[ square pusher @ 05.08.2006. 11:38 ] @
Drage kolege imam problema sa autogasom po vlaznom vremenu (pred kishu)....podvlacim vlaznom...zato sto mi auto cupka po takvo vremenu dok se skroz ne ugasi...dok mi kad prebacim na benzin radi savrseno...osim cuvenih kablova...sta bi mogao biti problem?

Yugo 65 90 god

Molim logicni odgovor....zahvalan....
[ Deluxer @ 05.08.2006. 12:50 ] @
Druze , plin ima mnogo manju moc zagrevanja od benzina , tako da to nije nista cudno , vreme je hladnije i automobili su hladni i teze se greju..........nadam se da ti je to manje vise logican odgovor , evo ti i jedan primer moj drug ima skodu felicu i nema sanse po hladnijem vremenu da ga upali na plin....
[ square pusher @ 05.08.2006. 14:21 ] @
Jest to sve tacno... al to se dosad nije desavalo...koristio ga ja i palio i na -10 na gas...a sada mi trokira posle obicne kishice....
Zasto? cemu kako dodjavola....

:)
[ dejan @ 05.08.2006. 17:45 ] @
Kada pada kisa, nizi je pritisak, pa mozda postoji neki problem sa karburacijom?!
[ Black_eyed @ 07.08.2006. 11:24 ] @
Jesi li ti promenuo te cuvene kablove ili nisi?

Ovo sa temperaturom i pritiscima nema blage veze i ako pali na -10 onda nema sta tu da pricamo. Ako nisi zamenio kablove onda stvarno ne znam sta cekas. Po vlaznom vremenu visok napon za paljenje svecica probija na masu i pa svecica ne baci varnicu i auto se vuce i trokira.

Govorim ti iz licnog iskustva jer sam jednom ostao na putu po teskoj kisi (sreca sve se brzo zavrsilo, sacekao 10 min. i auto je hteo ponovo da upali). Sutra dan sam zamenio kablove i vise nisam imao bilo kakvih problema vezanih za vlazno vreme.

Pogledaj i razvodnu kapu u kakvom je stanju.

[ Fuzz @ 07.08.2006. 11:36 ] @
Kakav indijanski naslov :)
Nego prijatelju, ja sam zilion posto siguran da su kablovi u pitanju...dakle menjaj cuvene kablove...ili se muci i dalje...
[ square pusher @ 08.08.2006. 12:57 ] @
...Pa je`s upravu si al vec imam silikonske kablove...juce pljustalo i nista se nije desilo...ne znam...visa sila ili menjanje kablova...mislim da cu postupiti u nahodjenju sa vasim savetima i promenit kablove....


...a ja sam indijanac po ubedjenju...otud objasnjenje za ovaj topic...

:) haug
[ Black_eyed @ 08.08.2006. 13:42 ] @
Pazi, ako nismo u pravu imaces jedan komplet kablova u rezervi sto uvek dobro dodje, doduse ostaje ti problem ne resen ali bar znas sta nije.

Uvek mozes da okrivis gremline....;)
[ Deniz @ 08.08.2006. 14:50 ] @
Pa konsultuj nekog mehanicara...