[ H@usto® @ 04.09.2005. 21:23 ] @
Da li treba da se stavlja na bazu svake noci ili tek kada se isprazni?! Do sada sam promenio 3 baterije i sve su otisle u qr... Kakva su vasa iskustva sa time?
[ simor @ 04.09.2005. 22:11 ] @
Isto kao i mobilni, bar sam tako cuo od ljudi. Znaci na bazu ga stavljas samo kad ti se isprazni baterija, i takav nacin upotrebe znatno produzuje vek baterije.
[ hakinen @ 04.09.2005. 23:14 ] @
Simor je u pravu!!! Ja sam tako terao jednu bateriju dve godine!!! Znaci punis samo kada se isprazni, dok je recimo moj stric za 2 godine promenio 4 komada, ali je on punio bateriju kada mu se cefne!!!!
[ Boki4u @ 04.09.2005. 23:41 ] @
Fora kao sa mobilnim, s tim sto moras isto da formatiras bateriju. Znaci prvi put kad se puni, da se puni bar jedno desetak sati, a ne bi skodilo i vise.
Na punjenje kad se isprazni, naravno.
Li-jon baterije mozes da punis "kad ti se cefne", dok Ni-Mh (valjda sam dobro napisao) je najbolje da se isprazne pa onda na punjenje.
[ H@usto® @ 05.09.2005. 01:43 ] @
OK, hvala. Mada nisam gledao da li su litijumske ili nikl hidridne. Pozz...
[ techtris @ 05.09.2005. 19:44 ] @
Da dopunim temu sa par pitanja...
Ima li sada dosta modela bežičnih telefona sa litijum-jonskim baterijama, ili su tek počeli da se pojavaljuju?
Da li je moguće pronaći litijum-jonske baterije za starije modele i gde bi bilo pravo mesto za početak potrage?

[Ovu poruku je menjao techtris dana 05.09.2005. u 20:46 GMT+1]
[ hakinen @ 05.09.2005. 20:51 ] @
Ja sam kupio Li-jon bateriju za stari panasonic telefon koji ima vec 3 godine, i duplo je jaca on one predhodne, sada tel izdrzi 5-7 dana uz normalno pricanje!!! A kupio je mislim burazer na pijaci i dao 400 kinte za nju!!!!
[ ColdKeyboard @ 05.09.2005. 20:57 ] @
Ja ipak mislim da cete se svi sloziti u vezi toga da vek
baterije dosta zavisi od toga koja je baterija u pitanju,
njen kvalitet i naravno kvalitet bezicnog telefona...

Ja sva sreca nemam problema sa baterijama na bezicnim
telefonima, a inace ih punim tako sto kad se isprazni baterija
stavim na punjenje ili ako vidim da je pri kraju baterija a znam
da ce mi trebati kasnije stavim da se puni...