2005. 19:19 ] @
Vi ste ljudi bolesni!
Ponekad se stidim mog porekla.
Gledam Francuske, Španse, Nemacke, Norveške komentare pa onda pogledam ovu temu i sav se naježim.
Pa gde je ovde moral?


[Ovu poruku je menjao CONFIQ dana 07.07.2005. u 20:20 GMT+1]
[ Aleksandar Đokić @ 07.07.2005. 19:29 ] @
ma cekajte bre, zar stvarno mislite da su se englezi pretgrli od sekiranja kad su nas bombardovali, ma jok bre, sta ih briga, cak su i oni slali avione, tako da sad, briga me, naravno, ali ne nesto preterano
[ Slobodan Miskovic @ 07.07.2005. 19:32 ] @
Citat:
Vi ste ljudi bolesni!
Ponekad se stidim mog porekla.


Jebiga CONFIQ, ovde neki nikada nisu videli teroristicki napad live, da zive u Izraelu mislim da bi bilo drugacije.....
[ Fuzz @ 07.07.2005. 19:53 ] @
Citat:
CONFIQ: Vi ste ljudi bolesni!
Ponekad se stidim mog porekla.
Gledam Francuske, Španse, Nemacke, Norveške komentare pa onda pogledam ovu temu i sav se naježim.
Pa gde je ovde moral?


Jebiga brate, kad Norvezane razguze kao nas, onda cemo razgovarati o moralu. A ja ovde nisam video nikog ko je podrzao napade u Londonu. Samo su neki manje iznenadjeni od drugih.

Citat:
STELLANOVA: Jebiga CONFIQ, ovde neki nikada nisu videli teroristicki napad live, da zive u Izraelu mislim da bi bilo drugacije.....


Pa dobro Stella, nisam siguran ni da si ga ti video. A pitaj ekipu sa Kosova i iz Hrvatske jesu li videli sta je terorizam...Sto se Izraela tice, potpuno si u pravu. Sigurno bi razmisljali drugacije. Pitam se samo sta bi bilo da zive u Palestini...
[ vlada01us @ 07.07.2005. 19:57 ] @
@STELLANOVA Sta lupas? Jel ti to poredis teroristicke napade u Izraelu, sa recimo razaranjem po Srbiji od Nato bombi? Jel treba da se nabroji koliko civila, i u kojim gradovima, na mostovima, u vozovima?
[ NastyBoy @ 07.07.2005. 20:27 ] @
Uopshte nije tachno da je "veeeeelika" panika u Londonu, i uopshte u Engleskoj. Naprotiv!

Btw, ochekivano je da se potegne pitanje bomardovanja Srbije, ali opet, kako mozhete to porediti : mi (Srbija) smo bili u ratu! Znalo se da cesh biti napadnut, mogao si da se predash, ili da se branish. Ovo je bre ljudi terorizam, kako mozhete porediti te dve stvari?


[Ovu poruku je menjao NastyBoy dana 07.07.2005. u 21:28 GMT+1]
[ Fuzz @ 07.07.2005. 20:31 ] @
pa znali su i oni...
[ Slobodan Miskovic @ 07.07.2005. 20:43 ] @
Citat:
Pa dobro Stella, nisam siguran ni da si ga ti video. A pitaj ekipu sa Kosova i iz Hrvatske jesu li videli sta je terorizam...Sto se Izraela tice, potpuno si u pravu. Sigurno bi razmisljali drugacije. Pitam se samo sta bi bilo da zive u Palestini...


Nisam video tako da ni ne komentarisem. Sto se tice Izraela, on je spomenut sa razlogom jer je CONFIQ tamo, a i ceo post je bio upucen njemu. Takodje Izrael je pomenut kao teritorije gde se odigravaju teroristicki napadi a ne kao stran u sukobu.

@vlada01us

Lupati je glagol koji je nemoguce koristiti u cyber prostoru. Bar nam sadasnja tehnologija to nedozvoljava.

Za ostalo procitaj gore.
[ Fuzz @ 07.07.2005. 21:00 ] @
ok, ja sam to shvatio kao tvoje slaganje sa njegovim stavom...
[ rajco @ 07.07.2005. 21:10 ] @
Citat:
NastyBoy:
: mi (Srbija) smo bili u ratu! Znalo se da cesh biti napadnut, mogao si da se predash, ili da se branish. Ovo je bre ljudi terorizam, kako mozhete porediti te dve stvari?

Mozes li samo da mi kazes kako smo JA i moja porodica mogli da se predamo i da izbegnemo padanje par bombi na desetak metara od kuce?

[Ovu poruku je menjao rajco dana 07.07.2005. u 22:11 GMT+1]
[ legend @ 07.07.2005. 21:27 ] @
moramo li mi uvek tudje nesrece vezivati i za nasu....zasto imam uvek osecaj da kada se dogodi ovako nesto masa nasih ljudi podsvesno voli sto se desava tim drugim nesrecnim ljudima...shvatam frustracije zbog zivota ovde i raznih ratova bombanja za koje krivimo sve sem nas samih...ali braco mislim da smo mi sami (uslovno mi, vise nasi roditelji) zasluzni za to sto imamo ovaku situaciju i dajte jednom da kada se desi nesto ovako zaboravimo na revansizam prema nevinim ljudima koji nemaju nikakve veze sa nasim nesrecama i da iskreno sa mislima budemo sa njima...
[ p3j4 @ 07.07.2005. 21:30 ] @
Na zalost nevini ljudi su izginuli, sto je za svaku osudu. I sta sad? Mi treba da ronimo krokodilske suze ovde i da budemo veci Englezi od samih Engleza? Ljudi ginu svaki dan nasilnom smrcu na svakom delu planete pa nema live coverage, valjda zato sto su to sve ljudi iz nekih tamo "third world countries"?

Citat:
Vi ste ljudi bolesni!
Ponekad se stidim mog porekla.
Gledam Francuske, Španse, Nemacke, Norveške komentare pa onda pogledam ovu temu i sav se naježim.
Pa gde je ovde moral?


Oni nisu prosli ono kroz sta smo mi prosli, i nisam primetio da su se oni nesto potresli kad su npr. njihovi piloti bacili kasetnu bombu (pored koje se btw njihov ministar odbrane slikao) u centar Nisha....tako da, neko rece - dobro su i prosli.



[Ovu poruku je menjao p3j4 dana 07.07.2005. u 22:31 GMT+1]
[ CONFIQ @ 07.07.2005. 21:37 ] @
Citat:
Fuzz:****** brate, kad Norvezane razguze kao nas, onda cemo razgovarati o moralu. A ja ovde nisam video nikog ko je podrzao napade u Londonu. Samo su neki manje iznenadjeni od drugih.


Znači po tvome, treba "razguziti" Norvežane pa tek onda da pričamo o moralu?
Znači ceo svet treba razgutiti da bi ovaj svet stekao neki moral?
Bilo bi idealno ostati moralan po svaku cenu!

Vi kao da pokušate da kažete "ako smo mi prošli kroz to mogu i oni", tu nema nikakve ideologije. Zamislite ako bi ceo svet ovo govorio, dogle bi svi mi stigli...
Ja kao ljudsko bice imam obavezu da pokušam da ispravim ovaj svet i siguran sam ako bi svi mi pokušali da bi ovaj svet bio mnogo lepše mesto za življenje. To je moj posao da verujem u lepši i bolji svet :Đ

Arapski svet NIŠTA nije zaradio ovim... Samo je (opet) napravio nove neprijatelje, nove osvete i nove žrtve. Često se identifikujem sa Arapskim narodom i stvarno ne vidim rešenje. Voleo bih da mogu samo jedan narod da optužim šta se dešava ovde...


[ BillyTheKid_79 @ 07.07.2005. 21:39 ] @
Terrorist won`t win ! - Tony Blair said.

pa biće čupavo...


who cares..
[ Beltrammi @ 07.07.2005. 21:58 ] @
ova tema ide malo krivim tokom. Ako treba izvlaciti neke pouke iz svega ovoga onda treba razluciti koliko su Englezi krivi za to sto im se desilo.

Mi ovde uopste nismo bitni. Medjutim propaganda u Srbiji je strahovito vodjena i evo mi vidimo ovde kako je to urodilo plodom. Stalno se nekako Srbi pokusvaju udenuti u nesto s cim objektivno nemaju veze. Neki tamo gore je utripovao nesto o nekim babama, invalidima sta li ?

Britanija je krenula u RAT. Amerika i Britanija su objavile rat terorizmu. Rat, znaci to nije pohod tamo negde, koji treba da se zavrsi hepiendom 100% trijumfom bez zrtava. Ne to je pravi RAT ciji danak su recimo danas platili Britanci. Rat znaci zrtvu. Mozda ce jos ne 4 nego 54 bombe eksplodirati u Londonu dok oni ne dobiju rat protiv terorista. Mozda ga uopste nece ni dobiti. Mozda pored Bakingema bude dozidan minaret !

Jednostavno RAT nema apologetiku. Pogledajte ovu sliku danas: Bler, Bus sad oni kao objasnjavaju da nastavicemo... ovo je uzasno... Ja kazem: samo napred, sta se to nas tice. Vi vodite vas rat, a mi cemo nas mir. Ili retorika tipa terorizam je globalno zlo, on preti svakome. Iako se zna da on jel, ne preti svakome.

Oni traze da se sto vise zemalja uvuce u navodnu borbu protiv terorizma, a zapravo oni traze saucesce u po svemu prljavom RATu. Primer Spanije. Oni su se iz petnih zila trudili da budu saveznik A+B i... ? Kad se desio Madrid, ovi su ih potapsali po ramenima. Sad neko kaze Madrid se desio, to moze svakom da se desi... Ja to ne mogu da prihvatim.

...
[ ghost2k3 @ 07.07.2005. 22:01 ] @
Daleko od toga da mi nije zao bilo kakvih zrtava, ili da zelim neke ratove, ali nekad se zapitam kakav bi svet bio da nije takvih stvari i ratova pre svega? Kad bi svi uvazavali jedni druge i voleli se medjusobno kao da smo braca. Da li bi nas bilo previse, ili bi mozda nastalo nesto "novo" sto bi odnosilo masovno zivote kao ratovi. Ili bi jednostavno bilo dosadno ;)
[ Fuzz @ 07.07.2005. 22:02 ] @
@ Confiq

Ne smatram da sve zemlje treba da prodju kao mi, ali moras razumeti zasto se stav ljudi u Srbiji razlikuje od onih u Norveskoj. Nadam se da to mozes da shvatis.
Arapski svet mozda i nije nista zaradio ovim napadima. Ali to je trenutno jedino oruzje koje taj svet ima. Mislis li da se izraelci ne bi dizali u vazduh u palestinskim autobusima da im ameri nisu obezbedili naoruzanje da rokaju elegantno...
[ legend @ 07.07.2005. 22:06 ] @
Citat:
p3j4: Na zalost nevini ljudi su izginuli, sto je za svaku osudu. I sta sad? Mi treba da ronimo krokodilske suze ovde i da budemo veci Englezi od samih Engleza? Ljudi ginu svaki dan nasilnom smrcu na svakom delu planete pa nema live coverage, valjda zato sto su to sve ljudi iz nekih tamo "third world countries"?

Oni nisu prosli ono kroz sta smo mi prosli, i nisam primetio da su se oni nesto potresli kad su npr. njihovi piloti bacili kasetnu bombu (pored koje se btw njihov ministar odbrane slikao) u centar Nisha....tako da, neko rece - dobro su i prosli.


poenta je da ako si covek, imas saosecanja sa svima koji su u nesreci...kao sto si imao i kao sto sam ja imao sa svima nama kada se nama desavalo to sto se desavalo....

to sto se nama desavalo i taj bes koji postoji u nama zbog svega toga, treba da, 'lecimo' na drugi nacin a ne na nesrecama drugih ljudi koji su jednako manje vise pogodjeni kao i sto smo mi bili .... a isto tako su i 'krivi' za to sto im se desava kao sto smo i mi bili 'krivi'....

znaci imaj saosecanja bilo da se to desava nekome u africi ili nekome u uk, nekome u japanu....poenta je tvoje osecanje zala za tim ljudima...da se osecas lose sto se to desava objektivno ljudima kao sto si i ti sam....ne kazem da treba da se ubijas zbog toga i da tugujes 40 dana vec da ne treba licne frustracije zbog npravdi koje su nas pogodile da prevodimo u 'ako se nama desilo nesto ko njih j*be tako im i treba'.



[ vlada01us @ 07.07.2005. 22:09 ] @
Ne znam da li je neko danas isao na neki engleski sajt i procitao njihove komentare. E, pa ja jesam, i naravno, mrze sve strance, a pogotovo muslimane. Svi su im sad krivi. Naravno, ima i kod njih glasova razuma, ali su u manjini. Nacija puna sebe. Misle da se ceo svet vrti oko njih.
[ custominstall @ 07.07.2005. 22:10 ] @
Citat:
pa biće čupavo...

who cares..

Ima jedan deo u sećanjima Nadežde Mandeljštam (žene ruskog pesnika) u kome kaže otprilike:
Za vreme strahovlade Staljinove tajne policije dešavalo se sledeće: ljudi bi u pola noći začuli lupanje vratima i korake uz stepenice; uplašeni, sakupljeni u mraku predsoblja čekali bi da pozvone na vrata. Ti trenuci bi trajali celu večnost, sve dok na kraju ne čuju zvono na spratu niže - i odahnu - "nisu došli po nas", mislili bi. E baš to je, kaže ona, bilo najgore, gore i od straha.
[ weB_KiLeR @ 07.07.2005. 22:13 ] @
Arapski svet, pffff prvo veliki broj arapa ne zeli da ucestvuje u ovim teroristickim napadima ali sta, englezi ubijaju gomile i gomile civila tamo svakodnevno, rade sta im se hoce.
Kod nas su silovali, ubijali, krali i to niko ne osudjuje, jer to je njima dopusteno jelte?
Kada god pogine jedan englez odmah dizu ceo svet na noge, glavno da se ovde odmah istaknu ovi evropljani koji zive po tim zemljama da pricaju o tome kako to nije ispravno, to sto je gomila njihovih predaka od bas tih engleza stradalo to nema nikakve veze, ti ljudi su kao umrli? Mozda su umrli ljudi ali je politika ostala popuno ista, dokaz da jeste je to sto rade na Kosovu i u Bosni...
Jeste, pricajte samo gluposti, cinili su samo zlo vekovima, to zlo ce im se i vratiti.
[ broker @ 07.07.2005. 22:30 ] @
Slusam Blerov ratnicki govor i zakljucujem da bi, da je stvaljen u usta Sadamu ili cak i Milosevicu, uz neke sitne kozmeticke izmene (promene toponima, imena neprijatelja i sl.) savrseno legao.

Dok ne budu Englezi i Ameri prihvatili da je to sto im se desava odgovor na njihova zlodela, nece se mnogo toga promeniti. Ovde se ne radi o odobravanju, radi se o zdravorazumskoj logici, sve dok Ameri i Englezi budu ubijali neciju decu, ti ce odnekud dolaziti i ubijati Americku i Englesku decu. Da li je to ispravno ili ne, nebitno je, to ih ceka.

Stvar je vrlo jasna, kad uhvati da te maltretira badza koji je dvaput veci od tebe i po sirini i visini pa te scepa za vrat, ti nemas sta drugo da uradis nego da ga udaris tamo gde najvise boli - medju noge. Prljav trik jeste, ali sta drugo uraditi kad je glava u pitanju?


---

Da razjasnim nesto oko civila, posto je neko pitao. Pre svega, civil je osoba koja nije naoruzana i ne pruza aktivan otpor. Vojnik je naoruzano lice koje pruza otpor. To bi bila najbukvalnija definicija.

Svaka vojska u svojoj doktrini ima pravila kojima se zabranjuje unistavanje civila, medjutim postoje i pravila koja to dopustaju u specificnim situacijama, po pravilu kada vojska ratuje na neprijateljskoj teritoriji, jer se tada moze smatrati da i civili, iako nenaoruzani, podrzavaju neprijatelja ali i da neprijatelj moze biti prerusen u civile.

Tada se dozvoljava unistavanje civila, a to ide do te mere da je cak i nasa vojna doktrina (ali samo za specijalne jedinice) dozvoljavala opciju da se unistavaju neprijateljski civili ako se jedinica nalazi na nesigurnom terenu, a neprijateljski civili bi joj ostali u pozadini i time je mogli dovesti u opasnost, svojim iznenadnim napadima ili obavestavanjem neprijatelja o njenom kretanju. Naravno, pre unistavanja predvidjeno je privremeno izmestanje civila sa teritorije na kojoj se izvode operacije. Unistavanje je poslednja opcija koja se primenjuje kada ne postoji drugaciji nacin da se obezbedi teren.

To su situacije kada dolazi do kolateralne stete - unistavanja civila koje se ne moze ili ne sme izbeci. Sve ostalo spada pod stavku zlocin, bilo to postavljanje bombe u autobus, bilo bacanje kasetnih bombi na civilno stanovnistvo u gradovima.

---

Amerika i Engleska su objavili rat dobrom delu muslimanskog sveta i oni sada ratuju. London i Njujork su samo dva fronta u tom ratu. Ne mogu Bus i Bler da biraju gde ce se voditi rat. Oni su zapoceli stvar i sada moraju da igraju po nepisanim pravilima ratovanja a to izmedju ostalog znaci da ne mogu da ne priznaju nekoga za vojnika ili neko mesto za bojno polje, pa da se ratuje samo tamo gde oni to zele.

Zlo je veliko u svetu, ne tako davno, miris rata je zahvatio Njujork, danas je zahvatio i London i to nam daje dosta ruznu sliku kako u stvari izgleda treci svetski rat. nazalost, upravo oni koji su ga izazvali, ne zele da priznaju krivicu, i nastavice po starom, izazivajuci jos vise nesrece u celom svetu.


[Ovu poruku je menjao broker dana 08.07.2005. u 00:33 GMT+1]
[ yolja624 @ 07.07.2005. 22:32 ] @
Citam postove, i sem casnih izuzetaka, i sve mi je teze zbog izvjesnih stavova!

Postovana gospodo!
Zrtva je Zrtva! Kad ne nosi oruzje, to je nevina Zrtva! Zrtva nema naciju, politiku, predsjednike, zavjere. Nije Zrtva kriva za druge Zrtve... jer Zrtva nije kreirala politiku. Zrtva je imala samo svoj zivot a njega je neko, ni krivoj ni duznoj, oduzeo!
Ta Zrtva vjerovatno nije ni znala gdje je Grdelicka klisura, Batajnica, Nis, Pristina, Pec, Gnjilane, niti je ona kriva za Zlocine tamo. A neki od vas, u ime toga sto je neki Britanac ubio nekoga u Grdelickoj klisuri, smatrate da je ok sto je neki Britanac bio Zrtva!

A Zlocinac je Zlocinac... nema opravdanja za Zlocinca. On nema naciju, boju koze, rasu, politiku, vjeru!
On je Zlocinac jer nista od toga nema, a ubija u ime nacije, vjere, politickog ubedjenja ili sto mu se tako hoce.
A iz blize istorije je poznato da se dva Zlocinca nikad direktno ne sukobe i ne rasprave taj svoj sukob... vec nadju Zrtve, preko kojih se "bore" za svoja politicka ubjedjenja, vjeru, naciju... dok god ima ko da gine za Zlocince!

Odvratno mi je ono sto sam ovdje procitao, u sistemu "Neka Britanci vide sta su bombe", "Kako su sijali, tako zanju"!
Ove bombe u Londonu, i one bacene na SRJ `99 imaju iste aktere!
Zlocince koji se sluze bombama sa jedne strane i zrtve koje ginu od tih bombi sa druge strane! Svima nama, ako smo jos ljudi, mora da bude zao nevino postradalih, i Iracana, i Kurda, i Jevreja, i Palestinaca, i Srba, i Hrvata, i Muslimana, i Britanaca, i Indijaca, i Amerikanaca.... Sve su to zrtve rata koji se vodi izmedju ZLOCINACA svih mogucih boja i oblika a preko ledja nevinih.

I ovo niko ne treba da opovrgava, jer nas osjecaj samilosti i zaljenja nevino postradalih cini Ljudskim bicima! Mrznja nas cini zivotinjama. Odaberite sami, gdje se vise uklapate!

Hvala na strpljenju!
Yolja
[ legend @ 07.07.2005. 22:46 ] @
ovu temu treba zakljucati, jer prosto nema ni malo smisla...otvoricemo novu temu 'Ko bi sve trebao umreti za ono sto se nama desava/lo' pa da se razigramo...
[ mkdsl @ 07.07.2005. 23:01 ] @
Ne mislim da temu treba zakljuchati, mislim da je treba strozhije moderisati i izbaciti sve politichke fragmente koji miniraju tok diskusije.

Elem, od svega prochitanog, najvishe se slazhem sa brokerom. Posledica ovakvih teroristichkih akcija jeste rezultat petnaestogodishnje politike koje vode pojedine (uglavnom najmocnije drzhave) protiv ostatka sveta, i koje sada placaju to na ovakav nachin. Moderni ratovi (mislim na sve poslednje ratove u zadnjih 10ak godina) se vode iskljuchivo ekonomskim razlozima, bilo da je nafta, bilo da je isprobavanje novog naoruzhanja, bilo da je jachanje sopstvene ekonomije, a sve pod parolom borbe protiv tiranije (chega smo se naslushali iha-haj...).

Meni je zhao svakog ljudskog bica (mislim na civile) koji ni krivi ni duzhni ispashtaju. S druge strane, i dobar deo vojnika, iako su zvanichno obucheni i legitimno ovlashceni da upotrebljavaju silu, ne dozhivljavaju sebe kao takve. To prvenstveno mislim na vojne strukture nerazvijenijih zemalja, poput nashe.

Nazhalost, ja sam u proshlom ratu izgubio brata na vojnom aerodromu u Nishu. Da, bio je vojnik koji je po duzhnosti bio u obezbedjenju aerodroma. Ja ga dozhivljavam kao civila na pogreshnom mestu. To nije neshto shto je on hteo, vec mu je to bilo nametnuto.

Politika je prljava kurva, ko se sa njom spandja, samo mozhe da zakachi neku bolest.

Pozdrav.
[ Ana J. @ 07.07.2005. 23:04 ] @
ej a zasto se svi cimate oko toga toliko
ceo dan na TV bruje o tome,
neverovatno kako ste se svi primili,
ne znam da li kad je bilo bombardovanje kod nas
ceo svet ovako brujao
ali ajde OK
pozdrav
[ CONFIQ @ 07.07.2005. 23:08 ] @
e Fuzz, mislio sam da si jako pametniji...
U metafori sam ti pokušao reći da se ne petljaš u izraelsko-palestinski konflikt zato što očigledno nemaš pojma šta se dešava i nikako nije relevantno ovom topiku a ti non-stop se vraćaš na tu temu. Ako hoćeš da pričaš o tome možemo da otvorimo novu temu i spreman sam da ti objasnjavam kolko hoćeš!
[ Slobodan Miskovic @ 07.07.2005. 23:16 ] @
Divota....



[Ovu poruku je menjao STELLANOVA dana 08.07.2005. u 00:18 GMT+1]
[ lancia88 @ 07.07.2005. 23:23 ] @
Pozdrav,

mnogo misljenja ali i mnogo poredjenja, paralela i gorkih secanja. Tesko da sve to ide bas zajedno ali je ocito da su teroristi oznacili Englesku kao vinovnika nekih svojih nevolja radi kojih su odlucili da poubijaju neke njihove civile. Razlika izmedju ubijanja civila na ovaj nacin i ubijanja civila vidjenih u Iraku, Afganistanu, u SRJ i na mnogim drugim mestima gde je civilizacija civilizovano ureivala svoje tekovine bombama ili recimo u Izraelu jeste u tome da u pomenutim drzavama u vreme njihovog bombardovanja a donekle na taj nacin i Izraela, postoji realna mogucnost za tako necim sto omogucuje pravovremen mere i postupke da se zrtve umanje dok u slucaju koji se desio u Londonu nemamo takve mogucnosti, sve je bez najave. Nijedan terorizam ne valja a mene takodje najvise pogadja tragedija iz Beslana. Ipak, terorizam kao fenomen uvek tretira uzrocno-posledicnu komponentu u svojoj primeni sto ga uopste ne opravdava ali ukazuje na mogucnosti za suprotstavljanje istom.

Zanimljiva je druga vrsta rasprave koja je prisutna a to su paralele sa dogadjanjima u SRJ svojevremeno i u kojima mnogi vide kako je "dosao djavo po svoje". I meni su licno smesni komentari o skoro citavoj Engleskoj koja ustaje protiv bombardovanja Iraka ili SRJ, valjda ispada da protiv toga nisu ustali samo oni piloti koji su bili na zadatku bombardovanja iste dok su se izgleda i oni piloti koji su bili tada slobodni u anketama izjasnjavali protiv posla koji rade...al' ono dodje posle toga ponedeljak, mora da se radi, pa udri po SRJ...

I za svo to vreme ovaj nebeski narod nije mogao da izdvaja unapred neka znatnija sredstva za eventualni cunami, samo su sedeli u sklonistima, mogli su bar tada da stede pa da nam ne brukaju elitni deo stanovnistva sa sve svojim surogatima koji se pored sektaske pripadnosti apriori odmah slazu da nam elitu Srbija bruka svojom skrtoscu. I ne samo to vec i nekulturom prema hendikepiranim osobama, ako tako nastave sa neotvaranjem vrata uskoro bi mogli da dostignu najvece svetske standarde na tom polju kao sto su recimo silovanja nasred ulice ili bombardovanja bolnica u sklopu kolateralnih kampanja milosrdnih misija. Eto u sta ce se pretvoriti necivilizovani Srbi, postace na taj nacin civilizovani svet i moci ce da iz ljubavi poubijaju svoje devojke i da ih pojedu opet iz ljubavi sto u civilizaciji nije kaznjivo, moci ce da snimaju spotove u kojima ce Milos Obilic biti kuckin sin dok se odmaraju od nepristrasne misije ravnopravne zastite svih etnickih grupa, ponajvise Obilicevih potomaka jelte, a moci ce i da jednog dana vode najvece sportske i politicke svetske organizacije ali samo pod uslovom da su pripadali SS jedinicama ili nekoj drugoj istaknutoj drustvenoj grupi, onda im ne gine vodjenje UN ili MOK-a, samo treba raditi na tome i biti nevaspitan. Civilizacija uopste nije tako nedostizna....

I onaj bezobrazluk sa cunamijem, sram ih bilo da tako malo izdvoje za cunami a pretrgnu se sa rasipanjem u vezi poplava u vlastitoj zemlji, pa onaj Jasa Tomic jos malo pa k'o Njujork, tako ga dobro odmah izgradise, ma samo dok se radi o njima samima. Bruka ziva, ne znam samo kako ih nije sramota da brukaju dezurno srpsku savest sa sve prilepcima i privescima, strasno......

Darko, sto devalvira onako Nemce iz IISR, ni manje ni vise nego za 50%??!! To ja zovem devalvacijom, sa 100 Srba za jednog Nemca devalviramo ih na 50 "komada" a to je ranije bilo za jednog ranjenog...c,c,c...

I da jos jednom apsolviramo: nijedan terorizam ne valja i uvek je pogresno kanalisan i zrtve su gotovo redovno najneviniji deo drustva koji je objekat teroristickih akcija ali slicno tome i zrtve kolateralne stete su zrtve terorizma te sve treba nazvati pravim imenom i osuditi ali i ujediniti front protiv svih vrsta terorizma.
[ BillyTheKid_79 @ 07.07.2005. 23:34 ] @
Citat:
custominstall: Ima jedan deo u sećanjima Nadežde Mandeljštam (žene ruskog pesnika) u kome kaže otprilike:
Za vreme strahovlade Staljinove tajne policije dešavalo se sledeće: ljudi bi u pola noći začuli lupanje vratima i korake uz stepenice; uplašeni, sakupljeni u mraku predsoblja čekali bi da pozvone na vrata. Ti trenuci bi trajali celu večnost, sve dok na kraju ne čuju zvono na spratu niže - i odahnu - "nisu došli po nas", mislili bi. E baš to je, kaže ona, bilo najgore, gore i od straha.


Pricas gluposti kao prvo to se ne desava u nasem dvoristu a imamo mi vecih problema nego da se brinem o tamo nekim Englezima(Nadam se da nema Srba )

To je njihova stvar tamane ih koliko vec dugo(od hladnog rata) i sta ovi im malo vratili i sada treba da mi je nesto extra zao!
Uvek mi je zao zrtve kao osobe npr:Sad je bila opet neka poplava u Indiji i umrlo je 150 ljudi i njih mi je jos vise zao, ali da zalim nesto extra za 40-50 Engleza jer njihovi glasovi su odlucili da taj i taj vodi njihovu politiku e pa ovo su posledice njihovih odluka....
Isti je slucaj bio sa nama za vreme onog nesrecnika,i sta mislis dok su nas cepali da je nekom bilo zao(sem braca Rusa) svi su rekli,Srbi su sami krivi(kao sto smo i bili) i mi smo sami snosili posledice nasih odluka!


E PA I ONI SU SAMI KRIVI!!

i da ponovim

WHO CARES
[ broker @ 07.07.2005. 23:45 ] @
Citat:
lancia88: Tesko da sve to ide bas zajedno ali je ocito da su teroristi oznacili Englesku kao vinovnika nekih svojih nevolja radi kojih su odlucili da poubijaju neke njihove civile. Razlika izmedju ubijanja civila na ovaj nacin i ubijanja civila vidjenih u Iraku, Afganistanu, u SRJ i na mnogim drugim mestima gde je civilizacija civilizovano ureivala svoje tekovine bombama ili recimo u Izraelu jeste u tome da u pomenutim drzavama u vreme njihovog bombardovanja a donekle na taj nacin i Izraela, postoji realna mogucnost za tako necim sto omogucuje pravovremen mere i postupke da se zrtve umanje dok u slucaju koji se desio u Londonu nemamo takve mogucnosti, sve je bez najave.


Ne slazem se sa ovim. Engleska i USA su u ratu sa "teroristima". Oni su im ga objavili. Oni znaju kako "teroristi"ratuju i ne mogu da se pravdaju da su napadi neocekivani. Uz to, i sami "teroristi" svakodnevno najavljuju svoje napade, samo sto ne kazu i gde ce da napadnu.

Ono sto je mene zabrinulo dans, to je da su teroristi i pored 11. septembra i pore spanskog metroa i pored silnog pojacanja obezbedjena, tako lako i neopazeno uspeli da izvedu operaciju prilicno velikog obima, koja uopste nije dala tako veliki destruktivan efekat kakav je mogla da da. Tri koordinisane eksplozije u londonskom metrou su mogle da imaju mnogo katastrofalniji rezultat.

Ja razmisljam o tome sta bi bilo da su teroristi ozbiljniji? Da su korsitili mnogo jaci eksploziv, da su minirali vise tacaka i to na mestima koja nisu tako lako pristupacna.

Mein ovo smao izgleda kaoakcija da se obicnim ljudima stavi do znanja koliko je terorizam nadmocan, cak i nad drzavama kakve su SAD i Engleska i koliko su ljudi u stvari nezaticeni i izlozeni.

Najvaznja stvar koju trube na CNN i BBC je da nema panike. Panika ce da zavlada kada se Englezi butu zapitali kako je uopste moglo da dodje do ovako necega, pored tolikih mera bezbednosti.

Englezi bi rebali da stave prst na celo i razmisle, kakvi bi efekti bilida su ove bombe koje su ekplodirale bile prljave, radioaktivne bombe, koje ne sma danije tesko napraviti, nego sepouzdano zna da teroristi Alkaide ne samo da imaju znanje da ih naprave, vec im je i repromaterijal dostupan.

Citat:

Ipak, terorizam kao fenomen uvek tretira uzrocno-posledicnu komponentu u svojoj primeni sto ga uopste ne opravdava ali ukazuje na mogucnosti za suprotstavljanje istom.


Upravo to je sustina. Dok Ameri i Englezi na terorizam ne budu gledali kao naposledice svojih postupaka, nece se sa njim izboriti. Prvi Bler, pre nego sto izadje pred kamere, treba da se seti da su njegove ruke do lakata u krvi danasnjih nevinih zrtava.


[Ovu poruku je menjao broker dana 08.07.2005. u 00:46 GMT+1]
[ Pici man @ 07.07.2005. 23:50 ] @
Lancia@ E, to se zove retrospektiva citavih PET strana rasprava i komentara, razlaganja na sitne razlomke jedne teroristicke zavrzlame u Londonu, kojoj ruku na srce mogu sasvim ravnodusno da pridjem sa strane nezavisnog slusaoca ili ti posmatraca(verovatno dobro potkovanog "krvoprolicem" u sopstvenoj drzavi u proteklih deceniju i par godinica).

Jeste sarkasticno ali sta da se radi. Ovaj deo komentara Lanci-e moram da iznesem koji samo pokazuje sarkasticnom metodom koliko je pojedincima vise stalo do drugih umesto sebe samih i svojih bliznjih:
Citat:
I onaj bezobrazluk sa cunamijem, sram ih bilo da tako malo izdvoje za cunami a pretrgnu se sa rasipanjem u vezi poplava u vlastitoj zemlji,


Sve ostalo je vec receno o terorizmu i svako novo misljenje bi bilo ponavljanje vec iznetih!
[ JimRainor @ 08.07.2005. 00:12 ] @
Bre ova tema ne stoji ni citav dan a vec ima duplo vise pregleda od madzone pravilnika koji stoji vise od pola godine!

[Ovu poruku je menjao JimRainor dana 08.07.2005. u 01:13 GMT+1]
[ Dragi Tata @ 08.07.2005. 00:27 ] @
Citat:
JimRainor: Bre ova tema ne stoji ni citav dan a vec ima duplo vise pregleda od madzone pravilnika koji stoji vise od pola godine!


Ma ja sam za to da se pravilnik izmeni i da se doda sledeća tačka:

Zabranjeno je raspravljanje o tehničkim, a posebno informatičkim temama, osim eventualnog ponavljanja pitanja na koja je odgovoreno bar 5 (pet) puta u poslednja tri meseca na ES-u. Sa druge strane, sve rasprave o politici, religiji, seksu i "Bijelom Dugmetu" se podstiču, posebno ako na njima ima ličnih uvreda ili vređanja nečijih političkih, nacionalnih ili verskih ubeđenja. Od moderatora se posebno očekuje da učestvuju na ovakvim temama i da dolivaju ulje na vatru da rasprava ne bi postala dosadna.

Ili da postavim ovo na forum "Predlozi i Pitanja"?


[Ovu poruku je menjao Dragi Tata dana 08.07.2005. u 01:30 GMT+1]
[ S_Kid @ 08.07.2005. 00:44 ] @
Ko se maca lati od maca i gine, vazilo za nas vazi i za njih...

broker: word!
[ Mihailo @ 08.07.2005. 00:49 ] @
Citat:
S_Kid: Ko se maca lati od maca i gine, vazilo za nas vazi i za njih...


As simple as that.
[ simonzec @ 08.07.2005. 00:58 ] @
Pa dobro,prodje i taj dan,pa sta bi??? Mi isto zivimo kao i juce. Englezi sve vise mrze strance(proverite na njihovim chatovima),a mi brinemo kako su njihovi potreseni i izmuceni putnici u dabldekereu! Ma dajte ljudi,jos jednom kazem nije me briga jer nema nikakav efekat i znacaj u mom zivotu. E sad bi neko reako ima! A kakav majke ti? Teze cemo dobijati vize? pa nismo ih dobijali lako ni dosada. Borba sa teroristima se prenosi na siroko polje? pa i dosad je bilo "siroko" kad se radi o Srbiji. ekonomski? pa ko mi nabroji vise od deset firmi koje iz Srbije izvoze u UK placam veceru. Mozda ce nas englezi posmatrati drugacije? pa nece,mi smo bili i ostali stranci i jeftina radna snaga za njih.
E sad ce cika Simon da sedne lepo u svoju foteljicu i da gleda CNN i borbu Engleza i terorista.Eh sad razumem kako su oni uzivali kad su gledali live snimak borbi kod nas.Nije lose nije lose.pijes pivce i gledas super snimke,a ne kvasis gace:))Predlog: ajd da otvorimo kladionu da vidimo ko ce da pobedi,dobri ili losi momci.Vi birate ko je ko.I da damo hendikep na izgradnju minareta pored bakingema.Ih da nas vidi samo cika W.Hil.....
[ BytEfLUSh @ 08.07.2005. 01:08 ] @
E, sad je dosta. Nema više političkih rasprava, samo ono što je usko vezano za ovaj tragičan događaj. Drugim rečima - poruke poput ove koju je upravo postovao simonzec će se brisati.
Svako upoređivanje sa drugim zločinima (kao npr. bombardovanje SRJ '99), svaka poruka tipa "who cares" i sl. će se brisati.
[ zoran @ 08.07.2005. 01:34 ] @
Negoooo , jel' zna neko kad će najnovije vesti ??
[ tosa @ 08.07.2005. 02:23 ] @
Citat:
CONFIQ:e Fuzz, mislio sam da si jako pametniji...
U metafori sam ti pokušao reći da se ne petljaš u izraelsko-palestinski konflikt zato što očigledno nemaš pojma šta se dešava i nikako nije relevantno ovom topiku a ti non-stop se vraćaš na tu temu. Ako hoćeš da pričaš o tome možemo da otvorimo novu temu i spreman sam da ti objasnjavam kolko hoćeš!

Jednostavna stvar se desava, Palestinski narod je tamo ziveo preko 4000 godina pre
nego sto su Jevreji proterani iz egipta. Velikodusno su prihvaceni pa su se opustili...
[ Nabukodonosor @ 08.07.2005. 02:29 ] @
@Byte
A zasto ako smem da pitam? Jel zato sto se necije misljenje ne poklapa sa tvojim?! Pa nece ti biti ni prvi, a verujem, ni poslednji put da zakljucas takvu temu. Svako ima pravo na svoje misljenje. Ako ti se necije misljenje ne svidja ti ga ne uvazis i gotovo, a ne zakljucavas temu. Vidi se da su ti idoli bas ovi koje stalno velicas.

Da kazem i svoje misljenje.

Citat:
Jeste, pricajte samo gluposti, cinili su samo zlo vekovima, to zlo ce im se i vratiti.

Good point.

@lancia88
Svaka ti cast! Najbolji post u celoj glupoj temi. Zaboravio si samo [irony] tagove. :-)


Kao sto je neko vec rekao, oni su morali da budu svesni da su u ratu sa prakticno pola sveta, a u ratu obicno stradaju obe strane. Ili su oni mislili da samo oni smeju da ubijaju na svakom koraku i da niko ne sme da im vrati?! hmm...Zanimljivo. Cudan neki rat su zamisljali da vode. I da li tamo gde oni ratuju nema nevinih zrtava i sve ide po protokolu? Ma da. Morali su da ocekuju da im se ovako nesto desi. Da se razumemo, ja ne podnosim sve te teroriste i bandite, ali takodje ne podnosim Engleze, koji su takodje banditi. Zao mi je tih nevinih zrtava i to nikako nije dobro. Ali ponavljam, morali su da znaju da ce se ovo desiti, i da ce se jos desavati, posle sveg zla koje su svetu ucinili. Pitam se samo kada na red nemci dolaze.

@Ivan Dimkovic
Ovo sto pricas za Cunami je blago receno zalosno.
[ Fuzz @ 08.07.2005. 03:16 ] @
@ Confiq

Ajde otvori novu temu, objasni mi sta se desava....
[ Pirossi @ 08.07.2005. 07:02 ] @
Ranije mi je bilo žao svega i svačega. Danas nije.
Od žaljenja nema selameta. Ukoliko se saosećaš sa nekim u nevolji, jedina prava stvar je da mu ponudiš pomoć i pomogneš. Šta ima da žalim? Hoće li onom rastrgnutom nesretniku u subwayu biti od toga lakše... ili njegovim bližnjim, možda? Sumnjam.

Slično i sa osudama.

Lično smatram da Britanija nikada i nije umela da vodi svoju spoljnu politiku kako valja. Dal' zbog teritorijalne izolovanosti il' zbog nečeg drugog stvarno ne znam. Pazi, radi se o ex-najvećoj imperijalističkoj sili na svetu. Zločine koji su oni radili po svojim kolonijama u Africi/Indiji/Wherever niko ne može ni da pojmi. Sa sve čajem u pet popodne.

@Byte:
Nema politike a diskutuje se o terorizmu?! Ajde da pričamo o pčelama ili motorima sa unutrašnjim sagorevanjem.
[ milanche @ 08.07.2005. 07:03 ] @
Postoje dve odvojene aritmetike (ili racunovodstva) - jedno je covek prema coveku,
a drugo je grupa prema grupi. Nikako ih ne treba mesati.

Nevinih ljudi u Londonu mi je zao, bez razlike, kao sto mi je zao i nasih jadnika koji su
stradavali u bombardovanjima. Mali obican covek je isti svugde.

Sto se ove druge aritmetike tice, poznavaoci smatraju da iza oko 90% sukoba u svetu
u poslednjih 200 godina stoje upravo Englezi i njihova politika. Gde god su dolazili,
podsticali su sukobe, i udarali temelje trajnim neprijateljstvima plemena, susednih
naroda, i otvarali dugotrajne rane.

Sto se tice reakcije, podseticu vas da su se za uspesnu akciju nasih specijalaca na
Pristinskom grebenu koji su sravnili celo jedno odelenje SAS-ovaca 'junacki osvetili' tako
sto su Siptarima ostavili britanske uniforme, u kojima su ovi u prvim danima po okoncanju
rata izresetali jedno 10-15 srpskih ratara koji su u sred podneva sedeli na njivi na
pauzi i veselo odpozdravljali 'vojsci koja je trebalo da ih stiti'.

Verovatno mozemo ocekivati vrlo surovu i bridecu reakciju prema arapskom svetu.
Pitanje je samo kada, kako, i koliko.

Sto se humanitarne pomoci tice, podseticu vas na organizaciju 'Nasa Srbija' koja
izuzetno korektno i uredno vodi evidenciju o sirocadi u Srbiji i pomaze im vec nekoliko
godina. Za ljude koji vode administraciju (bar americki ogranak) znam da su izuzetno
cestiti i plemeniti i da im se moze potpuno verovati.
Jedan dolar ili jedan evro znaci jedan bezbrizniji dan zivota za mnogu decu a i citave
porodice. Ko moze i zeli, neka im pomogne prilogom.
[ tosa @ 08.07.2005. 07:23 ] @
Citat:
milanche: Za ljude koji vode administraciju (bar americki ogranak) znam da su izuzetno cestiti i plemeniti i da im se moze potpuno verovati.


LOL!
[ miki3 @ 08.07.2005. 07:48 ] @
"Ko seje vetar,znjece oluju".Ili:"Roditelji jedu kiselo grozdje,a deci trnu zubi"...Tacno je da stradaju,uglavnom, civili u ovakvim akcijama.Tacno je da su mnogi gradjani-civili,dizali glas (razuma)protiv bombardovanja zlocinacke NATO-koalicije 1999.nad nama,nesto kasnije protv Iraka(i Irackih civila),ali ne zaboravimo da su mnogi civili produzili mandat Toniju Bleeeeeru,i da nije niko ,u toj medjunarodnoj ,civilizovanoj ,demokratskoj zajednici pokrenuo krivicni postupak ,pred Medjunarodnim sudom u Den Haag protiv njega i njemu slicnih.Ne onaj sa "ogranicenim trajanjem i za ciljnu grupu ".Pa,niko,imalo razuman,nece ni u sebi ,a kamoli naglas,da da podrsku bilo kakvom i bilo cijem "milosrdnom ubijanju"."Ne cini drugom ono sto neces da se tebi cini..."Al` sta to ,u sustini ,sve vredi pricati i pisati ,ako oni kod kojih je sila i vatrena moc u rukama,o tome ne razmisljaju kada su u supremaciji.Ako i tada razmisljaju?!Kod nas se kaze :"...Sta moze pop,to ne moze djakon...".,a, kod njih,na zapadu,kazu :"...sta moze Jupiter,to ne moze vo...".Sta da se radi kada "...sila Boga nemoli,ali i Bog silu (i nasilje) nevoli...".
[ zabac_kermit @ 08.07.2005. 08:01 ] @
Znači svi su zločinci osim nas.Neki ljudi su ubili u naše ime u Srebrenici 8000 civila.Mi se ne razlikujemo mnogo od NATO-a.I mi smo zločinci i treba da se molimo da nam oproste za sve što smo učinili nažao drugima.Zločinci se moraju identifikovati jer ako se kriju iza naroda onda narod ispašta ni kriv ni dužan.Svako treba da osudi svoje i tada je moguće doći do pomirenja između nacija.
[ Java Beograd @ 08.07.2005. 08:05 ] @
Ajde, držaću se teme.

Jeste li zapazili onu, toliko čestu laž u poslednje vreme: (parafraziram)

Al kaida je preuzela odgovornost, time što se oglasila na jednom arapskom sajtu. I onda sledi snimak monitora na kome je neki dokument napisan arapskim pismom.

Alo ljudi !? Koji sajt ? Ima li taj sajt URL ? Ako ima zašto ga ne objave !? Možda neko od nas zna arapski ! Ali ne. Ta, tako lako i tečno izgovorena laž prođe, i onda svi "znaju" da je to Al Kaida.

Samo znalci znaju da "Al Kaida" kao organizacija - ne postoji. Postoji "Al Kaida" kao pokret, kao ideja, kao borba, kao sinonim i slogan. Dakle, ne postoji osoba koja bi nekakav podatak mogla da objavi na nekakvom sajtu.

Uostalom UK je u ratu zar ne ?
[ Ivan Dimkovic @ 08.07.2005. 08:39 ] @
Citat:

Ivan Dimkovic
Ovo sto pricas za Cunami je blago receno zalosno.


Kao sto je Lancia88 vrlo dobro primetio - verovatno je i kolicna pomoci za selo Jasa Tomic isto "blago receno zalosno", jel da. Ne moras cak i napolje da gledas, postoji i svoje dvoriste.

I onaj sto je rekao da se tripujem sa pricom o hendikepiranoj zeni kojoj niko od cca. 10 sluzbenika i bar 20 ljudi koji sede nece da pomogne.. jbg, sitne stvari mnogo govore nego ova globalno-politicka razglabanja bez veze sa zivotom - nisam ja nigde rekao da negde nekog treba kriviti za to, jednostavno su 15 godina haosa i bezumlja pod Slobom ucinili da prosecni stanovnik SCG bude takav kakav jeste, na zalost. No, bice bolje valjda, sto pre to bolje - pa ces i ti skontati sta nije ok.

Tu ti je i odgovor zasto je nekom lakse da mrzi, da se podruguje i da misli da je globalna zrtva - nema krivice, jednostavno sticaj losih okolnosti... no glupo bi bilo to ne primetiti.
[ ton_majstor @ 08.07.2005. 09:00 ] @
Citat:
Darko, sto devalvira onako Nemce iz IISR, ni manje ni vise nego za 50%??!! To ja zovem devalvacijom, sa 100 Srba za jednog Nemca devalviramo ih na 50 "komada" a to je ranije bilo za jednog ranjenog...c,c,c...


Ja se najiskrenije izvinjavam svima koje sam uvredio...

Potpuno sam propustio da završim navođenje istorijskih činjenica.

Dakle, 50 Srba za jednog ranjenog, a 100 Srba za jednog mrtvog Nemca.

Što je verovatno, najcrnji mrak nečije nadmenosti, agresivnosti i samodovoljnosti.

Nažalost, na nas ovdašnje je teško ostaviti utisak bilo kakvim tragičnim cunamijima, zemljotresima, bombardovanjima, tajfunima, brodolomima, avionskim nesrećama...

Imamo svoje nesreće sasvim dovoljno...

Jos jednom se izvinjavam...
[ Java Beograd @ 08.07.2005. 09:12 ] @
Jeste malo off topic, ali nisam ja počeo.

@ Ivan

Svako malo bolje obavešten zna da preko 80% novca koji se da u "dobrotvorne svrhe" zapravo ode na organizaciju i nadoknadu aktivistima dobrotvornih organizacija. (raspitaj se o platama u Oxfamu, na primer.)
Sakupljanje pomoći za žrtve cunamija je bila zapravo jedna reklamna kampanja, ništa više od toga, da bi se upravo dobrotvorne organizacije oparile. Sviđalo se to nama ili ne.
Priznajem da ne znam prave cifre pomoći postradalima od cunamija, ali duboko sam uveren da kad bi se uporedio bruto nacionalni dohodak države sa iznosom pomoći, da bi opet Srbija bila u gornjoj polovini, sortirano descending.
[ Mihailo @ 08.07.2005. 09:21 ] @
http://en.wikipedia.org/wiki/H...e_2004_Indian_Ocean_earthquake
[ Ivan Dimkovic @ 08.07.2005. 09:40 ] @
@Java,

Jeste - tacno je to sve sa Oxfamom... medjutim drzave su imale mogucnost i da direktno pruze pomoc - i Srbija je to isto uradila sa 2 aviogenexova aviona i 150K eura vredne pomoci - NGO pomoc je bila mala, oko 5K evra valjda (stvarno sramota za humanitarne NGO-ove, al to zavisi i od njih i od onih koji treba da daju, dakle svih). No pomoc je pomoc, GDP Srbije znas, kolicinu pomoci znas - tabelu imas, pa mozes lako da vidis gde je to, da ne skrecemo sa teme (a i da ne ispadne da neko sad osudjuje Srbiju za malu pomoc, jel).

Poenta je da je ovo u Londonu cist teroristicki akt za osudu, kao i Beslan, kao i bombardovanje kolone vojnika u Iraku napalmom 1990 (iako su vojnici, ne zasluzuju da budu sprzeni napalmom bez ikakvog smisla), kao i bombardovanje svake Bolnice, TV Stanice u Iraku ili u Srbiji, svejedno - i svako normalan je u momentima dogadjanja najgorih dela ta dela osudjivao - tesko je retroaktivno osudjivati jer covek vise i ne moze da popise sva nedela :(

Neko kaze "Toni Bler nije Beslan nazvao teroristima" - jeste, to je prljava politicka igra "istoka i zapada", pazljivo biranje reci zbog njihovih diplomatskih igrica - ali ja ne znam ni jednog normalnog coveka, kako na tom istoku tako i na zapadu koji monstruozno ubistvo 400 dece u Rusiji nije nazvao teroristickim i monstruoznim aktom, bez obzira sta njegov PM kaze na nekom TV-u i da li taj akt naziva "teroristickim" ili "samo" "za svaku osudu"

Dakle, pravdati teroristicki akt nekim opravdanjma je bolesno - a jos je ludje kad u Srbiji sve to gledaju kroz vizuru Srbije i desavanja na Balkanu - kao da svaka stvar na ovom svetu ima direktne veze sa Srbijom, neverovatno.

@Srki - jeste, Ameri su odbili cak i zahtev UN da plate odstetu, ali - vidis, to je zabelezeno, i ta rezolucija UN je zabelezena... te stvari ne zastarevaju, a istorija je ipak jedna vrlo mocna stvar... verovatno je i 1950 bilo nezamislivo placati Italijanima stetu recimo za zlocine nad njihovim ljudima u WWII - ali polako sve to ipak dodje na svoje.
[ BluesRocker @ 08.07.2005. 09:48 ] @
Mislim da Srbija treba i zvanično da pristupi Al Kaidi (ako već nije).
[ Ivan Dimkovic @ 08.07.2005. 09:51 ] @
Citat:
tosa
Jednostavna stvar se desava, Palestinski narod je tamo ziveo preko 4000 godina pre
nego sto su Jevreji proterani iz egipta. Velikodusno su prihvaceni pa su se opustili...


Jeste, i majke sa decom u Tel Avivu cije delove ruku, nogu i glava sakupljaju u razvaljenom autobusu imaju blage veze sa desavanjima pre 4000 godina i ko je pre 4000 godina pi*ao na toj zemlji.

Teroristi nikad nisu u stanju da dobiju vojno bilo sta - svakako nece osvojiti Tel Aviv, a takodje nece osvojiti ni London (interesantno je primetiti da se tim metroom u londonu ponajvise voze Indusi, Pakistanci, Libanci i ostali imigranti koji su vecina u downtown Londonu) - samo su u stanju da prave apsolutno bespotrebne i nevine ljudske zrtve - pritom bez ikakve vojne vrednosti, teritorijalnog dobitka ili bilo kakve druge koristi, samo ce dobiti 3x vise preko svojih usijanih glava a ceo svet ce samo imati gore misljenje o svim Arapima, iako vecina njih blage veze sa terorizmom nema i potpuno su nevini ljudi.

Zato takve polu ljude i ceo civilizovan svet naziva teroristima - jer ne umeju da prouzrokuju nista drugo osim terora nad neduznim ljudima... ni vojni dobitak za svoju zemlju, ni mir, ni ekonomski razvoj, ni bolju zdravstvenu zastitu, bolju edokaciju - samo cist, purifikovan teror i to je sve. I jos dodatnih presija nad svojim narodom, koji nije kriv za njihove bolesti.

Eto i ovde su mnogima to isto legitimni "ratnici" ... no dobro, wtf.. svako ima pravo na svoje misljenje, hvala bogu da su neki zakoni UN vrlo jasni u pogledu terorizma i ne slazu se sa takvima.

Over and out.
[ Java Beograd @ 08.07.2005. 09:59 ] @
@ Ivan
Slažem se sa svim što si napisao. Zaista. Istomišljenici smo.

P.S. Mrzim kad sam istomišljenik, onda diskusija gubi draž i nema smisla. :)
[ BluesRocker @ 08.07.2005. 10:00 ] @
Da me neko ne shvati pogresno, ja sam odrastao na partizanskim filmovima i ucen nekim visokom idealima (koji nikad nece biti dosegnuti, izgleda). Zato mi je nezamislivo da se ljudi vataju u kolo od srece zato sto je neko negde ubio neke nevine ljude. Onaj ko hoce da mi dokaze da su ti ljudi zasluzili da budu ubijeni jer su Englezi (koji % ?) isto tako je mozda zasluzio da bude ubijen jer je to sto je (uopste nije bitno). Zar vam nije od zadovoljavanja tudjom nesrecom vise stalo do prava na normalan zivot (svuda na svetu pa i u Engleskoj)? Ratovi prodju, ko prezivi doceka i neko normalno vreme, ali kod terorizma toga nema, opasnost stalno vreba. Zar bi voleli da taj talas terorizma dodje i kod nas??? Mozete vi do mile volje da objasnjavate kako je to ovde nemoguce, kako mi nismo zasluzili kao neki, kako su nase sluzbe stalno budne i paze. Ali, ako se desi, najlakse je nekom pametnom da kaze da smo mi to i zasluzili i da pakosno uziva u tome.
[ broker @ 08.07.2005. 10:02 ] @
Ivane, izvini sto ja ne pravim razliku izmedju alkaidinog teroriste koji aktivira bombu u metrou i americkog pilota koji srucuje napalm ili kasetne bombe na nezasticene civile a narocito se izvinjavam sto mislim da se uvek prvo desi da neko baci napalm ili kasetne bombe a onda neko postavi bombu u metrou.
[ vuxsa @ 08.07.2005. 10:35 ] @
Da li neko može da postavi link ka nekom engleskom forumu?
[ Fuzz @ 08.07.2005. 11:17 ] @
@ Ivan

Opet Ivane zvucis kao glasnogovornik State Departmenta.

Cinjenica je da je terorizam zlo, i da od njega u 90% slucajeva stradaju nevini. Ali je on u ovom konkretnom slucaju proizveden politikom britanske vlade koju je podrzao narod. Kada su ljudi izlazili na izbore, bolio ih je ku.ac za tamo neke Iracane. Ok javno mnijenje je protiv Iracke intervencije. Ne zele da mladi Britanci ginu u tamo nekoj pustinji. Ali su ti isti glasaci procenili da im je vaznija socijalna i poreska politika od cinjenice da njihova vojska przi iracku decu, i najblaze receno se izivljava na zarobljenicima. Uostalom da li mozes reci da nisi znao da ce se ovako nesto dogoditi?
Sto se tice ciljeva ovog napada, mislim da je ekonomski efekat bio od primarnog znacaja. Plasenje turista koji donose ogroman priliv novca, i potpuna blokada grada. Bio si u Londonu. Kada pogledas mesta na kojim su postavljene bombe, vidis da su to sve cvorista metroa. Znaci potpuno su isekli sve linije u gradu.
A ta legitimnost o kojoj pricas je po meni neosporna. Sredstva koja koriste nazalost nisu. Opet ne mogu a da se ne zapitam imaju li drugih sredstava za borbu?
U svakom slucaju neka je laka zemlja svim zrtvama....
[ Ivan Dimkovic @ 08.07.2005. 12:03 ] @
Citat:
Fuzz
Cinjenica je da je terorizam zlo, i da od njega u 90% slucajeva stradaju nevini. Ali je on u ovom konkretnom slucaju proizveden politikom britanske vlade koju je podrzao narod.


Cime je terorizam proizveden je apsolutno nebitno sa samim cinom tog akta: terorizmom... za terorizam nema opravdanja, bilo ko da ga cini - da li je to USAF pilot koji je bacio napalm na nevine ili srusio bolnicu, neki "borac za slobodu" koji je pobio 400 dece u skoli, neki ludak koji se bori "za arapsku stvar" dizuci autobus u vazduh u Tel Avivu ili pak ovo sto se desilo u Londonu.

Problem, koji postoji - je da doticni pilot, koji je gadjao bolnicu recimo, mozda 3 blage nije imao da je to bolnica - on je sigurno dobio od pretpostavljenih cilj da "unisti neprijateljski objekat koji sluzi za podrsku terora tralala" - dakle, ako nije video da je bolnica (sto se moze utvrditi u sudu, u nasem slucaju na zalost ne zbog sledeceg paragrafa) treba da odgovara njegov pretpostavljeni koji mu je naredio da gadja bolnicu... i naravno da plati.

Na zalost, kao sto smo videli, Sud Pravde u Hagu je ipak, odlucio da se proglasi nenadlzenim za ovo jer SCG, doista, 1999 nije bila u UN-u, pa nije ni mogla biti pod njihovom zastitom. Na zalost, ovo je delimicno i nasa nesumnjiva odgovornost - jer smo vec 1992 trebali aplicirati za clanstvo UN, i da je bilo tako - imali bi sve moguce pravne metode da se sukobimo sa evidentno nelegalnom (po statutu UN) vojnom akcijom nad teritorijom SCG... pa cak i da su Ameri odbili da plate za razbijeno i ubijeno - ostala bi takva presuda kao istorijska cinjenica sa vrlo velikom tezinom i mogucnoscu da se u nekim drugim vremenima ipak naplati.

(Tragicno je da su i krajem 2000 neki, ponajvise "rodoljubi" bili protiv re-aplikacije SCG u UN - i isterivanja nekih besmislenih ideja bez veze sa realnoscu, tako da, valjda, da smo se kojim slucajem opet sukobili sa nekim - da bi opet mogli da budemo van svih zakona pa i zakonske pomoci :(((

Ipak, kad pricamo o ovakvom terorizmu - svega toga nema... doticni terorista(i) u Londonu je znao da ce ubiti samo civile, to je bio cilj njegove misije, i to je najmonstruoznije u celoj prici - cisto sumnjam da su se u metrou vozili pretpostavljeni koji su naredili napade na Irak... takodje cisto sumnjam da je bilo ko ko je profitirao od napada na Irak uopste pogodjen ovim - STELLANOVA je bacio link sa akcijama Boeinga... bice toga jos... dakle teroristi su upravo pomogli onima protiv kojih se navodno "bore"

Kladim se da investitori "odbrambenih" firmi sada trljaju ruke sa zadovoljstvom, bice odmazde... Eto sta napadi takozvanih 'alahovih ratnika za slobodu' cine.. samo ce dobiti jos vise bombi a oni koji huskaju ratove u svetu ce biti jos bogatiji i ... da... doprince miru u svetu ;-)))

Uopste me ne bi cudilo da je Osama akcionar tih "odbrambenih" firmi...


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 08.07.2005. u 13:06 GMT+1]
[ radovic @ 08.07.2005. 12:04 ] @
Mene najvise nerviraju Ameri i Evropljani jer su previse blagi u sprovodjenju demokratije. Da sam se ja pitao operaciju "Sloboda Iraku" bih zavrsio za mesec dana. Znaci ne mogu oni da se bore protiv Iracana na demokratski nacin i da gadjaju samo vojne ciljeve a da Iracani postavljaju bombe i ostale stvari.

Osim toga umesto sada da predju na Severnu koreju, Rusiju pa i Kinu oni sada zevaju i nista ne rade. A EU me posebno razocarala sto se nije vise priklonila borbi protiv diktatorskih zemalja.

Sa teroristima treba zestoko da se bore. Znaci mislim da bi trebali mnogo energicnije napade da vrse. Iskreno recemo mislim da su i na nas trebali zesce da napadnu a ne da odugovlace 100 dana bombardovanja. Mada se mora priznati da je na kraju bilo uspesno.

Da su brze radili mogli su ranije da sprece ovakva mentolska teroristicka desavanja ovako ce to spreciti za 10 godina.



[Ovu poruku je menjao radovic dana 08.07.2005. u 13:07 GMT+1]
[ simonzec @ 08.07.2005. 12:18 ] @
Citat:
radovic: . Iskreno recemo mislim da su i na nas trebali zesce da napadnu a ne da odugovlace 100 dana bombardovanja. Mada se mora priznati da je na kraju bilo uspesno.

ma mogli su i 200 dana ,bilo bi to ok jos da je tvoja guzica bila ovde pa da lociraju lakse mete.Bilo bi jos uspesnije...
[ radovic @ 08.07.2005. 12:22 ] @
Ja i jesam bio ovde. Pokusao sam da im dojavim gde se nalazio u to vreme najveci srpski izdajnik svih vremena, javio sam im par lokacija sta da gadjaju ali uvek su promasivali.

Iskreno receno mislim da je T.B. previse blag valjda mu je zao ili ne znam sta vec. Ja mu javim lokaciju gde se nalazi izdajnik a on odgovori "ne mozemo tu da gadjamo tu je bolnica Dragisa Misovic" mislim ma daj....i tako iz dana u dan.

Ako je tako bio popustljiv prema nama onda je i prema ostalima sigurno. Zato im se ovo i desava danas.

[Ovu poruku je menjao radovic dana 08.07.2005. u 13:24 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao radovic dana 08.07.2005. u 13:39 GMT+1]
[ Java Beograd @ 08.07.2005. 12:24 ] @
Citat:
radovic: Mene najvise nerviraju Ameri i Evropljani jer su previse blagi u sprovodjenju demokratije.

Radović malopre otišao u USA - i momentalno se amerikanizovao. (Kao onaj vic kad su ganci preplivalali Muru)

Šta ti to znači da je neko "previše blag u sprovođenju demokratije". Reč "demokratija", ako nisi znao, znači "vladavina naroda". A ono šta rade amerikanci to se zove okupacija, osvajanje, ratovanje, rušenje. I kako to zamišljaš da oni "sada pređu na Severnu Koreju, Rusiju i Kinu".
A to što kažš da su trebali i nas (koje to "nas") žešće da bombarduju, to mi govori da si na nekim jačim drogama dok sve ovo pišeš.

Uzgred, hvala bogu da tebe niko ni zašta ne pita !
[ radovic @ 08.07.2005. 12:33 ] @
Ono sto je radio diktator svih vremena se zove okupacija a sada smo konacno slobodni.
I bili bi jos slobodniji da se ponasamo bar iole normalno a posto nema suzbijanja terorizma i posto EU treba da se nateze sa nama oko hapsenja fasista koji su napadali Hrvate, Albance i Muslimane onda i ne treba da budemo slobodni.

Mislim da nam cak i previse popustaju. Na njihovom mestu ja bih zveknuo sankcije i zatvorio granice dok ne isporucimo fasiste.
[ Java Beograd @ 08.07.2005. 12:39 ] @
Na kojim si ti lepkovima ?
Hoće li oni da isporuče nekome svoje fašiste i teroriste koji su bacali kasetne bombe u centar Niša ?
[ Java Beograd @ 08.07.2005. 12:40 ] @
Citat:
radovic: Ono sto je radio diktator svih vremena se zove okupacija a sada smo konacno slobodni.

Pitaj Iračane i Avganistance da li su "sada slobodni" ? Uostalom, nikad u istoriji čovečanstva niko nije osvajao da bi nekog oslobodio.
Mnogo su tebi tamo napunili glavu.

[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 08.07.2005. u 13:43 GMT+1]
[ radovic @ 08.07.2005. 12:44 ] @
Kakve teroriste????? Mi bi trebali da izdvajamo od budzeta sada i da im platimo za to sto su ucinili. Cena slobode bi trebala da se plati.

Mislim mozes li da zamislis tog mentola koji je tuzio NATO i sve ostale zemlje??? Umesto da im se barem zahvalimo ako vec nemamo novca da im platimo.


Da IRACANI SU SLOBODNI. Mislim da imas negde cak i na sajtovima da nadjes proslavljanje IRACANA kada su ga Amerikanci oslobodili.

**** SLOBODA IRAKU ****


Mislim da je naziv akcije genijalan.

[Ovu poruku je menjao radovic dana 08.07.2005. u 13:46 GMT+1]
[ Java Beograd @ 08.07.2005. 13:01 ] @
Toga na sajtovima sigurno nema. Ali sigurno ima proslavljanje Iračana kad su srušene kule bliznakinje.
[ radovic @ 08.07.2005. 13:13 ] @
Ima kad su rusili kip sa Sadamom Husejinom.
A sto mi je drago sto su ga uhapsili nemas pojma. Licno sam slavio.
[ Java Beograd @ 08.07.2005. 13:15 ] @
A jel on tebi nešto lično smetao ? Ili te nešto lično uvredio ?
[ BytEfLUSh @ 08.07.2005. 13:46 ] @
Čitam ove poruke koje su postovane od sinoć, i ne mogu da prestanem da se čudim. Neke sam obrisao (a brisaću i dalje takve poruke), ali sve u svemu - ne mogu da verujem kakvih sve ljudi ovde ima. To su ljudi sa toliko plitkim shvatanjima, bez trunke saosećanja, ljudi kojima je veoma teško da shvate da ne mogu i ne trebaju da stvaraju sliku o nekom narodu na osnovu nekoliko pojedinaca.
Ne vredi vama objašnjavati, zar ne? Iako je većina vas prošla kroz razna sranja zbog svoje vlasti, vi i dalje ne shvatate da narod nije ni kriv ni dužan (naravno, osim ako je u pitanju vaš narod)? OK. Rekao bih kakvi ljudi imaju takve stavove, ali Pravilnik mi ne dozvoljava.
[ dinke @ 08.07.2005. 14:06 ] @
Pa normalno je da moraš da brišeš kada ste otvorili temu koja je politička i o njoj nikako ne može da se raspravlja bez da se pominje politika. A politika je ono beše pravilnikom zabranjena ? move to /dev/null
[ Pici man @ 08.07.2005. 14:08 ] @
Citat:
BytEfLUSh: vi i dalje ne shvatate da narod nije ni kriv ni dužan


Narod je sirok pojam i vredi jednu dobru filozofsku raspravu(medjutim moja supruga je filozof a ne ja, tako da otpada sa moje strane :-)). Ako narod bira svoju vlast na demokratskim izborima, šta onda u stvari predstavlja sam pojam vlast ili ti vlada?!? Pa valjda odraz i sliku i priliku jednog naroda koji ZELI takvu vlast i vladu zajedno sa njenom politikom?!? Prosto da prostije ne moze da bude, uzimajuci u vidu nase primere MNOGOBROJNIH izbora na kojima sve do 2000 izabrase bas one koji deceniju pre toga cinise strasne zlocine prema samom svom narodu da ne ulazimo u rasprave o precutnom odobravanju genocida(od vlasti ili naroda koji je izabrao tu VLAST????).
Sta sada? Narod nije kriv vec je kriva vlast koja predstavlja sam NAROD tj. izabrana je glasovima svog naroda koji joj je ukazao poverenje na izborima i veruje u njenu politiku koja je javna tj. mnogo puta "dokazana" baš u našim uslovima u proteklih 15 godina i vise?!?

Citat:
BytEfLUSh: Iako je većina vas prošla kroz razna sranja zbog svoje vlasti


Ta vecina je ustvari manjina koja ne odobrava i nikada ne bira vlast koja nije u interesu samog naroda, bolje receno to su pravi zdravorazumni rodoljubi koji znaju pojam demokratije i vladavine prava.

Pozdrav!
[ Java Beograd @ 08.07.2005. 14:23 ] @
Ako je vlast izabrana na stvarno demokrtaskim izborima, onda vlast predstavlja narod. Ali to nije uvek slučaj.

Da li su izbori u UK demokratski ? Svi kažu da jesu, a oni su sami najglasniji u tome. Dakle, narod je odgovoran za silna osvajanja, bombardovanja i rušenja koja je počinila vojska Ujedinjenog Kraljevstva. I za mnoge i mnoge ljudske žrtve i patnje.
[ dalibord5 @ 08.07.2005. 14:29 ] @
@radovic-ostrascen,kratkovid,nedefinisan...Da li su tvoji postovi odraz licnog ubedjenja ili potrebe ulizivanja svojoj novoj domovini?
Zao mi je ako sam te uvredio ovim ali...malo boli sve ono sto govoris.
Ti si,mozda,otisao iz ove zemlje,ali ima nas dosta koji smo ostali i vredja nas nacin na koji karakterises sve sto se ovde desavalo.
[ Pharos @ 08.07.2005. 14:29 ] @
Java molim te, ne pričaj gluposti.
[ Java Beograd @ 08.07.2005. 14:31 ] @
OK, neću. Samo mi reci šta je tu glupost. Šta ti nije po volji ?
[ simonzec @ 08.07.2005. 14:32 ] @
Citat:
BytEfLUSh: Čitam ove poruke koje su postovane od sinoć, i ne mogu da prestanem da se čudim. Neke sam obrisao (a brisaću i dalje takve poruke), ali sve u svemu - ne mogu da verujem kakvih sve ljudi ovde ima. .

Ponavljam nisam ni jednom nikog uvedio da bi poruka bila brisana...
Citat:
BytEfLUSh:  To su ljudi sa toliko plitkim shvatanjima, bez trunke saosećanja, ljudi kojima je veoma teško da shvate da ne mogu i ne trebaju da stvaraju sliku o nekom narodu na osnovu nekoliko pojedinaca.
.

A koliko puta treba da se napise da nam je zao prostog naroda,ali to je sto je.rat je poceo pre nekoliko godina,zar ne? pa svaka strana ima svoje zrtve.
Citat:
BytEfLUSh: .
Ne vredi vama objašnjavati, zar ne? Iako je većina vas prošla kroz razna sranja zbog svoje vlasti, vi i dalje ne shvatate da narod nije ni kriv ni dužan (naravno, osim ako je u pitanju vaš narod)? OK. Rekao bih kakvi ljudi imaju takve stavove, ali Pravilnik mi ne dozvoljava.

da prosli smo kroz sve t(licno sam hapsen nekoliko puta,lomljeni mi prsti,pa i sad osecam kad se menja vreme:)), ali ne vidim poentu da ako sam zeleo bolji zivot,a zelim ga i dalje,to treba da bude razlog zbog svakog ko pogine u ovim besmislenim ratovima.Zasto neko nije pokrenuo topic na temu danasnje vesti:svaki dan najmanje cetvoro dece uzrasta od novorodjencadi do sedmogodisnjaka u Evropi je ubijeno...
Jos jednom kazem ako nemozes da slusas tudja misljenja,koliko ljudi toliko cudi,ugasi temu....A slusanje i drugog misljenja je vrsta demokratije.....
radovicu ,idi na www.ogrish.com pa pogledaj malo po sajtu o "slobodi iraka".ne brini sajt je po zakonu :OGRISH.COM is a website featuring uncensored events including: beheading videos, execution images, accident pictures, gruesome scenes from Iraq etc. We are legally represented by FirstAmendment.com
A ima i o zrtvama sa varvarinskog mosta,dacu ti i taj sajt,pa objasni rodbini pobijenih o svojim idejama!
[ Silenoz @ 08.07.2005. 14:38 ] @
Citat:
BytEfLUSh: ali sve u svemu - ne mogu da verujem kakvih sve ljudi ovde ima. To su ljudi sa toliko plitkim shvatanjima, bez trunke saosećanja


Am I Evil? - Yes I ***kin' am
[ zabac_kermit @ 08.07.2005. 15:09 ] @
Kako je bilo ljudima koji su bili pod opsadom Sarajeva.Svakog momenta je mogao da ih skine Srpski snajper kad na primer krene da natoči vodu za piće.Zar to nije teror koji smo mi Srbi činili.To uopšte nisu lepe slike.Iz začaranog kruga osvete se može izaći jedino ako se osude naši ljudi koji su činili zločine,a u isto vreme i druga strana mora osuditi svoje zločince i jasno se distancirati od tih postupaka.

Ponovo kažem da ljudi trebaju sebi da priznaju da su zločini činjeni na obe strane i da ako želimo da to prestane ljudi koji su to činili moraju se osuditi.
[ Hefestionlove @ 08.07.2005. 15:55 ] @
Logican nastavak dogadjaja je objava rata Iranu.

Savetujem svima koje zanima dalji razvoj dogadjaja da ponovo procitaju odlicnu knjigu:"Svi Sahovi ljudi", (Americki puc i koreni terora na Bliskom istoku),autor Stiven Kinzer

Naslov originala: "All the Shah's Men" -An American Coup and the Roots of Middle East Terror",Stephen Kinzer

Citiracu Vam sta je Gor Vidal napisao u vezi te studije:"Ova briljantna rekonstrukcija iranskog puca iz 1953. uzbudljivija je samim tim sto je tacna. Ova knjiga je napeta kao triler i objasnjava zasto su U.S.A. danas do guse upetljane u krize kao sto su iracka,ili avganistanska" Kraj citata

Knjigu mozete kupiti u knjizari "B 92" na Terazijama. Cena je simbolicna.

Kada procitate ovu briljantnu knjigu mnoge stvari ce vam biti jasnije.

[Ovu poruku je menjao Hefestionlove dana 08.07.2005. u 17:22 GMT+1]
[ BytEfLUSh @ 08.07.2005. 15:59 ] @
I šta bi Velika Britanija dobila objavom tog rata? Ništa. Osim možda još neki teroristički napad, ali to nikako ne smatram za dobru stvar.
[ Hefestionlove @ 08.07.2005. 16:27 ] @
Mozda ovi navodni "teroristicki napadi" treba da mobilisu i psiholoski pripreme engleske gradjane na objavu rata Iranu koju planiraju U.S.A. i Engleska? Treba i tu mogucnost uzeti u obzir.
[ Hefestionlove @ 08.07.2005. 16:34 ] @
Vlada T.B. mora da omoguci nezavisnu istragu medjunarodnih eksperata,a ako odbije medjunarodnu istragu znaci da nesto muljaju sa U.S.A.
[ Fuzz @ 08.07.2005. 16:37 ] @
@ Ivan

Citat:
Cime je terorizam proizveden je apsolutno nebitno sa samim cinom tog akta: terorizmom... za terorizam nema opravdanja, bilo ko da ga cini - da li je to USAF pilot koji je bacio napalm na nevine ili srusio bolnicu, neki "borac za slobodu" koji je pobio 400 dece u skoli, neki ludak koji se bori "za arapsku stvar" dizuci autobus u vazduh u Tel Avivu ili pak ovo sto se desilo u Londonu.


U pravu si, za terorizam nema opravdanja. Ali ja kazem da odgovornost za terorizam lezi na Americkoj i Britanskoj vladi. Oni su istinski teroristi. I ako nekoga narod Velike Britanije treba da pozove na odgovornost, to je sopstvena vlada.

Citat:
Na zalost, kao sto smo videli, Sud Pravde u Hagu je ipak, odlucio da se proglasi nenadlzenim za ovo jer SCG, doista, 1999 nije bila u UN-u, pa nije ni mogla biti pod njihovom zastitom. Na zalost, ovo je delimicno i nasa nesumnjiva odgovornost - jer smo vec 1992 trebali aplicirati za clanstvo UN, i da je bilo tako - imali bi sve moguce pravne metode da se sukobimo sa evidentno nelegalnom (po statutu UN) vojnom akcijom nad teritorijom SCG... pa cak i da su Ameri odbili da plate za razbijeno i ubijeno - ostala bi takva presuda kao istorijska cinjenica sa vrlo velikom tezinom i mogucnoscu da se u nekim drugim vremenima ipak naplati.


Koje Ujedinjene nacije, o cemu ti pricas? Hag je nadlezan za navodne zlocine koje su pocinili Srbi na Kosovu, a nije nadlezan za zlocine koje su pocinile zemlje NATO u istom periodu i na istoj teritoriji. Smesno. BTW, znam da govorimo o dva razlicita suda.

Radi se o tome da je medjunarodno pravo trenutno u funkciji politike sile, a da takva politika dovodi do adekvatnog odgovora, takodje u obliku sile.


@ Radovic

E Radovicu, Radovicu... kako na fin nacin da ti kazem da si budala?
Citat:
Znaci ne mogu oni da se bore protiv Iracana na demokratski nacin i da gadjaju samo vojne ciljeve a da Iracani postavljaju bombe i ostale stvari.


Borba na demokratski nacin? Zanimljivo. Ne znam sta je to. Cuo sam za ratovanje uz postovanje medjunarodnih konvencija. To Ameri definitivno nisu ispostovali. Ako je borba na demokratski nacin sravnjivanje jedne Faludze, onda znam na sta mislis. Postoje vrlo zivi snimci koji to opisuju. Topovska baterija koja dejstvuje kao u WWI, znaci granata za granatom ravna grad. Ranjenik kojeg resetaju u dzamiji. Da, to je demokratski nacin. Milosrdni andjeo donosi demokratiju.

Evo citam tvoje ostale postove, i ....ma previse jadno da bi se komentarisalo.
Ostani ti tamo gde jesi i uzivaj u blagodetima demokratije. Nemoj se vracati.
[ Hefestionlove @ 08.07.2005. 16:47 ] @
U.S.A. je danas u poziciji da moze da odlucuje koja nacija ce ziveti,a koja nece. U.S.A. i Engleska mogu da politicki profitiraju od ovih teroristickih napada tako sto ce optuziti Iran da sponzorise teroriste. Letnji meseci su idealni za rat sa Iranom jer su ljudi na godisnjim odmorima i ne opterecuju se politikom. Pokojni Regan je imao obicaj da zvecka oruzjem uglavnom preko leta. Ovo moze biti vruce leto!!!
[ ton_majstor @ 08.07.2005. 16:51 ] @
Imam sasvim dovoljno godina da budem donekle imun na svetske zavere i slično... ALI:

Moj, let's say prijatelj, radi u VJ i po struci je bezbednjak u Ratnom Vazduhoplovstvu. U zadnjih par godina ide u NATO centre za obuku po Evropi i uči, susreće bivše neprijatelje i sa njima razglaba sve aspekte vojne bezbednosti SCG i okoline. Sve ovo je zvanično i deo priprema za ulazak u PzM i NATO.

Elem, on tvrdi da je sledeći korak posle "umirivanja" Iraka, upravo Iran. Tu nema rasprave. Takav je plan, lično je slušao ta predavanja na obuci.

A šta posle Irana?

VODA, narode!

Tj. zemlje sa velikim resursima vode. Voda je buduće "crno zlato", ako mogu da se tako izrazim...

Napominjem, ovo nisu naklapanja, a i NATO se nešto ne trudi da ovo sakrije...

Pozdrav!

[ Hefestionlove @ 08.07.2005. 17:01 ] @
Javna tajna je da ce vrlo brzo da usledi napad na Iran. Zanima me samo da li ce ga U.S.A. i U.K. divljacki bombardovati i sravniti sa zemljom,ili ce to biti "sofisticirano" bombardovanje?

P.S. Nadam se da ce Britanska ambasada u Beogradu pojacati obezbedjenje prostorija Britanskog Saveta na Terazijama u kome provodim mnogo vremena? Ako zatvore citaonicu znaci da planiraju rat sa Iranom vec ovog leta.
[ Ivan Dimkovic @ 08.07.2005. 17:03 ] @
Pa ni Iran nije u poziciji da sakrije da hoce da imaju nuklearno oruzje - znaju cenu koju ce platiti za atomske bombe... pa ako su spremni da je plate, go for it...

Jednom smo mi vec pricali o Iranu - dakle, zemlja gde se ljudi kamenuju jer su se usudili da se zabavljaju pre braka ili gde zena biva ubijena od porodice ako je silovana.... no, kao sto su ucesnici diskusije tada rekli - to je deo njihove kulture, navodno niko nema pravo da brani te pojedince, i sl... lepo je to pricati iz udobnog doma, preko interneta - gde te niko nije ubio zato sto mislis drugacije protiv islamske revolucije, ili sto si se kre*nuo sa komsijinom cerkom (jos je bolje da je silujes, tada ce umreti nekom brzom smrcu ako je braca zapale, ovako ce je kamenovati jedno 20 min cela opstina)

Jbg, to su razliciti koncepti univerzalnih prava - recimo ja zastupam tezu blizu zapadnom svetu, gde su individualna prava neprikosnovena i gde svetska zajednica ima pravo da se umesa u slucajevima masovnih genocida i krsenja prava... neko drugi ovde moze da smatra da Iran ima pravo da radi sta hoce unutar svoje teritorije, itd.... jedno je sigurno - misljenje je kao dupe, svako ima svoje, a mi cemo vec videti koji univerzalni koncept ima bolju prodju - vreme ce pokazati ;-)

Da, takodje sam i svestan da ovo gore pali samo ako postoji i $$$ interes - kao nafta u Iraku ili nesto slicno... eto, u Sudanu je izginulo nekoliko miliona (to je cifra + 6 nula, ljudi) ljudi u protekle 2 godine, i UN nije u stanju da organizuje neku smislenu akciju jer glavne sile bole dupe za tu zemlju - i to je tragedija :(( Medjutim, to sto je to danas jednostavno tako, ne daje za pravo nikome da ceo sistem smatra nepotrebnim, i da se vratimo u neku anarhiju i srednji vek i feudalizam, vec je neophodno plivati u mogucim okolnostima - onakvim kakvi jesu, i dobiti najbolje od realnosti... a ne traziti izlaz u nekoj nerealnosti koju nikad necemo postici.

Sto se tice vode - ona je i danas resurs koga nema bas dovoljno, a neke zemlje se jako neodgovorno ponasaju prema onome sto imaju... Mislim da je i Srbija, na zalost, medju tim zemljama - al valjda ce biti bolje kad ljudi ukapiraju da ta voda moze i dobro da se proda, bice dobro i njima - a i onima koji je kupe :-)))

No ovo je vec way off-topic.

U svakom slucaju, isrkeno zaljenje za sve civilne zrtve katastrofi u svetu... nevina zrtva je nevina zrtva - nema tu nacije, pripadnosti... bilo da je Irak, London, New York ili bolnica u Beogradu - ti ljudi nisu nista nikom skrivili.

Samo se pitam, sta li su ti teroristi juce doprineli - da ista u svetu bude bolje na ovu temu gore?

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 08.07.2005. u 18:08 GMT+1]
[ vindic8or @ 08.07.2005. 17:08 ] @
Iranski narod zaista jeste okupiran i pod torturom, sharijatskim zakonom. i ja smatram da bi ih trebalo osloboditi po svaku cenu. demokratskim sredstvima, koja, da, ponekad ukljucuju i vojne akcije.

ali mi je nazamislivo da se takvo drustvo odrzava jos dugo u 21. veku.
[ van t hoff @ 08.07.2005. 17:13 ] @
Mir neduznim zrtvama.
...






Sta ja razmisljam, kako je London apsolutno pokriven kamerama i sistemom za prismotru (kakav osjecaj a?), kao nijedan drugi grad na svijetu + iskustvo policje i sluzbi sa bombaskim napadima IRA-e, odlicna opremljenost i svjesnost da se ovako nesto moze destiti, ovakav teroristicki napad je veliki samar za londonsku policiju.

Uzevsi u obzir raspolozivu opremu vjerovatno je da vec sada znaju ko su direktni podmetaci paklenih naprava. Sef policije je rekao da su oni i prije ovoga znali da su za ovakve akcije osposoljene samo dvije-tri ekipe ??? Ako ne znaju ko su izvrsioci bar direktni to bi za mene znacilo da je neko mnogo jaci od neke al kaidinih simpatizera upetljan.
Logicno mi je da su to bili ljudi koji i inace zive u Londonu i rade u njemu, mozda cak i rodjeni Britanci naravno blisko istocnog, juzno azijskog porijekla, indoktrinirani idejama nasilne osvete. A mozda i nisu?
Meni je oduvjek bilo sumnjivo to da 5 minuta posto se teroristicki napad desi svi mediji vec znaju da je al kaida, mislim zaboga! Kako tako rano mogu da se pustaju takve informacije u etar, kad ni danas engleska policija nije izdala nikakvo obavjestenje ko je odgovoran, cak su negirali da pouzdano znaju da je al kaida definitivni izvrsilac.

Nije napad 11. septembra izvrsen avionima samo zato sto je spektakularan, vec zato sto nije moglo drugacije, teze je bilo uraditi ovo sto je uradjeno u Londonu nego iskoristiti avione, zato me jos vise cudi da je poslje Madrida ovako nesto proslo.
Nadam se da nece biti daljeg ugrozavanja privatnosti ljudi zbog ovih napada i da ce se situacija drugacije iskontrolisati.

p.s. od svih tih akcija "oslobodjenja" koje su sprovodjenje najzalije mi je sto niko nije nesto ucinio po pitanju S. Koreje, cijem nesrecnom narodu je najpotrebna pomoc jer bukvalno iskopavaju grobove i kidnapuju ljude da ne umru od gladi...
[ Ivan Dimkovic @ 08.07.2005. 17:19 ] @
Citat:

p.s. od svih tih akcija "oslobodjenja" koje su sprovodjenje najzalije mi je sto niko nije nesto ucinio po pitanju S. Koreje, cijem nesrecnom narodu je najpotrebna pomoc jer bukvalno iskopavaju grobove i kidnapuju ljude da ne umru od gladi...


Eto, S. Koreja je odlican primer - lokalni diktator je preuzeo sve poluge vlasti - tj. nasledio od oca, gde su serijski urnisali ekonomiju, unistili sve sto je valjalo - i danas bukvalno zive od humanitarne pomoci (da, to je ziva istina) i struje koju dobijaju od drugih. Severni Korejanci su vise od 10 cm nizi i zive par desetina godina manje od njihove brace - juznih Korejanaca, verovatno zbog dobrog sistema koji ih tlaci.

Medjutim, vlast je naoruzana do zuba, i hoce jos vise (nuklearno) da se naoruzaju - i sta vise reci.

Kad ti ljudi budu krenuli da masovno crkavaju od gladi (kao sto se vec desava) - onda ce isti dusebriznici opet kriviti medjunarodnu zajednicu sto nista ne radi, kako nije sposobna i sl....

Medjutim da neko tamo upadne (kao sto bi iskreno i trebalo), i svrgne tog ludaka i njegovu kliku nervno opicenih fanatika - opet bi isti "dusebriznici" kukali za "mesanje u unutrasnje stvari Severne Koreje" ;-)

Svetu je nekad tesko ugoditi, jel da? ;-)
[ ciroza jetre @ 08.07.2005. 17:19 ] @
evo i ja da nesto kazem na ovu temu, licno mi je zao ljudi koji su izginuli juce u londonu ali pored svih nasih problema moram da budem ravnodusan na sve sto se dogadja u svetu, znaci ako bi me pogadjalo sve nesrece i ubistva sta se dogadjaju svakodnevno u svetu poludeo bih to je sigurno. Ne vidim kako neki od vas mogu da kazu da su razlicite zrtve u iraku i ove u engleskoj. Prvo, ljudi su ljudi bez obzira gde se nalazili i nikako se ne smeju zaboraviti zlocini koje ta "postena" nato vojska cini u iraku, bas uz odobrenje vecine stanovnika engleske koji su zajedno sa amerikancima 2003. bili najglasniji u svetu da se napadne irak, vi recite sta hocete ali ovo sto se danas radi tamo je okupacija irackog naroda bez obzira kako oni to predstavljali u svetu..

sada kada realno pogledamo situaciju u svetu, svagde gde se nalaze te "mirovne snage" dogadjaju se stravicni zlocini i sve sto ide sa tim (setite se mucenja irackih zatovrenika, pa spot norveskih vojnika kfora) i sl. Naravno da se ni jedni zlocini ne smeju opravdavati
ali zlocin je zlocin bez obzira gde se dogodio i da li ga je pocinila al kaida ili vojsa neke drzave...
meni je takodje zao i dece koja svakodnevno umiru od gladi u africi, zao mi je iracana civila koji ginu ni krivi ni duzni, zao mi je i srba na kosovu, dece u beslanu i svih neduznih ljudi na svetu..
Dokle god bilo ko od vas bude opravdavao okupaciju iraka nemam sta vise sa vama da pricam. Pa zamislite da na svakom koraku u vasem gradu imate americke, britanske, italijanske, vojnike placxenike kako bi se osecali? Kao najvece g****...eto kako...

al kaida jeste svetski neprijatelj broj jedan, ali i okupacioa politika svetskih sila (prvenstveno amerike i njoj potcinjene engleske) i dovodi do ove situacije gde ginu neduzni ljudi svakog dana...

nek pocivaju u miru...

Citat:
Medjutim, vlast je naoruzana do zuba, i hoce jos vise (nuklearno) da se naoruzaju - i sta vise reci.



navedi mi tri razloga zasto bi amerika smela da ima nuklearno oruzje a s. koreja ne i da li svi na svetu treba da uniste svoje oruzje a amerika da ga proizvodi u neverovatnim kloicinama i onda da zovodi "mir" u svetu tako sto ce okupirati citav svet, posto ga vec sada drzxi u ekonamskoj zavisti...


[Ovu poruku je menjao ciroza jetre dana 08.07.2005. u 18:23 GMT+1]
[ Hefestionlove @ 08.07.2005. 17:23 ] @
Da li vam je poznato da je CNN zakupio na duzi tok radne prostorije u beogradskom hotelu "Hyatt Regency"???? Nemamo ni mi mnogo razloga da se radujemo cim je ekipa CNN u "radnoj i prijateljskoj" poseti nasoj zemlji. Pazljivo pratite vesti na TV i ako cujete da je CNN zakupio radne prostorije u nekom iranskom gradu znaci da se nesto ozbiljno kuva.

P.S. Ali iranske vlasti ce sigurno biti dovoljno oprezne i mudre da zabrane ulazak ekipi CNN u Iran. Uvek imaju diskreciono pravo da ih unapred proglase stranim spijunima i da im zabrane ulazak na Iransku teritoriju. Ako ce vec biti bombardovani zasto da CNN profitira na njihovoj nesreci?
[ Ivan Dimkovic @ 08.07.2005. 17:25 ] @
Citat:

Dokle god bilo ko od vas bude opravdavao okupaciju iraka nemam sta vise sa vama da pricam. Pa zamislite da na svakom koraku u vasem gradu imate americke, britanske, italijanske, vojnike placxenike kako bi se osecali? Kao najvece g****...eto kako...


Tuzno je ali recimo da nema tih vojnika u Bosni bi se i dan danas ratovalo :(

Tako su upali i u Koreju i Japan - pa su posle 10-tak godina i otisli, kad su te zemlje postale stabilne. Eto Juzna Koreja, i Severna... samo uporedite i budite iskreni prema cinjenicama.

Znam da se mnogi nece sloziti sa mnom, ali ajde pokusajte da zamislite Bosnu bez Dejtona - iskreno, bez neke pristrasnosti... ili Irak gde je neko svrgnuo Sadama iznutra i nastao gradjanski rat.

Mislim, jeste - te okupacije su okupacije, ali gledajuci alternative covek se nekad pita sta je zapravo bolje.

Zivot nije neka igrica da stvari mogu da se gledaju crno-belo... nekad je neophodno doneti odluku od 2 ruzne opcije... i izabrati manje ruznu ili onu sa bar nekakvim boljim ishodom :(

Jbg, i to je zivot - nekad je ruzan i nije lepa bajka. Svi bi mi ovde verovatno voleli da se probudimo sa mirom u svetu i da je sve super, i da su svi siti ... ali...
[ Hefestionlove @ 08.07.2005. 17:39 ] @
Cinjenica je da U.S.A. i Engleska raspolazu najmodernijim oruzjem. Njihovi ambasadori su njihovi mocni nosaci aviona. Iskreno me cudi da Sloba nije razumeo jednu tako jednostavnu istinu? Ocigledno nije imao dobre savetnike! Ako nemas sofisticirano naoruzanje i moderne nosace avione nemoj da se kacis sa onima koji to imaju!
Pitanje je sa cime Iranci raspolazu?

[ BluesRocker @ 08.07.2005. 17:51 ] @
Meni je zao sto se to dogodilo u Londonu jer je Engleska vrhunac slobode, demokratije reda i rada, prava i pravde. To je jedina zemlja na svetu gde policija ne nosi oruzje. Tamo vam je dopustena puna sloboda da radite sta hocete, ali ako vas uhvate da ste prekrsili zakon kazne su ostre, i vise nemate ista prava kao ostali posteni gradjani (ne mnozete da budete ministar policije, npr.).
Inace, London je svetski grad, isto kao sto Beogradjani misle da je Beograd svetski grad, s tim sto je London to stvarno. Ima 2 ogromna tranzitna aerodroma koja koristi pola sveta. Onaj ko napadne London, napao je ceo svet jer svako moze da dodje u situaciju da se tamo nadje. To samo mogu bolesni umovi da rade i da pravdaju, i da se tome vesele.

[Ovu poruku je menjao BluesRocker dana 08.07.2005. u 18:52 GMT+1]
[ Hefestionlove @ 08.07.2005. 18:08 ] @
London je zaista grandiozan. Dok sam boravio u njemu vozio sam se samo taksijem sto i vama savetujem jer ste tako najbezbedniji. Iako su moji americki drzavljani nikada ne bih ziveo u U.S.A. vec samo u Londonu.
Zato mnogo vremena i provodim u citaonici Britanskog Saveta na Terazijama koja je prava "oaza slobode". Ako nemate novca za godisnju clanarinu mozete besplatno koristiti biblioteku,prelistavati magazine i dnevnu stampu,i slicno. Njihovo osoblje je veoma ljubazno i dace sve od sebe da vam nabave,ili foto kopiraju sve sto vas zanima.

(Takodje sam impresioniran i kulturnim sadrzajima koje vam nude u Francuskom kulturnom centru u Knez Mihailovoj).
[ vuxsa @ 08.07.2005. 18:12 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Tuzno je ali recimo da nema tih vojnika u Bosni bi se i dan danas ratovalo :(

Tako su upali i u Koreju i Japan - pa su posle 10-tak godina i otisli, kad su te zemlje postale stabilne.

Ne baš najtačnije,i dan danas su tamo.
2BluesRocker:
Bagdad je bio svetski grad dok London nije ni postojao,pa nikom ništa,žrtve su strašne kad su nevine,bilo sa koje strane,stvar je u tome što se u poremećenom sistemu vrednosti "demokratskog" zapada žrtve u Londonu,Njujorku i Madridu smatraju vrednijim nego u "tamo nekom" Iraku,Beslanu,Beogradu ili Somaliji...
[ weB_KiLeR @ 08.07.2005. 18:49 ] @
Upravo je to i problem, mi kad smo ukazivali pomoc tim englezima oni su nam zaboli noz u ledja, pa vi vidite.
Njima je stalo samo do njih i ni do koga drugog, a nama ovde prosipate neke evropsko demokratska shvatanja, dosta mi je tog laznog kosmopolitizma...

Dimkovicu ako ti je vise stalo do zrtava u engleskoj nego do zrtava ovde kod nas onda ne moras vise nista da kazes...

Idite tamo po zapadu pa prosipajte vasa misljenja, svuda u svetu se ceni poreklo samo se kod nas to smatra ruznim, Vama je ruzno sto ste Srbi, pa to je najcrnje zato nam se sve ovo i deshava.
Zato sto postoje ljudi nalik Vama koji vishe vole Englesku od rodjene zemlje, kojima je ponizenje to sto su Srbi. Vi ste ruglo svoje zemlje, pogledajte Ameriku tamo je svako prvo Amerikanac pa posle sve ostalo.

Gnusno mi je vishe da posmatram ovaj forum i da gledam ljude sa takvim shvatanjima.

[Ovu poruku je menjao weB_KiLeR dana 08.07.2005. u 19:50 GMT+1]
[ Force @ 08.07.2005. 19:27 ] @
Inace,cuo sam preko svojih izvora da jedan nas nije otisao taj dan na posao,a inace je isao tim metroom svaki dan na posao... eto jos jednom Bog cuva Srbe! :)

[Ovu poruku je menjao Force dana 08.07.2005. u 20:28 GMT+1]
[ Fuzz @ 08.07.2005. 19:54 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Tuzno je ali recimo da nema tih vojnika u Bosni bi se i dan danas ratovalo :(


Da nije bilo intervencije zemalja ciji su to vojnici, do tog rata ne bi ni doslo...

Citat:
Tako su upali i u Koreju i Japan - pa su posle 10-tak godina i otisli, kad su te zemlje postale stabilne. Eto Juzna Koreja, i Severna... samo uporedite i budite iskreni prema cinjenicama.


Cinjenica je da je americko vojno prisustvo i dalje realnost u tim zemljama. Ne znam o kojih 10ak godina govoris.

Citat:
Znam da se mnogi nece sloziti sa mnom, ali ajde pokusajte da zamislite Bosnu bez Dejtona - iskreno, bez neke pristrasnosti... ili Irak gde je neko svrgnuo Sadama iznutra i nastao gradjanski rat.


Taj Sadam, kakav god da je, je bio jedina garancija mira u Iraku. Evo, videcemo kako ce se Ameri nositi sa Kurdima, koji ima da ih urnisu ako ne dobiju nezavisnost.
Bice gori od Sadama. Jedino ujedinjenje koje su SAD postigle u Iraku je izmedju Sunita i Siita, u zelji da eliminisu nevernicke okupatore.

Sto se tice Kim Sunga...sta reci...taj je potpuno lud :) Mislim da je on najspremniji da upotrebi nuklearno naoruzanje, ako uspe da ga proizvede...ili vec jeste? A nuklearno oruzje je izgleda jedina garancija da te niko nece dirati. Pogledaj Pakistan. Mislim sta je to? Demokratija? Ali ne vidis nikog da se buni. Kao izvrsicemo invaziju Pakistana. Garant.
Uveren sam da intervencije zapadnih zemalja (citaj USA i GB) izazivaju daleko vise krvavih konflikta nego sto ih sprecavaju. GB je i dalje u kolonijalnom fazonu. Kao da nisu dovoljno s.anja napravili iscrtavanjem onih ludackih pravolinijskih granica, koje plemena seku na pola. Pa eto, i taj Kuvajt kad pogledas kartu , po prirodi granica koje su izvlacene pripada Iraku. Ne, oni nisu ti koji obezbedjuju mir i pravdu u svetu.
[ p3j4 @ 08.07.2005. 19:58 ] @
Ne razumem koja je svrha ove teme, i cemu tolika rasprava? Da li se svi slazemo oko toga da su tamo pobijeni nevini ljudi? Slazemo se. Jesmo li svi ovde to osudili? Jesmo. Ima li nekoga ko je podrzao akciju ubijanja nevinih ljudi u Londonu i bilo gde? Nema. Hoce li ova diskusija pomoci da se vrate mrtvi i ublazi bol porodica nastradalih? Nece. Pa u cemu je onda problem?

Meni se cini da je ovde problem izmedju "dva tabora" upravo u shvatanju zasto je do ove tragedije doslo. Da li je neosporna cinjenica da je vlada UK objavila rat terorizmu? Jeste. Da li se u ratu gine? Gine se. Da li u ratu ginu i nevini ljudi? Ginu. Englezi treba lepo da shvate da su ti ljudi poginuli juce i da ih dobar deo sveta mrzi jer ih je njihova neodgovorna i imperijalisticka vlada na celu sa T.B. posvadjala sa velikim delom sveta, narocito muslimanskim, i da oni zbog toga sada placaju cenu. Stvar se nece promeniti na bolje sve dok vladu koja ih predstavlja i koja ih je posvadjala sa svetom ne promene, bas kao sto smo i mi to ucilini, i tacka. Kad to shvate englezi, ali i spanci, italijani i drugi, mozda ce nesto da se promeni na bolje - do tada samo mozemo da odbrojavamo dane do sledeceg teroristickog napada, i kada se on desi, opet cemo se cuditi i pitati zasto su ubijeni neduzni ljudi.


Imam i jednu primedbu na moderisanje ovde, koje je po mom misljenju krajnje pristrasno. Jer, kako je moguce da ovakvi postovi doticnog nisu obrisani?

Citat:
Iskreno recemo mislim da su i na nas trebali zesce da napadnu a ne da odugovlace 100 dana bombardovanja.Mada se mora priznati da je na kraju bilo uspesno.


A da je neko rekao kako je steta sto juce u Londonu nije explodiralo vise bombi i poginulo vise ljudi, ili da je steta sto nisu bacili nuke, odmah bi mu post bio obrisan. A evo i jos. Nema potrebe komentarisati:

Citat:
Iskreno receno mislim da je T.B. previse blag valjda mu je zao ili ne znam sta vec. Ja mu javim lokaciju gde se nalazi izdajnik a on odgovori "ne mozemo tu da gadjamo tu je bolnica Dragisa Misovic" mislim ma daj....i tako iz dana u dan.

Citat:
Kakve teroriste????? Mi bi trebali da izdvajamo od budzeta sada i da im platimo za to sto su ucinili. Cena slobode bi trebala da se plati.

Mislim mozes li da zamislis tog mentola koji je tuzio NATO i sve ostale zemlje??? Umesto da im se barem zahvalimo ako vec nemamo novca da im platimo.


[ aleksandaraleksandar @ 08.07.2005. 20:04 ] @
ne znam zasto mi je obrisan post. ako ljudi mogu da pominju usa, irak, 9/11, nis, kosovo, ratne zlocince, u sklopu ove teme mogu i ja odnos srbije i engleske. pa da ponovim:



koliko ja znam ova zemlja je izabrala stranu. rezolucijom narodne skupstine republike srbije. i ta strana je tamo gde je engleska.



takodje, nije mi jasno zasto neki tvrde da je engleska u ratu sa irakom.
[ Slobodan Miskovic @ 08.07.2005. 20:04 ] @
Citat:
Jednom smo mi vec pricali o Iranu - dakle, zemlja gde se ljudi kamenuju jer su se usudili da se zabavljaju pre braka ili gde zena biva ubijena od porodice ako je silovana.... no, kao sto su ucesnici diskusije tada rekli - to je deo njihove kulture, navodno niko nema pravo da brani te pojedince, i sl... lepo je to pricati iz udobnog doma, preko interneta - gde te niko nije ubio zato sto mislis drugacije protiv islamske revolucije, ili sto si se kre*nuo sa komsijinom cerkom (jos je bolje da je silujes, tada ce umreti nekom brzom smrcu ako je braca zapale, ovako ce je kamenovati jedno 20 min cela opstina)


Heh, ti to smatras za nesto nenormalno, jer si ceo ziovt tako ziveo tj mogao si da radis stvari koje oni ne smeju. Oni su tako vaspitani i svako poredjenje nas i njih je glupo.

Da li je sve sto jer drugacije automatski lose? Po tebi jeste jer njihov zakon smatras za los jer je drugaciji od tvog tj. naseg.

I jeste lepo pricati odavde preko interneta, oni nemaju internet i oni ne znaju za neka druga pravila tako da njima to nije toliko strasno. A i zasto bi se ja toliko brinuo ako je njima dobro, da im nije dobro promenuli bi.

Tipicno nametanje drugacijeg misljenja bez prava na odbranu istog.

To je ko kada bi dosao neki Iranac i rekao ti da nisi normalan jer u tvojoj zemlji jedete svinjetinu i zbog toga te bombarduje.
[ Fuzz @ 08.07.2005. 20:11 ] @
I ne samo sto on jede, nego i dete prisiljava prokleti divljak :)
[ aleksandaraleksandar @ 08.07.2005. 20:17 ] @
@java

Citat:
Al kaida je preuzela odgovornost, time što se oglasila na jednom arapskom sajtu. I onda sledi snimak monitora na kome je neki dokument napisan arapskim pismom.


ne.

Citat:
Alo ljudi !? Koji sajt ? Ima li taj sajt URL ? Ako ima zašto ga ne objave !? Možda neko od nas zna arapski ! Ali ne. Ta, tako lako i tečno izgovorena laž prođe, i onda svi "znaju" da je to Al Kaida.


www.sky.com/news

Citat:
Samo znalci znaju da "Al Kaida" kao organizacija - ne postoji. Postoji "Al Kaida" kao pokret, kao ideja, kao borba, kao sinonim i slogan. Dakle, ne postoji osoba koja bi nekakav podatak mogla da objavi na nekakvom sajtu.


tako su i rekli. ko ti kriv kada slusas domace tv stanice.

[ BluesRocker @ 08.07.2005. 20:37 ] @
Citat:
weB_KiLeR: ...a nama ovde prosipate neke evropsko demokratska shvatanja.

Ajde prospi nam ti tvoja balkansko nedemokratska da uporedimo koja su bolja. :)
Citat:
dosta mi je tog laznog kosmopolitizma...

Kako ti prosudjujes ciji je kosmopolitizam pravi a ciji lazan. Ja mogu da se kladim da su tvoji patriotizam i nacionalizam lazni, odnosno da uvek kad mozes izbegavas da platis porez.
Citat:

Gnusno mi je vishe da posmatram ovaj forum i da gledam ljude sa takvim shvatanjima.

Kako uspevas da gledas ljude na forumu? Ja vidim samo tekst. :)
BTW, to se zove razlika u stavovima. Bilo bi malo dosadno da svi misle kao ti, licilo bi na drugi dnevnik u dobra stara vremena. :)
[ lancia @ 08.07.2005. 22:01 ] @
Samo jedno..............

Ulazite u bespotrebne rasprave ali ne trebamo takav nastup zbog razlicite ideologije, nacina razmisljanja i pogleda na svet.
Citam ovu temu i imam utisak da bi se pobili kada bi pricali negde u nekoj birtiji ,kaficu,....................nekom javnom mestu.........zbog cega?zbog koga?

Znate onu : "samo sloga.........
Ajde kada sam krenuo zeleo bih da dam svoje misljenje o ovom dogadjanju..............naravno u UK.

To je jedan vid borbe pojedinih grupa, koji zele na neki nacin prezentirati recimo jednodnevno dogadjanje u nekom iraku, avganistanu, ili bilo kojoj zemlji gde je amerika,britanija direktno odgovorna za ratne sukobe............kao i za ne duzne zrtve, koje su najcesce civili.............
Izgleda da nije bilo dovoljna akcija u americi, ili je to samo bio bogom dan povod da napadnu jos nekoga..................pa jos nekoga...............ima li zaista tome kraja ?
Zar im nije jasno da su stavili sapu na ceo svet, ne samo to, vec diretkno izazivaju i ucestvuju u sukobima "VAN" svojih teritorija u kojima ubijaju druge i ruse tudje!

Stradanjem civila je nesto neoprostivo "ALI" vreme je da i njihov narod kapne "da je nesto trulo u drzavi danskoj"

Ali mislim da se to nazalost nece desiti..............


Svako dobro






[Ovu poruku je menjao lancia dana 08.07.2005. u 23:04 GMT+1]
[ miki3 @ 08.07.2005. 22:19 ] @
"...Tuzno je ali recimo da nema tih vojnika u Bosni bi se i dan danas ratovalo

Tako su upali i u Koreju i Japan - pa su posle 10-tak godina i otisli, kad su te zemlje postale stabilne. Eto Juzna Koreja, i Severna... samo uporedite i budite iskreni prema cinjenicama...."
Da.Tuzno je.Ali,tuzno je to sto piromani hoce da izigravaju vatrogasce.Da.Tuzno je-kada kokosinjac cuvaju majmuni,ali je tragicno i pogubno (po zivot-najcesce)kada ga civaju -hijene i sakali.Tuzno je.Zaista.
[ weB_KiLeR @ 08.07.2005. 22:48 ] @
Citat:
BluesRocker: Kako uspevas da gledas ljude na forumu? Ja vidim samo tekst. :)
BTW, to se zove razlika u stavovima. Bilo bi malo dosadno da svi misle kao ti, licilo bi na drugi dnevnik u dobra stara vremena. :)


Znas kako, ti sve pogresno shvatas decko. Ne radi se o tome da imas sukobljene stavove ako si citao bilo koji deo mog posta onda valjda shvatas da nema rasprave o tome da li voleti svoju zemlju, svoj narod i svoje obicaje.

Tu nema nikakvog sukoba misljenja ili si umno poremecen pa ti je to sto si Srbin ruzno ili si ponosan na ono sto jesi.

Ti mislis da je moj patriotizam lazan, voleti svoju zemlju je lazno znaci? To sto ti vise volis neku drugu zemlju od svoje sopstvene to je tvoj problem, to je isti slucaj da vise volis macehu nego majku, ja nisam psihijatar tako da ne mogu da ti utvrdim dijagnozu, ali da je tvoje razmisljanje bolesno to se ne dovodi u pitanje.

Ovo nije stav da treba voleti svoju zemlju vec je to sasvim logicna i normalna stvar.
Voleo bih da vidim koliko Engleza ne voli Englesku i koliko Amerikanaca ne voli Ameriku...

Odrekni se bolje svega pa budi niko i nista, kad ne znas nista o svojim korenima onda ne znas ni gde pripadas i svako moze manipulisati tobom, vidi se da si manipulisan od strane stranih medija a bogami i domacih placenickih...
[ JimRainor @ 08.07.2005. 23:02 ] @
Citat:
STELLANOVA: Heh, ti to smatras za nesto nenormalno, jer si ceo ziovt tako ziveo tj mogao si da radis stvari koje oni ne smeju. Oni su tako vaspitani i svako poredjenje nas i njih je glupo.

Sumnjam da su mnogo onih koji su kamenovani dvadesetak minuta nastavljali da misle na taj nacin i za vreme kamenovanja i sumnjam da bi bilo ko od njih imao protiv da se neko umesa sa strane.
Sad bi neki teski teoreticar mogao da kaze "ali oni su po njihovim zakonima zlocinci a zlocinci nemaju pravo da govore". Posto zelim da svima ustedim vreme osecam potrebu da odmah odgovorim:
po toj teoriji bi savrsena drzava bila ona u kojoj bi neki idiot uzeo pusku i okupio jos desetak naoruzanih bandita, osvojio neko selo i proglasio ga za nezavisnu drzavu, sebe za zakonitog vladara a svoju bandu za vojsku i krenuo da otima, pljkacka, siluje i ubija. I onda donese zakon po kome je svako iz sela ko ne pripada njegovoj bandi zlocinac. Po tome bi sve bilo savrseno jer jedini koji bi se bunili protiv njegove vladavine bi bili zlocinci a zlocinci ,naravno, nemaju pravo glasa. Zanci niko ko je prema zakonima posten ne bi bio protiv "sistema" i sve super.
Razume se da posto bi to selo bila suverena drzava svako strano mesanje bi se smatralo za najgrublju povredu svega i svacega.
Citat:
Da li je sve sto jer drugacije automatski lose? Po tebi jeste jer njihov zakon smatras za los jer je drugaciji od tvog tj. naseg.

Ne smatram ga ja za los samo zato sto je drugaciji. Postoje i drugi razlozi. TONA drugih razloga.
Citat:
I jeste lepo pricati odavde preko interneta, oni nemaju internet i oni ne znaju za neka druga pravila tako da njima to nije toliko strasno.

A sta ako sam ja odande i zelim na internet i zelim da mogu da se kre*em sa komsijinom kcerkom pre braka (ili potpuno bez braka) a ne da dizem gradove u vazduh kao moja druga dva brata?
Citat:
A i zasto bi se ja toliko brinuo ako je njima dobro, da im nije dobro promenuli bi.

Pa taj isti argument bi mogao da upotrebi i onaj "vladar" sa pocetka teksta. Da nije dobro narod bi se pobunio protiv mene ,right? Nek probaju ako smeju!
Citat:
Tipicno nametanje drugacijeg misljenja bez prava na odbranu istog.

Evo ti si tu, odbrani umesto njih ti zakon po kome se zena mora kamenovati zbog sexa pre braka, slusam te.
Citat:
To je ko kada bi dosao neki Iranac i rekao ti da nisi normalan jer u tvojoj zemlji jedete svinjetinu i zbog toga te bombarduje.

Vidi predhodno.

[Ovu poruku je menjao JimRainor dana 09.07.2005. u 00:50 GMT+1]
[ NikolaVeber @ 08.07.2005. 23:10 ] @
Da... opet se vracamo starim dobrim stranim placenicima, izdajnicima i slicnim zlotvorima. Pitam se samo sta je gore, biti izmanipulisan stranim ili domacim medijima.
[ aleksandaraleksandar @ 08.07.2005. 23:15 ] @
Citat:
weB_KiLeR: Znas kako, ti sve pogresno shvatas decko. Ne radi se o tome da imas sukobljene stavove ako si citao bilo koji deo mog posta onda valjda shvatas da nema rasprave o tome da li voleti svoju zemlju, svoj narod i svoje obicaje.


to se zove konzervatizam. pola sveta ne voli obicaje koji su opste prihvaceni u zemljama u kojima zive.
fasizam je upravo ono sto si pomenuo. "ko nije sa nama taj je protiv nas."

Citat:
Tu nema nikakvog sukoba misljenja ili si umno poremecen pa ti je to sto si Srbin ruzno ili si ponosan na ono sto jesi.


a sta si ti uradio da budes srbin? sta si ti to preispitao iz ponasanja "svog" naroda i ukazao mu da je negde pogresio? nista. to je ono sto jedan englez ili amerikanac radi svaki dan. i niko (osim ultra konzervativaca) mu ne kaze da ne voli svoju zemlju zbog toga sto radi.

Citat:
Ti mislis da je moj patriotizam lazan, voleti svoju zemlju je lazno znaci? To sto ti vise volis neku drugu zemlju od svoje sopstvene to je tvoj problem, to je isti slucaj da vise volis macehu nego majku, ja nisam psihijatar tako da ne mogu da ti utvrdim dijagnozu, ali da je tvoje razmisljanje bolesno to se ne dovodi u pitanje.


znaci rodila te zemlja?

ovo za dijagnozu je najjace. upravo si je postavio.

Citat:
Odrekni se bolje svega pa budi niko i nista, kad ne znas nista o svojim korenima onda ne znas ni gde pripadas i svako moze manipulisati tobom, vidi se da si manipulisan od strane stranih medija a bogami i domacih placenickih...


nisi mi odgovorio u vezi tih korena; web i kiler su neke srpske reci?
[ Slobodan Miskovic @ 09.07.2005. 01:17 ] @
Citat:
Sumnjam da su mnogo onih koji su kamenovani dvadesetak minuta nastavljali da misle na taj nacin i za vreme kamenovanja i sumnjam da bi bilo ko od njih imao protiv da se neko umesa sa strane.


Alo, taj ko je kamenovan je prekrsio ZAKON. Nije bitno kakav je, on ga je prekrsio, znaci kada ga je prekrsio bio je svestan cinjenice da moze biti kamenovan.

Citat:
po toj teoriji bi savrsena drzava bila ona u kojoj bi neki idiot uzeo pusku i okupio jos desetak naoruzanih bandita, osvojio neko selo i proglasio ga za nezavisnu drzavu, sebe za zakonitog vladara a svoju bandu za vojsku i krenuo da otima, pljkacka, siluje i ubija. I onda donese zakon po kome je svako iz sela ko ne pripada njegovoj bandi zlocinac. Po tome bi sve bilo savrseno jer jedini koji bi se bunili protiv njegove vladavine bi bili zlocinci a zlocinci ,naravno, nemaju pravo glasa. Zanci niko ko je prema zakonima posten ne bi bio protiv "sistema" i sve super.
Razume se da posto bi to selo bila suverena drzava svako strano mesanje bi se smatralo za najgrublju povredu svega i svacega.


U savremenoj drzavi je to sto si napisao NEMOGUCE jer postoje zakoni protiv toga, za to sto si napisao postoji vojska i policija da to sprece.


Citat:
Postoje i drugi razlozi. TONA drugih razloga.


Ako postoji tona drugih razloga zasto ne navedes bar 2-3. Toliko je tesko?

Citat:
A sta ako sam ja odande i zelim na internet i zelim da mogu da se kre*em sa komsijinom kcerkom pre braka (ili potpuno bez braka) a ne da dizem gradove u vazduh kao moja druga dva brata?


Problem je sto ti nisi odande. Jednostavno ne mozes da zelis ono sto ne znas sta je.
Sto se tice kresanja sa komsijinom cerkom, postoji zakon koji to zabranjuje, ako ti se nesvidja iseli se iz drzave, uzmi drugo drzavljanstvo da kresi negde gde je dozvoljeno.
Jednostavno.


Citat:
Pa taj isti argument bi mogao da upotrebi i onaj "vladar" sa pocetka teksta. Da nije dobro narod bi se pobunio protiv mene ,right? Nek probaju ako smeju!


Procitaj gore. Taj vladar nije moguc, ne postoji.
Pobunio se narod u Srbiji i eto dokaza da je moguce.

Citat:
Evo ti si tu, odbrani umesto njih ti zakon po kome se zena mora kamenovati zbog sexa pre braka, slusam te.



Ne sta da ga branim, on je takav i dok se ne promeni treba da se postuje.

[Ovu poruku je menjao STELLANOVA dana 09.07.2005. u 02:19 GMT+1]
[ Dragi Tata @ 09.07.2005. 01:24 ] @
Citat:
JimRainor: A sta ako sam ja odande i zelim na internet i zelim da mogu da se kre*em sa komsijinom kcerkom pre braka


U istinski civilizovanim zemljama, kao što je npr. Teksas, komšija bi mogao da te upuca ako te zatekne sa ćerkom (doduše, samo ako je maloletna - ni zakoni u Teksasu nisu savršeni) i da ne provede ni dan u zatvoru zbog toga.

Mislim da ću da se preselim u Teksas.
[ BluesRocker @ 09.07.2005. 02:28 ] @
Citat:
weB_KiLeR:ako si citao bilo koji deo mog posta onda valjda shvatas da nema rasprave o tome da li voleti svoju zemlju, svoj narod i svoje obicaje.

Koje obicaje volis? Navedi mi neke.
Citat:
Tu nema nikakvog sukoba misljenja ili si umno poremecen pa ti je to sto si Srbin ruzno ili si ponosan na ono sto jesi.

Lepa neka definicija. :) Gde si to iskopao, ako imas nek linak?
Citat:
Ti mislis da je moj patriotizam lazan, voleti svoju zemlju je lazno znaci?

Odgovori mi na pitanje, da li bi ti platio porez za bilo sta da znas da nema kazne?
Citat:
To sto ti vise volis neku drugu zemlju od svoje sopstvene to je tvoj problem

A gde si ovo iskopao? Je l sam se ja negde izjasnio po tom pitanju?
Citat:
vidi se da si manipulisan od strane stranih medija a bogami i domacih placenickih...

Strane medije ne pratim, a domace placenicke pratim redovno, i uredno placam u prodavnici. To sto ih placam znaci da su placenicke? A ti znaci krades novine?

A sad malo ozbiljno, to sto imam jako lepo misljenje o Engleskoj kao fenomenalno uredjenoj drzavi ne znaci da ja Engleze volim, niti tu drzavu. Niti ih mrzim. Meni se svidja njihov sistem, red, rad, organizacija, sloboda, tradicija, demokratija, kultura. Pametni ljudi se ugledaju na pametnije od sebe, a budale na gluplje. Nadam se da razumes gde ti spadas po toj definiciji, posto su tebi idoli Al Kaida, Talibani, Severna Koreja i Fidel Kastro. Da li je veci patriota onaj ko hoce da u Srbiju uvede pozitivne stvari koje postoje u razvijenijim zemljama ili neko ko ne prepoznaje nista lose sto u njegovoj zemlji postoji niti bi ako prepozna to menjao? Da li si ti ponosan sto u tvojoj zemlji 57% stanovnika podrzava korupciju ako od nje ima koristi? Da li si ponosan sto je 90% nasih diplomiranih strucnaka informaticki nepismeno? Da li volis da kupujes domace proizvode cak ako ih je neko smanrljao ili ces pre kupiti kvalitetan uvozni proizvod? Da li si ponosan sto se kod nas jos uvek koristi dial up internet dok je ceo svet presao na mnogo brze i jeftinije varijante? Mislim da je tebi i vecini ovde vece zadovoljstvo da komsiji crkne krava nego da tebi bude dobro.
[ ciroza jetre @ 09.07.2005. 03:00 ] @
Citat:
Nadam se da razumes gde ti spadas po toj definiciji, posto su tebi idoli Al Kaida, Talibani, Severna Koreja i Fidel Kastro.


ne bih da se uplicem u vasu raspravu ali covek to nije nigde rekao...


Citat:
Da li si ponosan sto je 90% nasih diplomiranih strucnaka informaticki nepismeno?


daj dokaze pa tek onda ovako pricaj...



Citat:
Da li je veci patriota onaj ko hoce da u Srbiju uvede pozitivne stvari koje postoje u razvijenijim zemljama ili neko ko ne prepoznaje nista lose sto u njegovoj zemlji postoji niti bi ako prepozna to menjao?



pozitivne stvari u redu, ali sa zapada (pretpostavljam da kad kazes razvijenije zemlje mislis na zapad) smo mi u zadnjih par decenija uzeli samo lose stvari-drogu, deca nam se zaglupljuju gledajuci njihove nenormalne serije (south park, teletabisi), taj isti zapad nas truje njihovim mesom loseg kvaliteta (bilo je cak i u nekim dnevnim novinama, ne secam se tacno kojim o tome rec), pa cak i javno promovisanje pedera i lezbejki je uslovilo da oni ovde pocnu da organizuju gej parade (bilo, ne ponovilo se)

Pretpostavljam da ces sada poceti da branis pedere i lezbejke i zato ti odmah kazem da je homoseksualnost u svim knjigama do 90.-ih godina bilo bolest, a uveren sam da je i sada samo sto se pod uticajem poremecenog zapada to promovise kao nesto sasvim normalno... Licno ne mrzim homoseksualce i uopste me ne interesuju ali cemu te parade...to je ono sto me nervira...

Citat:
imam jako lepo misljenje o Engleskoj kao fenomenalno uredjenoj drzavi ne znaci da ja Engleze volim, niti tu drzavu. Niti ih mrzim. Meni se svidja njihov sistem, red, rad, organizacija, sloboda, tradicija, demokratija, kultura


za nesto i mogu da se slozim ali demokratija i sloboda??? Pa u engleskoj imas manju slobodu i demokratiju nego ovde... Kako je prosao onaj politicar iz vlade tony blair-a sto je poceo da govori kako u iraku nije bilo nuklearnog oruzja, za par dana su ga nasli mrtvog na nekom zabacenom mestu. I posle o tome vise ni rec, to ti nazivas demokratijom i slobodom?


Citat:
Da li si ti ponosan sto u tvojoj zemlji 57% stanovnika podrzava korupciju ako od nje ima koristi?


naravno da nisam ponosan, ali ti isti englezi su pokusali da podmite clanove mok-a da bi london dobio organizaciju olimpijade 2012, u tome je ucestvovao i onaj nas Goran Takac, sin artura takaca, i sve to imaju snimljeno i dokumentovano, a pre neki dan je london dobio tu istu organizaciju... Pa da imaju imalo obraza posle tog otkrica tog novinara sami su trebali da povuku kandidaturu...

Citat:
Da li si ponosan sto se kod nas jos uvek koristi dial up internet dok je ceo svet presao na mnogo brze i jeftinije varijante?



Mislim stvrano cemu ovo??? Nema ni malo veze sa temom, a inace i u srbiji se polako uvodi cable net a bogami i adsl...

[Ovu poruku je menjao ciroza jetre dana 09.07.2005. u 04:02 GMT+1]
[ Nabukodonosor @ 09.07.2005. 03:03 ] @
Citat:
Ivan:I onaj sto je rekao da se tripujem sa pricom o hendikepiranoj zeni kojoj niko od cca. 10 sluzbenika i bar 20 ljudi koji sede nece da pomogne.. jbg, sitne stvari mnogo govore nego ova globalno-politicka razglabanja bez veze sa zivotom - nisam ja nigde rekao da negde nekog treba kriviti za to, jednostavno su 15 godina haosa i bezumlja pod Slobom ucinili da prosecni stanovnik SCG bude takav kakav jeste, na zalost. No, bice bolje valjda, sto pre to bolje - pa ces i ti skontati sta nije ok.

Pazi, Ivane, ja sam sve samo ne patriota, i nisam ljubitelj nesto ove zemlje. Tu sam silom prilike...barem jos neko vreme. Ali samo gledam sve ovo sa strane i logicno razmisljam. Stvarno mi je zao tih ljudi, jer oni nista nisu krivi. Ali kazes da smo mi dali najmanje novca za stradale u cunamiju (iliti zbog cunamija). Ali koliko love je svet (pa i Indonezija) dao za stradale (finansijski, materijalno) u potopu u Vojvodini?!? Koliko su love dali Engezi za to? Koliko puta su nam pomogli? Koliko puta su stali na nasu stranu? Zar nisu oni sa Amerima bili najglasniji kada je trebalo da se bombarduje nasa zemlja? I kada su svi hteli da prestanu, oni su se toliko bunili da su napadi nastavljeni? I sta sada, mi sve to treba da zaboravimo jer je prosecan Srbin manje vredan od nekog poginulog u metrou u Londonu?!? I koliko znam i u nasoj zemlji je nekoliko puta raspisan referendum gde se i narod pita. Tako je verovatno i na zapadu. A koliko znam vecina amera i engleza je bilo za bombardovanje nase zemlje, to se dobro secam. Znaci nisu ni oni toliko zlatni.
Sve sto hocu da kazem je, da kada se svuda mesas i sve hoces da kontrolises, moras da se nadas necemu ovakvom. Neka povuku zvoju vojsku iz sveta i neka resavaju svoje unutrasnje probleme i da vidis kako niko nece da ih dira.
jos jednom: "Ko se maca lati...".
[ ciroza jetre @ 09.07.2005. 03:10 ] @
Citat:
Ali koliko love je svet (pa i Indonezija) dao za stradale (finansijski, materijalno) u potopu u Vojvodini?!? Koliko su love dali Engezi za to? Koliko puta su nam pomogli? Koliko puta su stali na nasu stranu? Zar nisu oni sa Amerima bili najglasniji kada je trebalo da se bombarduje nasa zemlja? I kada su svi hteli da prestanu, oni su se toliko bunili da su napadi nastavljeni? I sta sada, mi sve to treba da zaboravimo jer je prosecan Srbin manje vredan od nekog poginulog u metrou u Londonu?!? I koliko znam i u nasoj zemlji je nekoliko puta raspisan referendum gde se i narod pita. Tako je verovatno i na zapadu. A koliko znam vecina amera i engleza je bilo za bombardovanje nase zemlje, to se dobro secam. Znaci nisu ni oni toliko zlatni.
Sve sto hocu da kazem je, da kada se svuda mesas i sve hoces da kontrolises, moras da se nadas necemu ovakvom. Neka povuku zvoju vojsku iz sveta i neka resavaju svoje unutrasnje probleme i da vidis kako niko nece da ih dira.



svaka ti cast za ovo, u potpunosti se slazem sa tobom.
[ BluesRocker @ 09.07.2005. 03:27 ] @
Citat:
Citat:
Nadam se da razumes gde ti spadas po toj definiciji, posto su tebi idoli Al Kaida, Talibani, Severna Koreja i Fidel Kastro.
ne bih da se uplicem u vasu raspravu ali covek to nije nigde rekao...

Covek pominje placenicke medije, to mi je sasvim dovoljno za dijagnozu. :)
Citat:
Citat:
Da li si ponosan sto je 90% nasih diplomiranih strucnaka informaticki nepismeno?
daj dokaze pa tek onda ovako pricaj...

Dokaze nemam, ali mogu ti reci da je procenat jos veci. Znam jer sam studirao informatiku pa sam video koliko su na tom fakultetu profesori i asistenti informaticki poktovani, i koliko diplomirani inzenjeri znaju o informatici. Onda idi na neki neinformaticki fakultet pa digni na 3. stepen. :) Znam i ljude koji su zavrsili farmaciju ili ko zna sta jos pa ne znaju da koriste internet, da ne pominjem MS Office ili OO.org.
U Kanadi za bilo koju profesiju da si zavrsio koledz od dve godine, nauce te da vrlo dobro znas da koristis osnovne office programe (cak rade i access), da napravis i postavis svoju web stranicu, da znas da koristis internet i kompjuter za svoju struku. Ovo ti govorim za one koledze koji se ne bave informatikom vec nekim drugim stvarima.
Citat:
pozitivne stvari u redu, ali sa zapada (pretpostavljam da kad kazes razvijenije zemlje mislis na zapad) smo mi u zadnjih par decenija uzeli samo lose stvari

A da li sam ja rekao da nije tako? A zasto kupimo lose stvari? Ocigledno da nismo dovoljno pametni, odnosno ovde su pametni ljudi marginalizovani a sve vazne odluke donose budale.
Citat:
Pretpostavljam da ces sada poceti da branis pedere i lezbejke

Lose pretpostavljas. Nisam ja niciji drveni advokat.
Citat:
za nesto i mogu da se slozim ali demokratija i sloboda??? Pa u engleskoj imas manju slobodu i demokratiju nego ovde... Kako je prosao onaj politicar iz vlade tony blair-a sto je poceo da govori kako u iraku nije bilo nuklearnog oruzja, za par dana su ga nasli mrtvog na nekom zabacenom mestu. I posle o tome vise ni rec, to ti nazivas demokratijom i slobodom?

A znas kolko je kod nas takvih slucajeva bilo? Izlaze feljtoni po novinama. Nemoj da ti nabrojim sve meni pozmate primere, otici cemo suvise u offtopic. Jeste, bavljenje politikom je rizicno svuda u svetu, svuda se mutne radnje rade, ali tamo obican covek ima mnogo veca prava nego ovde. U tome je poenta.
Citat:
naravno da nisam ponosan, ali ti isti englezi su pokusali da podmite clanove mok-a da bi london dobio organizaciju olimpijade 2012, u tome je ucestvovao i onaj nas Goran Takac, sin artura takaca, i sve to imaju snimljeno i dokumentovano, a pre neki dan je london dobio tu istu organizaciju... Pa da imaju imalo obraza posle tog otkrica tog novinara sami su trebali da povuku kandidaturu...

Ne nego ce oni da igraju posteno a ostatak sveta ispod zita? Pa olimpijski biznis je uvek bio prljav. Tu se ogromna lova vrti, uvek je bilo mahinacija i bice. Opet se vratimo na obicnog coveka. Kolko treba tamo kafe na salteru? Kolko kojoj inspekciji? Kolko sudiji, kolko policiji, kolko da dobijes posao u drzavnoj sluzbi? To uporedi pa reci gde je veca korupcija.
Citat:
Mislim stvrano cemu ovo??? Nema ni malo veze sa temom, a inace i u srbiji se polako uvodi cable net a bogami i adsl...

U ostatku sveta ne znaju sta je dial up. :) A i oni koji znaju ne placaju ga 100 evra mesecno.
[ broker @ 09.07.2005. 08:50 ] @
Evo od cele ove diskusije koja je krenula u pogresnom smeru, gde ste poceli bas najprljavije da politicite skrenuvsi sa teme, izabracu samo ovu jednu recenicu.

Citat:
BluesRocker: Ne nego ce oni da igraju posteno a ostatak sveta ispod zita?


Vidi, upravo odve sam sebe diskreditujes kao diskutanta. S jedne strane, bunis se zbog teroristickog napada na Englesku kao prljavog a odobravas englesko masakriranje Iracana i ostalih po svetu kao tekovinu civilizacije i demokratije, i borbu za "slobodjenje", a sa druge strane, odobravas englesko ucesce u u korupciji radi dobijanja Olimpijade, sa opravdanjem da tako svi rade.

E pa vidis, sve dok Engleska ucestvuje u prvljavim ratovima, ne moze da se buni kada protiv nje neko ratuje prljavo.

nekao ima pravo da se bini kada mu se cini zlo ili steta samo ako on sam ne cini takvo isto zlo i stetu. Sam Isus je onom prilikom kada su hteli da kamenuju Mariju Magdalenu rekao: neka baci kamen svaki onaj koji nije ucinio nikakav greh. I niko ne baci kamen.

Ti si se ovako javno deklarisao kao neko kome uopste nije bitno sta je ispravno i ko je u pravu, nego ti je bitno samo da si na strani Engleske. Stoga, svaki tvoj komentar ima nistavnu vrednost, jer je pristrasan i nije vodjen zeljom da se konstruktivno doprinese diskusiji, vec, naprotiv, sluzi samo za to da podrzi stranu koja je tebi milija.


Ne bi bilo lose vratiti se nazad na prvu temu a ja to vidim kao sukob misljenja izmedju dve struje: onih koji smatraju da je svaki zlocin za osudu i da treba da bude sankcionisan na isti nacin i onih koji smatraju da su necija deca i civili manje vredni te da njihovo masakriranje nije toliko bitno kao ubijanje dece onih koji su vise vredni.


[Ovu poruku je menjao broker dana 09.07.2005. u 09:54 GMT+1]
[ weB_KiLeR @ 09.07.2005. 09:22 ] @
Citat:
BluesRocker: Strane medije ne pratim, a domace placenicke pratim redovno, i uredno placam u prodavnici. To sto ih placam znaci da su placenicke? A ti znaci krades novine?

A sad malo ozbiljno, to sto imam jako lepo misljenje o Engleskoj kao fenomenalno uredjenoj drzavi ne znaci da ja Engleze volim, niti tu drzavu. Niti ih mrzim. Meni se svidja njihov sistem, red, rad, organizacija, sloboda, tradicija, demokratija, kultura. Pametni ljudi se ugledaju na pametnije od sebe, a budale na gluplje. Nadam se da razumes gde ti spadas po toj definiciji, posto su tebi idoli Al Kaida, Talibani, Severna Koreja i Fidel Kastro. Da li je veci patriota onaj ko hoce da u Srbiju uvede pozitivne stvari koje postoje u razvijenijim zemljama ili neko ko ne prepoznaje nista lose sto u njegovoj zemlji postoji niti bi ako prepozna to menjao? Da li si ti ponosan sto u tvojoj zemlji 57% stanovnika podrzava korupciju ako od nje ima koristi? Da li si ponosan sto je 90% nasih diplomiranih strucnaka informaticki nepismeno? Da li volis da kupujes domace proizvode cak ako ih je neko smanrljao ili ces pre kupiti kvalitetan uvozni proizvod? Da li si ponosan sto se kod nas jos uvek koristi dial up internet dok je ceo svet presao na mnogo brze i jeftinije varijante? Mislim da je tebi i vecini ovde vece zadovoljstvo da komsiji crkne krava nego da tebi bude dobro.



Znam na sta ciljas decko ali ja se uopste nisam upustao u taj deo rasprave, ja govorim o tome da ti placenicki mediji shire to da se zaboravi odakle si, ko si i sta si, pokusavaju da te usmere ka zapadu, prodas lepo svoju zemlju, dobijes kintu itd... Kao sto je Labus uradio.

Ne znas ti decko nista o politici i jako si naivan, to da je Engleska slobodna zemlja to je opet lupetanje koje ne mozes da potkrepis i jednim dokazom, tamo da uzmes da palis zastavu ubili bi te na licu mesta, ovde kod nas moze da radi svako sta hoce.
Kod nas vrsljaju sve moguce tajne sluzbe, zemlja nam se raspada, ove demokrate su nas skroz prodale i tebi je to cool?

Korupciju su nam uneli sa zapada, toliko o tome.
Uopste ti pricas sasvim trecu pricu, saberi se pogledaj post i taj prst kojim upires prvo stavi na celo i zapitaj se malo gde si ti u celoj toj prici pa onda nastavi sa pljuvanjem.
Ja jesam za to da se od zapada uzmu dobre stvari, ali ovde se kupe samo lose stvari, postajemo "zapadna provincija", ako ista znas o Rimskom carstvu znas onda i koga su nazivali provincijama.

Dobijamo svo djubre sa zapada, teraju nas da se odreknemo svoje drzave svog imena i svojih obicaja. Tuzno je gledati Vas koji mislite da je to u redu.

A one gluposti koje pricas da ja podrzavam Al kaidu i jos neke kriminalne organizacije, to je glupost, samo mi nadji gde sam ja to rekao pa mozemo onda da pricamo.
Ti pricas ono sto ti zelis i pravis diskusiju kakvu ti zelis, rece dobro i broker, ti uopste ne mozes da diskutujes ni o cemu kad volis vise Englesku nego svoju zemlju. Nadam se da je bolje da odes tamo, bilo bi ti lepse zar ne, sto ne odes?

Sto se tice interneta ja kod sebe kuci imam 200kbps wireless i sasvim mi lepo obavlja posao, inace sam igrao MMORPG igre i svi ti ljudi sa zapada nemaju nesto veci protok, svi uglavnom imaju 256 ili 512, sto se i ovde moze lako dobiti. To sto si ti jos uvek na modemu to nije moj problem, mozes da uzmes dvosmerni satelitski link, mozes da uvedes cable, mozes da uzmes wireless i do 4mbit/s samo treba da platis.

[Ovu poruku je menjao weB_KiLeR dana 09.07.2005. u 10:27 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao weB_KiLeR dana 09.07.2005. u 10:28 GMT+1]
[ simonzec @ 09.07.2005. 09:56 ] @
Ma kakva Severna,Juzna i ne znam kakva jos Koreja,Iran,Irak???? I sta me briga kakva je zemlja Engleska.sve su to budalastine.Ja ne vidim razlog rasprave na ovom forumu.A moderatoru koji brise tudje postove a sam je zakuvao ovu temu jos jednom porucujem da ako nezeli da cuje tudje misljenje neka zakljuca temu i da se razilazimo,a ne tako da se ponasa.......
p.s. dzaba ste krecili:)
[ Ivan Dimkovic @ 09.07.2005. 12:22 ] @
Citat:
Web_killerUpravo je to i problem, mi kad smo ukazivali pomoc tim englezima oni su nam zaboli noz u ledja, pa vi vidite.


Ko ti je zabijao noz u ledja? Onaj Indus iz Victoria Line-a koji je povredjen prekjuce? ;-)

Vidim, Tony Blair i direktor Boeing Defense-a su bas jadni zateceni sa onim prekjuce... bice da su im teroristi naudili, tako sto ce im povecati njihov ulog na berzi.

Give me a break ;-)

Citat:
Njima je stalo samo do njih i ni do koga drugog, a nama ovde prosipate neke evropsko demokratska shvatanja, dosta mi je tog laznog kosmopolitizma...


Kome je stalo samo do koga - nekom konkretnom, ili svima? O cemu ti pricas? Koliko ti poznajes ljudi odatle - i sve je bas briga? Kako to da ja poznajem mnoge koje je bilo briga za nas?

Mi ovde pricamo o ljudskim osecanjima i razumu... to je moje stanje svesti i dobrog dela ljudi i ovde... sta ja sad da ti radim sto ti to ne kontas, jbg...

Citat:
Dimkovicu ako ti je vise stalo do zrtava u engleskoj nego do zrtava ovde kod nas onda ne moras vise nista da kazes...


Gluposti - em to nisam nigde rekao, em je stvarno besmisleno stavljati nekom svoje projekcije u usta. Stalo mi je do svih zrtava, sta cemo sad?

Citat:
Idite tamo po zapadu pa prosipajte vasa misljenja, svuda u svetu se ceni poreklo samo se kod nas to smatra ruznim, Vama je ruzno sto ste Srbi, pa to je najcrnje zato nam se sve ovo i deshava.


O cemu ti pricas? Ja sam Srbin - kao i ti... ne stidim se ja toga, vec se eventualno stidim polusveta koji se isto naziva Srbima, na zalost - al za mene je to polusvet, i samo to - sta im pise u licnoj karti / pasosu me ne zanima.

Kapisci?

Citat:
Zato sto postoje ljudi nalik Vama koji vishe vole Englesku od rodjene zemlje, kojima je ponizenje to sto su Srbi. Vi ste ruglo svoje zemlje, pogledajte Ameriku tamo je svako prvo Amerikanac pa posle sve ostalo.


Ti si decko nesto gadno istripovao - vidi, ja nemam nameru da se bavim tvojim projekcijama ko koga mrzi i voli vise od nekog drugde, mi ovde pricamo o teroristickom incidentu na civilima, a ti si vec izgradio kompletnu psiholosku teoriju nad ljudima koji su to izjavili.

Mislim to se desilo prekjuce - prekjuce se nisu desili Beslan ili Hiroshima...

Citat:
Gnusno mi je vishe da posmatram ovaj forum i da gledam ljude sa takvim shvatanjima.


Meni je zanimljiv reality distortion shield oko mnogih ljudi - al to je Slobotomija od 15 godina:

Dakle, zao mi je ako se iko pronadje ovde... ;-)

Citat:

Slobotomija - hirurška intervencija na mozgu kojom prilikom se centri zaduženi za poštovanje progresa, znanja, rada, reda i zakona ireverzibilno odstranjuju.

Buduci da je ta hirurška intervencija na mozgu vrlo specificna, traje godinama i izvodi se kombinacijom TV programa, turbo folka, masom nerešenih ubistava, neprestanom konfrontacijom sa svetskim liderima, krotkim cekanjem u redovima, itd, vidljivih tragova na prvi pogled nema i pacijent nije ni svestan da je bio podvrgnut operaciji.

Pacijent, tacnije subjekt, potom nastavlja normalno da živi i funkcioniše, savršeno nesvestan toga da je slobotomiran. Interesantno je da efekti ove intervencije jacaju sa protokom vremena, bez obzira na to što je originalni autor ove metode odavno na zasluženom odmoru, gde ce trajno i ostati.

Svoj prezir za sve ono što je napredno u današnjoj civilizaciji pacijent, tacnije subjekt, smatra necim potpuno prirodnim, spontanim, autenticno svojim. Karakteristicno za subjekta je prisustvo beskrajnog prezira prema svim institucijama, vera da je opšta korumpiranost prirodno stanje, odricanje sopstvene odgovornosti, nesposobnost za toleranciju bilo cega razlicitog, izuzetna svadljivost i konstantna bezrazložna uvredenost.

Za posebno uspele intervencije je karakteristicna vrlo specificna i dosad nedovoljno istražena pojava, koja se sastoji u divinaciji, iliti obožavanju kultova i mitova sopstvene etnicke grupacije, do kojih subjektu, istovremeno i potpuno paradoksalno, nije ni najmanje stalo!


PS: Web_Killeru - zastavu su palili bas pre neki dan ispred samita G8... koliko znam niko nije ubijen, a taj verovatno nije ni uhapsen - No oprosteno ti je, verovatno si o Engleskoj saznao preko Spomenke Jovic ili mitova iz kraja... znas ono, Englez je zao, Svabo je zadrt, Francuz je pokvaren i tako to...

Uzivajte u VR-u ;)


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 09.07.2005. u 13:24 GMT+1]
[ commissar @ 09.07.2005. 12:40 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Kako to da ja poznajem mnoge koje je bilo briga za nas?
Mi ovde pricamo o ljudskim osecanjima i razumu...

A mozda i o kurtoaziji ;)

[Ovu poruku je menjao commissar dana 09.07.2005. u 13:41 GMT+1]
[ zabac_kermit @ 09.07.2005. 13:04 ] @
Dimkoviću svaka čast za Slobotomiju.

Pozdrav.
[ ton_majstor @ 09.07.2005. 13:28 ] @
Dečaci.

Suviše negativne energije ispaljeno nasumice i bez korisnog cilja+feedback-a...

Nema potrebe, uskoro će kraj filma...

Pozdrav!

P.S. LOCK, ako Boga znate...
[ ciroza jetre @ 09.07.2005. 14:09 ] @
Citat:
A znas kolko je kod nas takvih slucajeva bilo? Izlaze feljtoni po novinama. Nemoj da ti nabrojim sve meni pozmate primere, otici cemo suvise u offtopic. Jeste, bavljenje politikom je rizicno svuda u svetu, svuda se mutne radnje rade, ali tamo obican covek ima mnogo veca prava nego ovde. U tome je poenta.


jeste, kod nas se to takodje desava ali onda ne mozes da kazes kako je engleska savrsena, kao sto si rekao, sloboda, red , rad... Mislim to onda pada u vodu...




Citat:
Ne nego ce oni da igraju posteno a ostatak sveta ispod zita? Pa olimpijski biznis je uvek bio prljav. Tu se ogromna lova vrti, uvek je bilo mahinacija i bice. Opet se vratimo na obicnog coveka. Kolko treba tamo kafe na salteru? Kolko kojoj inspekciji? Kolko sudiji, kolko policiji, kolko da dobijes posao u drzavnoj sluzbi? To uporedi pa reci gde je veca korupcija.



ovde si sam srusio u vodu sve za sta si se do sada u ovoj temi zalagao, znaci priznao si da ni oni nisu bas toliko savrseni...
[ JimRainor @ 09.07.2005. 14:12 ] @
Citat:
Alo, taj ko je kamenovan je prekrsio ZAKON. Nije bitno kakav je, on ga je prekrsio, znaci kada ga je prekrsio bio je svestan cinjenice da moze biti kamenovan.

Znaci ako neko zna kakve mogu biti posledice necega sto uradi onda je istovremeno u redu sto se to desava? Recimo da dodje provalnik u stan i uperi pistolj u mene. Ja znam da ce verovatno povuci obarac ukoliko pokusam da se branim, znaci svestan sam posledica svojih postupaka. Da li to znaci da je OK da provalnici ubijaju ljude u njihovom stanu ako ovi pokusaju da se brane? Jbg trebali su da znaju da se sa pistoljem ne zajebava.
A ako je zakon takav da ne mozes da ga ne prekrsis? Sta ako si kriv zato sto si ziv? Ili u slucaju fasisticke Nemacke sta ako si kriv sto si Jevrej? Hitler je demokratski izabran da dodje na vlast i vecini ljudi se svideo. Recimo da je bio lukaviji pa da nije osvajao druge zemlje. Da li bi onda bilo u redu to sto je radio Jevrejima? Kako da oni pobegnu iz zemlje kad nisu imali slobodu kretanja. Kako da nekom jave sto se desava kad je Hitler drzao sve medije? Vecina ljudi nije ni bila svesna sta se desava u logorima smrti. A ako su i bili svesni verovali su da je to u redu, jer jbg oni su "visa rasa".
Sta ako sam ja stanac i zelim da zaustavim ovaj zlocin. Posto ne mogu nikome u drzavi koja je hermeticki zatvorena da javim sta se desava a ne mogu ni da spasem ljude iz logora smrti ja bih onda morao da krenem da rusim celu vlast. Da li bi me ti ,u ime postovanja svih obicaja i kultura, sprecavao?

Citat:
U savremenoj drzavi je to sto si napisao NEMOGUCE jer postoje zakoni protiv toga, za to sto si napisao postoji vojska i policija da to sprece.


Kako nemoguce? Rekao bih da pola juznoamerickih drzava funkcionise na taj nacin, a bogami i severna koreja (namerno malim slovima).

Citat:
Ako postoji tona drugih razloga zasto ne navedes bar 2-3. Toliko je tesko?


Citaj ostatak teksta.

Citat:
Problem je sto ti nisi odande. Jednostavno ne mozes da zelis ono sto ne znas sta je.


pa da navedemo nekoliko tvrdnji sa istim stepenom smisla kao i tvoja
- Sa Meseca je jednom pao lav zvani Nemej
- Jednostavno ljudi nemaju dve noge. Jednostavno ne mozes da tvrdis da ljudi imaju dve noge
- Nista ne postoji
Znaci ti tvrdis da niko ne moze da zna kako je bilo kome? Postoje ljudi zvani psiholozi kojima se placa mnogo $$$ da se bas time bave. I ,neces verovati, oni nekad posavetuju coveka, predvide kako i zasto bi se neko ponasao u bilo kojoj situaciji i neki put ga posavetuju pa mu i pomognu. Ja jesam amater ali nisam budala: Znam kako je kad neko ne zeli da bude kamenovan zato sto smatra da u zivotu ima nesto vise od rusenja samog sebe u vazduh.

Ako su te druge drzave o kojim govoris toliko razlicite zasto onda zele lovu od nafte, najnovije automobile i ostalo? Sto ne jasu kamile? Medjutim oni bi dostignuca nase kulture da koriste a da istovremeno ostanu divljaci. E, ne moze i jedno i drugo.

Citat:
Sto se tice kresanja sa komsijinom cerkom, postoji zakon koji to zabranjuje, ako ti se nesvidja iseli se iz drzave, uzmi drugo drzavljanstvo da kresi negde gde je dozvoljeno.
Jednostavno.


Izvini ali u severnoj koreji postoji zakon koji ti zabranjuje da se iselis iz drzave. Dosli smo do toga da je jedini los zakon onaj koji ti zabranjuje da se iselis i do toga da ti tvrdis da nema drzave u kojoj taj zakon postoji. Ti takodje tvrdis da vladar kakvog sam ja naveo ne postoji. Medjutim s. koreja je jako slicna svemu tome. Mali broj manijaka je pokupio puske i niko im ne sme nista. I sta cemo sad?
U toj s. koreji ,kao sto je Dimkovic rekao, mnogo ljudi bukvalno zivi od humanitarne pomoci. Ta humanitarna pomoc je skupa.
Postoje tri opcije:
a) Nastavim da im delim humanitarnu pomoc. Gubim puno love koja se moze pametnije upotrebiti
b) prestanem da im delim humanitarnu pomoc. Kao sto znamo da ce se staklena casa razbiti ako je tresnemo o zid, tako znamo i da ce nekoliko miliona ljudi umreti od gladi a vlast ce mozda puci a mozda i nece.
c) Uletim sa oruzijem i obesim im vladara. Znam kako vlast treba kasnije organizovati, znam istoriju i znam koji sistem vladavine najbolje pomaze ekonomiji kako se tako ocajna situacija ne bi ponovila

I sta sad. Opciju (a) ne mogu da guram u beskonacnost. Zar zaista mislis da su oni toliko drugaciji od nas da bi radije pomrli nego dozvolili da im neko uleti sa strane i da bi prihvatili opciju (b) kad bi znali pravo stanje stvari. Ostaje opcija (c).

Citat:
Procitaj gore. Taj vladar nije moguc, ne postoji.
Pobunio se narod u Srbiji i eto dokaza da je moguce.


Vidi predhodno. Tvrdis da ne postoji nesto sto postoji.
Nemoj da i ja pocnem da tvrdim za onog lava!

Citat:
Ne sta da ga branim, on je takav i dok se ne promeni treba da se postuje.


Ti si sam rekao da je problem u tome sto niko ne daje rec svim tim Iracanima da brane svoje zakone. Sad kazes da su zakoni nebranjivi i ,izgleda, sami po sebi dobri. Lepo.

A ako u zakonu pise da nema menjanja zakona? A takve stvari upravo pisu u tim Iranskim i slicnim. Jbg sveti zakon, dao Alah, sta ima da se menja? Zanci jedini nacin da se promeni zakon je da se napravi revolucija u toj zemlji. Ti kazes da toj revoluciji niko nema pravo da pomogne? I recimo da postoje dve slicne zemlje. I u jednoj i u drugoj je na snazi islamski zakon koji ne moze da se menja. U obe zemlje krene revlucija, digne se narod da srusi smradove. U obe revolucije ucestvuje isti procenat ukupnog naroda. Po ovom tvome dokle god ne uspeju da sruse vlast i promene zakon oni bi bili zlocinci. Recimo da u jednoj revoluciji ratna sreca bude na strani revolucionara i oni sruse diktatora i naravno dovedu svoj zakon. Sada , posto ne smeju da se mesaju u stvari druge drzave, oni bi , umesto da pomognu ljudima iz susedne drzave, trebalo da sednu na granicu i aplaudiraju. Recimo da u onoj drugoj diktator uspe da prevagne i naravno, zakon nije promenjen a ovi ljudi su i dalje zlocinci. U ratu pored vestine postoji i sreca. Kako moze da zavisi da li si zlocinac ili heroj od srece a ne od ideja i ideala?

[Ovu poruku je menjao JimRainor dana 09.07.2005. u 17:53 GMT+1]
[ Slobodan Miskovic @ 09.07.2005. 17:01 ] @
Citat:
Znaci ako neko zna kakve mogu biti posledice necega sto uradi onda je istovremeno u redu sto se to desava? Recimo da dodje provalnik u stan i uperi pistolj u mene. Ja znam da ce verovatno povuci obarac ukoliko pokusam da se branim, znaci svestan sam posledica svojih postupaka. Da li to znaci da je OK da provalnici ubijaju ljude u njihovom stanu ako ovi pokusaju da se brane? Jbg trebali su da znaju da se sa pistoljem ne zajebava.


Heh, ne zamenjuj teze. Ovo sve sto si napisao stoji osim da je OK da provalnici ubijaju. Jednostavno, nisi trebao da se branis jer si bio svestan posledica odbrane. Znaci nije on upravu sto te ubio vec sam ja upravu kada kazem da si ti znao da ce te ubiti ako se budes branio.
To je ono sto sam hteo da kazem + poredjenje ti je skroz lose. To cu objasniti dole...

Citat:
Kako nemoguce? Rekao bih da pola juznoamerickih drzava funkcionise na taj nacin, a bogami i severna koreja (namerno malim slovima).


Daj mi jedan primer, ja ti tvrdim da nije tako. Ocigledno si previse gledao TV.
Zamisli da si ti vladar bio koje od tih zemalja. Sta bi uradio kada bi kako ti kazes doslo 10 ljudi sa puskama i reklo da se terirorija nak ojoj se oni nalazi proglasava nezavisnom?
Odgovoricu umesto tebe. Poslaces vojsku i ili policiju koja ce da neutralise tih 10 ljudi. Jednostavno, za to i sluze.

Evo i spiska zemalja, da ti olaksam ....


Argentina

Bolivia

Brazil

Chile

Colombia

Ecuador

Falkland Islands (a territory)

French Guiana (a territory)

Galapagos Islands (a territory)

Guyana

Paraguay

Peru

Suriname

Uruguay

Venezuela


Kazi mi koja zemlja funkcionise tako kao sto si ti rekao.



Citat:
Znaci ti tvrdis da niko ne moze da zna kako je bilo kome? Postoje ljudi zvani psiholozi kojima se placa mnogo $$$ da se bas time bave. I ,neces verovati, oni nekad posavetuju coveka, predvide kako i zasto bi se neko ponasao u bilo kojoj situaciji i neki put ga posavetuju pa mu i pomognu. Ja jesam amater ali nisam budala: Znam kako je kad neko ne zeli da bude kamenovan zato sto smatra da u zivotu ima nesto vise od rusenja samog sebe u vazduh.


Ha! Psiholozi u Iranu??? ;) Bas si me nasmejao....


Citat:
Znam kako je kad neko ne zeli da bude kamenovan zato sto smatra da u zivotu ima nesto vise od rusenja samog sebe u vazduh.


Vec su te kamenovali pa znas? :)
Vidis, ti ne mozes nikada razmisljati kao da si rodjen u Iranu zato sto nisi. A to rusenje samog sebe u vazduh je samo dokaz kako plitko razmisljas. Oni su muslimani, to rusenje samog sebe u vazduh jeste jedan od nacina da prema Kuranu pomognes veri, uzgred to je najextremniji nacin i primenjuje ga 0,0001% muslimanske populacije tako da je to si spomenuo apsolutno neprihvatljivo generalizovanje.

Citat:
Ako su te druge drzave o kojim govoris toliko razlicite zasto onda zele lovu od nafte, najnovije automobile i ostalo? Sto ne jasu kamile? Medjutim oni bi dostignuca nase kulture da koriste a da istovremeno ostanu divljaci. E, ne moze i jedno i drugo.


Da li si ti nekada bio u nekoj muslimanskoj drzavi? Cuj u svakoj drzavi postoji 1% ljudi koji imaju para da rade nesto sto ne radi 99% ostalih.
Uostalom ko si ti ili bilo ko drugi da im namece svoje misljenje i govori im sta je bolje za njih?

Citat:
Izvini ali u severnoj koreji postoji zakon koji ti zabranjuje da se iselis iz drzave. Dosli smo do toga da je jedini los zakon onaj koji ti zabranjuje da se iselis i do toga da ti tvrdis da nema drzave u kojoj taj zakon postoji. Ti takodje tvrdis da vladar kakvog sam ja naveo ne postoji. Medjutim s. koreja je jako slicna svemu tome. Mali broj manijaka je pokupio puske i niko im ne sme nista. I sta cemo sad?


Vidim da ti je ponestalo argumenata pa si presao na druge zemlje i izuzetke.... Ok.
Objasni mi ti kako neko tebi moze da zabrani da izadjes iz zemlje? Jednostavno, zatrazi aliz u drugoj zemlji, predji ilegalno granicu or something else...

Jos jednom te pitam, sta tebe briga i odakle ti pravo da se mesas u tudji zivot ?

Citat:
U toj s. koreji ,kao sto je Dimkovic rekao, mnogo ljudi bukvalno zivi od humanitarne pomoci. Ta humanitarna pomoc je skupa.
Postoje tri opcije:
a) Nastavim da im delim humanitarnu pomoc. Gubim puno love koja se moze pametnije upotrebiti
b) prestanem da im delim humanitarnu pomoc. Kao sto znamo da ce se staklena casa razbiti ako je tresnemo o zid, tako znamo i da ce nekoliko miliona ljudi umreti od gladi a vlast ce mozda puci a mozda i nece.
c) Uletim sa oruzijem i obesim im vladara. Znam kako vlast treba kasnije organizovati, znam istoriju i znam koji sistem vladavine najbolje pomaze ekonomiji kako se tako ocajna situacija ne bi ponovila

I sta sad. Opciju (a) ne mogu da guram u beskonacnost. Zar zaista mislis da su oni toliko drugaciji od nas da bi radije pomrli nego dozvolili da im neko uleti sa strane i da bi prihvatili opciju (b) kad bi znali pravo stanje stvari. Ostaje opcija (c).


To sve sto si napisao je zato sto su uvedene sankcije Severnoj Koreji, jos jedno vrhunsko dostignuce kapitalistiko - imperijalistickog sistema.
KO je bre njima dao za pravo da nekome nesto zabranjuju samo zato sto su ti drugaciji?

Citat:
Tvrdis da ne postoji nesto sto postoji.
Nemoj da i ja pocnem da tvrdim za onog lava!


Ako si toliko siguran da postoji, daj mi PRIMER.

Citat:
Ti si sam rekao da je problem u tome sto niko ne daje rec svim tim Iracanima da brane svoje zakone. Sad kazes da su zakoni nebranjivi i ,izgleda, sami po sebi dobri. Lepo.

A ako u zakonu pise da nema menjanja zakona? A takve stvari upravo pisu u tim Iranskim i slicnim. Jbg sveti zakon, dao Alah, sta ima da se menja? Zanci jedini nacin da se promeni zakon je da se napravi revolucija u toj zemlji. Ti kazes da toj revoluciji niko nema pravo da pomogne? I recimo da postoje dve slicne zemlje. I u jednoj i u drugoj je na snazi islamski zakon koji ne moze da se menja. U obe zemlje krene revlucija, digne se narod da srusi smradove. U obe revolucije ucestvuje isti procenat ukupnog naroda. Po ovom tvome dokle god ne uspeju da sruse vlast i promene zakon oni bi bili zlocinci. Recimo da u jednoj revoluciji ratna sreca bude na strani revolucionara i oni sruse diktatora i naravno dovedu svoj zakon. Sada , posto ne smeju da se mesaju u stvari druge drzave, oni bi , umesto da pomognu ljudima iz susedne drzave, trebalo da sednu na granicu i aplaudiraju. Recimo da u onoj drugoj diktator uspe da prevagne i naravno, zakon nije promenjen a ovi ljudi su i dalje zlocinci. U ratu pored vestine postoji i sreca. Kako moze da zavisi da li si zlocinac ili heroj od srece a ne od ideja i ideala?


Covece, ko je tebi ili bilo kome drugm dao za pravo da se mesas u tudji zivot? I otkud tebi ili bilo kome ideja da to sto mislis jeste ono najbolje i najpametnije resenje?

Jel to demokretija? Da ljudima nameces sta ce rade pod parolom da je to sto ti radis najbolje? Ma da....svi su oni glupi pa ne znaju sta je najbolje za njih...cekaju tebe da ih prosvetlis...

[Ovu poruku je menjao STELLANOVA dana 09.07.2005. u 21:08 GMT+1]
[ Hefestionlove @ 09.07.2005. 18:09 ] @
Da li su se engleske tajne sluzbe ikada zapitale ko finansura priliv i naseljavanje arapa u srcu Evrope,to jest u Londonu? Samo u Londonu zivi oko 600 000 muslimana za cije potrebe se konstantno grade nove dzamije??? Saudijska Arabija i Iran kupuju sve sto se kupiti moze na teritoriji U.S.A.,i Engleske. Da li su se americke tajne sluzbe ikada zapitale koliko imovine poseduje Saudijska Arabija na njihovom tlu? U pitanju je vrednost imovine koja se meri milijardama americkih dolara. A one drzave koje imaju ekonomsku moc imaju i politicku.

Moje prognoze su vrlo sumorne sto se tice mogucih teroristickih napada na teritoriji U.S.A. Uopste se ne postavlja pitanje da li ce doci do napada,vec kada???
Srbija je trenutno mnogo bezbednije mesto za zivot od U.S.A.,i Engleske.
[ zabac_kermit @ 09.07.2005. 18:13 ] @
S obzirom koliko su Škorpioni ubili muslimana u Srebrenici nebih rekao da smo baš bezbedni.

[Ovu poruku je menjao zabac_kermit dana 09.07.2005. u 19:18 GMT+1]
[ Hefestionlove @ 09.07.2005. 18:23 ] @
A sada jedan "domaci zadatak" za americke i engleske tajne sluzbe.
Gospodo,proverite ko je sve od vasih politicara na platnom spisku Saudijske Arabije,Irana,Iraka??? Ko sve od vasih politicara odrzava i neguje bliske poslovne veze i kontakte sa predstavnicima S.Arabije,Irana,Iraka? Kada bi poveli jednu ozbiljnu istragu siguran sam da bi se sokirali i da bi dosli i do samog Geoge W Bush.

P.S. Republikanci su alavi na donacije,i za tricavu sumu od $ 5 000 bicete pozvani na veceru sa George W Bush,a ako prilozite dodatnih $ 50 000 mozete se i slikati u njegovom drustvu. Znaci za $ 55 000 i vi mozete imati zajednicku sliku sa George W Bush i hvaliti se ortacima kako ste bili njegov gost na veceri! Ti republikanci bi sve uradili za pare!!! Mislim da bi zaista morali da poostre kriterijume!!!
[ Hefestionlove @ 09.07.2005. 18:49 ] @
Jedna zanimljivost iz Londona. Nastala je velika potraznja za biciklima. Ako imate bicikl mozete ga prodati za $ 500 i zaraditi lepe pare!


[Ovu poruku je menjao Hefestionlove dana 09.07.2005. u 22:20 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Hefestionlove dana 09.07.2005. u 22:37 GMT+1]
[ Fuzz @ 09.07.2005. 19:04 ] @
Citat:
zabac_kermit: S obzirom koliko su Škorpioni ubili muslimana u Srebrenici nebih rekao da smo baš bezbedni.


Haludze iz Muppetland-a...
[ milanche @ 09.07.2005. 19:15 ] @
Citat:
Moje prognoze su vrlo sumorne sto se tice mogucih teroristickih napada na teritoriji U.S.A. Uopste se ne postavlja pitanje da li ce doci do napada,vec kada???


Na jednom radio talk-show-u se culo par zanimljivih stvari - prva je da su dvojica Arapa
koje je FBI pratio zbog sumnje da su povezani sa Al-Qaeda-om umrli od leukemije (sto
lako moze da znaci da su prenosili nuklearni materijal).
Druga, da je ekipa neke od vecih TV stanica radi eksperimenta proslo 14 svetskih carina
(mahom razvijene evropske zemlje, kao i USA) sa nuklearnim materijalom sakrivenim u
zalivenoj olovnoj cevi.
Treca, da je nuklearni materijal unesen preko luka u posiljkama bele tehnike, koje niko
ne moze da detaljno prekontrolise, a i da hoce - kasno je.

Citat:
Hefestionlove: A sada jedan "domaci zadatak" za americke i engleske tajne sluzbe.
Gospodo,proverite ko je sve od vasih politicara na platnom spisku Saudijske Arabije,Irana,Iraka??? Ko sve od vasih politicara odrzava i neguje bliske poslovne veze i kontakte sa predstavnicima S.Arabije,Irana,Iraka? Kada bi poveli jednu ozbiljnu istragu siguran sam da bi se sokirali i da bi dosli i do samog Geoge W Bush.


Ovo je domaci zadatak za treci osnovne - svi znaju da demokrati dolaze do para
prodajom vojnih tajni (Lockheed/Martin ---> NR China), a da je cela Bush-ova ekipa,
od tate pa nadalje na platnom spisku Saudijskih princeva. Ko je gledao film Michael
Moore-a (Fahrenheit 9/11) mogao je da to vidi jasno.

Politicari su pozoriste lutaka svugde na svetu.

[ brandoGE @ 09.07.2005. 19:16 ] @
Explosions In London - Who Stands To Gain? Israel Warned, Cover-up In Progress

Propaganda Matrix | July 7 2005

BREAKING: Scrambled cover-up to try and change prior knowledge story.

Original reports stated that Binyamin Netanyahu was warned BEFORE the first blast, now all the Associated Press reports are being changed to say he was warned AFTER the first blast, for example this article.

The article linked below that we saved in our own format (and the website that carried it has strangely since crashed) said that Netanyahu was warned before the first blast.

Israel are now denying they got a warning.

BREAKING: Scotland Yard says it got a warning before the attack and told Israel.

„The Israeli Embassy in London was notified in advance, resulting in Finance Minister Binyamin Netanyahu remaining in his hotel room rather than make his way to the hotel adjacent to the site of the first explosion, a Liverpool Street train station, where he was to address and economic summit.”

Full article here.

The warning contradicts the fact that the original explanation of a power surge went out for an hour or more. They knew it was an attack but put out a false explanation. Plus why did Netanyahu get a warning and the victims didn't?

We have been told that the events unfolding today were „inevitable”, London's transport network has been hit with multiple explosions. Both the Underground and Buses have been hit. Events are still unfolding.

We predicted this would happen over a year ago after analyzing the propaganda and fearmongering that was being ratcheted up to the extreme in London. Paul Joseph Watson has predicted these events as imminent several times on The Alex Jones Show in recent months.

Tony Blair is not in London but safely tucked up in Scotland with 7 other World Leaders including President Bush. The political eyes of the world are on Britain this week. The Mayor of London Ken Livingstone is in Singapore where the IOC has just awarded the Olympic Games to London, he is rushing back to the city.

Just like the events of 9/11, ask yourself, who stands to gain from this? Could this have been organized by any group other than one who has direct unlimited access to all areas of London's transport grid at all times?

The similarities with the Madrid bombing of 3/11/04, which we have persistently highlighted as an inside intelligence operation, are stark with bombs on separate trains set off within minutes of each other as the trains neared the stations. The so called perpetrators were quickly linked to an „Al Qaeda” cell in Europe but later as we reported were linked to the Spanish Security service. They then mysteriously Killed themselves as this information was seeping out. It then became apparent that Spain's government was using the bombings for its own gains and many went to the streets in Spain to declare they knew that their own government was behind the attacks. Further Intelligence was withheld by the government, we expect the same will happen in Britain after today's attacks.

This has MI5 written all over it. Just watch that national ID card legislation sail through. Only 15% of the country supported the government after the last election, this will ensure total fealty to a smarmy Blair and whatever he wants to do. Ken Livingstone and the opposition parties will now have no grounds to reject ID card legislation, especially with the Olympics coming to London in 2012.

The police state measures they'll get out of this will be overlaid onto all forms of transport. In fact, you won't be able to travel without the ID card. Although MI5 operations are normally more sophisticated than things like 9/11, in that the evidence linking it to the government is more carefully covered, just watch for the evidence of inside involvement to trickle out. MI5 have been caught involved in IRA bombings multiple times over.

Alex has said over and over that as attacks on different sections of the transportation grid occur they are going to have police state setup in the areas. Now it will be on the buses, subways etc.

FLASHBACK: Schumer Wants Airport Screening Technology in Malls

The military-industrial complex has the motive in this latest atrocity. Every major western government, including the British, has been caught red-handed carrying out bombings against their own people and blaming it on external enemies. It is mainstream news in Spain that the government was involved in the 3/11 bombing. The London 7/7 bombings are nothing different. Government ghouls are now all over television spreading the fear to encourage the people to submit to the war on terror. Support our work, spread the word, expose who is gaining power from terrorism, or our freedoms will be lost.

Hours after the attacks the media is still not providing extensive coverage. We would expect to see hundreds of eyewitness accounts and footage of the train stations. Independent London reporter Simon Aronowitz, who has a contact within the BBC, has reported that journalists are finding the coverage of the situation highly irregular. It seems that the information being released to the British public is being carefully stage managed.




Pozdrav ekipi Sorosa koja neshvatljivom snagom i odlucnoscu brani tekovine
zapadnih valuta i to na ES-u.
Gospoda ce se sama prepoznati, te ce brze bolje copy/paste da nas ubedi
kako smo svi mi zlocinci a dzelati su nevinasca.

1. U medijima ocekujte u naredenih par meseci prozivku Irana
2. Dolazi do vojne intervencije protiv Irana i demokratski(prvi put) izabranog predsednika
3. Otimacina gasa i nafte

U zadnjih 100 godina na planeti zemlji je ubijeno, ili je umrlo od posledica rata i ratnih razaranja 2 milijardi ljudi(bolesti, nedostatak vode, hrane). Ne postoji nijedna druga zivotnjiska vrsta koja je vishe unesrecila sopstveni rod od samog coveka. To je dovoljno reci o terorizmu i ratovima.








[Ovu poruku je menjao brandoGE dana 09.07.2005. u 20:20 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao brandoGE dana 09.07.2005. u 20:24 GMT+1]
[ su27killeryu @ 09.07.2005. 20:41 ] @
Procitajte ovo, zanimljivo je :

Last year, a terrorist attack against the Sears Tower in Chicago was
averted on April 19th, 2004 when it was exposed on the Internet;

http://www.breakfornews.com/sears.htm

The attack was supposed to take place on April 19th, 2004, which was 911
hours after the day of the Madrid Train Bombings(3/11/2004).

When you add up the number of days after April 19th, 2004 and end with
todays date, July 7th, 2005;
RELATED:
Explosions In London -
Who Stands To Gain? Israel Warned Before Blast, Cover-up in Progress

In Your Face: The Globalists' Language is Hidden in Plain View

3/11 happened 911 days after 9/11

April 20th, 2004 --> July 7th, 2005 = 444 Days

the result is 444 days.

The number 444 is part of a phenomena tied to the number 11:11;

http://www.spiritual-path.com/numerology.htm

According to the numerologists, 3/11 and 9/11 are also part of this
11:11 phenomena;

http://www.anomalousreality.com/ar/1111/index.html

If you recall; there were 911 days BETWEEN the day of the 9/11 Attacks
and the Madrid Train Bombings;

http://www.infowars.com/print/Madrid/311.htm

So today's attacks in London, which are very similar to the Madrid train
bombings, were totally staged attacks carried out by the Globalists.

This conclusion is based on the „444” numerology linked to the time
window between the averted Sears Tower attack on April 19th, 2004 and
the attacks in London.

It's also convenient that the timing of today's attacks in London was
coordinated with meeting of the G8 summit in Scotland in order to ramp
up the police state in Great Britian and give the Globalists a pretext
to shut down protests taking place outside the G8 compound;

http://www.breakfornews.com/articles/G8-2005-Key-Pictures.htm

Here's some more interesting triple number numerology;

777 Numerology
----------------------

Today's attack in London occured on July 7th, 2005;

7/7/2005 --> 7/7/2+0+0+5 --> 7/7/7 = 777

There are also 777 days BETWEEN the day of the thwarted Sears Tower
attack, 4/19/2004 and June 6th, 2006;

4/20/2004 --> 6/05/2006 = 777 Days

777 is part of the 11:11 Phenomena.

333 Numerology
-----------------------
There are 333 Days BETWEEN July 7th, 2005 and June 6th, 2006;

07/08/2005 --> 06/05/2005 = 333 Days

333 is part of the 11:11 Phenomena

666 Numerology
-----------------------
June 6th, 2006 becomes 666 if you drop the two century digits from the year;

6/06/2006 --> 6/6/6 --> 666

666 is part of the 11:11 Phenomena as well as being the „Mark of the Beast”.

Conclusion
----------------
The next big terror attack in the U.S. could take place on June 6th,
2006. Where? At the Sears Tower in Chicago which has a zip code of
60606;

Sears Tower Zip Code = 60606 --> 6+0+6+0+6 --> 6+6+6 --> 666

Based on the theme of „train bombings” in Madrid and London, this theme
points to the city of Chicago which is a major railroad hub and the
location of the Sears Tower.


--------------------------------------------------------------------------------

NSO (Serbiator) - 7. juli 2005. u 19.41 (registrovani član)
The „33” first reported (3x11) is a freemasonic calling card that this was another inside job. 7/7/2+0+0+5 -> 7-7-7 and exactly „11” months and 1 day before 6/6/06 (111 - other of their rare favorites) :: Remember from the past that the African Bali bombing was on 10/12/2002 - 1 year, 1 month and, 1 month after 9-11-01. (111) Please read the ebook „Revelation 9:11” for hundreds of more examples of illuminati/freemasonic numerology in ARCHITECTING „HISTORY”. see: http://www.911exposed.com

At this point - it does seem like this is the way this has been encoded on the NWO timeline:

9-11-01 - 1 year 1 month 1 day later -> Bali Bombing on on 10-2-02 (pattern used : 111) There are also 111 days left in the year after 9-11.

The Templars initally formed in 1111 AD. The statue of liberty is 111’1„. (funny the French used the British measurement system)

June 30th, 2004 was declared Iraq’s ”independence day„ which happened to be ” 111„ days after the Madrid train bombing on ”3„/”11„/04 ( and notably the 1023rd day after 9-11, which is remarkably ’ 93’ times ’ 11’ ) The Bush administration continuously and rather publicly made the point of setting this date for many months in advance.

911 (9+1+1) = 11 days after 9-11 was 3-11-04 (Madrid Train Blasts)

London Bus Blasts on 7/7/2+0+0+5 - 7-7-7 which is precisely 11 months and 1 day prior to 6/6/06 ( another 111 pattern ) (it was first reported during this event that 11 buses 7 tunnels, 33 dead - all part of their satanic numerological pattern.)

What times were the buses det+nated?

on a side note (from Rev 9:11 ebook): If you watch the Hollywood movie ”Frequency„, the Fire Engine is # 93, Dennis Quaid’s home address is ” 111„, ”22-22„ is called out on the radio, the TV is flipped to channel ”13„, at the house party are two people with baseball shirts, # 13, #11, on the TV is a baseball player wearing #9. This movie has a satanic plot as it suggests that people live on in an after-life without ever referring to Lord and Savior Jesus; with Him we each have eternity; without Him are those whose soul’s will perish as is stated in scripture. The movie ”Vanilla Sky„ starts on his 33rd birthday. He has a board of 7 directors called the 7 dwarfs and they still see him as though he is an 11 year old boy. Hollywood is controlled by the big international banks and their devil worshipping owners. Witchcraft is taught in Harry Potter books and the truth of Jesus is completely left out. Harry Potter series starts when he’s 11. There are 7 books and 7 movies planned. It’s all over the place. Michael Douglas in the film, The American President: a staff aid comes in the room and states ”Mr. President, Mr. Rothschild has some concerns about your speech.„ This world is truly the devil’s theatre. Hollywood is a can of worms. They love making truths seem like fiction.

also going back to 1996:
July ”27th„ 1996 - The Centennial Olympic Park bombing at the 1996 Summer Olympics kills ”1„ and injures ”111„. or ”1111„

[ Hefestionlove @ 09.07.2005. 21:32 ] @
Slusam na CNN kako apostrofiraju nekakvu fantomsku "Tajnu organizaciju Al Kaide za Evropu" koja je navodno preuzela odgovornost za napade? Meni to deluje veoma sumnjivo? Ako vec postoji "filijala" Al Kaide za Evropu zasto bi oni sami sebe proglasili "tajnom organizacijom"? Pa valjda se podrazumeva da rade u tajnosti? To mi vise lici na diletantski pokusaj zapadnih obavestajnih sluzbi da odgovornost za napade automatski pripisu Al Kaidi. A onda indirektno da optuze Iran kako ih sponzorise.
Da li je neko od vas uopste video taj sajt?
[ simonzec @ 10.07.2005. 00:01 ] @
E ljudi ovo je da ne poverujes.Mislim,ne to sto se ovde mi svadjamo,nista novo za stanovnistvo ove zemljice,nego sto se svadjaju zapadnjaci i arapi oko srba:)))
joj,milina.pa ja sad tek vidim koliko nas zapadnjaci sad cene,narocito Englezi.
da mi je neko pricao ne bih verovao.....ne znam samo sta je to toliko ih promenilo???;)
dao bih vam sajt(veoma poznat!) ali posto ce doticni moderator da mi obrise post,sve u cilju demokratije, ipak necu reci.a i uglavnom ljudi spavaju kod nas...
[ weB_KiLeR @ 10.07.2005. 00:23 ] @
Dimkovicu sve ja to razumem. ne brini se, zivim ja u VR, nisi shvatio ono sto sam pricao mada nije ni vazno, ko je shvatio shvatice.
Ja sam samo protiv ljudi koji misle da je to sto su Srbi ruzno i pogano, ja imam dobrih drugova i Engleza i Nemaca i Amerikanaca, ja ne govorim generalno za neku naciju vec o pojedincima koji vode tu zemlju.

Ja ne zelim da mrzim ikoga, niti to radim.
[ Nabukodonosor @ 10.07.2005. 00:48 ] @
Citat:
"Tajnu organizaciju Al Kaide za Evropu"

Mozda neko istureno odeljenje.
[ BluesRocker @ 10.07.2005. 07:52 ] @
Citat:
broker:
S jedne strane, bunis se zbog teroristickog napada na Englesku kao prljavog a odobravas englesko masakriranje Iracana i ostalih po svetu kao tekovinu civilizacije i demokratije, i borbu za "slobodjenje"

Molim te da procitas ko je sta pisao na ovoj temi pre nego sto prepricavas. Budes li napisao jos jednu laz trazicu od moderatora da ti obrise poruku. To vazi za sve. Nemam ja sta da odobravam jer me niko ni za sta nije ni pitao. Sto se tice ratova, ja sam protiv svih ratova. Da znas, sledeci put kad budes iznosio neistine dokle mozes da ides.
Citat:
odobravas englesko ucesce u u korupciji radi dobijanja Olimpijade, sa opravdanjem da tako svi rade

Ne odobravam vec samo kazem da nisu jedini i da se tu prljave stvari rade.
Citat:
Ti si se ovako javno deklarisao kao neko kome uopste nije bitno sta je ispravno i ko je u pravu, nego ti je bitno samo da si na strani Engleske.

O kakvim stranama pricas, covece? Je l mi pricamo o nekoj utakmici, sta li? A sta je druga strana? NA jednoj strani, zasad, 100 mrtvih i 1000 ranjenih, a na drugoj anonimni teroristi? Pa, onda zalim zrtve terora i protiv sam takvog ponasanja. Takodje mi nisu jasni ljudi koji opravdavaju terorizam jer on ugrozava normalan zivot ljudi na zemaljskoj kugli. Da li sam zbog toga u tvojim ocima soroshevski placenik i narodni izdajnik?
Citat:
weB_KiLeR:
ti uopste ne mozes da diskutujes ni o cemu kad volis vise Englesku nego svoju zemlju

Citat:
BluesRocker:
to sto imam jako lepo misljenje o Engleskoj kao fenomenalno uredjenoj drzavi ne znaci da ja Engleze volim, niti tu drzavu. Niti ih mrzim.

Kao sto vidis, pises sasvim suprotno od onog sto sam ja napisao.
[ BluesRocker @ 10.07.2005. 08:03 ] @
Citat:
jeste, kod nas se to takodje desava ali onda ne mozes da kazes kako je engleska savrsena, kao sto si rekao, sloboda, red , rad... Mislim to onda pada u vodu...

Citat:
ovde si sam srusio u vodu sve za sta si se do sada u ovoj temi zalagao, znaci priznao si da ni oni nisu bas toliko savrseni...

Je l si ti video nesto savrseno? Drzavno uredjenje ne moze da bude savrseno, ali procenat korupcije moze da bude 57% i 5,7%. Velika je razlika.
[ MyWay @ 10.07.2005. 14:00 ] @
Čemu toliko priče o ovoj temi?
Kupiš pitbula, odgajaš ga za borbu, koristiš za borbu i šta je čudno ako ponekad ugrize i gazdu???
[ Beltrammi @ 10.07.2005. 19:50 ] @
Nije mi samo jasno sta je tu tako tesko podmetnuti eksploziv ? Kao da to mora biti ne znam kakva A.K., pogotovu je to za njih maciji kasalj spram 9/11 sto je bilo remek delo terorizma !

Mene cudi da nisu do sada napravili i atomski bombu !
[ miki3 @ 10.07.2005. 21:40 ] @
"....Mene cudi da nisu do sada napravili i atomski bombu !..." Da li znas pouzdano?

[ markom @ 10.07.2005. 22:02 ] @
Elem... Pošto je u pitanju tema koja se bavi politikom, a to nije dozvoljeno na ES, ova tema ide pod ključ. Svi su imali prilike da kažu šta su imali.

Marko.