[ boster @ 14.09.2006. 21:11 ] @
Koji je laminat najkvalitetniji od kojeg proizvođača.Postavio bi ga u dnevni boravk i sobe.Gde ga ima kupiti na području Zemuna i N.Beograda. Koja je cena
[ cozmo_im @ 15.09.2006. 10:08 ] @
Krono - nemacki ili Swiss. Imaju 7 i 8mm. Za to sto tebi treba dovoljan je 7mm. Laminat je click2click i odlican je i lako se monitra (anti statik, otporan na otvoreni plamen (sveca, sibice), varnice, udarce, vodu...)

Imas ga prekoputa Telekoma na NBGD-u, pa malo nize desno mislim da se zovu Carpetland jos uvek...
[ gorcilo @ 15.09.2006. 21:03 ] @
Nema toliko veze da li je 7 ili 8 mm vec je vazno koja je klasa ,da li je to 28 ili 31 ili nesto drugo.Sto je brojka veca kvalitet laminata je bolji.
[ katicbranko @ 15.09.2006. 21:30 ] @
Proizvodjaci su dobro poznati,debljina koja se preporucuje je 8 i zastitni sloj o kojem Gorcilo prica nosi oznaku 31 za kucnu upotrebu sasvim dovoljno kazu majstori.Obavezno 2 klika i obratiti paznju ako se uzima laminat sa godovima njih treba uklapati a to i nije bas tako jednostavno.Prakticno treba raspakovati sve kutije upariti lamele i tek onda krenuti sa pakovanjem.
[ hakinen @ 10.11.2006. 12:04 ] @
Aj da ne otvaram novu temu da pitam ovde, treba da postavim laminat u prostoriji, pod tj beton nije idealno ravan vec ima neka ostupanja koja su i do 10 mm, pa onda mora da se ravnja pod!! Dilema je kako ga izravnjati, u nekim prodavnicama laminata kazu da treba da se stavlja stiropol dok u nekim kazu da nevalja stiropol vec neki cement ili sta vec koji sluzi da napravi kosuljicu?
Nisam dovoljno upucen u problematiku pa ne znam kome da verujem, tako da bi svaki savet dobrodosao :D
[ gorcilo @ 10.11.2006. 22:52 ] @
Ja sam odradio kosuljicu na klasican nacin betonom.Stiropor mozes staviti ali tek kada odradis kosuljicu.preporucujem ti tvrdo presovani.kosuljica se moze uraditi i nekim materijalom na suvo.Treba da naziv materijala imas na rigipsovom sajtu.
posle stiropora ides sa onom folijom koja se dobija uz laminat i posle ide laminat.Obavezno kad stavljas laminat stavi sa svake strane sobe po malo slobodnog prostora.
[ hakinen @ 10.11.2006. 23:10 ] @
Dolazio jedan poznanik kod nas koji ugradjuje laminat, i kaze da netreba nista da se ravnja jel je soba dovoljno ravna, ostali postupak sklapanja i rezanja znamo tako da najverovatnije u nedelju pada sklapanje i montiranje :D
[ SASA M. @ 11.11.2006. 04:53 ] @
Onda si resio problem, tj. samo i ako ti tu postavku odradi taj prijatelj i da ti garanciju na rad. Inace, 10mm je mnogo. Ako je neravnina vise od 3-4mm, mora se svesti na 1mm. To ces videti kada pocne da puca kada budes hodao, ili u najboljem slucaju imaces utisak propadanja. Postoji nekoliko resenja, nacesce se stavlja tzv. samonivelisuca masa. Ima ih raznih, neke pokrivaju 2-3mm neke i desetak mm. Neko postavi panel ploce (sa falcom), pa preko laminat, neko klasicnu kosuljicu. Probaj da probno pokrijes jedan deo koji je neravan, pa zakljuci da li to pije vodu ili ne. Ne zaboravi da na beton stavis prvo pe foliju, kao i da ti laminat provede nekoliko dana u prostoriji u kojoj ga postavljas.
[ Chieftec @ 22.08.2013. 12:48 ] @
Izvinjavam se na dizanju stare teme, uneo sam u search laminat pa ovo se pojavilo kao slično onome što me zanima

Imam neki prostor od oko 100+kvm koji treba da "sredim". Neću običan plastični laminat, nego nešto od pravog drveta. Medjutim 99% parketa mi se ne svidja, a nešto od toga što mi se svidja bi me kostalo jedno milion i po dinara za tu kvadraturu..

Naišao sam na neki kao laminat sa slojem prirodnog furnira, košta od 3500 do valjda 7-8.000 po kvadratnom metru, zavisno od klase, debljine..

I to sam video samo u jednoj firmi. Ne znam da li smem da stavljam link, pa neću, ali naziv prouzvoda je furnet podovi, lako je naći ko prodaje.

Zanima me da li još negde ima da se kupi nešto slično u Srbiji? Nisam navikao da nemam izbor kada nešto kupujem

Nemoguće da samo ta jedna firma uvozi takvu vrstu podova. A inače tamo mi se sve što imaju čini preskupo, pa možda je i ovo..
[ Java Beograd @ 22.08.2013. 13:27 ] @
Što je dobro - to je skupo. Osim Galerije podova, u Bgd je jedina veća prodaja još i Carpetland. Dakle, pogledaš u ove dve radnje i - to je to. Naravno, ovo se odnosi na podne obloge koje nisu "klasičan parket"

Klasičan parket (kako ga Srbin zamišlja: u 99% slučajeva se ređa kao riblja kost), sa cenom ugradnje, hoblovanja, lakiranja i sa cenom lajsni izađe oko 18 € - 25 € /m2, već u zavisnosti od drveta (bukva, hrast ...) i od klase. Problem je što se u trci za zaradom često prodaje parket od nedovoljno osušenog drveta. Postaviš, lakiraš, a posle par godina sedneš i plačeš.

Danas se meša terminologija parket - laminat. Ipak koliko vidim postoji i termin "laminatni parket" - 'oće da kaže da je od drveta, ali u obliku ploča, onako kako se ranije prodavao samo laminat. (Da se ne bi narod zbunjivao). Koliko vidim, laminatni parketi koštaju i preko 60€ /m2 bez ugradnje. Mada, ugradnja je brza i jeftina.

Bilo kako bilo, postoji roba za svačiji džep. Odrediš koliko para misliš da potrošiš, i nađeš ono šta pokriva tvoj budžet. I nemaš dilemu jer, ovde je sigurno skuplje = bolje. Jedino, ostavljeno ti je da biraš koji dezen ti se više sviđa.

[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 22.08.2013. u 14:37 GMT+1]
[ Chieftec @ 22.08.2013. 22:37 ] @
Ako smeju da se navode firme, ovo nije ni u jednoj od te dve, nego ovde: http://www.alpod.rs/furnet/

Baš sam zato ovde i pitao, da li još negde ima taj laminat sa prirodnim furnirom ili šta li je, nigde nisam našao osim kod ovih.

Inače klasičan parket mi se ne svidja. Taj u daskama, što se isto zove parket, a postavlja se kao laminat, samo se složi, tu ima modela koji mi se svidjaju, ali baš u ovom alpodu kada sam gledao, neki su bili i 15 - 20.000 dinara kvm. A i sve mi tamo nešto preskupo delovalo (ne razumem se, valjda vredi toliko..) pa eto da probam da nadjem još negde taj par-ky, da uporedim cene, ali pošto izgleda da nema, to je to, kupiću kod ovih

Znači - klasični cik-cak bla bla parket neću.
- ovaj troslojni parket u varijantama koja mi se svidja, ima širok raspon cena, ovaj koji ne mora da se lakira itd, šta god sam pogledao a da mi se svidja, baš je preskupo
- običan laminat, neću, plastična imatacija :|
- tu dodjoh do ovog što ima drvo odgore, bio sam da vidim, svidža mi se, cena je za najskuplji koliko se secam oko 8000din kvm, neki koji bih uzeo 4500-5000, tako nešto. To je opet preko 500.000 dinara, ali jbg :|

[ Java Beograd @ 23.08.2013. 06:54 ] @
Pa pazi, za te pare imaš da kupiš i 14 mm puno drvo, ne samo furnir.
[ bakara @ 23.08.2013. 11:40 ] @
^^ eh pa sad...

Furnir se uglavnom pravi od vrsta ekstra (skupog / egzoticnog) drveta i spaja sa nekim jeftinijim materijalom (drvetom) inace cena bi bila astronomska.
[ Java Beograd @ 23.08.2013. 12:24 ] @
Može i ne mora. Imaš i furnire "običnih" vrsta: bukva, hrast ... A furniri se ne lepe na puno drvo, već na ivericu/medijapan.

Mada, iskreno govoreći, sumnjam da bih ja primetio razliku između furniranog (pa lakiranog) i klasičnog laminata sa veštačkim dezenom. A još kad se stavi na pod ...


[ deedee6 @ 23.08.2013. 13:14 ] @
Ne bih da budem bezobrazan ali na onom linku alpod.rs samo pod na slici u hederu izgleda donekle kulturno dok one slike dole 99% su kao najjeftiniji laminat po stovarištima...
[ bakara @ 23.08.2013. 22:46 ] @
Citat:
Java Beograd:
Može i ne mora. Imaš i furnire "običnih" vrsta: bukva, hrast ... A furniri se ne lepe na puno drvo, već na ivericu/medijapan.

Mada, iskreno govoreći, sumnjam da bih ja primetio razliku između furniranog (pa lakiranog) i klasičnog laminata sa veštačkim dezenom. A još kad se stavi na pod ...



Ne znam da li bi ti primetio razliku ali furniri se itekako lepe na puno drvo, i to ne mora u opste da bude jeftino narocito kada se radi i intarzija.
[ Chieftec @ 24.08.2013. 18:47 ] @
Nisam stručan za podove, nemam pojma ali uživo taj par-ky se dosta razlikuje od običnog laminata. Šare se ne ponavljaju, svaka daska je unikatna, ima i neki reljefni osećaj kada se predje rukom..
Laminat mi je ok za neke sa namerom veštačke izglede, neke čudne boje, ali mi je bzvz kao imitacija drveta, a ustvari odštampana slika.
[ deedee6 @ 24.08.2013. 19:42 ] @
Ukusi su različiti ali ovu su laminati koji u glavnom ne prelaze 20 evra a ima ih već od 8-9 ( bar je bilo ) pa do onih za 12-14 različitih dimenzija ( 92 x 9 cm ). Takodje imaju reljef koji se oseti pod rukom i razmak kao pravi brodski pod...
Laminat landhausdiele
Moje sam nabavljao u Osijeku u Pevecu pre 3-4 godine i bili su uz povrat poreza skoro duplo jeftiniji i imao sam puno veći izbor nego u Apatinu i Somboru, Beograd je verovatno sasvim druga priča... Jednog dana kada ti dosati dizajn ili nabaviš drugi nameštaj promeniš ga za jedno posle podne :)
[ mrbakero @ 16.02.2017. 23:48 ] @
i mene interesuje koji laminat predlazete za kucu da li je bolje 7 ili 8 mm ,klasa 31 ili 32, ima li tu velike razlike i koju podlogu staviti ispod da li one ploce zelene neki mi kazu da hoce da zvece ili je bolje u rolni onu podlogu staviti od 5cm debljine i da li uzeti marku kaindl ili classen i krono koja je bolja ili tu nema neke znacajne razlike.Za kaindl mi daju 15 god garancije.
[ botr @ 18.02.2017. 20:09 ] @
Klasa 32, 7 ili 8mm, mislim da je sve jedno, namena zelenih ploca je da ne zveci, odvojiti ih od zida bar za pola cm.
[ mrbakero @ 18.02.2017. 22:43 ] @
tako mi prodavac u radnji rekao da vise zvece ploce od one podloge u rolni
[ mrbakero @ 09.03.2017. 17:37 ] @
jel upoznat neko sa markom Lektar ,uzet je beli klasa 31,rekose da je crono u pitanju i da rade oni samo 32 a na kutiji kao pise 31 ne znaju zasto i a da crono ne proizvodi 31, pise Lektar nasao sam da je Finska u pitanju
sad da li je to crono ili

jel me neko zeza
[Ovu poruku je menjao mrbakero dana 09.03.2017. u 19:56 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao mrbakero dana 09.03.2017. u 19:58 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao mrbakero dana 09.03.2017. u 19:59 GMT+1]