[ zoran79 @ 31.01.2006. 11:42 ] @
Interesuje me kakvu izolaciju da stavim u potkrovlje tipa stiropor,staklena vuna i da li staviti gips ploce ili lamperiju,ima li negde na netu uputstva za uredjenje potkrovlja?
Da naglasim da nemam neka iskustva u vezi sa ovim pa bi mi svaki savet dobro dosao?
Pozdrav

[Ovu poruku je menjao zoran79 dana 31.01.2006. u 12:44 GMT+1]
[ tact @ 31.01.2006. 16:01 ] @
"koliko para toliko muzike". Ja sam stavio 15cm mineralne vune, pa prekrio sa gipsanim plocama. Stiropor moze da se stavi, ali ga je teze postaviti. a i bitno je da ti izolacija bolje prilazi krovu. Vuna se lakse deformise i popunjava neravnine ukoliko ih ima. Gips je malo veca investicija, ali je danas mnogo jeftiniji nego sto je bio. Ako ces njega da stavljas obavezno stavljaj sa metalnom konstrukciom, a ne sa drvenom kako neki savetuju da bi ti bilo jeftinije.
[ deki77 @ 31.01.2006. 19:10 ] @
Najbolje rešenje...
Staklena Vuna (Ursa)10cm "zavisi od rogova"...
Konstrukcija(CD+UD profili)
Građ. Folija
GKP 1.25cm(Knauf,Rigips)
Gletovanje + Krečenje+materijal+ruke = (mi radimo)oko 13€m2 (zavisi od m2,visine,obima posla).....pa ako si u Bg-u i nisi još našao firmu a zainteresovan si,treba ti savet javi na PP!!!

Citat:
Interesuje me kakvu izolaciju da stavim u potkrovlje tipa stiropor,staklena vuna i da li staviti gips ploce ili lamperiju,ima li negde na netu uputstva za uredjenje potkrovlja?
Da naglasim da nemam neka iskustva u vezi sa ovim pa bi mi svaki savet dobro dosao?

konkretnih objašnjenja nema(ts. upustva,cene,tehnika izrade,firme koje se bave i dr. ima nešto na www.knauf.co.yu ...ali) stoga,pošto bavim već duže vreme Adaptacijom Enterijera,a vidim u poslednje vreme da dosta ljudi nemogu da nađu prave odgovore... uskoro će i forum(za par dana).Sve u vezi Adaptacije od grubih radova do završnih....gde nabaviti materijal,cene,firme,telefoni,pitanja odgovori....all!!
Adaptacija Enterijera,
Keramika,
Instalaterski radovi,
Molersko Farbarski,
Krov,
Parket....itd.itd
(biće potreba i za Moderatrima)
pozdrav...
[ gorcilo @ 31.01.2006. 19:32 ] @
Ja sam sam radio potkrovlje pre nekih 4-5 godina.
Nisi nam napisao kakve ti je visine potkrovlje ,da bismo ti malo podrobnije pomogli sa predlozima.
Ja sam recimo imao takvu konstrukciju potkrovlja da sam imao 2 mogucnosti :ili da stavljam plocu iznad ili da to resim sa gredama i rigips plocama.
Postavio sam grede 10x8 na rastojanju od 60cm.Iznad sam stavio knauf,tako da se grede vide,osim u kuhinji i kupatilu zbog isparavanja vode.
Iznad knaufa sam stavio celofan a preko njega mineralnu vunu 15 cm.Posle toga sam napravio male klocnice koje sam zasrafio na grede naravno odozgo,da bi mogao da preko mineralne vune stavim dasku od 2cm i to sam radio sa topolom i bukvalno sam patosirao topolu preko mineralne vune.
Mislim da uputstva imas i na rigipsovom sajtu.
[ CSS @ 01.02.2006. 08:45 ] @
dizajnenterijera.com
[ cicovic @ 04.02.2006. 08:03 ] @
Ja sam pre par meseci uselio u potkrovlje, i mogu ti reci da sam sto se tice izolacije, vrlo zadovoljan. Izmedju rogova sam stavljao 5cm najlakseg stiropora pa 10cm vune (to naravno zavisi od rogova, sto kaze deki77). U svakom slucaju, na zvucnu i toplotnu izolaciju nemoj da stedis da se posle ne bi kajao.
Gipskartonske ploce definitivno. Daju ti 100% slobodu oko uredjenja enterijera.
Izmedju ostalog, ukoliko ti treba savet ili razmena iskustva, posalji PP ali ti je deki77 ipak na ovom polju najstrucniji.
Pozdrav
[ deki77 @ 04.02.2006. 10:06 ] @
Citat:
Izmedju ostalog, ukoliko ti treba savet ili razmena iskustva, posalji PP ali ti je deki77 ipak na ovom polju najstrucniji.

hvala....valjda sam nekom bio od koristi
bdw
http://muster.coconia.net/
ako imate neka pitanja!!!
(još je u pripremnoj fazi)