[ fade @ 08.09.2006. 11:56 ] @
Pa valjda ima lezajeve ,ne znam jer to nikad nisam radio , tj to jedino nisam skidao na njemu ,e sad zanima me , sto se tiche tegova ,dal mogu da nekako pogresim kad namestam , da ne bude ravnomerno ,pa da se ceo motor "trza" kad upalim.Kakvi tu lezajevi idi , kako se stavljaju , dal je veca mogucnost da odu lezajevi il radilica da se razradi ,posto mi jedno od ta dva otislo ,a ne znam sta , Najvise me zanima sta se provlaci kroz taj lezaj , neki bolcn il nesto ,jel ima osigurace sa strane il sta ,ne zelim da skinem ,a da pogubim pola delova.Sad ima dobrog lufta mozda plp 1 mm , pa verovatno se i vuche zbog toga ,paljenje je ok ,al zelim da namestim , pa cemo videti , sad se mislim da stavim neki karburator od motorne testere ,tj da probam da stavim ako sve to zavrsim...
[ perutina @ 12.01.2007. 23:03 ] @
Lezaji bi trebali biti upresani, trebao bi imati presu...onda ih nije bas ni lako izvaditi, probaj zagrijati...
[ vujo032 @ 13.01.2007. 18:58 ] @
Meni je to menjao majstor Jugoslav u ovlašćenom servisu u Čačku,i ja sam mu dao skupe i kvalitetne SKF ležajeve,
za velike obrtaje,i dok sam se okrenuo on je pod presom stavio neke poljske.Kada sam ga upitao zašzo je zamenio i nije stavio one moje,njegov odgovor jr glasio:"Oni su mnogo kvalitetni,i nema potrebe stavljati ih,kada i ovi Poljski mogu da
odrade posao.
Morao sam ovo da napišem,jer sam ja tada prećutao smatrajući da je bilo bezveze sad da ga nateram da skine Poljske i da stavi SKF.Sada,mi je lakše,kada sam ovo napisao.
[ vujo032 @ 13.01.2007. 19:00 ] @
Meni je to na Tomos automatiku,menjao majstor u ovlašćenom servisu u Čačku,i ja sam mu dao skupe i kvalitetne SKF ležajeve,za velike obrtaje,i dok sam se okrenuo on je pod presom stavio neke Poljske.Kada sam ga upitao,zašto je zamenio i nije stavio one moje,njegov odgovor jr glasio:"Oni su mnogo kvalitetni,
i nema potrebe stavljati ih,kada i ovi Poljski mogu da odrade posao.
Morao sam ovo da napišem,jer sam ja tada prećutao smatrajući da je bilo bezveze sad da ga nateram da skine Poljske i da stavi SKF.Bar mi je sada lakše.