[ katicbranko @ 28.08.2006. 15:13 ] @
Imam u ponudi dve busilice:hilti te1 i black^decker kd900.Moje potrebe nisu nesto velike manje vise 5-6 rupa dnevno stim sto mi ponekad treba da probusim zid ili plocu celom sirinom 25-30cm.Malo znam o kvalitetu ovih busilica i dobro bi mi dosao bilo kakav savet.Hvala unapred.
[ fade @ 28.08.2006. 16:57 ] @
Onako laicki ,imao sam black & decker , i josh uvek imam ,sto naravno znaci radi ,i ubija , hilti takodje dobra marka ,al ono valjda zavisi kakve rupe busis ,kakav materijal se bushi itd.
[ mali genije @ 28.08.2006. 18:11 ] @
uzmi makitu neces se pokajati provereno u praksi moji majstori buse i stemaju po citav dan
i pokazale su se jako dobro
izbor ti je sirok sve zavisi od toga sta busis pa kupi odgovarajuci model
poz....
[ zokish @ 28.08.2006. 20:11 ] @
mali genije covek ima u opciji hilti ili b&d a ti mu predlazes trece?

Moj savet HILTI za rupe u zidovima, pogotovo betonskim. Imao sam prilike godinu dana da radim na postavljanju fasadne keramike (samoventilirajuca fasada na cca 11000m²). Promenili smo u pocetku dosta marki, na kraju je posao zavrsio HILTI T5.
[ CSS @ 28.08.2006. 21:20 ] @
Ove dve marke se u osnovi razlikuju po tome sto HILTI pravi samo profi stvari a DECKER je svoju profi liniju izbacio kad je kupio DEWALT. Znaci ako ti neka masina donosi pare najbolje je da bude profi... ovo cisto iz dugoodisnjeg iskustva.
Pozdrav.
[ losmipfc @ 28.08.2006. 21:41 ] @
Evo ovo ljeto sam radio na zgradi, i koristila se iskljucivo Hilti, posebno za stemanje betonskih zidova. Radi savrseno...
[ pctel @ 28.08.2006. 21:56 ] @
Ova Hilti T1 mi deluje nekako slabo, sitno, kao da je namenjena za drvo i eventualno po neki tipl u zidu, vidis da uopste nema pneumatiku za busenje betona:

Moze to mozda da probusi rupu-dve, ali ako ti cesto treba, nece izdrzati.
Ja koristim TE75, kosta oko 500 EUR-a dobro ocuvana, a izgleda otprilike ovako:

Ako imas para kupi to odmah, jer ako kupis to sto si naumio, za par meseci ces kupovati drugu. Ako nemas para za ovakav Hilti, kupi neku kinesku pneumatsku busilicu za 50-ak EUR-a, ona ce ti odradjivati posao neko vreme.
[ kostelli @ 30.08.2006. 00:10 ] @
Slobodno uzmi Hilti, ali barem T5, mada ako su ti portebe minimalne mozes uzeti i Einhel, samo pazari dobre burgije i trudi seda uvek budu ostre.Inace ja sam kamenorezac, i T5 bije ko Sveti Ilija:)