[ pedjam @ 24.10.2006. 14:53 ] @
Molio bih da mi date savet. Šta je pametnije kupiti, odnosno koji je bolji auto:

Fiat Grande Punto Multijet 1.3 (dizel) 75ks
ili
Škoda Fabia 1.9 SDI

Oba automobila su nova.

Unapred hvala
[ bakara @ 24.10.2006. 15:41 ] @
Ja kao vlasnik fabie glasam za punto!
[ HoT_Steppa @ 24.10.2006. 15:42 ] @
Punto. Noviji model, manji motor, manja registracija, manje trosi, jeftinije odravanje, lepsi.
[ Java Beograd @ 24.10.2006. 15:58 ] @
Juče sam na ulici video Fiat Grane Punto, metalic tamno narandžast, alu felne, niskoprofilne gume ... Brate, lepota samo takva !
Škoda fabia, bljak svetlo siva, ružna isečena ? Mislim ...

A motori ? Škoda tradicionalno koristi već zastarelu ( ili na izmaku ) tehnologiju VW. Zadnja žeđ. Šta reći ?
[ ton_majstor @ 24.10.2006. 17:02 ] @
Da li ima smisla porediti Fabiu i Oktaviu? Da li ima smisla porediti Golf ili Corsu+Polo!?

Punto Grande je Golfov "konkurent", nije Fabijin!

Ona digitalna Fabia (HPT) je "do jaja", ali nije estetski i mehanički "do istih" Puntu Grande!

Na Fabiji najviše cenim LIM i završnu obradu, ali je dizajn FIAT-a klasa koja poništava većinu Fabijinih kvaliteta!

Lepo je što možeš da biraš!

Pozdrav!


[ bakara @ 24.10.2006. 17:32 ] @
Citat:
ton_majstor: Da li ima smisla porediti Fabiu i Oktaviu? Da li ima smisla porediti Golf ili Corsu+Polo!?

Punto Grande je Golfov "konkurent", nije Fabijin!

Pa..mislim da si dobro pogresio:
Fabia, punto i corsa jesu u istoj klasi i ako je punto malo veci, i ako izgleda veci nego sto zaista jeste...
Octavia, golf i stilo su u istoj klasi, i ako se to za octaviu (zbog gepeka) ne bi reklo (svi je porede sa passatom), ona je u stvari pandan bori tj. golf sa gepekom...

Passat i suberB su istoj klasi...

[ Boki4u @ 24.10.2006. 17:40 ] @
Grande Punto svakako!
[ bakara @ 24.10.2006. 17:41 ] @
Citat:
ton_majstor

Ona digitalna Fabia (HPT) je "do jaja", ali nije estetski i mehanički "do istih" Puntu Grande!

Ovo nisam razumeo?

Citat:
ton_majstor
Na Fabiji najviše cenim LIM i završnu obradu, ali je dizajn FIAT-a klasa koja poništava većinu Fabijinih kvaliteta!

I na fiatu ces dobiti dobar (istina malo tanji) pocinkovani lim, inace je fiat imao odavno vrlo dobru antikorozivnu zastitu...

Nije toliko los dizajn jedne fabie, narocito vrlo kvalitetna unutrasnjost, pogotovo na visim nivoima opreme, a uzmite u obzir da je fabia na izmaku karijere i da treba dA izadje nova fabia...




[ Miroslav Jeftić @ 24.10.2006. 17:44 ] @
Tako je, Punto i Fabia su u istoj klasi, kao i Golf i Stilo. Grande punto nije loš, ali ipak se ne može porediti sa Golfom.
[ bakara @ 24.10.2006. 17:51 ] @
Ko me terao da trazim slike...jbg ova fabia izlazi iduce godine, mozda vredi sacekati?

[ ton_majstor @ 24.10.2006. 18:06 ] @
Probao sam oba, igrom slučaja... nek ste živi i zdravi!

GRANDE Punto NIJE "plain"-Punto. Utuvite. Pre je Golf nego Polo, pre je Astra nego Corsa, pre je... ma... nema veze.

Bakara, NOVA Škoda Fabia još nije na ulici, Grande jeste! Nemoj da nas ložiš na slike! Mada je do JAJA!

Fiatovoj antikorozivnoj zaštiti već 15 godina ne fali ništa (u odnosu na druge), nije to ZASTAVA, a nije ni Alfa Romeo iz 1979. koji satruli kao matori oluk...

Alo, manimo se predrasuda! Super je Fabia, ali NIJE GRANDE Punto.

Bryane, KO je pomenuo Golf? Pitaj Venturu kako mu radi nov ili 1-st hand Golf??? Nemojmo, ako nemamo ili ne probasmo!

Pozdrav!
[ bakara @ 24.10.2006. 18:22 ] @
@ton majstor
Citat:
bakara: Ja kao vlasnik fabie glasam za punto!

ja sam prvi predlozio punta!

A italijani su namerno napravili auto koji i ne lici na ono sto bi trebalo da lici, i po pravilu (svi proizvodjaci) nasledni model prave za koji centimetar veci od prethodnika...jer uvek treba opravdati i malo vecu cenu...
I taj punto ima mnogo moderniji motor od tog starog 1.9 sdi...

Inace u svemu ostalom se slazemo, zar ne?

PS: a slikama nisam mogao da odolim, a da vidite tek novog stila?
[ HoT_Steppa @ 24.10.2006. 18:32 ] @
Kako ova nova Fabia podseca na Roomster, to nije normalno.
[ EagleOne @ 24.10.2006. 19:15 ] @
Drug mi je vozio fabiu, prodao je dugo bio bez auta, zatim kupio g.punta, onu osnovnu verziju i kaze da bi sada uzeo fabiu sa vise opreme za iste pare...valjda se napare oci puntom, a i kola se voze iznutra, ne spolja ;).

Nego kad smo kod slika video sam, mislim da se zove Linea, znaci fiat-ova limuzina, dizajn na bazi g. punta, kako mi lezi :).



[Ovu poruku je menjao EagleOne dana 26.10.2006. u 01:07 GMT+1]
[ simor @ 24.10.2006. 21:27 ] @
Grande Punto i Golf su dve razlicite klase auta, kao prvo.

Kao drugo vozim Punto 3 (1.3 MultiJet), a vozio sam i (mrtvu) Fabiu 1.9 SDI, znaci 70ks naspram 60ks, respektivno, s tim sto je Punto dosta laksi. Grande Punto (1.3 MultiJet) ide ko sumanut, zavisi jel verzija od 70ks ili ona od 90ks, a ta Fabia 1.9 SDI je penzionerski auto, radnicki. Izdrzljiv je, ali ako volis malo brzu voznju uzmi Punta.
[ bakara @ 24.10.2006. 22:26 ] @
Citat:
simor: Kao drugo vozim Punto 3 (1.3 MultiJet), a vozio sam i (mrtvu) Fabiu 1.9 SDI, znaci 70ks naspram 60ks, respektivno, s tim sto je Punto dosta laksi. Grande Punto (1.3 MultiJet) ide ko sumanut, zavisi jel verzija od 70ks ili ona od 90ks, a ta Fabia 1.9 SDI je penzionerski auto, radnicki. Izdrzljiv je, ali ako volis malo brzu voznju uzmi Punta.

Hej...pa nemojmo tako,
to je skodi najslabiji dizel motor, ( i dalje sam ja za punta...) ima ona vise nego dobru paletu motora, sto benzinaca sto dizelasa...
[ daywalkerzr @ 24.10.2006. 23:29 ] @







Uzmi G.Punta
[ simor @ 25.10.2006. 00:02 ] @
Citat:
bakara: Hej...pa nemojmo tako,
to je skodi najslabiji dizel motor, ( i dalje sam ja za punta...) ima ona vise nego dobru paletu motora, sto benzinaca sto dizelasa...


Nisi me razumeo, poredjenje sam pravio iskljucivo samo sa 1.9 SDI motorom. Oni ostali 1.9 TDI znaju dobro da povuku, ipak je to VW masina. Mada su se ti Fiatovi Common Rail II generacija dobro pokazali, cim ih Opel ugradjuje.
[ digitalvox @ 26.10.2006. 22:47 ] @
Kupi Peugeot 306 1.9D, 51 kW, motor je zakon i za Fiata i za Skodu, a da ne govorim o upravljivosti i sl. karakteristikama. Stariji model ima malo ruzniji enterijer ali cak i polovan za oba gore pomenuta modela RULZ. - Ali izmedju ova dva modela izbora uvek bih bio na strani Fiata (tradicija i stil) a Skoda... u rukama ocuha pa shta dobije sa bogate trpeze dobije.

Poz.

[Ovu poruku je menjao digitalvox dana 26.10.2006. u 23:59 GMT+1]
[ dinke @ 27.10.2006. 00:50 ] @
Kao ponosni vlasnik Grande-a ne preostaje mi nista drugo nego da ga najtoplije preporucim, tim pre sto njegov dizelas vazi za izuzetan motor (ovaj moj je 1.4 benzinac i nisam presrecan sa perfomansama). Takodje, Grande je usao u uzi izbor za auto godine, a obzirom na tradiciju Fiata, ima solidne sanse da bude izabran :)

Inace, imate galeriju na http://www.flickr.com/photos/dinke/sets/72057594140738548/ , ako te interesuje nesto konkretno oko auta, slobodno pitaj.
[ bakara @ 27.10.2006. 22:05 ] @
Citat:
digitalvox: Kupi Peugeot 306 1.9D, 51 kW, motor je zakon i za Fiata i za Skodu.......

Ala si ti omasio....
Pezo 306 se odavno ne proizvodi, i covek pita za nov automobil...
[ Nebojsa Milanovic @ 27.10.2006. 22:50 ] @
...a niko i dalje ne spominje novu Corsu....
[ bakara @ 27.10.2006. 23:04 ] @
a sto bi je pominjao...?

Citat:
Molio bih da mi date savet. Šta je pametnije kupiti, odnosno koji je bolji auto:

Fiat Grande Punto Multijet 1.3 (dizel) 75ks
ili
Škoda Fabia 1.9 SDI

[ daywalkerzr @ 28.10.2006. 00:07 ] @
Citat:
bakara: Ala si ti omasio....
Pezo 306 se odavno ne proizvodi, i covek pita za nov automobil...:)


pezo 307 se jos porizvodi, 1.4 i 1.6, 1.4 90ks je 16000eur.
[ ilkebgd @ 28.10.2006. 07:06 ] @
DA, ali si ti napisao 306 i to 1.9 D. Bolje priznaj lapsus
[ digitalvox @ 29.10.2006. 08:07 ] @
@BAKARA

Pa ti da znash da citash ukapirao bi da ja uopshte nisam pominjao da je Pezo 306 NOV, nego da je i "polovan bolji od ova dva NOVA modela" koja su u topicu navedena, a po ucestalosti kvarova i sl. stvarima neki smatraju da je cak bolji od svog naslednika 307. A sledeci put kada budesh nesto citira onda navedi celi pasus da se bez veze ne provaljujes.

Pozdrav


[Ovu poruku je menjao digitalvox dana 29.10.2006. u 09:19 GMT+1]
[ bakara @ 29.10.2006. 10:16 ] @
@digitalvox
Ja tek sad tebe nista ne razumem (ostali...?)
Prvo si pominjao pezo 306, a na moju opasku da je covek pitao za nov(koji se skoro 10 godina ne proizvodi), ti si pomenuo pezo 307 (koji usput ne kosta isto)...
I na kraju se vracamo opet na matori 306, koji je sada bolji i od 307ice. Izgleda da pezo pravi opasnu gresku sto ne proizvodi bajate modele...
Uz sve to i pezo 307 nije bas najsveziji model...


Sto se tice kvarova koji se desavaju vise na 307 nego na 306, ja stvarno ne znam sta ti vozis, (verovatno pezo?) ali sad razmisli sta se sve moze pokvariti na jednoj 306tici, a sta sve na jednoj 307ici...?

Iz svega ovoga je naravno lako zakljuciti da se 307 vise kvari, jer ima sta da se pokvari!
[ digitalvox @ 29.10.2006. 11:05 ] @
@bakara

Nema potrebe da se prepiremo.

Lepo sam predlozio coveku da kupi pezo 306 (polovan) jer je stvarno dobar automobil, a kako su ga majstori ocenili i "auto bez greshke".
Drugo, revidirana verzija 306 prestala je da se proizvodi tek krajem 2001. godini jer su se u peugeotu fancuzi vrlo teshko oprashtali od svog ljubimca u koji su ulozili maksimalan trud u njegov razvoj. Znaci, moze se naci na prodaju "mladic od 5 godina". To shto je 307 novija ne znaci i da je bolja. U autoindustriji fabrike moraju da prate trendove i zato izdaju nove modele - nije tu u pitanju nikakva greska to shto je pezo izdao 307 vec trend i konkurencija na trzistu.
306 je opremljena svim "carima" koje poseduje savrmeni automobil sem "svemirske" linije, - udoban, prostran, klima, servo, airbag, ABS, vrlo dobar upravljacki sistem i sl.

Moj predlog i dalje ostaje Peugeot 306 1.9D, 51kW - provereni motor, malo bucniji i tek neshto malo veci potrosac (komb. 6l/100km) u odnosu na pezoov HDI motor.

Ne zelim dalje da ulazim u polemike - ali ovo je samo moj predlog i nishta vishe.

Josh jedno pozdrav.
[ bakara @ 29.10.2006. 11:17 ] @
Ne prepiremo se, bas naprotiv...

Tvoj predlog je OK, ali ipak mislim da automobil zastarele koncepcije i zastarelih resenja ne moze da se poredi sa 12 godina savremenijim automobilima, u ostalom ja imam fabiu koja je dobar auto, ali pred novim puntom ipak skidam kapu...Isto tako nova fabia dolazi na prolece i mislim da ce onda biti ona bolja od punta...e sad videcemo

Inace 1.3 jtd multijet ( za koji je covek i pitao...) je jedan od najsavremenijih motora, ali mislim da to znas...
[ fabia4 @ 24.12.2006. 17:24 ] @
Skoda Fabia - NARAVNO ! ! !

Moj brat je kupio Grande Punto 1,9 Multijet i stalno ima problema sa njim ! ! !

Fabiju vozim 3 godine i nisam imao vanredne popravke ! ! !

Fabia foreveR ! ! ! Fabia foreveR ! ! ! Fabia foreveR ! ! ! Fabia foreveR ! ! ! Fabia foreveR ! ! ! Fabia foreveR ! ! ! Fabia foreveR ! ! ! Fabia foreveR ! ! ! Fabia foreveR ! ! ! Fabia foreveR ! ! ! Fabia foreveR ! ! !
[ fabia4 @ 24.12.2006. 17:25 ] @
Skoda Fabia - NARAVNO ! ! !

Moj brat je kupio Grande Punto 1,9 Multijet i stalno ima problema sa njim ! ! !

Fabiju vozim 3 godine i nisam imao vanredne popravke ! ! !

Fabia foreveR ! ! ! Fabia foreveR ! ! ! Fabia foreveR ! ! ! Fabia foreveR ! ! ! Fabia foreveR ! ! ! Fabia foreveR ! ! ! Fabia foreveR ! ! ! Fabia foreveR ! ! ! Fabia foreveR ! ! ! Fabia foreveR ! ! ! Fabia foreveR ! ! !
[ Fuzz @ 24.12.2006. 17:48 ] @
Ovakav ljubitelj Skode se stvarno ne vidja svaki dan :)
Kakve je probleme imao tvoj brat sa Puntom?
[ FIREBIRD @ 24.12.2006. 17:48 ] @
Ja vece KRSEVE od FIAT-a nisam vido u zivotu.
Najgora vozila izbegavajte ih.

FABIA je najbolja za te pare.
[ FIREBIRD @ 24.12.2006. 17:57 ] @
FIAT je nejgora moguca varijanta, jeste lep ali je mehanika kataastrofa.
Pogledajte neki PUNTO star 7-8godine, kociona klesta su zardjala, amortizere cete zameniti ali ce srafovi puci, plastika je katastrofa, motori su nula lako se pregrevaju duhtunzi na glavama cesto stradaju.

Nadjite FELICIJU staru 7-8 godina sve srafove cete odviti bez problema auto je mnogo bolji i jeftiniji za odrzavanje od fiata i fiat krsheva.
[ RAMBRAKER @ 24.12.2006. 18:09 ] @
punto , skoda je krs ......
Grande Punto ima vishe opreme i mnogo je lepsi i brzi je od pomenute skode (skoda ima 60ks a dizel , znam kako je to ja sam imao Punta II od 60ks isto D i vukao se kao puz)
[ Fuzz @ 24.12.2006. 19:57 ] @
@Firebird
Pokusaj da se uzdrzis od takvih komentara.
[ ilkebgd @ 24.12.2006. 20:36 ] @
Vozio sam fabiu i mogu reci da nije nista posebno. Cak ostavlja losiji utisak od moje 16 godina stare corolle. doduse nisu ni ista klasa, ali je fabia mnogo novija. kad iz fabie predjem u corollu, uvek kazem vau kako je dobar ovaj moj auto :-) dakle, definitivno grande.
[ bakara @ 24.12.2006. 21:25 ] @
Citat:
FIREBIRD: FIAT je nejgora moguca varijanta, jeste lep ali je mehanika kataastrofa.
Pogledajte neki PUNTO star 7-8godine, kociona klesta su zardjala, amortizere cete zameniti ali ce srafovi puci, plastika je katastrofa, motori su nula lako se pregrevaju duhtunzi na glavama cesto stradaju.

Nadjite FELICIJU staru 7-8 godina sve srafove cete odviti bez problema auto je mnogo bolji i jeftiniji za odrzavanje od fiata i fiat krsheva.

Mehanika katastrofa?
To jos nisam cuo...

motori su nula...
Za fiat sam svasta cuo, al` nikad...nikad da su motori losi. Inace za 1.6 i JTD motor kazu (novinari) da su jedni od najboljih na svetu...

A to za pregrevanje, to se normalno desava kod automobila koji su polupani, a nije im sve vraceno na mesto kako treba, i to ce se desiti kod svakog vozila novije konstrukcije gde su pragovi tolerancije jako niski...
A sve je to zbog automobila iz uvoza od kojih se najvise uvozi uprav fiat, a uz to su 95% njih havarisani oni 5% sto nisu su presli preko 350000km...
Na zalost takvi automobile se voze po srbiji, i za to nije kriv fiat.

Nadjite FELICIJU staru 7-8 godina...
Evo ja sam imao feliciu (kupio novu 1997god) i u to vreme ja taj auto bio bolji od (manjeg) punta, u ostalom i fabia je bila bolja od punta2, ali poredjenje novog punta i stare fabie, stvarno nije na mestu...jednostavno punto je bolji

Ono sto nije tacno je da je skoda jeftinija za odrzavanje, i bar je duplo skuplja za odrzavanje od fiata...
A evo i par primera:

Set kvacila:
fabiu 350e
fiat stilo (1.6) je 160e

Filter ulja:
fabia 650 din
stilo 250 din

Filter klime
Fabia oko 2000din
Stilo 600din

Filter vazduha:
Fabia 1200din
stilo 500din

I na kraju ja vozim fabiu (1.4 100ks elegance oprema), zadovoljan sam njom al` ne pricam da je to jeftiniji (i bolji) auto od fiata, jer imao sam fiata i to je bilo pravo olaksanje za moj dzep (posle felicie) pocev od jeftinijih filtera pa do jeftinog (originalnog) selenia ulja...A evo sad opet imam fabiu, koja je mnogo skuplja za odrzavanje od felicie, a spremam se da kupim (opet fiata) stila koji je veci jeftiniji, bolji i udobniji auto od fabie...razlika u ceni je zanemarljiva.
[ bakara @ 24.12.2006. 21:33 ] @
Citat:
ilkebgd: Vozio sam fabiu i mogu reci da nije nista posebno. Cak ostavlja losiji utisak od moje 16 godina stare corolle. doduse nisu ni ista klasa, ali je fabia mnogo novija. kad iz fabie predjem u corollu, uvek kazem vau kako je dobar ovaj moj auto dakle, definitivno grande.

Naravno da Fabia nije nista posebno, ali u odnosu na korolu...hm:
Progresivni servo, abs, el. podizaci, hidraulicno kvacilo, el. gas...
Board comp, klimu, asr, diskove pozadi, grejanje sedista, retrovizora i ostalo necemo ni uzimati u obzir jer se dobijaju uz doplatu ali korola te 91 godine to nije imala ni uz doplatu...
Ipak je fabia auto iz 2000 godine a ta korola koju poredis deset godina mladja.
[ RAMBRAKER @ 24.12.2006. 21:34 ] @
stilo se pravi do Nove Godine , znaci , jos para dana .........
tako sam chuo !
E , sad , ja imam Punta II i o5 mislim da je bolji od fabije koja je isto godiste (2003) ....... nekako .....ne znam , ne moze se porediti fabia D sa Dizelom sa Turbinom .....i ne moze se porediti 1.4 i D ......

pozdrav !!!
[ bakara @ 24.12.2006. 21:54 ] @
Citat:
RAMBRAKER
E , sad , ja imam Punta II i o5 mislim da je bolji od fabije koja je isto godiste (2003) ....... nekako .....ne znam , ne moze se porediti fabia D sa Dizelom sa Turbinom .....i ne moze se porediti 1.4 i D ......

pozdrav !!!

Pa ne poredim ja dizel sa TD niti 1.4 sa obicnim dizelom niti mi je to bila namera, jednostavno fabia je bolje "napucana" od punta...i kasnije se pojavila.
Ali ajde da procenimo, evo slika moje fabie, a ti daj sliku svog punta, pa nek proceni neko neutralan...
[ RAMBRAKER @ 24.12.2006. 22:05 ] @
motor bato , motor , fala bogu da je fabia bolja po enterijeru kad punto (moj) ima onu njesra plastiku koja izgleda jeftino , a i tvoja fabia ima drugciju opremu ......
ja pricam o motoru , odrzavanje , cuda .....
Inace , ja vozim juga a ne punta ....... jugo ide bolje , startniji je malo a i benginac je !! :-)

Jesi li doterivao motor malo , filter , izduv ......?



idi na www.carfolio.com pa vidi Specs .
[ bakara @ 24.12.2006. 22:22 ] @
Pa dobar je motor i na fabiji i na puntu nije u tome razlika, a za cenu odrzavanja sam pomenuo na prethodnoj strani da je fiat mnogo jeftiniji ( da se ne zavaravaju ljudi...)
Sto se tice slike, ja imam sliku mojeg auta (nemam tudjeg) tako da mozete da zamisliti kako izgleda bez te opreme...
I opet rado bih je menjao za stila (za punta 2, ipak ne bih)
[ RAMBRAKER @ 24.12.2006. 22:24 ] @
Fala bogu da ne bi za dvojku !
Bez ljutnje ali mislim , specifikacije za punta i fabiju si verovatno video ..... pa .....punto trosi manje ali opet ide isto kao fabija a i jeftiniji je za odrzavanje , odkud da uzmes fabiju ?
[ bakara @ 24.12.2006. 22:39 ] @
Citat:
RAMBRAKER: ...odkud da uzmes fabiju ?

Pa sam si dao odgovor:
Citat:
Fala bogu da ne bi za dvojku !
.
Ja sam u stvari trazio fiat mareu benzinca 1.6 da kupim, ali su sve bile iz uvoza u uzasnom stanju, fabiu sam bez veze otisao da pogledam, a auto je od(domaceg) prvog vlasnika u perfektnom stanju uz izuzetnu opremu, a to se ne propusta!
[ ilkebgd @ 24.12.2006. 23:23 ] @
Bakara ja nisam rekao da fabia nema bolju opremu :-), ali ne cini samo oprema auto. mada ono sto si ti naveo je neka full varijanta, ta koju sam ja vozio nije imala ni pola toga.

Medjutim, imam utisak da je corolla prostranija unutra, znacajno udobnija, bolje upija neravnine,mnogo stabilnija, cak i brza posto je ta fabia bila sa nekim verovatno slabijim dizel (sdi) motorom, ne secam se vise.

no octaviji recimo skidam kapu, izuzimajuci udobnost takodje (po meni je uzasno tvrda, otpali su mi bubrezi :-)
[ bakara @ 25.12.2006. 00:00 ] @
@ilkebgd
Naravno da oprema ne cini auto, (ono u gornjem redu je standardna oprema) ali cini voznju mnogo udobnijom (hint: servo), i naravno da je korola malo udobnija jer je u pitanju malo veca limuzina sa vecim medjuosovinskim rastojanjem...
Ja sam samo hteo da pokazem da je bez veze porediti auto koji je deceniju stariji... tada su toyote bile dobre, ali to je bilo u to vreme, sad je nesto drugo.
[ zus @ 29.12.2006. 19:50 ] @
Ovde se mogu videti neke sličice/komentari Punta. :)

http://www.cannonballforums.se...51c5bf278a754c4060328169c1259d
[ moler1 @ 04.01.2007. 16:08 ] @
znate sta:
kad je italian bio vojnik i kad je fiat bio auto?
nikad!
fabia-kopia
kad vec uzimas nov auto u toj klasi su jos:peugeot 207(vrh,najlepsi u klasi),swift,clio1.5dci(najjeftiniji,najmanji potrosac)
pa ti razmisli!
[ Nebojsa Milanovic @ 04.01.2007. 16:15 ] @
Sve ih pegla nova Corsa...
[ bakara @ 04.01.2007. 19:44 ] @
Sve je to u redu, ali tema bese:

"Fiat Grande Punto VS Skoda Fabia"

Mada...po cemu mislis da je corsa najbolja? (ne kazem da nije, ali nisam probao...)
[ Nebojsa Milanovic @ 04.01.2007. 20:01 ] @
Razloga ima dosta, evo ugrubo: platforma, tehnika, sigurnost, motori, donji postroj, ergonomija, oprema, prostor, podrška, cene, pa i spoljni izgled...

Povrh svega, Opel upravo izbacuje nove motore 1,6 twinport 115 KS, i 1,7 common rail 110 i 125 KS. To će utvrditi poredak.
[ slobodan81 @ 04.01.2007. 20:27 ] @
i moj glas ide za korsu
[ lancia88 @ 04.01.2007. 22:14 ] @
Pozdrav,

pa mogli bismo tako unedogled sa nabrajanjem sve boljih i boljih automobila (iako se ja ne bih usudio vlastite ozbiljnosti radi da hvalim nesto sto jos realno i nije isprobano a kamoli da imam jos i licna iskustva sa time ali to je samo moj stav), te cemo ipak ostati na liniji vozila zadatih u naslovu teme.

Za one koji ne znaju kada je Italijan bio vojnik neka zadju u udzbenike iz osnovne skole i obrate paznju na Rimsko carstvo recimo.....mozda su samo gotovo citav poznati svet osvojili ali tada nisu imali Fiata, jelte....

Sala ali zaista su sve generalizacije lose pa tako i ova. Italijanski automobil je pravljen uglavnom po meri italijanskog kupca. Traje relativno kratko ali i da je kvalitetniji, kod Italijana ne bi duze opstao jer oni jednostavno vole u zivotu nesto novo, nesto lepo, nesto u cemu ce da uzivaju a napredak tehnologije to im donosi i pre nego sto im kvalitet odnese samo vozilo. Sve Lancie koje se proizvode se prave od pocinkovanog lima (da ne bude ovo fama da to radi samo Audi, toliko sam puta to cuo), ali i kod njih je skoro svaka na prodaju vec posle par godina, zasite se ljudi propalo ono ili ne...a vala i koliko god kostalo, ocito ih ne interesuju te "sitnice", kupe novi model bez pardona. Ovo samo na racun generalizacija, u pomenutom slucaju glasam za subjektivni osecaj kupca kada proba oba vozila jer su po svemu u sustini ipak slicni.