[ fibra @ 18.02.2006. 12:05 ] @
Kakav pesak da koristim za peskiranje i gde se kupuje? Pretpostavljam da postoje razne vrste u zavisnosti od materijala koji se peskira. Meni treba za metal i Klirit. Probao sam da peskiram Klirit sa običnim građevinskim peskom i sporo ide. Pretpostavljam da nije dovoljno oštar ili tvrd. Inače kompresor zadovoljava uslove koji su naznačeni na pištolju za peskiranje. Unapred hvala
[ fosil @ 18.02.2006. 14:09 ] @
Mislim, da koriste kremenčev pesak u tu svrhu. Upotrebljava se u gradevinstvu. Ima ga i u osiguračima, da ga možeš pogledati.

LP
[ gorcilo @ 19.02.2006. 10:34 ] @
Koristi se specijalni pesak za peskiranje.Nisam siguran ali mi se po mozgu javlja pojam kvarcni pesak.On je razlicite granulacije i secam se da sam jednom isao kamionom za jednog nisliju koji se bavi peskiranjem u Rgotinu kod Zajecara gde ima tog peska u izobilju.Gde ga jos ima po Srbiji stvarno ne znam.
Verovatno manje kolicine mozes naci na stovaristima.
[ Virked @ 19.02.2006. 11:29 ] @
Citat:
gorcilo: Koristi se specijalni pesak za peskiranje.Nisam siguran ali mi se po mozgu javlja pojam kvarcni pesak.

Mislim da si u pravu.
Za peskiranje stakla koristi se takozvani kvarcni pesak(koriste ga u firmi u kojoj radim).Za peskiranje metala i Klirita nemam pojma sta se koristi.
[ fibra @ 19.02.2006. 19:53 ] @
Pretpostavljao sam da je u pitanju kvarcni pesak, a upravo on se i nalazi u pomenutim osiguracima. Delovao mi je bas ostro i tvrdo. U slucaju da je suvise "agresivan" za klirit, pretpostavljam da mogu malo da udaljim pistolj od povrsine i tako dobijem manje koncentrisan "mlaz". E, jos da mi neko odgovori gde se kupuje, a da nije na kolicine sleper-dva pa da pocnem :)
[ Virked @ 20.02.2006. 10:31 ] @
Videcu danas gde ovi iz firme uzimaju kvarcni pesak pa cu ti javiti!!!
[ Virked @ 21.02.2006. 00:09 ] @
Kod mene na poslu se za peskiranje koristi AluminijumOksid.Gde ga vlasnik firme nabavlja niko ne zna,negde u Bg-u.Pitao sam da li mozda ti mozes da ga koristis za to sto tebi treba i kazu mi da za klirit mozda moze dok za metal najverovatnije ne moze.Navodno za metal se koristi nesto u granulama,stagod to znacilo,i da su to radili u Utvi nekad.
[ fibra @ 21.02.2006. 07:47 ] @
Hvala na odgovoru. Pokusacu da se raspitm jos negde za nabavku, mada je ovde najverovatnije da cu dobiti odgovor.