[ sakam @ 18.06.2006. 11:56 ] @
zdravo svima.
mislim da imam problem na navedeni motorcikl sa struju jer sam menjao karburator i opet isti problem ,motor nema snagu ne radi dobro a struja koja baca svecica prema meni je vrlo slaba pa hocu da promenim bombinu ali ne mogu da nadzem za taj motor mogu li staviti bilo koju recimo od tomosa automatika?koliko da ustanovim tacni defekt.
[ Horvat I @ 18.06.2006. 12:30 ] @
Ako ti ne stignu precizniji udgovori, stavi automobilsku bobinu na namotaj za svetlo kao sto rade kod Tomosa
[ sakam @ 18.06.2006. 15:10 ] @
nema namotaj za svetlo izvadio ga neko ,u megnetu palenje radi elektronskim putem nema platinu vec jedan vrlo mali kalemcic jedna zila ide na masu druga u jedan zaliven elektricni sklop isto u njega ide zila sa drugi veci kalem u magnetu i onda sa taj sklop izlazna zila ide u bombinu pa zatim na svecicu.
[ fade @ 18.06.2006. 15:16 ] @
znam da je glupo ,al jesi menjao svecicu ? posto se meni desilo to ,samo je svecica bila sjebana ,nije imao snage , gusio se .
[ sakam @ 18.06.2006. 15:22 ] @
znam i mene se mnogo puta desava to svake 2do 3 nedelje menjam svecicu jer ne radi vise ali ovaj put nije problem u nju menjao sam nekoliko i sa nijedna nece da radi.
[ Horvat I @ 18.06.2006. 17:13 ] @
Toplotna vrednost ti nije u redu
[ sakam @ 19.06.2006. 08:44 ] @
kako mogu proveriti ispravnost bombinu?
[ fade @ 19.06.2006. 11:00 ] @
skinesh je i odneses kod majstora da izmeri ,ili uzmesh unimer ako znash nekog majstora da radi sa TV , izmerish jacinu napona i to ti je to .Inace moze se meriti i kad se ne koristi ,meri se ispravnost ,ne znam tacno kako .
[ sakam @ 21.06.2006. 06:40 ] @
hehe pa ja sam majstor koji popravlja tv znam da se meri i kad je izvadim ali koliko oma treba da bude.ili kad je montirana koliko napon treba da daje ,ustvari taj napon je dosta visok kako ne bi mogao izmeriti ,koji napon ulazi u bombinu jednosmeran ili naizmenican?
[ sakam @ 01.07.2006. 12:42 ] @
samo da vam kazem da sam resio problem hehehe auspuh se zapusio kad sam ocistio radi motor kao nov.