[ Compo @ 11.11.2005. 21:43 ] @
cuo sam da postoji detektor koji pokazuje gde je zica, ili cev u zidu, da se ne bi probusile, o kakvoj se alatki radi? da li postoji takav detektor za plasticne cevi? nisam ih snimio pre nego sto je omalterisan zid, a dosta su blizu povrsine. kako da ih ne ostetim pri busenju zida?
[ nibleri @ 11.11.2005. 23:31 ] @
Pozdrav,
imaš Black & Decker detektor BDS300 koji (kako piše u katalogu) otkriva drvo, metal i el. instalacije. Za plastiku ne kažu ništa ali potraži na njihovom sajtu (valjda ga imaju).
[ baja_yu @ 14.11.2005. 17:42 ] @
Jel' to radi uopste za ase zidove? Ja sam kont'o da to pali samo u onim americkim 'drvenim' kucama...
[ nibleri @ 14.11.2005. 21:43 ] @
Pozdrav,
pa prodaje se na našem tržištu te valjda i radi a koliko znam po Njemačkoj takođe ima zidane objekte a to je njihov proizvod.
[ Compo @ 24.12.2005. 15:05 ] @
da li neko zna gde ima da se kupi u Beogradu takav detektor, (da nije neki kineski) po prihvatljivoj ceni? moze i na mail.
[ fade @ 24.12.2005. 15:30 ] @
mi smo to radili sa necim nalik na glimaricu ,kostalo 100-ak din na pijaci ,ali je radilo posao.
[ Chency G. @ 27.12.2005. 08:53 ] @
@Compo
Pogledaj u Woby-haus-u ili nekoj sličnoj prodavnici alata.Od cene zavisi i pouzdanost.Kod nekih najjeftinijih je dosta teško fino podesiti osetljivost(pište i kad ne treba, a ćute kad treba).Iz nekog mog iskustva sa jeftinijim uređajima odlično signaliziraju električne instalacije,malo lošije armaturu,a prilično loše drvo ili plastične cevi.Cene jeftinijih uređaja su oko 300-500 dinara,a cene skupljih je neprijatno i spomenuti.
Glinarica koje je spomenuo Fade(obično od svetlo plave prozirne plastike,malo deblja od standardne) takođe jako dobro detektuje el.instalacije,a ostalo slabije.