[ rdragan79 @ 25.06.2006. 21:03 ] @
Interesuje me kakve su Vaillant klime one split sistem, za kucnu upotrebu
Koje su cene (znam jednu firmu gde bih mozda uzeo) i kakvog su kvaliteta u odnosu na
ove druge koje se kod nas mogu nabaviti.
[ DeVLiNK @ 19.05.2008. 22:33 ] @
evo, i mene interesuju iste - jedno 2 godine kasnije
valjda ih je neko izgustirao do sada, pa bi, mozzda, podelio s nama iskustva?





pozdrav
[ andrejbeca @ 23.05.2008. 20:48 ] @
Ja je zagledao u prodavnici,lici na Kineza,i cena im je taman takva da prodavac mazne jedno 40% marzu na takvo nesto.

Idi bolje sa istim pitanjem na temu "Koja klima?",cini mi se da se tamo tema oko takvih klima bas ovih dana zahuktava,
ima dosta toga da se i cuje i nauci.
[ gacesai @ 24.05.2008. 21:26 ] @
Ne bi trebalo da je neki levi proizvodjac, jer su sada na sajmu tehnike imali ubedljivo najveci stand u hali za klimatizaciju
[ andrejbeca @ 24.05.2008. 23:26 ] @
Jeste, ni Gorenje nije,al' klime ne prave u svojim fabrikama,ja kupio pa se uverio.
Pogledaj kvalitat plastike na njihovim gasnim kotlovima,vidi se razlika,ova kao da je od kineske reciklaze.
[ frigo servis bata @ 25.05.2008. 20:13 ] @
Klime su kineske,oni ih ne proizvode.Video sam vise modela jedne su bile Haier,a ove druge neka mesavina Eskimo i ne znam sta jos.Klime ne vrede te pare(nekazem da su lose).Slozio bih se sa onih 40% ako ne i vise marze.
[ grado @ 26.05.2008. 09:25 ] @
To za plastiku sam i ja primetio.
Od svih plastika svih klima koje sam gledao (opipao), sve su mi delovale isto osim Fujitsu-a. Ova je bila nekako drugačija, tvrđa, čak malo žućkasta, baš prava japanska :)
Međutim, ako zanemarimo plastiku, i dalje stoji odličan energetski razred A; 25dB za 9-ku, odnosno 28dB za 12-cu pri min. brzini unutarnje i 49dB za spoljašnju.
Govorim o modelima Vaillant V11-025W i 035W. Mislim da to niti jedna Midea nema.