[ Force @ 31.08.2005. 12:07 ] @
Legendarni britanski sastav The Prodigy, posle čije pojave više ništa nije bilo isto, nakon deset godina nastupiće u Beogradu i to 7. oktobra u Hali 14 Beogradskog sajma. Grupa će predstaviti kako poslednji album "Always Outnumbered, Never Outgunned" tako i sve hitove iz 15-godišnje karijere koji će se naći na novoj dvostrukoj kompilaciji "Their Law – The Singles" najavljenoj za sredinu septembra ove godine.Cene ulaznica u pretprodaji su 1000 i 1500 din.
[ dobio_7 @ 31.08.2005. 12:39 ] @
Super, a od cega je umro onaj bivsi glavni?
[ Deda_Mraz @ 31.08.2005. 13:15 ] @
Nemaš pojma koliko sam se obradovao kada sam video temu :)
Iako slušam techno i trance ovde moram da odem....
[ AleksandarNS @ 31.08.2005. 14:43 ] @
ljudi su bili mnogo ispred svog vremena...svaka druga stvar im je bila hit.
[ Fuzz @ 31.08.2005. 14:46 ] @
Jel to sad vec skoro 10 godina od poslednjeg koncerta u BG-u?
[ Deda_Mraz @ 31.08.2005. 14:49 ] @
Da.
Prvi koncert su održali u hali Pionir 1995, i tada po prvi put prezentovali svoju pesmu Firestarter, kad je Flint trebao da peva crko mu mikrofon
[ simonzec @ 31.08.2005. 15:12 ] @
Citat:
dobio_7: Super, a od cega je umro onaj bivsi glavni?

umro? ja sa tim nisam nesto upoznat! znam da su se rasturili posle masovne upotrebe teskih droga,ali da je neko umro?>?
[ AleksandarNS @ 31.08.2005. 15:29 ] @
znam da je neshto kao Leeroy napushao bend, ali nisam znao da je neki od njih umro.
[ Force @ 31.08.2005. 16:10 ] @
Ma to su bile price da je Kit Flint umro..samo lupanje gluposti ;)
[ Deda_Mraz @ 31.08.2005. 16:21 ] @
Kit Flint umro pa vaskrso na dodeli MTV nagrada LOL

[ cicika @ 31.08.2005. 19:02 ] @
Mislim da nema nikog srećnijeg od mene sad!
[ Deda_Mraz @ 31.08.2005. 19:08 ] @
Naravno da ima....

JA
[ Leftist @ 31.08.2005. 22:17 ] @
Citat:
Deda_Mraz: Iako slušam techno i trance ovde moram da odem....


Iako ne slusam elektroliku, ovo ce biti dobro. Stvarno su bili ispred vremena...
[ AleksandarNS @ 31.08.2005. 22:28 ] @
bash sam sada iskopao stari cd sa njihovim najvecim hitovima. kakav ritam....loodilo :)

/me plays "The Prodigy - Voodoo People" really, really loud :)
[ Andrej Čvoro @ 31.08.2005. 22:38 ] @
Ja sam do pre par godina slusao prodogy po ceo dan (onaj album sa No Good,Firestata...).Sada i nisam bas nesto lud za njima



Poz
[ trodon @ 01.09.2005. 00:52 ] @
Kultni su, majke mi... Vredi posvetiti im paznju!!! No good bez premca, mada ni smack my bitch up nije za baciti!
[ RealNS @ 01.09.2005. 01:47 ] @
Moze li nekih detaljnijih informacija oko karata? Konkretno mogu li se (te u pretprodaji) dici i u NS-u? :) Ili baci neki link pa da citamo detalje...

Pozdrav
[ boban779 @ 01.09.2005. 02:28 ] @
Uh...extra...ulepshali ste mi veche....
[ Boki4u @ 01.09.2005. 03:59 ] @
Treba otici....ipak, nedolaze The Prodigy svaki dan u BG
Na Jamiroquai-u je, cujem, bila ludnica. Steta sto nisam bio, ali jedva cekam da ponovo dodje!!!
[ Atos @ 01.09.2005. 11:51 ] @
Citat:
Prvi koncert su održali u hali Pionir 1995, i tada po prvi put prezentovali svoju pesmu Firestarter

Nije tacno. Bio je to "Breathe". "We gonna play something that you never heard before" rekose tad, slusao ja.
A, evo linka : http://www.theprodigy.co.yu/
Pozdrav, Atos

[Ovu poruku je menjao Atos dana 01.09.2005. u 13:20 GMT+1]
[ Deda_Mraz @ 01.09.2005. 12:23 ] @
Da da da to je ta pesma, zajebo sam se nešto.
[ HoT_Steppa @ 01.09.2005. 15:36 ] @
Ja sam 1995 bio na koncertu u 2-3 redu, to je bila shutka od sat i po.
Looodilo.
Na koncertu je bilo oko 10 000 ljudi i oni do tada nikad nisu nastupili pred tolikim brojem ljudi.
A sad nacin na koji su dosli tada:
Bili su maksimalno fer, to je bilo odmah po "navodnom skidanju" sankcija posle potpisivanja Dejtonskog sporazuma. Fora je bila sto su sankcije bile skinute samo na papiru i oni su hteli da dodju jer su znali par ljudi odavde. Receno im je da ne dolaze i da ako dodju ce prekrsiti sankcije i biti kaznjeni.
A oni su na to odgovorili: "Boli nas K$%@#%^C!!!!" i dodjoshe.
Od tad ih prosto obozavam.
[ Deda_Mraz @ 01.09.2005. 15:44 ] @
Pionir prima oko 6.900 mesta baš me interesuje kako na parket pionira može da stane 3.000 ljudi :D
[ Boki4u @ 01.09.2005. 16:49 ] @
Citat:
Deda_Mraz: Pionir prima oko 6.900 mesta baš me interesuje kako na parket pionira može da stane 3.000 ljudi

Pa, mora da je bilo malo tesno
[ ArtifeX @ 01.09.2005. 17:12 ] @
E bash sam danas dobio mejl sa sledecim sadrzajem:

Citat:
THE PRODIGY

Ovim vas obaveštavamo o održavanju koncerta grupe THE PRODIGY u Beogradu , u petak 7.oktobra 2005.u hali 14 na Beogradskom sajmu u sastavu Evropske turneje povodom objavljivanja novog albuma „Their Law „ Cena prvih 1000 ulaznica će biti 1000 dinara , ostalih 1500 dinara. Ulaznice u prodaji od srede 7. septembra na blagajni Doma Omladine , Beograd , u prodavnicama IPS ( Beograd , Novi Sad , Niš, Subotica , Podgorica ) i Bilet servisu Beograd .

Očekujte dalje informacije u vezi sa koncertom THE PRODIGY

[ cicika @ 01.09.2005. 17:24 ] @
Hmm, znam odakle si to dobio... A ja uzeh karte po tih soma kinti
[ HoT_Steppa @ 01.09.2005. 18:36 ] @
Prvo, bilo je oko 8 000 na tribinama, uopste se nije sedelo.
A drugo, na parketu je bilo oko 2 000 ljudi, i da bilo je dooosta tesno, otprilike ko u prvih 10-ak redova na Bijelom Dugmetu.
[ S_Kid @ 01.09.2005. 21:37 ] @
A zasto je problem reci da svi koji hoce karte po 1000 dinara mogu da ih rezervisu preko biletservis.co.yu? Kakva bi to reklama bila kad ce se karte inace tamo prodavati...

[ ToXiTy @ 01.09.2005. 21:52 ] @
Oce klati kravu motornom testerom na bini? :))) YEAH,I'M THE PAIN YOU TASTED,FEEL INOTOXICATED!!!!!!!!!!!!
[ malada @ 02.09.2005. 03:11 ] @
Nemoze da se rezervise karta moze samo da se kupi preko interneta!
[ cicika @ 02.09.2005. 03:46 ] @
Zar to nije samo rezervacija ako plaćaš na licu mesta?
A možeš i da se ne pojaviš?
[ srki @ 02.09.2005. 08:37 ] @
Secam se kao juce da je bilo kada sam pre deset godina bio na koncertu. Dugo nije bilo nikakvih koncerata zbog sankcija i oni su jedni od prvih koji su dosli. Najsmesnije mi je bilo kada sam cekao u redu za ulazak i porek neka zesnka kaze: "Brate koliko ljudi, vise nego kada sam bila na Cecinom koncertu (koji je isto bio tu ali par meseci ranije)". Prosto sam se zapanjio kada sam cuo da neko slusa i Cecu i Prodigy.
[ Deda_Mraz @ 02.09.2005. 12:08 ] @
Citat:
HoT_Steppa: Prvo, bilo je oko 8 000 na tribinama, uopste se nije sedelo.
A drugo, na parketu je bilo oko 2 000 ljudi, i da bilo je dooosta tesno, otprilike ko u prvih 10-ak redova na Bijelom Dugmetu.


Opet moram da te priupitam nešto.
Prošle godine kada sam bio na Partizan - Barselona u pioniru je bilo ravno 7.000 ljudi. Nije bilo mesta da se diše cela hala je stajala, mesta sva krcata ja sa ortakom nisam stajao na stolici nego na šipci, nisi mogao da se pomeriš, ljudi su stajali po dvoje troje čak na jednoj stolici, par puta je bila prekidana utakmica da se uključe ventilacije u obriše parket jer je bilo nemoguće za disati. Ponavljam da je cela hala stajala, sve je bilo krcato i popunjeno izlazi, stepenice, šipke, pa čak i WC-i. Tako da stvarno envidim gde bi tu moglo da stane još 10 ljudi a kamoli 1000. XX puta sam bio u Pioniru da gledam tekme i tako da znam koliko može ljudi da stane. Eto samo sam to hteo da ti kažem da nema šanske, ma ni tereotske preko matematzičkih formula i ostalih sranja da stane 8.000 na tribinu Malo si se preračunao.

Molim moderatore da ne brišu ovaj post.


Jel mogu preko neta da se naruče karte pa d aodem negde da ih podignem?
[ malada @ 02.09.2005. 22:34 ] @
@cicika

Pa za exit je moglo da se rezervise preko neta, ali nisi morao da se pojavis, a exit je mnogo veci dogadjaj nego koncert prodigy-ja pa bi i oni mogli da uvedu tako nesto.
[ HoT_Steppa @ 04.09.2005. 09:04 ] @
@Deda mraz:
I ja sam bio par desetina puta u Pioniru na tekmama ali nikad nisam video da je pusteno vise ljudi da udje nego sto mogu tribine da prime (na utakmici ne mozes da stojis na parketu). Organizatori koncerta nisu razmishljali da ce svi ljudi na tribinama biti.
Zao mi je sto nisi bio na koncertu tada, znao bi o cemu pricam, bilo je ekstermno tesno svuda.
Ali to je nebitno sada, hala 14 moze da primi oko 20 000 ljudi, bice mesta ovog puta.
[ boban779 @ 03.10.2005. 16:06 ] @
Još 4 dana...
[ Viktor Markovic @ 04.10.2005. 00:18 ] @
I ja sam rezervisao karte od 1000 dindzi preko neta, ali kad sam otisao da ih pokupim danas, rekli su da je organizator povukao te karte od 1000 bez ikakvog objasnjenja i da mogu da se kupe samo one za 1500. klasicna prevara...
posto ne volim kad mi neko tako pokvari raspolozenje pred koncert - sad iz principa necu da im dam pare.
[ boban779 @ 04.10.2005. 00:54 ] @
Pa bilo je valjda da te rezervisane treba da se podignu do 14og, 15og septembra.
[ S_Kid @ 04.10.2005. 07:35 ] @
Zaista je postojao rok za dizanje karata po ceni od 1000 i to mi je rekla ta neka riba iz Bileta koje je zvala kad su karte stigle. Sutradan sam otisao i bez problema uzeo karte za po 1000 dinara...
[ Force @ 04.10.2005. 07:44 ] @
I ja sam isto uzeo bez problema,devojka me nazvala rekla do kad mogu da podignem.. i to je to.. inace cuo sam da su ove karte od 1000 din otisle za 48 sati :)
[ Viktor Markovic @ 04.10.2005. 13:47 ] @
kad sam narucio karte, meni su poslali potvrdnu poruku gde pise da mogu da podignem karte od 1000 din najkasnije dva dana pre koncerta. izgleda da nisam smeo da im verujem ...
[ S_Kid @ 05.10.2005. 07:14 ] @
A jel ima neko ideju u koliko sati pocinje koncert buduci da ne pise ni na karti, sajtu benda, sajtu bilet servisa... potpuno neverovatno.
[ Legion@r @ 05.10.2005. 08:11 ] @
Imas info na www.theprodigy.co.yu

Predgrupe i afterhour party

Kao predgrupe ce nastupiti sledeci sastavi:

21.00 h - 21.20 h Mistake Mistake

21.40 h - 22.00 h Overdrive

22.30 h THE PRODIGY

-------------------------------------------------------------------
Posle koncerta bice odrzan zvanican The PRODIGY afterParty:

Technokratia PRESENTS

OFFICIAL
The PRODIGY afterPARTY
Techno/BreakBeat/Trance/House/Progressive Event

Exclusive Presentation of The Prodigy Videos, Covers, Tributes & Remixes

Club TREZOR, Kneza Milosa 7-9, Beograd
(posle koncerta 01-07h)
[ Aleksandar Đokić @ 06.10.2005. 18:45 ] @
ljudi sutra Prodigy, sta se desava el ima nekih novosti, i da vas pitam nije mi jasno ovo oko The PRODIGY afterParty, to moze da dodje bilo ko ili sta?
[ Force @ 06.10.2005. 21:03 ] @
Fali deo ... u kom je tvoj odgovor

The Prodigy Party residents:

DJ Eye (Eye Deal Productions)
DJ FLIP (Breaklogic/ Idemo na Mars / B92)
DJ Zohar (Refuel / Homerun / Energy Industries / Physical Soul / Boa)
+
Special “The Prodigy Video Mix” by
VJ Dusan Kalicanin (TECHNOKRATIA) Belgrade, Serbia
+
surprises
+
VIP AREA & Celebrity Guests

Techno dancers & Special Performances
Techno Shop: CDs, T-shirts, Jewelry, Posters
PRODAJA ULAZNICA ISKLJUCIVO NA VRATIMA KLUBA
Broj ulaznica ogranicen!
[ Leftist @ 08.10.2005. 02:12 ] @
majku mu, mnogo brzo proslo ovo veceras...
[ Dr.sima @ 08.10.2005. 08:16 ] @
I kako je bilo ... utisci ....
[ Aleksandar Đokić @ 08.10.2005. 09:23 ] @
utisci...hm, mogu ja vama da pricam do sutra, ono se mora videti veruj te mi, sve u svemu 50-tak KW ozvucenja i mnoooooogo osvetlenja, Prodigy je uspeo da ostvari ocekivano
[ S_Kid @ 08.10.2005. 10:21 ] @
Word... ono se mora videti i doziveti, samo jedna rec - priceless! 10/10!
[ Dr.sima @ 08.10.2005. 10:31 ] @
Sad mi dodje krivo sto nisam isao ... :(
[ drdrksa @ 08.10.2005. 10:39 ] @
Jel ima negde slika?
[ AleksandarNS @ 08.10.2005. 11:28 ] @
ili da se svuche negde neki snimak koncerta?
[ cicika @ 08.10.2005. 14:13 ] @
Ma bilo je.... fantastično! I nisu isfušarili, mada je play lista bila pomalo prozaična, ali to je nekako za očekivati. Odsvirali su gotovo dva sata, što je za apsolutnu pohvalu. Bila sam pomalo skeptična oko dužine trajanja koncerta jer sam čula da su u Hrvatskoj odaradili samo 70 minuta.

Ozvučenje i nije baš za pohvalu. Jeste bilo jako i dovoljno glasno, verovatno dovoljno glasno i za poslednje redove ljudi, ali kvalitet.... Posle četvorodnevne analize ozvučenja na Main Stage-u na Exitu ove godine...sve je bledo posle toga. U jednom trenutku smo prokomentarisali "zamislite kad bi ovo bilo na Exitu na Main Stage-u sa onim ozvučenjem... Ehhh... ".

Ali, definitivno, ovo je bio must-go koncert
[ random @ 08.10.2005. 14:39 ] @
Citat:
cicika: Ozvučenje i nije baš za pohvalu. Jeste bilo jako i dovoljno glasno, verovatno dovoljno glasno i za poslednje redove ljudi, ali kvalitet.... Posle četvorodnevne analize ozvučenja na Main Stage-u na Exitu ove godine...sve je bledo posle toga. U jednom trenutku smo prokomentarisali "zamislite kad bi ovo bilo na Exitu na Main Stage-u sa onim ozvučenjem... Ehhh... :) ".


Ozvučenje je bilo isto kao i na Exitu (Berarovo). Međutim, Hala 14 beogradskog Sajma je akustički možda najgore mesto u gradu za održavanje velikih muzičkih događaja.

Moja ocena:

Izvedba 8/10
Trajanje 5/10
Kontakt sa publikom 5/10
Atmosfera 9/10
Prostor 1/10

Dajem Prodidžiju ukupno 8/10 poena, što je jako dobro :o).
[ van t hoff @ 08.10.2005. 14:49 ] @
Super drago mi je sto ste svi ponijeli tako super utiske.
Ja sam dosao na koncert smoren iz 15tih razloga, pa me je malo zaobisla euforija.
Moram reci da je definitivno bio MUSTGO koncert, i steta ako ste propustili.

Prodigy je svirao onako kako ja nisam ocekivao, mislio sam da ce biti puno odstupanja od originalnog zvuka pijesama, ali nije bilo tako (ocigledno na opste odusevljenje, jer na primjer ono spustanje firestarter-a sa gitarom koja se ne slaze pogotovo po ritmicnosti nije dobro proslo). Mislio sam da ce napraviti vecu binu da se ne vide oni prozori i hale iza. Ventilacija, sta to bijese ? ;)) Ali opet odlicno, mislim da je ono bilo u top5 najintenzivnijeg spaljivanja kalorija za sat vremena u zivotu.

Na trenutak sam pomislio da su oni vanzemaljci posto su nastavili da skacu kada sam i ja mislio da cu da umrem, a onda sam danas procitao da su imali boce sa kiseonikom na stage=u (sto se ja toga nisam sijetio :).

p.s. vrlo pogrjesno mijesto za odrzavanje koncerta

[Ovu poruku je menjao van t hoff dana 08.10.2005. u 15:57 GMT+1]
[ cicika @ 08.10.2005. 15:05 ] @
Jes, Vrzo, to si mi i rekao ali eto... isparilo


Citat:
Ja sam dosao na koncert smoren


Mogu ti reći i ja, ali me je ipak podiglo samo tako
[ Mikky @ 08.10.2005. 15:24 ] @
Nisu svirali 2 sata nego sat i po max (i to sa pauzama). Otprillike mislim da je bilo od 22:50 do 00:20. Inace nista specijalno po meni...

[Ovu poruku je menjao Mikky dana 08.10.2005. u 16:25 GMT+1]
[ Force @ 08.10.2005. 18:53 ] @
Extra je bilo,znaci vrh vrhova.. i to sam ocekivao od njih.Ozvucenje odlicno,uvo mi susti od sinoc.. :| I playlista je do jaja,samo no good je bio nesto malo..(ili se meni ucinilo malo,nek me ispravi neko) Sve u svemu cista 10-ka! :D
[ apex @ 08.10.2005. 19:54 ] @
Citat:
Extra je bilo,znaci vrh vrhova.. i to sam ocekivao od njih.Ozvucenje odlicno,uvo mi susti od sinoc.. :| I playlista je do jaja,samo no good je bio nesto malo..(ili se meni ucinilo malo,nek me ispravi neko) Sve u svemu cista 10-ka!

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa - kako je bilo stravaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

[Ovu poruku je menjao apex dana 08.10.2005. u 20:55 GMT+1]
[ Aleksandar Đokić @ 09.10.2005. 01:45 ] @
Citat:
Ozvučenje i nije baš za pohvalu. Jeste bilo jako i dovoljno glasno, verovatno dovoljno glasno i za poslednje redove ljudi, ali kvalitet....


ja shvatam da si zensko ali zasto pricas o necemu sto nemas poima, sta zelis reci..kvalitet zvuka nije bio na visokom noviu (maaaa jooook, STUDIO BERAR nema poima)
znam da si moderator i to je ok, ali u ovom delu siiiii "malo" manje strucnije i ne kompetenta da dajes ovavke glupe opaske (ovo me podseti na novinu "kurir", kaze "Uz uzasno ozvucenje i glupu svirku...." hehe ja bi odpustio tog sto je napisao ovo
[ ton_majstor @ 09.10.2005. 08:58 ] @
Jes vala, u Kuriru najstrašnije napušiše Organizaciju i Zvuk. Band nisu dirali...

Ne znam koji su razlozi da koriste tu usranu Halu za koncerte? Cena najma? Ima pet boljih mesta u Bgd za ovakve stvari, ali su verovatno teža za kontrolu od strane policije...

Stadioni su out ovako ujesen...

Pozdrav!
[ cicika @ 09.10.2005. 12:07 ] @
'Ajde nemojmo o tome koliko sam ja kompetentna da kritikujem zvuk. Ima nekih stvari o meni koje ne pišu u mom profilu. I nisam rekla da Studio Berar nema pojma, rekla sam šta sam čula na samom koncertu. Broj decibela nije merilo kvaliteta.

@ton_majstor

Kojih boljih mesta ima u gradu za takve dogadjaje? Pitam, jer mi ništa ne pada na pamet.
Naravno svaki otvoren prostor bi bio bolji, mada je ovo doba godine većpomalo hladnjikavo u večernjim satima.
A što se policije tiče... nije je bilo nešto posebno mnogo ovog puta.

[Ovu poruku je menjala cicika dana 09.10.2005. u 13:18 GMT+1]
[ Aleksandar Đokić @ 09.10.2005. 12:40 ] @
ajmo sad malo lakse posto sam sinoc bio malo popio :)

pa broj decibela nikako nije merilo kvaliteta ali stvarno ne znam zasto se tebi nije dopao kvalitet zvuka na koncertu, mi smo ladno razgoravali uz zvucni pritisak od nekih 140db sto ipak mislim da pokazuje neki kvalitet, ili ti se mozda nije dopalo kako je ozvucenje podeseno? dal ima previse basa, srednjih ili visokih? dobro, nije bitno, moje misljenje je da ljudi koji su to podesavali i namestaju znaju mnooogooo vise o zvuku od nas tako da ne bi trebali o tome da raspravljamo, cinjenica je da nije moglo bolje, i sto se tice ozvucenja i osvetlenja, krivo mi sto ton_majstor nije bio na koncertu pa da nam kaze jer izuzetno cenim njegovo misljenje
[ ton_majstor @ 09.10.2005. 17:48 ] @
@cicika:

- Pionir (bio nekoliko puta, još od Dire Straits 1985. valjalo...)
- Arena (rekli mi pre par dana neki likovi sa RTS-a da ipak može da se namesti zvuk tamo)
- Hala Sportova (Bio nekada, manje tutnji od Sajma)

Hmmm, za unutra više nisam siguran... za napolje je sve bolje od Sajma. Pa čak i na Sajmu ima boljih hala od one blentave...

@guslac:

A da se lepo ti izviniš ciciki, jer je nagrdi bez IKAKVOG povoda. Ako već ceniš moje mišljenje, a na čemu sam ti vrlo zahvalan, redukuj postovanje kada si pod "dejstvom"... I meni je to ponekada potrebno.

Samo da te ispravim, jer si ipak preterao, da 140 dB i NE "postoji", jer bi svi tamo POMRLI od tog pritiska... mada, ne zameram, jer bih skakao dva metra uvis ovako debeo, kada čujem "One love"!

Yesss!!!!

Pozdrav!
[ cicika @ 09.10.2005. 19:07 ] @
E, daaaa, Hala Sportova na NBGDu. Mislim da je fora tamo što su ljudi (kad je puno) do samog vrha hale, pa nema ni pola od onog odjekivanja kao u Hali 1 npr. U Pioniru i Areni nisam ništa slušala, tako da ne znam, ali Halu si potrefio samo tako ;)

@guslac

Nema potrebe za izvinjavanjem :)

Citat:
zasto se tebi nije dopao kvalitet zvuka na koncertu, mi smo ladno razgoravali uz zvucni pritisak od...


Nečisto, nečisto, nečisto.... Bas suviše bruji, na momente (što je jači) k'o zvučnici kad produvaju. Boja Prodigy-ja totalno promašena, nema dubine, gitare nedovoljno masne (ipak ne mogu ovo da pripišem izvodjačima). Srednji i visoki tonovi uglavnom nečisti.
Znam da se mnogo gubi zbog same hale ali mislim da je moglo malo bolje da se izbalansira. I stvarno... imam solidno pojma o tome šta čujem, ako već ne o tome kako se podešava ozvučenje.
[ apex @ 09.10.2005. 23:28 ] @
@ton_majstor
mozda smo malo otisli offtopic ali:
Da se razumemo - na koncertu verovatno i nije bilo 140 dB, ali rekao si:
Citat:
da 140 dB i NE "postoji"

Martin Audio i te kako moze da razvije 140 Db (u stvari bilo koji kvalitetniji Line Array).
[ jovanpavlovic777 @ 05.03.2019. 08:07 ] @
Neee ... Ode i deo moje mladosti...

[ dusanboss @ 05.03.2019. 19:39 ] @
Ebiga. Nek počiva u miru. Svakako nezaborava lik čija će energija nastaviti da živi dugo nakon njega. Gledo ga 2 puta uživo... slušo nebrojano puta.
[ herzog @ 06.03.2019. 13:16 ] @
https://www.b92.net/zivot/vest...3&dd=06&nav_id=1513626
[ dusanboss @ 06.03.2019. 20:36 ] @
E sad, i Džoni malo kaki. Usamljen ... pa jbg. Tako je to u muzičkoj industriji. Monogo daje, ali i uzima. Mnogi ne mogu da se nose sa time. U ostalom situacije gde te ljudi obožavaju i gde imaš mnogo novaca nije normalna i ne deluje dobro na psihu, to je poznato. Mnogi ljudi su danas usmljini i takodje izvrše samoubistva, ali za njih malo ljudi čuje. Verujem da velike zvezde imaju nešto više problema sa tim nego obični ljudi ipak to je problem modernog načina života i svih ljudi.

Sad kako je Kit umro ... Zašto još nema zvaničnog obaveštenja od čega je umrao? Verovoatno da je u krvi imao velike količne psihoaktivnih supstanci. Pitanje je samo da li je namerno uzeo preveliku količinu ili je preterao pa overio ne namerno.

Ako ste primetili u poslednje vreme ni jedna (ili jako mali broj) rok zvezda (da tako kažem) ne umire od overa dok je ranije to bila uobičajna pojava. Sve okolnoti ukazuju na smrt usled prevelike doze (uglavnom kombinacije) droge medjutim mediji objavljaju neke druge razloge ili kruže kao kiša oko Kragujevca. Da li neko ima odgovor zašto je to tako? Predpostavljam da je jedan razlog veliki uticija date osbe na omladinu ... mada u slučaju Kita Flinta obožavaoci bi pre bili iznenadjeni da se nije drogirao nego obrnuto.
Druga mogućnost je da se njihuva muzika iz nekig razloga teže prodaj posle smrti ako se objavi da je dotični(a) overio.

Uzrok smrti Hendriksa navodi se kao davljenje usled vina iz stomaka koje ga je udavilo u snu. Što tehnički možda i jeste možda tačno, ali koliko čovek treba da bude oduzet kako ne bi osetio da se davi u snu. Refleks se aktivira i čovek se budi i zakašlje. Da bi taj refleks bio do te mere potisnut u krvi mora biti mnogo svega i svačega.
[ dusanboss @ 06.03.2019. 23:49 ] @


Haha, upravo videh. Bio sam u pravu kad sam rekao da Džoni Roten malo kaki. Nije dovoljno pročitati tekst. Dreba ga pogledati dok je to govorio. :)

https://www.youtube.com/watch?v=_fUk70PqVV8
[ gilopile @ 07.03.2019. 06:16 ] @
Nema coveka ko se nije dobro proveo uz Prodigy. Mjuza ostaje
[ bojan_bozovic @ 07.03.2019. 08:15 ] @
@dusanboss

Citat:
Sad kako je Kit umro ... Zašto još nema zvaničnog obaveštenja od čega je umrao? Verovoatno da je u krvi imao velike količne psihoaktivnih supstanci. Pitanje je samo da li je namerno uzeo preveliku količinu ili je preterao pa overio ne namerno.


Zasto je vazno? Jadan je onaj ko mora da se drogira, treba da se leci... Prvo sto je skupo, drugo sto je mnogo stetno, bilo bi stetno i bez djubreta koju kriminalci stavljaju u drogu da dobiju na kolicini, a sa tim da ne pricam, umire se od toga cak i kad se ne predozira, zato stvarno majmun treba da budes da uzmes...
[ herzog @ 08.03.2019. 12:26 ] @
A kako je Ceda Jovanovic ziv
[ ineve74 @ 08.03.2019. 15:20 ] @



[Ovu poruku je menjao ineve74 dana 08.03.2019. u 16:39 GMT+1]