[ EagleOne @ 03.10.2002. 10:53 ] @
Eye Exam...

This will blow your mind...!

Just do it - don't cheat!!!!!!!!!!!!

Try this its actually quite good.

But don't cheat!

Count the number of F's in the following text:

FINISHED FILES ARE THE
RESULT OF YEARS OF SCIENTIFIC
STUDY COMBINED WITH THE
EXPERIENCE OF YEARS









Managed it?

Scroll down only after you have counted them!












OK?


How many?







Three?









Wrong, there are six - no joke!



Read again!




FINISHED FILES ARE THE
RESULT OF YEARS OF SCIENTIFIC
STUDY COMBINED WITH THE
EXPERIENCE OF YEARS



The reasoning is further down...

The brain cannot process the word "OF".


Incredible or what?

Anyone who counts all six F's on the first go is a genius (dadakakodane:))


Three is normal.!
[ Trunks @ 03.10.2002. 11:02 ] @
I'm a genius.
[ Dragoslav Krunić @ 03.10.2002. 11:52 ] @
Šta je ovo, neki test za Teletabise? Ja prebrojao 6 komada odmah... Svašta...
[ Gojko Vujovic @ 03.10.2002. 12:29 ] @
To zato što ne znate engleski pa ste posmatrali ono samo kao niz slova.

Ja sam dobio 3 i baš sam se iznenadio.
[ Ivan Dimkovic @ 03.10.2002. 12:30 ] @
I ja sam dobio 3 :(
[ Vojislav Milunovic @ 03.10.2002. 13:23 ] @
Dobra fora ja sam dobio isto 3
[ s0urce @ 03.10.2002. 13:46 ] @
Šmrc, imam 10-ku iz engleskog a izbrojao sam samo 3 ;)
[ Milan Aksic @ 03.10.2002. 13:50 ] @
trojka, takodje... svasta ;o)
[ Ivand @ 03.10.2002. 14:38 ] @
jako zanimljivo
takodje sam izbrojao samo 3
moze li neko da da neko podrobnije objasnjenje !
[ Jbyn4e @ 03.10.2002. 15:00 ] @
I ja i jos nekoliko ljudi (tacnije njih 5-oro) dobili 3. Verovatno je razlog u dosta dugackih reci koje ne sadrze slova F pa onda obracas paznju vise na njih nego na kratke reci OF, a i neki citaju kako se izgovara pa OF citaju kao OV i onda tu nema F...

Zanimljivo.
[ Aleksandar Marković @ 03.10.2002. 16:30 ] @
Tri puta sam nazovi pažljivo čitao tekst i izbrojao svega tri slova...unbeliveable...how our(mine) brain work
[ Floyd @ 03.10.2002. 17:05 ] @
Haha, 'ladno ima 6 :)
I ja sam prebrojao 3. Smešno je koliko čovek ne obraća pažnju na sitne stvari (reči), a ponekad su najbitnije.
[ Dragoslav Krunić @ 03.10.2002. 17:27 ] @
Citat:
Gojko Vujovic:
To zato što ne znate engleski pa ste posmatrali ono samo kao niz slova.

Ja sam dobio 3 i baš sam se iznenadio.


Uopšte nije tačno. Kada čitam, jasno registrujem i maltene u sebi čujem 'F', a propuštanje slova F je možda zbog preletanja preko teksta ili sl...
[ CONFIQ @ 03.10.2002. 18:10 ] @
Citat:

Anyone who counts all six F's on the first go is a genius


Three is normal.!


Oćeš da prevedem?
[ UroS @ 03.10.2002. 20:17 ] @
uvideo sam 3 i znao sam da ima vise pa sam isao ctrl + f pa ukuco f i prebrojo svih 6 :)
[ Ivan Dimkovic @ 03.10.2002. 20:24 ] @
Izgleda je fora u tome da ako se cita kako svaki englez cita, mozak ne percipira "of", na primer - a ljudi koji ne razumeju engleski ce koristiti bruteforce i naravno videti sva slova F :)
[ Zoran Rašković @ 03.10.2002. 20:31 ] @
Ja sam izbrojao 6 odma' jer se vidi da je u pitanju neka caka pa onda lepo sednes i pazljivo prebrojis. Napravis se da ne znas engleski uopste hehe.
[ ouros @ 03.10.2002. 20:54 ] @
Ja sam izbrojao 3, posle sam se vracao da vidim da li svi tekstovi isti ili ne posto nisam mogao da verujem da sam pogresno izbrojao :)))
[ random @ 03.10.2002. 21:15 ] @
Haha, ja sam dobio 4 — skontao sam samo prvo „OF” i još kažem sebi „vidi fazon”, i ne primetim da ima još dva „OF” :o))
[ Ivan Dimkovic @ 03.10.2002. 21:20 ] @
Evo sad sam pitao neke native-english ljude i svi su odgovorili 3 :))
[ BORG @ 03.10.2002. 21:53 ] @
Heh..takodje 4.
[ Veljko @ 03.10.2002. 22:39 ] @
Neverovatno iz prvog puta 3!

Svaki sledeci put 6, verovatno sto sam posle zapamtio mesta slova F.


[Ovu poruku je menjao -=([[Veljko]])=- dana 04.10.2002. u 01:27 GMT]
[ Boris @ 03.10.2002. 23:11 ] @
Ja dva puta prochitam i vidim 3 slova F medjutim primetim zadnje of ali nisam primetio scientific, bezveze.
[ Gojko Vujovic @ 04.10.2002. 02:26 ] @
Citat:
Ixqq:
Citat:
Gojko Vujovic:
To zato što ne znate engleski pa ste posmatrali ono samo kao niz slova.

Ja sam dobio 3 i baš sam se iznenadio.


Uopšte nije tačno. Kada čitam, jasno registrujem i maltene u sebi čujem 'F', a propuštanje slova F je možda zbog preletanja preko teksta ili sl...


Hahhahaha pa opet dokazujes kako je tacno da ne znas engleski, zato sto i cujes F a poenta je da ga NE CUJES, OF se cita OV onako uzgred ;) tj ovo prvo O se ne cita bas O ali V se sigurno cuje a ne F.

Sta radite vi u tim skolama, hvatate zjale ? :>
[ Dragoslav Krunić @ 04.10.2002. 15:11 ] @
E ajd ne seri :) Do duše, Judge Dred je bio u pravu - znao sam da je neka caka, pa sam malo pažljiviji bio, a i odlično vidim tako da... ;) A još bi najbolje bilo da me ubediš da sam prebrojao 6 zato što ne znam engleski.
[ Trunks @ 04.10.2002. 20:03 ] @
Usput, ono moje "I'm a genius" nije značilo da sam prebrojao svih 6. ;)

Nego, kakvi su to bedni pokušaji vađenja, tipa "to je zato što znam engleski savršeno"? Ccc.
Ne čitate ljudi - face it.
[ Djomloun @ 08.10.2002. 21:51 ] @
Heh i ja sam izbrojao tri;<
Da ne verujes;>
[ Nemanja Jakovljevic @ 09.10.2002. 20:34 ] @
ja sam izbrojao tri, ali i pored toga jesam genius, takav mi je i alias a i naucno je potvrdjeno da mi je IQ 130 (zaglavio sam na psihijatriji na VMA, ne pitajte kako pa su mi tamo malo merili IQ ali cu skoknuti do mense da proverim tacno koliki je)
[ Ivan Dimkovic @ 09.10.2002. 20:35 ] @
Pa IQ 130 nije u opsegu "genijalnosti" - ako me pamcenje drzi, to je samo vrlo visoka inteligencija :)
[ Nemanja Jakovljevic @ 09.10.2002. 21:06 ] @
pa pazi dijalog ishao ovako:

"Nashi psiholozi ovde nisu skoro imali slucaj sa koeficijentom inteligencije 130"
a ja kazem:"pa jel to dobro ili lose"
"to je dobro, to znaci da si ti super inteligentan, ali to je dobro, ali isto tako je opterecujuce...."

inace sagovornik je bio pukovnik profesor doktor medicinskih nauka (samo znam cin i prefiks, ali ime ne znam:))) ako treba provericu na otpusnoj listi
[ Ivan Dimkovic @ 09.10.2002. 21:22 ] @
Da, ali nisi genije :)
[ Trunks @ 09.10.2002. 21:54 ] @
Upravo tako. Ti si samo još jedan obični super inteligentan smrtnik. :)

A genije beše nešto iznad 160?
[ UroS @ 09.10.2002. 23:00 ] @
dal bi lik koji je genije i ima iq 150 uzeo i pricao to po kojekakvim forumima...

znas ono kad si l33t to drugi znaju a ne da ti pricas da si l33t
[ UroS @ 09.10.2002. 23:03 ] @
da i ne moze nikako da se kaze "pocheto sredjivanje source koda"
vec zapoceto ili poceo sam...
[ MoHicAn @ 10.10.2002. 00:57 ] @
Heh
sto je najludje ja u prvom krugu nasao 4 F ... i onda kad sam video da je u stvari 6 vratim se ja da pogledam i onda izbrojim 3 :P jer sam zaboravio gde sam video jos jedno f a to je bilo kod jednog OF ... heh kretenizam ...


PS:
Sto se tice IQ-a, imam ortaka koji ima 140 i ne bi u zivotu provalio .. ono u zajebanciji on uvek izvuce deblji kraj ...

PPS: Zena sa najvecim IQ-om na svetu radi kao cistacica. Tolko o tome.
Uostalom ako je neko ovde ucio psihologiju zna da inteligencija nije surova pamet vec sposobnost da se nauci ali tu ima i drugih faktora ... npr mrzi te da ucis itd itd.
[ Gojko Vujovic @ 10.10.2002. 11:20 ] @
Mohican: radi kao vozac kamiona, ne kao cistacica. Bilo na televiziji o tome.

Nego to nije za ovu temu, imate na vodic za ucenje forumu vec nekoliko zapocetih diskusija pa preselite raspravu o IQ-u tamo..
[ Nemanja Jakovljevic @ 10.10.2002. 12:01 ] @
ma brate prva je cistacica a druga je vozac kamiona, inace ne hvalim se, da ocu da se hvalim stavio bih na neku vise poznatu temu
[ Mihailo @ 10.10.2002. 12:20 ] @
Ma brate nema frke, sve je ok. Ako ti je drug general skojevac rekao da si genije, po meni to je dovoljan razlog da ti nick bude Genius. Ipak probaj da malo zaglupaviš da ne bi završio u gradksoj čistoći.
[ Aleksandar Marković @ 10.10.2002. 12:29 ] @
hehehe

...oću majko hoću u gradsku čistoću...
[ Nemanja Jakovljevic @ 10.10.2002. 20:21 ] @
1. Nick ja nisam uzeo zbog IQ-a
2. Nick je star sta ja znam godinu-dve (ne ovde, ali na ircu sam ga koristio)
3. Nick sam poceo da koristim zbog nedostatka inspiracije, a u ruci mi je bio mish "Genius"
4. A rezultat IQ-a sam dobio u ponedeljak, i napominjem da nisam siguran da je tacan, i ne hvalim se. (test je radjen neki "klinicki", vise mi deluje da je ispit iz mate geosa logike i istorije zajedno, inace ako je neko upucen zove se VITI test, i njime satro mere IQ, a ja ne verujem u taj rezultat, ali sam napomenuo samo zbog teme, pa rekao ajd malo da podjebavam:)
[ PsYhO @ 10.10.2002. 21:31 ] @
4 :)
al kad se chita sporo 6 :)
[ srki @ 10.10.2002. 21:50 ] @
Citat:
Genius:
naucno je potvrdjeno da mi je IQ 130 (zaglavio sam na psihijatriji na VMA, ne pitajte kako pa su mi tamo malo merili IQ


Ja sam se na pregledu za vojsku zajebavao pa sam namerno iz zajebancije skoro sve pogresno zaokruzivao pa su me zvali kod psiologa :-)))
Ne znam zasto sam to uradio. Tako mi doslo. Klinacki fazoni.
Posle je psiholog poceo da me ispituje da li se plasim vojske i tako to pa kada me je pitala u koju skolu idem onda mi je dala da ponovo resim slican test pa sam tu sve uradio pa je videla da sam se zajebavao.
:-)))
[ Ivan Dimkovic @ 10.10.2002. 21:55 ] @
Sto bre klinacki fazoni... trebao si da zajebavas glupu brainwash masineriju zvanu VJ..

Trebao si da nastavis da se zajebavas i da dobijes pasos na 10 godina :)

[ Nemanja Jakovljevic @ 10.10.2002. 21:57 ] @
kod mene je malo drugacija prica... ja sam izvrsio pokusaj samoubistva, skocivsi sa brankovog mosta u proslu sredu....
[ Dragi Tata @ 10.10.2002. 22:04 ] @
Citat:
srki:


Ja sam se na pregledu za vojsku zajebavao pa sam namerno iz zajebancije skoro sve pogresno zaokruzivao pa su me zvali kod psiologa :-)))
Ne znam zasto sam to uradio. Tako mi doslo. Klinacki fazoni.
Posle je psiholog poceo da me ispituje da li se plasim vojske i tako to pa kada me je pitala u koju skolu idem onda mi je dala da ponovo resim slican test pa sam tu sve uradio pa je videla da sam se zajebavao.
:-)))


U principu, nije pametno raditi takve stvari. Ta "zajebancija" ti se upiše u dosije, pa kad odeš u vojsku nekom oficiru može da padne napamet da napujda kerove (čitaj desetare) na tebe.
[ srki @ 11.10.2002. 00:40 ] @
Citat:
Dragi Tata:

U principu, nije pametno raditi takve stvari. Ta "zajebancija" ti se upiše u dosije, pa kad odeš u vojsku nekom oficiru može da padne napamet da napujda kerove (čitaj desetare) na tebe.


Ma sada znam. Nego mislim da je Ivan u pravu jer se jedan drugar posto sam mu to rekao isto zajebavao i oslobodili su ga vojske. Posto se kod psihologa pravio da je otkacen na kraju ga je ona pitala da li hoce da ide u vojsku i on je ko iz topa odgovorio 'OCU!' i onda mu je ona rekla da ne moze!
:-))))))
Da umem da glumim kao on verovatno bih i ja pokusao tako nesto.
Nego meni je videla u koju sam srednju isao pa kada je videla da idem u matematicku onda je znala da sam nesto mutio pa mi je dala ponovo test i rekla mi je da ona sa tog testa upisuje ocenu pa je bolje da mi ne upise neku losu ocenu pa sam zato posle sve uradio. Posle smo se i raspricali jer je i neko koga je ona znala isao u matematicku...

Citat:

____________________________
Postoji 10 vrsta ljudi: oni koji razumeju binarne brojeve i oni koji ih ne razumeju


Ovo je genijalno!!!!! :-)
Kako ti je samo palo na pamet!
[ 01011011 @ 11.10.2002. 01:15 ] @
Evo da se ne palite, ja zivim u americi, imam veoma dobar IQ, i odlicno sve, i opet sam procitao samo 3 F'S. Koji je razlog, je zato sto sam brzo preleteo preko ovoga jer nisam ni obracao paznju na sve, ali u svemu tome je to i poenta. Da sam sjedio ispred kompijutera i isao slovo po slovo vjerovatno bih i ja video 6 F'S. TO je poenta, to znaci da nista IQ ne ovisi o ovome.
[ Aleksandar Marković @ 11.10.2002. 11:51 ] @
Citat:
Dragi Tata:

U principu, nije pametno raditi takve stvari. Ta "zajebancija" ti se upiše u dosije, pa kad odeš u vojsku nekom oficiru može da padne napamet da napujda kerove (čitaj desetare) na tebe.


Tačno tako..evo moje poslednja iskustva sa tim..vezano je za moj boravak u Bujanovcu...gde sam upoznao više likova u vojsci i policiji&žandarmeriji....

SKoro svi koji su dole znači u tkz. kriznom području na jugu pokušali su da izvrdaju vojsku, tri lika znam odlično i svi su na svoj način pokušali da izvrdaju doktora od psihijatrije do hirurgije..

A oni koji su na čukama ti ili imaju maloletničke dossier(s) ili još gore krimi dosije..par likova ima završenu samo osnovnu školu, a poneki...pa poneki važe i za..omiljene likove sveštenika Gavrilovića....Tako da dole ima dosta likova koji su na bilo koji način okarakterisani kao sumnjivi bilo u pokušaju izvrdavanja VJ ili raznoraznim "flekama" iz civilnog života

A što se policije tiče ima i njih koji su navodno "zgriješili" pa su šibnuti dole...

Npr par inspektora koji su osumnjičeni i protiv kojih se vodi postupak zbog prebijanja članova Otpora su prebačnei iz svojih stanica, mesta na jug do okončanja postupka ...etc... koji se vode protiv njih


Tako da ako neko namerava da se "zekili" sa army nek zna da mu put u Bujanovac i zeznute kasarne za obuku ne ginu ...kao npr. kasrana u Zaječar i/ili...
[ MasterOfUndead @ 12.10.2002. 03:32 ] @
poZ

hehehe sto je ovo strava , procitam prvi put 3 i kontam boze kakvi debili ladno su kontali da cu neko od ona tri da promasim spustim dole i vidim resenje je 6 i ono DUOP
[ MasterOfUndead @ 12.10.2002. 03:41 ] @
poZ

hteo bih da napomenem da i ja mislim da onaj test nema nikakve veze sa IQom osobe, moj IQ je zadnji put kad sam merio bio 132 tako da test stvarno nema nikakve veze s IQ
[ Ivan Dimkovic @ 12.10.2002. 08:46 ] @
Citat:

moj IQ je zadnji put kad sam merio bio 132


A ti meris IQ k'o nivo secera u krvi, mislis ako jedes mnogo mrkve da ce da poraste? :)

[ UroS @ 12.10.2002. 22:24 ] @
eh pa ti si spominjao psihologiju trebao bi da znas da ti je rodjenjem odredjen iq koji ti kasnije u zivotu postignes ili ne postignes vezbanjem istog(baveci se nekim intelektualnim radnjama).

poz
[ Trunks @ 12.10.2002. 23:01 ] @
Citat:
MasterOfUndead:
...i ono DUOP...

A šta je “DUOP”?
Ako si hteo da kažeš “Doup!”, to nije tačno jer Homer kaže “Doh!”!!!

:)
[ MasterOfUndead @ 14.10.2002. 01:14 ] @
da zaeb bre teo sam da kazem doup , ali kucanje mi nikad nije bila jaca strana :) medjutim i da sam rekao doup opet bih omasio :D Doh! :D

Citat:
A ti meris IQ k'o nivo secera u krvi, mislis ako jedes mnogo mrkve da ce da poraste? :)


ispravi me ako gresim posto mi psihologija nikad nije bila jaca strana. Zar se IQ osobe ne menja u zivotu zavisno od uticaja, kolko se ja secam (dosadnih) casova psihologije tako je neka prica bila.
[ Ivan Dimkovic @ 14.10.2002. 08:36 ] @
Pa mozda se i menja intenzivnom mentalnom aktivnoscu - ali ne verujem da je promena znacajna (recimo, nece debil postati natprosecno inteligentan, ili prosecno inteligentna osoba genije)

Uopste, metodologija ispitivanja IQ-a je vrlo skakljiva stvar i tumacenje rezultata je isto problematicno i moze samo da predstavlja neki "trend". Uostalom, uradite nekoliko IQ testova (recimo jedan u domu zdravlja, jedan u MENSI i jedan na internetu) i iznenadicete se razlikama (recimo... 125, 130 i 150 i sl.)