[ ivcha_ni @ 27.07.2006. 08:55 ] @
Evo ovako,imam Housel 12HF i problem je u sledecem.Kada je ukljucim stalno se cuje neko fijukanje u utrasnjoj jedinici a pri tom da skoro i ne hladi,i nakon 20-tak min.kompresor se zaustavi,dok spoljni ventilator i dalje nastavlja da se okrece,i potrebno je oko 2-3 sata da bi se kompresor ponovo startovao...i tako sve u krug,da li je nedostatak freona ili sta vec?
[ Sasa_NS @ 27.07.2006. 18:28 ] @
Koliko mi je poznato, jedini pokretni deo u unutrašnoj jedinici je ventilator (krilca ne računam) i možda on pravi neprijatni zvuk (ili eventualno neki elektronski deo). Prašina ili nešto slično, možda....

U svakom slučaju, zovi majstore (reklamiraj, ako je još u garanciji), jer klima ne bi smela tako da se ponaša. Kompresor se uključuje i isključuje pri hlađenju (kod moje klime) na svakih 5-6 minuta...

Moguće je da je stvarno nedostatak freona ili da je kompresor oslabio (crkao?)...
[ cozmo_im @ 27.07.2006. 20:11 ] @
Fijukanje? Nesto mi mirise na slab pritisak u sistemu, ili zbog nedostatka freona ili zbog crklog kompresora...(fijuce gas kada se startuje klima, ali kad sistem normalno radi to je sistanje od par sekundi i to je to...)
[ ivcha_ni @ 29.07.2006. 11:38 ] @
Klima je stara 2 god.u pocetku je sve bilo ok.ali od pre nekog vremena je sve to pocelo,sumnjam da je iscureo freon,ali nista dok ne pozovem majstora...za(SASA_NS)nije unutrasnji vetilator...mislim da zbog nekog razloga kompresor gasi neka njegova zastita,prilicno se greje ta strana spoljne jedinice iznad kompresora.za(COSMO_IM)da kad sam je kupio culo se fijukanje ali to je trajalo oko 1min...