[ Black_eyed @ 11.04.2006. 08:00 ] @

Pitanje br 1.
Imam na prednjem plasticnom braniku malo ostecenje (nije slomljeno, dublja ogebotina). Sta se moze uraditi da se to bude manje uocljivo? Ne znam da li smem ovo da smirglam i sa cim bi i smirglao?

Pitanje br 2.
Na prednjoj platsticnoj maski imam na par mesta ostatke od auto-laka. Neko je farbao haubu pa je na par mesta pala po koja kapljica na masku i tu se osusila. To tako stoji godinama. Da li se to moze skinuti sa necim a da ne ostetim plastiku?



[ Joseph B. @ 11.04.2006. 09:13 ] @
Ovako bih ja uradio. (nisam autolimar, pa najverovatnije postoje jos resenja)

1. Ja bih osmirglao sa vodenom smirglom, izgitovao, i prefarbao. ( pre farbanja se poprska sa Plastofix sprejem koji je u sustini prajmer za plastiku).
2. Ako ne zelis da prefarbas a da skines te kaplice, probaj obrisati sa nitro razredjivacem. Neces ostetiti plastiku ( bar ja nisam na Kadetu).

Pozdrav.
[ gorcilo @ 11.04.2006. 21:30 ] @
Citat:
Joseph B.: Ovako bih ja uradio. (nisam autolimar, pa najverovatnije postoje jos resenja)

1. Ja bih osmirglao sa vodenom smirglom, izgitovao, i prefarbao. ( pre farbanja se poprska sa Plastofix sprejem koji je u sustini prajmer za plastiku).
2. Ako ne zelis da prefarbas a da skines te kaplice, probaj obrisati sa nitro razredjivacem. Neces ostetiti plastiku ( bar ja nisam na Kadetu).

Pozdrav.

Potpuno ispravno.Samo da dodam da kitujes vlaknastim kitom,ako je ostećenje vece i ako radis sa vlaknastim kitom prešmirglaj posle kitovanja grubljom šmirglom 100,pa posle vodenom.Ako je ostecenje malo postupak Joseph-a je sasvim u redu.
2.Ako je plasticna maska slucajno farbana auto-lakom nitro će skinuti i boju sa maske,ali ako nije onda je postupak sa nitrom u redu.
[ Black_eyed @ 12.04.2006. 06:45 ] @

@Joseph B., gorcilo - mnogo hvala momci !!!

Oscecenje nije veliko, mislim da nije potrebno gitovanje, videcu kada budem poceo da radim cim se ovo ludo vreme unormali.