[ Arnold Layne @ 03.09.2006. 19:13 ] @
Jos pre nego sto je dosao u moje ruke (3 godine) polomljena je maska na zadnjem svetlu ( veliko crveno, donje). Keva ga je parkirala uz kamion ( malo preblizu).

Sada mi bas palo na pamet da bi trebalo da ga zamenim. Zanima me da li mora da se kupi celo zadnje svetlo (sto bi bilo oko 60-100 evra po mojoj slobodnoj proceni) ili ima da se nadje samo spoljna plastika (posto nisu sva tri pukla vec samo jedno). Inace svetlo je potpuno ispravno, i "privremeno" zalepljeno silikonom kako voda ne bi ulazila.

P.S to je XL model iz 1989. cetvoro vrata, 2E motor

A svetlo izgleda ovako:


Znaci treba mi samo ovo donje crveno

Hvala
Pozdrav

[ ilkebgd @ 03.09.2006. 20:20 ] @
Imam takvu korolu ali nisam siguran šta da ti kažem. ako možeš da nadješ negde samo crvenu plastiku naravno uzmi je, zameni i zadihtuj silikonom, a ako ne onda nadji na nekom otpadu ili iz oglasa polovnu zadnju svetlosnu grupu. ne verujem da će ti neko dati čak i na otpadu da skineš samo crvenu plastiku, verovatno će hteti sve da ti prodaju. glupo ti je da to kupuješ novo jer ćeš mnogo skuplje proći a to nije neki vitalan deo automobila tipa kočioni sistem pa da moraš novo da staviš... :)
[ cozmo_im @ 04.09.2006. 06:03 ] @
Celo zadnje svetlo nije skuplje od 30 evra. Ne znam odakle vam to 60-100e!? Do skora je bilo oko 2000 dinara... Prednji far je recimo oko 30e, pozicija 900-1000din, zmigavci oko 500-600 din. Plastika nema nigde, mozda na otpadu negde...
[ Arnold Layne @ 04.09.2006. 08:39 ] @
Super, onda cu potraziti celo.

Ja sam gledao cene po inostranstvu pa sam dobio takav utisak. Npr: http://www.partstrain.com

TAIL LIGHT RH (PASSENGER SIDE)
Sedan, Without Chrome Trim (STD/DX)


Sale Price: $75.17
List Price: $125.28


Hvala
Pozdrav
[ cozmo_im @ 04.09.2006. 08:54 ] @
To je Toyotino. Korejsko ili Tajvansko pasuje 100% glatko osim ako auto nije bio udaren zesce pa nije dobro uradjen. A razlike u kvalitetu nema, cisto sumnjam da ces voziti auto jos 10-15 godina... da bi se pokazala razlika (da izbledi ili sl.).
[ Arnold Layne @ 04.09.2006. 11:49 ] @
Ok, hvala na pomoci. Mozes li mi samo jos reci (na pm ili ovde) gde ima tih korejskih da se kupe? Da mi skratis pretragu.

Pozdrav
[ plastic @ 07.09.2006. 21:55 ] @
Najbolji drugar radi sa polovnim tojotama i polovnim delovima za jlih sutra ga pitam za tvoj model stopaljke i saljem ti tacnu cenu i sve ostale informacije.....
[ mariobg @ 28.09.2006. 00:17 ] @
Ma imas sada po malo divljih novih delova, mislim da se prave na maleziji... Drasticno je povoljnije. Narocito svetlosne grupe... Niko ti nece prodati samo donju polovinu.
pozz