[ ppavlovic @ 31.08.2005. 10:48 ] @
Odakle je firma NEO? Imaju li sajt?

Imam kod sebe njihov usisivac i razmisljam se da li da ga promenim za (recimo) Samsung.
[ ton_majstor @ 31.08.2005. 11:06 ] @
Ja sam čuo da su Bugari. Mada, znam da imaju zastupnika u Srbiji. Raspitaj se.

Pozdrav!

(1200)

[Ovu poruku je menjao ton_majstor dana 31.08.2005. u 12:07 GMT+1]
[ Java Beograd @ 31.08.2005. 11:07 ] @
NEO je kineski. E sad, šta to znači ?

Poslednjih godina je trend (i u Evropi, a još više u Aziji) da se Šrafciger firme množe k'o lude a da se firme proizvođači delova ne bave krajnjim proizvodom.
Tako, na primer u Italiji, potpuno (ili skoro potpuno) iste delove imaju Candy, Zanussi, Argo, Ariston. Sve je to isto ! Logično, je - samo sklapaju. A u Kini je još više takvih. Bilo je ovde dosta diskusija da li je bolja klima Midea ili xxx (zaboravih ime)
Dakle, NEO je šrafciger firma. U svakom slučaju, taj će ti usisivač lepo raditi puno narednih godina, i nije ništa bolji ili lošiji od nekog Samsunga.
[ Marcony @ 31.08.2005. 11:29 ] @
Citat:
Java Beograd
...Šrafciger firme...


Svidja mi se naziv
[ sasa022 @ 31.08.2005. 19:13 ] @
U vecini slucajeva ne koriste ni srafciger.Trebaju samo nalepnice i eto nove marke.

[ dex @ 31.08.2005. 20:32 ] @
http://www.neo-electronics.com
[ KnightOfDoom @ 01.09.2005. 00:21 ] @
A cija je firma Xwave?
[ pppooo @ 07.09.2005. 11:29 ] @
Džirlo proizvodi za džirlo narod...
[ IT_DooX @ 07.09.2005. 11:37 ] @
Neo je jedna od jeftinijih firmi,kineska kao sto su rekli,ali mogu vam reci da prave odlicne stvari srazmerno ceni.Ja koristim njihovu tastaturu sa kojom sam prezadovoljan a sad sto se tice usisivaca to vec ne bih kupio ipak je tu malo komplikovanija elektronika i mehanika unutra i treba to znati.Iskreno promeni ga za Samsung mada pitanje koliko je i on dobar.
[ teddy @ 07.09.2005. 12:52 ] @
Neo verovatno sve proizvodi u Kini, ali je bugarska firma kao što se može videti na njihovom sajtu.

Ako bismo rekli da je Neo kineska firma, onda bismo to mogli reći i za npr. Nike koji već duži niz godina niti jedan par patika nije proizveo u SAD.
[ dex @ 07.09.2005. 20:50 ] @
Neo je samo ime, inace aparati se rade u razlicitim kineskim fabrikama i lepe se samo nalepnice.Inace firma u bugarskoj se zove K&K electronics, ona je dala naziv i distribuira ih, a kod su poznati kao Tehnicom.
Znaci ne postoji firma neo, niti bilo kakva fabrika sa tim nazivom.
[ ton_majstor @ 07.09.2005. 20:56 ] @
Jel ja rekoh da su Bugari...

Valjda je i Sweex isto tako bugarsko-kineska "koprodukcija"!

Inace, zastupnik Nea za SCG explicitno navodi:

"Neo Multimedia ne proizvodi televizore, klime, mikrotalasne pecnice, DVD uredjaje i ostalu belu tehniku!"

Hahahha, a sta su to DVD-playeri, ako ne mlatimudija... ? hahahhaa!

Tako da za usisivace ne znam...

Pozdrav!
[ sasa022 @ 08.09.2005. 02:34 ] @
www.neo-electronics.com i www.neomm.com nisu isto

Inace NEO kompjuterske komponente su "prefarbane" komponente koje pravi
www.microlab.com.cn
[ teddy @ 08.09.2005. 13:23 ] @
2 dex:

Pa ne postoji ni fabrika sa nazivom Nike (not 'ny more) ili Tommy Hilfiger (nikad nije ni postojala).
[ dalibord5 @ 08.09.2005. 13:37 ] @
Ja imam NEO zvucnike i ne mogu da se pozalim.Gruvaju,zvuk je dobar,narocito ako se u obzir uzme niska cena.Rade vec godinu ipo svaki dan i ne mogu reci da sam nezadovoljan.Cak me iznenadjuje njihova "trajnost" jer sam ocekivao da ce brzo izgubiti na kvalitetu.
[ ppavlovic @ 08.09.2005. 13:58 ] @
Pogledajte source stranice
http://www.neomm.com/site/news...;year=all&id=3&brst3=1

Tu negde moze se videti sledeci tekst

<!-- Tabela u kojoj se ispisuje meni-->

i naziv slike

../img/plavetacke.gif


Ovo mi mnogo lici na srpski. :-)
Na sajtu stoji da je osnovana u Hong Kongu, ali sigurno ima veze sa nasom 'rodnom grudom'.
[ dex @ 08.09.2005. 20:08 ] @
Ono gore sto sam pisao ne odnosi se na kompijuterske komponente koje ovde prodaju, to ne znam odakle ide, samo bela tehnika kucni aparati, klime.....
[ Miroslav Jeftić @ 08.09.2005. 20:41 ] @
Ako se ne varam, Nike se nikad nije ni bavio konkretnom proizvodnjom već razvojem, plasmanom itd (tj. marketingom), dok su se patike oduvek i proizvodile po različitim azijskim zemljama.
[ Goran Aničić @ 09.09.2005. 08:34 ] @
"Kompjuterski" Neo je brand novosadskog Pinsofta (Pin computers).
[ RexBlanco @ 24.10.2005. 14:08 ] @
Citat:
ppavlovicCija je firma NEO? 31.08.2005. u 11:48

Odakle je firma NEO? Imaju li sajt?

Imam kod sebe njihov usisivac i razmisljam se da li da ga promenim za (recimo) Samsung.


NEMOJ uzeti Samsung.Trazi DeLongi eventualno LIV ili Gorenje....
Mnogo,mnogo bolje motore imaju...
[ sandradrax @ 29.03.2017. 10:44 ] @
Ja imam sporet sa ravnom plocom marke NEO vec pet godina i prezadovoljna sam,perfektno radi,sa ukljucenim ventilatorom prilikom pecenja duplo brze se hrana ispece nego bez ventilatora...A svaki dan kuvam i pecem u njemu...
[ DusanSukovic @ 29.03.2017. 13:06 ] @
Citat:
Java Beograd:
NEO je kineski. E sad, šta to znači ?

Poslednjih godina je trend (i u Evropi, a još više u Aziji) da se Šrafciger firme množe k'o lude a da se firme proizvođači delova ne bave krajnjim proizvodom.
Tako, na primer u Italiji, potpuno (ili skoro potpuno) iste delove imaju Candy, Zanussi, Argo, Ariston. Sve je to isto ! Logično, je - samo sklapaju. A u Kini je još više takvih. Bilo je ovde dosta diskusija da li je bolja klima Midea ili xxx (zaboravih ime)
Dakle, NEO je šrafciger firma. U svakom slučaju, taj će ti usisivač lepo raditi puno narednih godina, i nije ništa bolji ili lošiji od nekog Samsunga.


Ja imam jedan usisivac Samsung koji vise baca prasinu van nego sto usise, tako da svaki usisivac je bolji od njega :-) Pa eto i cuvena srpska marka "Tesla" je isto na kalup srafciger industrije, taj trend je vec prisutan skoro 20 godina na Zapadu..
[ kaćunčica @ 29.03.2017. 15:04 ] @
Kupi kerherov usisivač, onaj kao burence, da vidiš šta je usisavanje.
[ DusanSukovic @ 29.03.2017. 19:57 ] @
Citat:
kaćunčica: Kupi kerherov usisivač, onaj kao burence, da vidiš šta je usisavanje.



Jock ba, NILFISK King, neunistiv, plus ima HEPA filter :-)
[ vujo032 @ 30.03.2017. 22:20 ] @
Ni Dirt Devil nije loš.