[ swdn-unltd @ 12.09.2006. 21:14 ] @
Pozdrav svima!

Hocu sa par prijatelja reno4 fanova da osnujem klub ljubitelja renoa 4.E sad zanimaju me neke pravne stvari.Posto sam negde nacuo da bi klub trebao da se registruje kao nevladina neprofitna organizacija zanima me kako izgleda cela procedura registracije.Ako neko moze da pomogne bio bih veoma zahvalan.

Naravno sto se tice organizacije kluba prvo bih napravio reno4 klub sajt sa forumom pa me zanima koliko se naplacuje domen i hosting?

pozdrav
[ swdn-unltd @ 13.09.2006. 22:23 ] @
niko?

kpristio sam i search i nisam nista nasao...
[ Zeleni zub @ 13.09.2006. 22:27 ] @
Kad se oko 2000. godine nas 10-ak udruzilo sa idejom da napravimo radio klub morali smo da idemo u SUP sa svojim licnim kartama i da podnesemo molbu da se registrujemo kao Udruzenje gradjana, pre cega smo se sastali i prekucali Statut drugog kluba i modifikovali ga da bude nas.
E onda su nas proveravali, pa smo platili neke takse i dobili uverenje da smo registrovani.
Onda smo otisli kod pecatoresca sa tim dokumentom i uradili pecat...

Ne znam kakva je danas procedura.

Sto se hostinga tice - zavisi da li zelite da registrujete .co.yu ili neki medjunarodni domen (.com, .net i sl.). Registracija .co.yu domena je besplatna a medjunarodnog 15-20E. Hosting je oko 20E ako ne gresim. (Sve cene su godisnje, plus minus oscilacija).

Imam zanimljivu ponudu za hosting, javi mi se na mail, da ne reklamiramo ovde.


PS
Ono sto zelim vec godinama da znam, ali niko koga sam pitao ne zna odgovor:
Zasto je kod Renoa4 medjuosovinsko rastojanje sa leve i desne strane razlicito, mozda cak i za 5 cm ?
[ swdn-unltd @ 13.09.2006. 22:59 ] @
Sto se tice medjuosovinskog rastojanja ni ja nism dobio pravi odgovor,cim budem saznao postujem.

a stose tice hostinga kontaktiracu te na mail za jedno 5-6 dana u frci sam sa ispitima

poz i hvala za info
[ Zeleni zub @ 14.09.2006. 17:09 ] @
OK,
cujemo se.
[ Autobus 88 @ 14.09.2006. 20:07 ] @
Volim reno 4! jel mogu da se uclanim kad se osnujete, deluje mi bas pozitivno.
[ swdn-unltd @ 14.09.2006. 22:44 ] @
Naravno! svi pozitivni ljudi su dobrodosli! :)
[ Carlito Brigante @ 15.09.2006. 00:52 ] @
Pozdrav!

Mislim da cete morati da se registrujete kao udruzenje gradjana.
Registar udruzenja gradjana se vodi pri Ministarstvu za ljudska i manjinska prava.

Na sledecem linku imas kompletnu proceduru za registraciju:
http://www.humanrights.gov.yu/srpski/sektori/ljudska/rug.htm

Inace, svaka cast za inicijativu!

Jedan crveni Reno4 me je pre cetvrt veka dovezao iz porodilista... Nazalost, nije vise u nasem posedu... Ali je i dalje u voznom stanju. Moj deda i otac su promenili po dve "cetvorke" tokom 70-ih i 80-ih godina. Dan danas moj matori hvali taj auto. Vozio je pre i posle toga i bolje i skuplje automobile, ali ko je jednom vozio "cetvorku" ostaje njegov fan zauvek.

Srdacno vam zelim puno uspeha!

P.S. Sad sam video da smo i kolege...
[ bandovic @ 15.09.2006. 02:21 ] @
Bicu malo opsirniji:
Pozdravljam ideju. Do pre godinu dana sam vozio reno dvojku (polovna cetvorka). Auto mi je bas bio prirastao za srce. Onako totalno demode je po pitanju dizajna a opet ima nekako svoju dusu... Prodao sam auto preko internet foto oglasa .... U medjuvremenu mi je ciknuo hard disk i sa njim su otisle i sve fotografije koje sam imao od toga auta. Ljubaznoscu administratora tog sajta sa oglasima, covek mi je izvukao iz baze fotografiju, tako da sam uspeo da "spasem" bar jednu sliku. Ako na (buducem) sajtu bude postojala mogucnost da se salju slike... tu sam da vam pokazem kakav je moj bio.
Ja sam iz Zrenjanina a tip koji je kupio auto je iz Jase Tomic - sela iz okoline koje je skoro bilo ugrozeno poplavama.... Tip je opasne pare zaradio seleci ljude sa poplavljenog naselja u "rendzi" sa izvadjenom zadnjom klupom.
I za kraj jedna zanimljivost:
Kolega s posla (koji je isto imao renoa) je oborio rekord u tovarenju. Posto se bavimo prodajom IT opreme, verovali ili ne uspeo je da prenese u jednom cugu 16 komada 17" CRT monitora - novih sa sve kutijama... Ko ovo nadmasi..svaka mu cast. Pozdrav
[ swdn-unltd @ 15.09.2006. 17:15 ] @
@Carlito Brigante

Kao prvo puno hvala za link!

Inace ovaj moj je drugi reno4 u porodici i kupljen je nov davne 88-me.Farban je par puta i skrpljena je limarija i sad je ko nov .:)
Poz kolega! teska masinerija :)

@ bandovic
Na sajtu ce verovatno biti i galerija tako da nece biti problem da se nakaci slika.

A so se tice utovara ja sam utovario bez skidanja zadnjih sedista 3 torbe za 60 ploca,dva gramofona ,dva monitora zvucnika (koji uopste nisu mali),mixer i jos tri drugara!a probacu da oborim rekord sa monitorima.:)

poz
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 15.09.2006. 19:11 ] @
Hehe, super vam je ideja :)

Ja jedno vreme razmišljao da uzmem polovno auto..više iz fore, nego zato što mi zaista treba i da sam istrajao u tome, bio bi to Reno 4 :)

Prosto je neverovatno da su svi koji su imali taj auto i dan danas puni hvale za njega! :)
[ NOVISAD @ 16.09.2006. 19:10 ] @
Evo jedne slike za razbijanje predrasuda o ovoj letelici :)


Pozdrav! ;)

[ katilovic @ 17.09.2006. 01:21 ] @
Opasna nizbrdica... A i PhotoShop malo shlajfuje... Ipak bi kazaljka brzinomera trebalo da bude nandzarasta.
[ Zeleni zub @ 17.09.2006. 11:56 ] @
Znas da piloti pri odredjenim radnjama (usporenje mislim) gube
mogucnost razlikovanja boja na trenutak.
Mozda je i ovde taj efekat ali na aparatu ;-)

Salim se, imam i ja sliku moje Samare kako ide 180.
Pitali me ko mi odrzava auto - rekoh 'Photoshop service' ;-)
[ swdn-unltd @ 17.09.2006. 12:58 ] @
Ma nije PS i ja sam ga gazio ovoliko (mada sam se osecao mnogo nesigurno) ! :)
[ NOVISAD @ 17.09.2006. 15:10 ] @
Nije moja slika, nasao sam je na netu, tako da ne znam da li je ps ili nije.. A i ne znam koje je boje kazaljka, nisam zagledao nikad, samo sam prepoznao da je to reno 4 :)
[ Neb_Mes_Ur_Mau @ 26.09.2006. 23:34 ] @
Jes' nandjarasta kad je R4 nov, cim bude malo na suncu izbledi boja i onda je vise zuto bela, nego nandjarasta.
Sa mojim crvenim Renaultom S4 se uclanjujem u klub.
Inace, imam volju da otvorim klub u Kraljevu.
Otvoren za saradnju jer STVARNO mnogo prckam po svom.....Renou, naravno...
[ swdn-unltd @ 15.10.2006. 10:51 ] @
Klub jos nije poceo sa radom ali je bilo prvo zvanicno okupljanje

Na pocetku nas je bilo troje , a onda nam se pridruzio jos jedan usput.

Uglavnom bas bilo fino.Sledece okupljanje sa nas 7-8 vec sledece nedelje!

poz
:)



[ skymobile @ 16.10.2006. 00:50 ] @
Voleo bih da upoznam glavnog inzinjera koji je vodio projekat za ovaj auto(ako je jos ziv), jer me mnogo zanima zasto je menjac postavljen napred pa onda sa milion poluzica povezano salt heblo....Kakvu je to funkciju imalo, stvarno jos niko nije znao da mi objasni, moguce da je lik bio malkice popio, pa mu se stvari malo preokrenule, a?
[ swdn-unltd @ 16.10.2006. 18:39 ] @
Heheheh
ni meni nije jasno verovatno se stvarno nacirkao kad je radio na projektu.

Ako ikada budem saznao javicu.
poz
[ kvoto @ 16.10.2006. 19:24 ] @
ja sam dugo vozio reno 4 i to tl ! Mislim da je zakon !
4l na 100 km, a mozes prenositi SVE u onom ogromnom gepeku...

Iznervirao sam se kad su na RTS-u, u emisiji SAT radi eksperimenta ( bezbednost
gasnog uredjaja bla bla...) spaljivali dva renoa 4... uzas!!! :(
[ Trikki @ 16.10.2006. 20:40 ] @
Reno 4, popularna cipela prestala se proizvoditi 1991 i to gtl model. Bilo je pokusaja da se obnovi ali u medjuvremenu se pojavio twingo i kangoo koji su njegovi naslednici.

Zanimljivo je da na Madagaskaru voze strahovito mnogo Reno 4 i da su oni trazili da im se da fabrika i licenca, ali...
[ swdn-unltd @ 06.11.2006. 18:49 ] @
U nedelju je bilo prvo vece okupljanje.Naime drugar i ja smo istampali oko 200 flajera i vozili se u kolima dva dana dok nismo sve podelili.Obisli smo pola Bg i skoro ceo Nbg.Treci drugar je isao sam po onim malim ulicicama po Vracaru.Uglavnom sva trojica smo se upoznali preko net i dogovorili osnivanje kluba.

Iako je bilo lose vreme od ocekivanih dvadeset najavljenih cokulasa skupilo se 13 kola i 15-ak postovaoca "pobednika vremena".Nasli smo se na poligonu kod hale pionir u nedelju u 12h.

Prvi je deset minuta pre zvanicnog pocetka dosao cika Rasa ,prof. gradjevine u penziji sa cetvorkom koja izgleda kao da je izasla juce iz fabrike.On nam je ujedno i najstariji clan od 79g!Medju prvima je dosla i Ana u ljubicastom renou,inace za sad jedina devojka u klubu.

Polako su ljudi pristizali do nekih 12.30.Druzili smo se do nekih 13h a onda u koloni prodefilovali kroz grad preko trga do francuske de smo se i rastali.

Otprilike to je to ,klub za sada ima vec 25 clanova posto nam se javilo i dosta ljudi koji nisu mogli da stignu.

Ako znate nekog ko ima r4 i zanima ga clanstvo u klub kontaktirajte me na Pm.

Sto kaze moj drugar i jedan od osnivaca kluba za juce:
"Sve u svemu mnogo lep dan,mnogo novih ljudi svih generacija koji vole istu stvar R4...."

Evo nekih slikica nakacicu jos par boljih kad skinem sa drugog aparata

poz







P.S. moderatori ako nije problem ubacite slike u atach posto nisam uspeo (cisto zbog dial up korisnika)

poz
[ ton_majstor @ 06.11.2006. 19:58 ] @
Ma, sve hoću da pitam...

Imao sam ga pre 15-20 godina, TL specijal... 1979. godište. 850 kuba.

Bio je levo na tabli taster BRAKE, sa crvenim svetlom. Sijalo je tek kada se pritisne taster, tako da sam uspešno ignorisao tu pojavu.
Negde sam načuo da je to bio indikator količine kočione tečnosti u sistemu, šta li? Ima li ga ko zna?

Pozdrav!
[ swdn-unltd @ 15.11.2006. 23:26 ] @
Ta lampica se palila kada nema ulja u kocionom sistem sad sam saznao.

Evo jos jedne fotkice




[ ton_majstor @ 16.11.2006. 08:36 ] @
To je onda bilo "hard-wired", tj. nikada nije pokazivalo da ulja fali, ma kako nemaran bio!

Pozdrav!
[ jolovicn @ 17.11.2006. 11:49 ] @
Pzdrav svima,

pre neki dan sam kupio rendzera pa mi treba neki pouzdan automehanicar (i da nije derac) da ga pregleda i predlozi sta mora da se radi na njemu. Ako neko zna nek se javi na PP ili posalje mail na [email protected]

Hvala unapred.
[ swdn-unltd @ 10.04.2007. 17:49 ] @
U nedelju 1aprila je bilo prvo oficijelno okupljanje,tj osnivacka sednica udruzenja ljubitelja renoa 4.

Oficijelni sajt radi vec dva meseca

www.renault4serbia.com

poz svima i ako znate jos neke fanatike za 4kom sirite pricu,

Umalo zaboravih u subotu 15og na Super televiziji u 18h ce biti prilog o okupljanju.

[ swdn-unltd @ 05.05.2007. 19:25 ] @
Evo i snimak emisije!

http://www.youtube.com/watch?v=YU-wNhqk1UQ

pozdrav
[ swdn-unltd @ 08.06.2007. 18:52 ] @
Evo i mini filmica sa okupljanja u NS-u

http://www.youtube.com/watch?v=OfXM_QIpves

poz