[ dalibord5 @ 26.11.2005. 16:08 ] @
Da li ko zna sta signalizira lampica u donjem levom uglu na instrument tabli?
Lici mi na pumpu.
Dogodilo mi se da ne mogu da upalim auto,a primetio sam da je pre toga,u toku voznje,sijala ta lampica koja se nikada pre nije palila.
[ dj bojan @ 27.11.2005. 02:09 ] @
Verovatno nemas dovoljno ulja u motoru,zato se nemoj zezati jer mozes s*ebati motor. Vidi nivo ulja a ako ne znas onda kod cika majstora.
[ dalibord5 @ 27.11.2005. 12:56 ] @
Ulje je ok.Samo ne znam cemu sluzi ta lampica.Auto sada pali bez problema.
Jedino me brine to sto sam imao problem,a ne znam kako se resio i kako da ga resim ako se ponovi...
[ lancia88 @ 27.11.2005. 13:13 ] @
Pozdrav,

ako je rec o narandzastoj lampici, ona signalizuje da nesto nije u redu sa funkcionisanjem sistema, ne moze tacno reci sta jer ovaj auto ima u sebi samo cip kolektor informacija ali za iscitavanje je neophodan adekvatni interface i program, onda prema zadatim podacima se mzoe tacno ustanoviti kakvu anomaliju signalizuje. Ukoliko si nedavno ugradio autogas, navikni se na nju jer je neces vise resiti.
[ dalibord5 @ 27.11.2005. 19:04 ] @
E to je!Izgleda da je zbog gasa.Hvala na odgovoru...
[ login @ 28.11.2005. 13:33 ] @
To ti je lampica "check engine", koja ti javlja da nešto nije u redu sa motorom. Pošto imaš ugrađen gas verovatno mu kalkulacija između MAF senzora i lambda sonde ne odgovara. Obično bude kod greške da dobija ili premalo ili previše goriva. Nemoj ovaj detalj zanemariti, pokušaj da izregulišeš dotok gasa tako da ti auto dobro ide i da motor to isto tako oseća. Inače kod suze možeš očitati kodove grešaka i bez uređaja. Potrebno je da prespojiš ako se ne varam A i B pinove na konektoru koji se verovatno nalazi u blizini kutije sa releima, daš kontakt i na tabli gledaš kako ti blinka lampica u pravilnim intervalima i to zabeležiš. Malo detaljnije sam to opisao na fandjo.co.yu forumu... link:
http://www.fandjo.co.yu/forum/...=0&p=55063&#entry55063