[ gazza @ 04.01.2006. 02:19 ] @
pala mi napamet neka ideja ali ne znam kako da realizujem pa molim za pomoc
pokusavam da isplaniram novu kuhinju (tj elemente) i hteo sam da jedna velika vrata od elementa iskoristim ujedno i kao tablu za pisanje, ostavljanje poruka, ideja itd. pisalo bi se kredom ili vec necim sto moze lako da se obrise;)
elem pitanje mozete da pretpostavite, od kog materijala da napravim takva vrata i cime da ih finisiram (prefarbam) da bi po tome moglo da se pise. pozeljno je da bude crne ili neke tamne boje.
hvala g.
[ SASA M. @ 04.01.2006. 06:08 ] @
Verovatno mozes da dodjes do postupka za izradu skolski tabli na net-u. Mozda bi ti vise odgovaralo da kupis gotovu tablu za ovu namenu. Vidjao sam i u vecim knjizarama, prodavnicama igrcaka kao i prodavnicama kao sto je "Sumadija". Pored drveni, postoje "planeri" koji su od lima. Po njima pises markerom.
[ m@stering @ 08.01.2006. 23:17 ] @
Ja sam koristio one bele table za pisanje. One se prave od materijala koji lici na univer, tj "u preseku" izgleda isto ali je povrsina nesto drugacija. E sad, sa markerima koji se koriste za tu tablu (prodaju se kao "Whiteboard marker") moze se pisati po bilo kojoj glatkoj povrsini (provereno). Mislim da bi ti posao zavrsio i univer od koga ces praviti kuhinju, ali u nekoj svetllijoj boji, kako bi ono sto je napisano bilo vidljivo.