[ ARHBOJAN @ 17.05.2006. 21:13 ] @
na programatoru imam dva klasicna kvara, kako kazu serviseri koje sam kontaktirao. pukla je plastika na osovini za okretanje (doticnu sam pronasao u servisu) i kontakt grejaca br.12 je nagoreo i klima se. postoji li mogucnost da kontakt spolja ucvrstim i proverim ispravnost. predlog servisera je i da ugradim relej ili sklopku koja bi ukljucivala grejac i tako ( oslobodim ) kontakt br 12.
[ RexBlanco @ 18.05.2006. 01:14 ] @
Ugradnja releja spašava EMP (EAT) programatore.
Nažalost,mora se razmontirati programator da se popravi taj kontakt,ako je moguća popravka...Najčešće izgori ležište i mirnog i aktivnog kontakta,kao i sam krivujar....U tom slučaju mora se zameniti programator...
Posle zamene programatora obavezno ugradite relej.
Moj savet je da umesto EAT programatora ugradite Crouzet programator i to PG 900-02.Mnogo je kvalitetniji i ne morate ugraditi relej...
Priložio sam šemu povezivanja PG 900.Obratite pažnju na kratke veze!
[ ARHBOJAN @ 19.05.2006. 23:29 ] @
hvala RehBlanco,
u medjuvremenu serviser je skrpio programator 311, tako da ce mu biti produzen zivot . sada mi predstoji ugradnja releja. (od koliko ampera ?) postoji li kakva sema da to mogu sam da uradim.
[ RexBlanco @ 21.05.2006. 14:55 ] @
PR Relej, 220 V , 16 Ampera

[ ARHBOJAN @ 24.05.2006. 23:52 ] @
Postupio sam po upustvima , relej je postavljen i to funkcionise super. Ali rodio se novi problem , Prilikom ispiranja, programator u polozaju izmedju D i E posle uzimanja vode , centrifugira ali pumpa ne izbacuje vodu u isto vreme i tu program ostaje, mora se rucno prebaciti dalje. Zato ostavi vodu i napravi visak pene i sve to lepo izlazi na iberlauf i poplavi kupatilo. Programi E i F funkcionisu besprekorno. Sta je problem, da nisam slucajno nesto pogresno prikljucio na programatoru?
[ RexBlanco @ 31.05.2006. 02:09 ] @
evo šta bih ja učinio:
- prekontrolisao bih sve veze.Uplodovao sam šemu,doduše od PG programatora,ali brojevi na programatoru su isti, kao i šemiranje;
- proverio bih kontakte 7 - 7B.Nakon uzimanja druge vode za ispiranje,pumpa će izbaciti vodu nakon čega sledi centrifuga.Ovi kontakti bi trebali biti zatvoreni za centrifugu,
- proverio bih kontakte 11 -11T.Ovi su kontakti pumpe.Posle uzimanja vode (prve) za ispiranje (znači od slova D)ovi kontakti bi trebali biti zatvoreni nekoliko minuta;
- proverio bih presostat,da li su kontakti 11-12 zatvoreni.
Vrlo je verovatno da ste pobrkali žice ili niste dobro sastavili (popravili) programator,naročito onda,ako je sa ispiranjem sve bilo u redu prije popravke programatora...
[ dobrid @ 30.04.2008. 12:13 ] @
Jes da je tema stara, ali imam problem sa EIDA 18.5 emp311B, pre slova C kada izbacuje vodu, istovremeno daje struju grejaču, tako da je nov grejač crkao.
Pošto su EMP programator sr**e, želeo bih da stavim PG900-02.
Gde mogu da se nabave,ako neko ima nov ili polovan neka se javi?
Pozdrav
[ dobrid @ 27.05.2008. 08:52 ] @
Nabavio sam polovni emp311B programator.Ko nije znao, ovaj programator fabrički naštelovan da stoji 36 min. kad zagreje vodu na predpranju.
Može neko da pomisli da programator mehanički ne valja.
Pozdrav
[ rgdrajko @ 27.05.2008. 20:48 ] @
Citat:
ARHBOJAN: ...Prilikom ispiranja, programator u polozaju izmedju D i E posle uzimanja vode , centrifugira ali pumpa ne izbacuje vodu u isto vreme i tu program ostaje, mora se rucno prebaciti dalje. Zato ostavi vodu i napravi visak pene i sve to lepo izlazi na iberlauf i poplavi kupatilo. Programi E i F funkcionisu besprekorno. Sta je problem, da nisam slucajno nesto pogresno prikljucio na programatoru?


Pre svakog centrifugiranja pumpa mora da izbaci vodu i kada izbaci skoro svu vodu ukljucuju se kontakti presostata 11-12 i ti kontakti ukljucuju centrifugu. Neku si zicu pogresio kada si skidao programator. Moras naci semu za tu masinu 18.50 za EMP311 programator ili pri sklapanju nije dobro odradjeno i pumpa ne dobija kontakt u programatoru.