[ andre2000 @ 25.09.2006. 12:37 ] @
Razmišljam da se bacim na gradnju montažne kuće, i interesuje me mogućnost solarnog grejanja kuće. Svuda po Grčkoj sam viđao solarno grejanje tople vode, našao sam kod nas firmu koja radi takve stvari, Elsol iz Požarevca. Da li neko ima iskustva sa ovakvim grejanjem, i da li se može kuća skroz grejati na ovaj način? Nisam ekspert, ali meni izgleda da bi možda bilo izvodljivo u montažnoj kući zbog njene po pravilu dobre izolacije. Pretpostavljam da ako pitam ove iz Elsol-a da će mi reći "Naravno da može", ali ne bih da se zaletim ako mi ne rešava problem.

Pozz
[ Horvat I @ 25.09.2006. 20:40 ] @
Nevidim odakle si,kontinentalcima je sigurnija geotermalna
[ andre2000 @ 26.09.2006. 10:47 ] @
Iz Beograda sam.
[ mariobg @ 27.09.2006. 02:04 ] @
Cekaj buraz... Sta ti hoces u stvari? Da se grejes na solarno ( radijatori po kuci) ili da imas toplu vodu na solarno za kupanje?
Moji imaju kucu na moru ( Dubrovnik) i koriste solarno za kupanje. U oktobru vec nema sanse za jednom kapi! Ako je dan oblacan, nema nista od tog posla. Prelazi se na struju.
Ovo drugo zaboravi ( radijatori).

Solarno nije toliko ni skupo ni pametno... Prosto je... Jedino automatika kosta.... I kotao.
Po meni, to je 30-50 metara a mozda i vise onog bednog crnog plasticnog creva savijeno i ubaceno u panele ( solarne). na krovu.
Sve to kruzi sa pumpom kroz kotao... Druga pumpa kruzi vodu po kuci.
Automatika kontrolise te pumpe i jos po neki ventil... Inace, kotao ima i elektricni grejac sa termostatom za oblacne dane...

I obrati paznju na litrazu kotla jer ako omanes... Nista nisi uradio.

E, da.... Zauzima do j. prostora.... Moji su sazidali malu kucicu samo za kotao i tu automatiku sa pumpama 500L.