[ obradorriuss @ 05.11.2006. 13:52 ] @
Pozdrav,
mozete li mi recji koliko je minimalno rastojanje izduvnog otvora gasnog kotla do druge kucje, tj. komshije?? Ove vrednosti su propisane standardom UNI 7129:2001, ali na netu treba da se plati 10 evra za specifikacije istog i pitanje je da li cje se taj podatak tu nalaziti. Zamolio bih one koji imaju neke veze sa time, da mi odgovore na postavljeno pitanje....

Hvala unapred.
[ braneso @ 11.01.2007. 22:18 ] @
Izduv gasnog kotla moze da ide i u dvoriste komsije, ako dobijes njegovu saglasnost.Inace minimalno rastojanje izduva je propisano samo u odnosu na stambene prozore koji mogu da se otvaraju i iznosi min 0.5m po horizontali. Ako je izduv tipa c3.3 cev mora viriti iz zida min 0.4m. Ako je izduv pored prozora, mora se postaviti u gornju zonu prozora (posto para i sumpor idu na gore). Inace u pravcu vertikale izduva ne bi smeo da postoji ni jedan prozor (na svim spratovima). Kao sto sam rekao izduv minimalno mora biti pomeren za 0.5 m po horizontali. Minimalno rastojanje izduva od tla je takodje 0.5 m. E sad ne znam da li ti je kuca spojena sa komsijom ili ti dimovodna cev ide u njegovo dvoriste, ili je cev na na kraju tvog zida, a tu je ujedno u blizini i komsijin zid (ako su kuce spojene)...Moras malo da objasnis...Pozdrav
[ Goran Mijailovic @ 11.01.2007. 22:59 ] @
Citat:
Inace u pravcu vertikale izduva ne bi smeo da postoji ni jedan prozor (na svim spratovima).


takav je propis i za stambene zgrade? Pitam zato sto kod mene cini mi se niko ne postuje taj deo...
[ mali genije @ 11.01.2007. 23:23 ] @
minimalno 1m jer je ekoloski energent
[ Goran Mijailovic @ 11.01.2007. 23:27 ] @
Zale se ljudi iznad da im se u stanovima oseca plin.