[ Compo @ 18.02.2006. 10:06 ] @
Pre mesec dana sam kupio novu magnohrom TA pec od 2.5kw, trofazna. U zadnjih nekoliko dana je poceo da izbacuje osigurac.
Imam tablu sa automatskim osiguracima, domace je proizvodnje, mislim metalka majur.
Kako da utvrdim do cega je problem, do peci, sa osiguracima...?
Ranije sam imao obicne osigurace, pa me zanima, koj rezervni osigurac treba da kupim, koja je snaga predvidjena za potrosac kakav je pec, i da nije mozda stavljen slabiji osiguran nego sto je potrebno.

Ako neko zna da mi pomogne, vec mi je dolazio "majstor", pogledao sve, utvrdio da je "sve u redu" i otisao, 40 minuta nakon sto je otisao osigurac je ponovo izbacio...
[ nnnn @ 19.02.2006. 05:49 ] @
Od koliko ampera su ti osiguraci?
[ CSS @ 19.02.2006. 12:55 ] @
Ako je pec trofazna onda imas tri osiguraca. Da li iskace jedan ili tri osiguraca?Ako je jedan samo ga zameni. Najbolji su ENEL osiguraci, a treba ti 16 ampera.
A ako su sva tri onda verovatno imas problem sa instalacijom ili sa TA peci.
Pozdrav.
[ milancle @ 20.02.2006. 20:16 ] @
Imao sam slican problem, i neces verovati kako je resen. Jednostavno sam ukljucio TA pec u drugu uticnicu posto je kabal to dozvoljavao, tj dovoljno je dug. Poenta je u tome da je lose uradjena instalacija, pa se vise greje, i to izaziva iskakanje osiguraca. Inace, meni je uvek iskakao isti osigurac.
[ djekic @ 22.02.2006. 12:25 ] @
Samo zameni osigurac i resio si probleme
Osigurac mora da ti bude od 16 ampera ispod toga ne moze da izdrzi opterecenje jer dosta vuce struje a jos ako je neki uredjjaj prikljucen tu onda nema sanse ...
Samo zameni osigurac
Pozdrav
[ tox master @ 28.02.2006. 00:39 ] @
poz

moguce je i da je taj osigurac poceo da gubi svoja svojstva pa izbacuje i kad ne treba (posle nekog vremena kad se malo zagreje).
a jos ako na njemu ima jos neki malo jaci potrosac a osigurac je male jacine problem je sigurno u tome.
pozdrav
[ U.L.T.R.A. @ 07.03.2006. 16:04 ] @
slab osigurach - garant.
uzmi neki jachi 16 ili mozda 20A i miran si - pa ako rikne - riknuce na banderi
[ tdjokic @ 07.03.2006. 21:40 ] @
Citat:
Compo: pec od 2.5kw, trofazna

Je li to 3 x 2,5kW ili 3 x 0,8kW? Kako je pec od 2,5kW trofazna?

On se ne javlja, a i prolece samo sto nije

Citat:
U.L.T.R.A.: slab osigurach - garant.
uzmi neki jachi 16 ili mozda 20A i miran si - pa ako rikne - riknuce na banderi

A moze da se desi i da mu vatrogasci menjaju taj osigurac na banderi
[ U.L.T.R.A. @ 08.03.2006. 02:38 ] @
e - da, zavisi kakva mu je instalacija