[ vranjin @ 03.04.2006. 14:59 ] @
Ovo pitanje nema veze sa elektronikom, ali nisam znao gde da ga postavim a verujem da je mnogima interesantno. Da li postoji nešto za šoferku ( tečnost, polir...) čime bi tretirao šoferku da nestanu tačkice od sitnih kamenčića. Nije ispucana nego samo iskokana. Ako tako nešto postoji gde ima da se kupi i pošto je.
pozdrav
[ dendic @ 09.04.2006. 15:41 ] @
Mozda neka pasta za zube,ili neka smjesa kalofonija i pcelinjeg voska.Pitaj lokalnog staklara ima li kakva uvozna polir pasta.
[ Inovator @ 10.04.2006. 09:56 ] @
ako su grube abrazije, onda teško
[ vranjin @ 10.04.2006. 23:26 ] @
Nisu grube sitne su ali ih ima mnogo. To mi se pojavilo posle pranja u perionici, ali nisam odma primetio. Izgleda ko ga su prali staklo sa aparatom i da je bilo peka u vodi, da nekažem ko da su miblago peskirali šeferšajbnu.
pozdrav
[ vidan kv @ 11.04.2006. 15:31 ] @
"Turtle Wax"-oni u svojoj ponudi imaju i pastu za poliranje soferki.Ume da bude "malcice" skuplja,proceni sta ti se isplati.....a imas i one DIY paste pa probaj.Pozz!
[ vranjin @ 11.04.2006. 23:15 ] @
@vidan
gde ima kod nas da se nađu te paste
pozdrav
[ Inovator @ 12.04.2006. 00:11 ] @
saznao sam evo da WURTH radi paste za takve stvari, pa potraži
[ vidan kv @ 13.04.2006. 07:49 ] @
Zastupnik ...Wax-a za SCG je firma Otto-Top na N.Bgd-u.A i imas ih u svim boljim auto radnjama cak i na benz. pumpama.Pozz!
[ Zeleni zub @ 14.04.2006. 21:14 ] @

Negde oko bombardovanja, jedan moj bivsi komsija je par ogrebotina na monitoru i jedan veliki ris na sofersajbni (od drzaca suvozacevog brisaca) sanirao nekom tecnoscu koja se (ili je bar on tako zvao) zove 'Staklena voda'.
Mozda neko zna nesto vise o tom sredstvu ?
[ tox master @ 14.04.2006. 23:38 ] @
pozdrav

staklena voda je tecnost koja se koristi u kombinaciji sa samotnim brasnom za krpljenje lozista sporeta na cvrsto gorivo.
znam samo da je jako "teska" u odnosu na obicnu vodu.ne znam tacno koliko ali 1 litar ima cak mozda i 2 kg.
"ne znam zasto sam ovo rekao ali ne moze da skodi" :)
a nisam znao da sa tim moze da se obradjuje staklo to jest sofersajba.

poz