[ jams @ 02.06.2006. 07:52 ] @
Posto vidim da se vode interesante diskusije o kinezima, voleo bi da cujem misljenje za ovaj motor. Mogu da ga uzmem za negde 1800 EUR u cash-u sto mi lici kao da je realna cena (nesto ispod onog sto sam nasao po net-u).

Inace glavna namena bi mi bila voznja kroz grad, imam negde 80tak kg (sa suprugom zajedno 140 :). Koliko vidim masina nije forsirana, a i pricaju mi da je prilicno jednostavna, pa odrzavanje valjda ne bi bilo problem. Dali neko ima iskustva sa ovim motorom?

[ lancia88 @ 02.06.2006. 08:26 ] @
Pozdrav,

bisage koje vidis na slici jos i lice na nesto, ustvari su potpun kic koji pocinje sa materijalom od koga su izradjene. U pitanju je nekakva vrsta plastike a ispod vozacevog sedista je isto to samo trougao izrezan od tog materijala, iznitovan i spusten u slobodan pad ispod sedista da sakrije akomulator i elektroniku. Inace, veoma solidan motoric ali mu je mana sto je malen, cim dvoje sednu na njega deluje pomalo smesno, odnosno, sasvim je zadovoljavajuci za nekoga ko ima adekvatnu konstituciju, vec sa nekih 180+ cm ili cca 100kg, promasio si temu po tom pitanju. Doduse, ni ostali customi iz ove firme, od 250ccm nisu bas napredniji po tom pitanju, jedan je verna kopija Viraga 535, a drugi varijacija na tu temu. Od svih, bas ovaj je najljudskije napravljen a ako mozes da zivis sa 10-ak KS, sve ostalo sto bih napisao o njemu je samo plus. Opsti utisak da nije bas najpovoljnija kupovina ali je zato jedno od boljih resenja uz odredjene izmene koje mogu i vremenom da se naprave, nije nuzno odmah ih praviti. Sto se tice ove firme kod nas, verovatno najblje cruiser/custom resenje ponudjeno bez obzira sto je i najjeftinije. Problem je sto ne znam koliko ces ga naci u ovoj boji, mislim da sam video da su stigli za sada samo crni iako je ostalo nekih par komada od prosle godine u ovoj boji, ne znam jesu li se rasporodali.
[ jams @ 02.06.2006. 08:49 ] @
Hey, potpuno se slazem sa komentarom o bisagama, i meni licno to je detalj koji mi najvise smeta na motoru. Srecom to je i detalj koji se valjda najlakse da srediti.

Inace u Skopju nova isporuka stize nedge sledece nedelje, ne znam koje ce boje biti - ali meni crna i vise odgovora. Posto bi mi ovo bio prvi (ozbiljniji) motor, a nisam zajubljenik u velike brzine - mislim da ce tih 10-tak KS i velicina biti sasvim dovoljni (80kg, 178 cm, 95% vremena sam na njemu). Normalno, sasvim je moguce da mi se uzivo utisak promeni, ali zasad mi izgleda kao prilicno dobar izbor za te pare. Nazalost kod nas je izbor kineza ocigledno manji, osobito kad su u pitanju "kvalitetniji".

Sto se tice kopije Viraga - pretpostavljam da mislis na Supershadow? Iskreno meni se taj mnogo vise svidja od superlight-a, ali mi je cena od oko 2700 EUR previsoka, a i nose ga samo po porudzbini. Posto u nikom slucaju ne bih hteo da potrosim vise od 2000 EUR, izbor mi je 10tak godina stari japanac ili nesto vakvo, a po izboru ovde i po pricama od prijatelja koji se bave motorima - Keeway mi je najbolji izbor.

Hvala puno na komentarima, najvaznije mi je da mi bar potraje nekoliko godina jer nemam namere da ga brzo menjam.
[ lancia88 @ 02.06.2006. 09:43 ] @
Pozdrav,

da, mislio sam na Supershadow ali on je spartanskije opremljen od Superlighta, ovaj slabiji ima i vizir i satove napred, ima i platforme za noge pod menjacem i kocnicom itd. Sve us vemu sem malko vise snage, Supershadow pruza jos samo vizuelno zadovoljstvo V motora jer ni po snazi ni po zvuku ipak nije V masina, u tom smislu je promasen. Dakle, bolji je izbor ovih prvoizabranih 150ccm i odmah menjaj bisage, imas ako se potrudis i nove da nadjes za stotinjak eura sasvim ljudske i lepe a imas i jeftinije ali to mu dodje kao da kupujes na rate sa visokom kamatom - kasnije opet kupis one skuplje samo onda si vec bacio prethodno na jeftinije ;)
[ VladaPUB @ 17.07.2006. 22:52 ] @
Ako bog da, za dva dana sam vlasnik ovg cuda, pa cu vam javiti utiske !
[ VladaPUB @ 29.07.2006. 13:19 ] @
Vozam za 8-9 dana i sasvim ok motor za te pare !!! Bas iz razloga sto nisam imao koga da pitam postavio sam grupu

http://groups.google.com/group/keeway?

pa izvolte !!!