[ spajdermen @ 10.11.2006. 13:07 ] @
Posedujem brusilicu Bosch Profi 6000,1150w,6000obr/min,broj njenog koda je 0 603 253 103.Godina proizvodnje 1981/82.Ostetio se na njoj tanjirasti lezaj i lezaj koji se nalazi na rotoru brusilice.Kako bih mogao da dodjem do ogiginalnog rezervnog dela ili nekog slicnog koji odgovara ovom modelu.
[ Dalibor81 @ 10.11.2006. 16:12 ] @
Zupcanik ili lezaj, buni me ovo "tanjirasti", ima taj zupcanik, ali lezaj je obican kuglicni, do nosaca ploce, i iglicasti na suprotnom kraju, a na rotoru ima i lezaj i zupcanik takodje, pa pojasni malo bolje sta ti je prosviralo.
Pozdrav
[ gorcilo @ 10.11.2006. 22:44 ] @
Imam i ja slicnu brusalicu.Verovatno je zupcanik tanjirasti dok je na rotoru konusni,koji imam utisak ne moze da se skine sa rotora.
[ spajdermen @ 11.11.2006. 16:34 ] @
Izvinjavam se svima sto nisam napisao u vezi brusilice Bosch profi 6000,tacne podatke u vezi kvara!
Mislim, dijagnoza je dobra,ali sam pobrkao babe i zabe.Naravno da sam mislio na tanjirasti zubcanik,mada ,verovatno je otisao i taj lezaj ali on nije predmet price.Dalibore zemljace ,svaka cast sto si primetio moju gresku u pisanju.Pozdrav od Melencovana!
[ spajdermen @ 11.11.2006. 16:40 ] @
Dalibore ,mislio sam na zupcanik ,naravno ne na lezaj!Hvala sto si primetio
moju gresku.
Ja mislim da se on zove tanjirasti zupcanik ,bar mi tako lici na to.On
navodno ide i paketu sa onim iglicastim sto dodje na rotoru.
Ako imas neku ideju kako da dodjem do njih ,casticu te .
Melencovan
[ Dalibor81 @ 12.11.2006. 10:15 ] @
Naj lakse ti je da odes na najlon u NS, a ima u BG bosh servis, ima i tamo ali sam zaboravio adresu, imam negde vizitku, pa ako nadjem javicu ti, tamo am kupio lezajeve, i stvarno je sve original, video sam i te zupcanike, pa ili neka neko ovde ko je iz Bg kaze adresu, a ja ako nadjem napisacu. Ne znam moze li da se poruci, mislim da ne.
Pozdrav