[ Valerij Zajcev @ 27.08.2006. 01:53 ] @
plniram da stavim laminat umesto parketa dodje jeftinije sa postavljanjem ali me zanima kakav je on jel zahvalan jel ima neke mane jel lepo greje :)
[ babsy @ 27.08.2006. 02:20 ] @
noemoj stavljati los je radije na betonu nego on uzalud bacanje para nakon nekog vremena se pocinje kriviti pucati itd...
[ dusanperic @ 27.08.2006. 07:27 ] @
ima i zracenja.
[ bakara @ 27.08.2006. 08:41 ] @
Ja stvarno ne znam odakle vam to, evo u mojoj kuci je laminat isti vec 7god, ne zraci i ne krivi se...
Na spratu sam imao poplavu, bio je jedno 15cm pod vodom, to je bilo pre 2god osusio se brzo i do danas se nista ne primecuje, ne znam kako bi parket to podneo?
[ cozmo_im @ 27.08.2006. 08:51 ] @
Laminat je zakon. Ja sam ga stavio preko starog parketa na jednom mestu, a na drugom dole na beton. Bitno je samo da izravnas podlogu na koju stavljas. I da kupis kvalitetniji laminat (Krono recimo). Imam ga vec par godina i isti je kao prvog dana, nema nikakvih ostecenja ili bilo sta. Samo da se dobro postavi.
[ ventura @ 27.08.2006. 09:47 ] @
Ako imaš podno grejanje, i želiš parket u kući, onda samo i laminat dolazi u obzir... Mi u kući imamo podno grejanje i laminat, evo već 10-tak godina odkako smo i napravili kuću, laminat je tavljan na beton, tj nasloj preko cevi za grejanje, i nikad nikakvih problema i još uvek odlično izgleda...

Apropo tog krivljenja, pucanja, dizanja... Sve što uzmeš nekvalitetno, ne može da se ponaša kao kvalitetan proizvod i takve stvari su i za očekivanje. Ne razuem se u te parkete i to, ali ako ne znaš šta je najkvalitetnije, kupio ono najskuplje što možeš da priuštiš i rešio si muke...
[ cozmo_im @ 27.08.2006. 11:15 ] @
Ja isto u jednoj sobi imam podno grejanje i nikakvih problema nemam sa laminatom. Jedan od najkvalitetnijih je, kao sto rekoh, Krono. Jeste skuplji od vecine laminata (mada ne i najskuplji, ali je najbolji) ali je stvarno kvalitet, i sedmica i osmica (osmica ako hoces bas za teske uslove). I imaju skoro najveci izbor. Ima Krono Swiss i Krono Nemacki, oba su izuzetnog kvaliteta, ista je fabrika.

Laminat moze da se krivi, puca i dize ako je loseg kvaliteta, i ako je podloga kriva, grbava i ako je nestrucno montiran. Krono ima onaj sistem click2click koji je najpouzdaniji i lako i brzo se montira. Meni se ni za milimetar nigde nije pomerio ili rastavio laminat.

Cak i jedan od skupljih, Krono je jeftiniji od najjeftinijeg parketa (skoro), a postoje i jeftiniji laminati ali ne znam kakvi su, video sam na par mesta izlizane i popucale i razmaknute neke od 300-350 dinara. Ko zna ko to i kako pravi.

Dobar laminat je otporan na plamen (recimo sibice, svece, upaljac), varnicu, grebanje, udarce (ja sam probao resto od mog da udaram cekicem, grebem i palim i - nista, sve je izdrzao) i otporan na vodu. Ortaku je bila poplava, rastavio se laminat, sacekao da se osusi sve, sastavio tamo gde se odmakao i nista mu ne fali - kao nov je. Sto ne bi bio slucaj sa parketom.

Naravno, obavezne su i kvalitetne lajsne koje mogu da se lepe ili usrafe.

Jedna od najboljih, ali i najskupljih varijanti su kvalitetni brodski podovi, ali laminate imate u raznim estetskim varijantama tako da... ne znam zasto bi neko placao xxx puta vise kad kvalitetan laminat ce mu trajati isto, ako ne i duze i laksi je za odrzavanje, ne tamni, ne haba se, ne propada lak jer ga nema i sl... i ne moze da ima crvotocine unutra:))
[ bakara @ 27.08.2006. 14:21 ] @
A najbolja stvar je ako ti dosadi skines stari i postavis novi za sat vremena sve to mozes sam a i jeftino je.
Kada kupujes lajsne kupuj samo siroke jeste da su nekoliko puta skuplje ali vrede.