[ Tom^Cat @ 18.03.2006. 20:40 ] @
Znaci ovako, pravim sto koji ce biti ujedno i radni i kompjuterski sto.
Znaci i pisanje/citanje i rad na kompu. Odredio sam dimenzije, medjutim ne mogu da odredim nagib. Naime zamislio sam da radna ploca ima odredjen nagib da bi bila udobnija za rad, ali ne znam koliki ugao je tu pozeljan, bojim se da ne preteram.
Pretrazio sam dosta sajtova ali nigde odgovora, ponegde se spominje da nagib pomaze ali nema nikakvih brojki. Takodje ne znam koiko to smeta pri radu sa kompom (tastatura i mis).

Inace dimenzije su: 150*70 (radna ploca + ima malu "izbocinu" od 22 cm u desnom uglu za ruku ), 79-77 visina (znaci pad 2 cm tj 2 stepena na ovu duzinu).

Takodje ako neko ima neki savet oko ergonomije radnih stolova bilo bi lepo da napise.

Pozdrav
[ dejanVPK @ 23.03.2007. 12:39 ] @
Pokusaj da omogucis sebi stelovanje nagiba jer ti nikakve preporuke nece pomoci sve je totalno individualno,niko ne moze da ti kaze koji ugao tebi najvise odgovara pa zato robaj da postavis neki vertikalni klizac kojim bi regulisao nagib.Neka ti najniza tacka radne ploce bude na 77 cm (kako bi bila komotna za sedenje) kako i planiras a sa suprotne strane daj sebi mogucnosti da stelujes na gore do recimo 5 cm pa ces prilikom koriscenja brzo odrediti sta je za tebe najugodnije.Jedini savet po mom iskustvu sto veca korisna povrsina ploce to bolje
[ momsab @ 28.03.2007. 21:58 ] @
pogledaj http://www.elitesecurity.org/t84725-stolovi-za-racunare
ja sebi uzeo sto za racunar koji mi je istovremeno i radni :)