[ krivatcha @ 17.07.2006. 20:35 ] @
Imam problem sa obodinovom ves masino, mislim da ne uzima dovoljno vode, posto se na vratancima ne vidi nivo, sto je kod ostalih masina slucaj, ali ona pere i sa toliko vode, moze li se to nekako regulisati, i na pojedinim delovima programa ona prosto stane, a kada pipnem dugme od programatora ona nastavlja, ili kada malo gurnem vratanca, da li je moguce da je onaj prekidac na vratancima crkao, i mogu li to direktno da prespojim, tako da radi bez tog prekidaca?
POZDRAV, Unapred hvala!
[ burnss @ 18.07.2006. 09:44 ] @
Što se tiče tog prekidača na vratancima, može da se prespoji i sve će raditi normalno.
Međutim, prema onome kako si opisao ponašanje mašine, rekao bih da je problem ili u nivostatu (deo mašine koji meri koliki je nivo vode u bubnju) ili u programatoru. U trenutku kada mašina treba da uzme vodu, programator treba da se zaustavi (zaustavi se mali sinhroni motor koji ga pokreće). Kada je nivo u bubnju dovoljno visok, nivostat zatvori kolo i ponovo pusti struju na programator, pa program pranja ide dalje.

Ako hoćeš da se bakćeš sa programatorom i nivostatom, pogledaj koji ti je tip programatora, pa ću videti da ti pošaljem šemu , kao i uputstvo za proveru i podešavanje nivostata.
[ krivatcha @ 18.07.2006. 12:23 ] @
E ovako, masina je Obodin WM600, a na programatoru je oznaka PG 0302-01, ako je to ono sto treba.Pa da vidimo sta dalje.
Pozdrav.
[ krivatcha @ 19.07.2006. 16:45 ] @
Uspeo sam da resim problem, kvar je bio u hidrostatu, kada sam njega zamenio masina radi normalno.
Hvala na savetu.
[ burnss @ 19.07.2006. 20:19 ] @
Odlično!

Problem je što nisam uspeo da nađem šemu za tvoj programator, tako da bi bio problem da kvar nije bio u nivostatu (hidrostatu). U protivnom, morao bi da rasturaš programator "na slepo", tj. da beležiš svaki kontakt na programatoru za šta služi i da bockaš jednu po jednu žicu kako bi pronašao kvar. U svakom slučaju, namučio bi se, a pitanje je da li bi uspeo nešto da uradiš!

Poz!
[ krivatcha @ 19.07.2006. 22:23 ] @
Ukoliko nekom bude trebala neka sema za ves masinu nek pogleda ovde:
http://www.masine.sigma-com.net/
POZZ.....