[ NetZero @ 07.02.2003. 19:11 ] @
To je uređaj koji je Nikola Tesla osmislio, a sastoji se od tri dijela. Ako ta tri dijela nisu u cjelini, oni nemaju nikakvu funkciju. On je isprva zamislio da taj uređaj služi za prijenos velike količine energije na veliku udaljenost, ali se ispostavilo da su te zrake imale pre razornu snagu, što je on simulirao uperivši ih u jedan od zemaljskih polova (nisam siguran sjeverni ili južni), te je to rezultiralo ogromnim kraterom, a znanstvenici su mislili da je to u biti eksplozija atomske bombe, čiji je učinak u biti i bio ravan eksploziji atomske bombe, te je tako dobio i ime zrake smrti. Vidivši što je učinio, nije stvarao patente neko vrijeme i rastavio je uređaj na 3 dijela. Imao je viziju zaštite bivše Jugoslavije od bilo kakvih napada drugih zemalja. Zna li tko što detaljnije o tome, iako sam čuo da je to objašnjeno u njegovim memoarima (jako jako površno), pa me zanima da li itko ima ikakvih dodatnih spoznaja o ovome? Čuo sam da on u biti to i nije želio objaviti zbog razorne moći samog uređaja...

[Ovu poruku je menjao McKracken dana 08.02.2003. u 01:36 GMT]
[ -zombie- @ 07.02.2003. 22:44 ] @
pogledaj u forumu nauka (valjda) u temi o godisnjici smrti nikole tesle. skoro je secret bash o tome pisao (tj verovatno scan/copy/paste/..)
[ McKracken @ 07.02.2003. 23:29 ] @

:) jeste... jedan od ta tri dela sada cuva Elvis..
[ NetZero @ 08.02.2003. 03:19 ] @
Citat:
zombie / DDG:
pogledaj u forumu nauka (valjda) u temi o godisnjici smrti nikole tesle. skoro je secret bash o tome pisao (tj verovatno scan/copy/paste/..)


Da, našao sam, hvala na priopćenju :) Tako je to kada nemaš vremena pregledavati prijašnje postove :( Ali IMHO, ni tamo se ne spominje baš nešto dodatno što je s detaljima tih zraka.
[ Gojko Vujovic @ 08.02.2003. 03:28 ] @
Imaš i u ovom forumu temu "TESLA COILS". Pogledaj i nju..
[ Aleksandar Marković @ 10.02.2003. 15:49 ] @
Citat:
zombie / DDG:
verovatno scan/copy/paste/..


Pa nara'ski...ja jesam "pomalo" opičen :-)... ali da kuckam sve ono NEIN...a i što kada imam skener :-)


p.s.

Citat:
NetZero:
Ali IMHO, ni tamo se ne spominje baš nešto dodatno što je s detaljima tih zraka.


If NetZero need,
print "Ok..will scan"
ElseIf guess not need,
print "hmmm!"
Else
print "you not sure!" and exit the program
Endif

End Loop
[ NetZero @ 10.02.2003. 16:36 ] @
Lol. A Ako kažem please?
[ -zombie- @ 10.02.2003. 16:38 ] @
Citat:
secret:

Pa nara'ski...ja jesam "pomalo" opičen :-)... ali da kuckam sve ono NEIN...a i što kada imam skener :-)


odale te "6"-ice umesto "b".. ;)
[ Ivan Dimkovic @ 10.02.2003. 16:42 ] @
Informacije o doticnim zracima su obilato koristili u kampanjama Voja "Kavlobag" Sheshelj i Milja Vujanovic - udata Regulus :-) u histeriji tokom ranih '90 tih :)
[ NetZero @ 10.02.2003. 16:46 ] @
Jeeel? Interesantno
[ NetZero @ 11.02.2003. 01:11 ] @
Pošto me Tesla u zadnje vrijeme fascinira, malo sam tražio na Netu o njemu, i naišao sam na ovaj site, koji je zbilja kvalitetan, a spominju se i zrake smrti i još dosta toga o njegovom eksperimentu u Sibiru i tralalala, svašta nešto, pa ako koga zanima, ima ovdje: http://www.netsense.net/tesla/frames.html
[ Aleksandar Marković @ 15.02.2003. 17:13 ] @
deo teksta о tkz. "zracima smrti" imaš na:

http://www.elitesecurity.org/tema/18434#141108

fotke tj sheme uredjaja skenirat' ću od nedelje....
[ NetZero @ 15.02.2003. 20:39 ] @
Super, tnx!