[ alexwolf @ 20.05.2003. 17:10 ] @
Da li neko zna ko je trenutni vlasnik imena, logoa i zastitnog znaka Commodore-a?
[ radovic @ 20.05.2003. 17:22 ] @
sto da neces da ih otkupis ? :)

salim se... ne znam jesi li probao na www.google.com da pretrazujes ?

pozdrav
[ alexwolf @ 20.05.2003. 17:45 ] @
RADO!
Nasao sam ih na www.commodore.net, ali je stranica u izradi.
[ igac @ 20.05.2003. 17:58 ] @
eeeeee kad smo kod komodorca... zna li neko sta bi moglo biti sjebano ako... kad ukljucim "komp" ;))) ono samo CRN ekran... a moze "load..." i kasetofon radi i sve... jer ja kad pustim igricu da ucita ili nesto ono "stane" pa se mora space press koliko se sjecam... tako da znam da salje tastatura slova i ostalo... samo ne izbacuje sliku na TV :(((
ps C= je najjaci komp ikad ;) + simon's basic ;)
[ -zombie- @ 20.05.2003. 19:24 ] @
ma da.. comodore rulz!!

btw, jel ste čuli da su neki (blago rečeno) entuzijasti napravili linux za C= :))

jeste da se svaka komanda (čak i ls, cp i slične) moraju "učitati" u memoriju (verovatno sa kasete/modula) pre korišćenja, ali.. mnogo jako.. čak i terminal imaju, lepo se povezuje na 9600 gde treba i ostalo :))
[ McKracken @ 20.05.2003. 19:36 ] @
Amateri nijedni :)

Kad se samo setim svog floppy drajva za C64 ehhhhhhhh.... schmrtz [lament for days long gone]

[ force_m @ 20.05.2003. 21:12 ] @
da da... probao sam taj unix za commodore... zove se LUNIX (Little Unix).
ima multitasking :))
[ reject @ 20.05.2003. 21:37 ] @
Citat:
-zombie-:
jeste da se svaka komanda (čak i ls, cp i slične) moraju "učitati" u memoriju (verovatno sa kasete/modula) pre korišćenja, ali.. mnogo jako.. čak i terminal imaju, lepo se povezuje na 9600 gde treba i ostalo :))


Pa dobro, i na prvim Amiga OS-ovima (sve do 2.0) sve komande su se uccitavale
sa diskete/harda. Znacci, mogla se nabaviti novija/brza/bolja verzija 'copy' 'delete'
i ostalih najosnovnijih komandi. :)
Ja sam ccuo da postoji i program kojim C64 pussta jpeg, ali nisam to nikada video.
[ Gojko Vujovic @ 20.05.2003. 22:22 ] @
Nemate pojma. Ja sam imao 2.5" disketni drajv za Amstrad-Schneider CPC-464, kasnije i CPC-6128. To su bile mašine, kakvi komodori. :)

Ali zato Amiga posle godinama.. respect.
[ igac @ 20.05.2003. 23:11 ] @
BUAAAAAAAAAAAAAAAAAA ocu svog komodorcaaaaaaaaaaa :)))))))))))))
e nsiam znao za lunix :( joj moram popraviti pa da procackam malo :))))) i jos multi task AAAAAAAAA: ) ZLO :)))))))) pa kad se sjetim pocetnickih basic programa... a kasnije morao i sifru ukucati CAK ;)
btw Zak McKracken mi je bila najnajanaananjananjaj igrica tada :))))))) i skino sam bio emulator za pc i igrao ali nije to to :( nema onaj SHMEK ;)
[ momsab @ 21.05.2003. 01:31 ] @
Eh, dobri, stari C64. Zakon za sva vremena. Šteta što sam morao da vratim 1 kumu. Pošto su sad oni?
[ -zombie- @ 21.05.2003. 01:33 ] @
molim da neki moderator obriše gojkov post.. odstupa od teme (commodore), vređa nas (nemate pojma), i generalno ne doprinosi diskusiji..


btw, što se Zak McKracken tiče, jel su se zezali ovi iz LucasArts da objave Zak-a kao deo neke druge nove igrice na PC.. kao što su uradili sa Maniac Mansion u The Curse of the Monkey Island ?!?
[ jc denton @ 21.05.2003. 04:34 ] @
Mislim da bilo krajnje vreme da neko u ovom forumu pomene "debeljka". Moj prvenac je debeljko, ostali komodorashi ?

E lepo to vreme beshe, sredina osamdesetih (valjda '84-'85) kad mi je cale kupio komodor. U bre, u bre, al' prolazi vreme ***ote, pa to je bilo jos u petom razredu bre. U to vreme retko ko je znao sta je komp a kamo li imao "mikrokompjuter", hehehe.

Da ne davim previshe, bio sam nezasit sto se tice igrica : Last Ninja 1,2,3, Defender of The Crown, Pit Stop II (koliko je samo QuickShotova 2 zakukalo :))), Green Beret (ajde Gojko kazi sad kakav ti je bio skrol u toj igri pa onda pljuj po komodoru :)), Dragon's Lair itd itd, svasta je tu bilo.
[ Boomerang @ 21.05.2003. 04:54 ] @
A Giana Sisters (zaboravio sam i kako se pise)
[ degojs @ 21.05.2003. 06:46 ] @
Jedna igrica sama je tada bila vredna kupovine C64: Elite, a što jes' - jes': Pit Stop II majka za igranje sa živim protivnikom.
Što se programiranja tiče monitor49152 je neprevaziđen :)

[ dejan024 @ 21.05.2003. 09:09 ] @
Eh taj commodore :-)
I ja sam imao debeljka . A omiljena igra Creatures 1 ,2 i 3 ko voli platformske.
Nisam video verziju za PC :-(.

A sto se tice linuxa na commodoru, cuo sam price da ima zaludjenika za C= koji su postavili svoju web stranicu na commodoru. E sad samo sam cuo.

Znali neko nesto o tome ?

[ reject @ 21.05.2003. 11:10 ] @
Citat:
-zombie-:
btw, što se Zak McKracken tiče, jel su se zezali ovi iz LucasArts da objave Zak-a kao deo neke druge nove igrice na PC.. kao što su uradili sa Maniac Mansion u The Curse of the Monkey Island ?!?


Ovo bi bilo lepo! (Verovatno bi Lucasu poveccalo prodaju igre)
Ima li neko jos infoa o ovome?
Nego jel se secca neko 'Project Firestart'-a koji je stizao na 2 (4 strane!) 5.25
diskete? To je bila 'velika' i 'prevelika' igra na c64 u kojoj su ccak postojale
animacije izmedju odredjenih dogadjaja u igri 'kao' u danasnjim igrama.
Igru je izdao Electronic Arts, a uradio Dynamix sa Jeff Tunnelom kao vodjom
(najvecci hit mi je 'Rise Of The Dragon' ako se ne varam). Zna li neko sta se sa
ovom ekipom dessava? Koliko ja znam ostali su u industriji igara, ali ssta rade,
pojma nemam.

Ko nije probao nek skine emulator i
http://www.tld-crew.de/prog/project_firestart.ZIP
[ virtualx @ 21.05.2003. 16:36 ] @
he he
imao sam nekih frka sa komodorcom pa sam ga sje...

probao sam gurnuti disketu iz onih crnih igrica sa pijace pa je nesto jeknulo.
vidi se samo crn ekran i nece da se pojavi plavi.
nisam ga znao popraviti pa sam iscupao rf modulator iz njega jer mi je trebao.

sad mi komodorac stoji negdje u ormaru i kupi prasinu.
prije 20g ko bi rekao da ce tako zavrsiti.
[ deki45 @ 22.05.2003. 22:42 ] @
Pa nemogu da verujem....nasao sam ga...he he.Sad sam izvadio debeljka iz podruma(bio umotan u neku kesu),sad cu da probam...
Pa jos i radi....Turbo 250.....-L...ha ha pa ovo je haos...pazi Commandos
Ljudi,odo ja malo u ranu mladost, pa se vidimo
[ igac @ 22.05.2003. 23:25 ] @
aaaaaaaaaaaaa fak ! moj komodorac na selu al neeradiiiiiiiii ^%*$!%#$%!@#$!@%^!#$&#$&!#$ ode se raniti :)
il da ga nosim majstoru ;)
[ ddz @ 23.05.2003. 12:35 ] @
Ma Aztec Challenge RulZ
Imam gomilu kaseta za C64, ali pošto su neke stare i po 15 godina počinjem ozbiljno da se brinem za integritet zapisa na njima
Da li postoji neki način da se podaci sa kaseta prebace na PC? Pri tome mislim na digitalno presnimavanje fajlova, mogu i sam da ubodem vokmen u line-in na zvučnoj
[ McKracken @ 23.05.2003. 14:07 ] @
Imas milion programa za skidanje sa kaseta. Nabodes u ulaz od zvucne kartice i vozis.. Posle opalis emulator i eto zabave za ceo dan :)


Odoh da nadjem Zak McKracken And Alein Mindbenders .....
[ RiV @ 23.05.2003. 14:25 ] @
Spectrum RULEZ, uzgred ELITE na Spectrumu je bio bar tri puta lepshi,
nikada nijedna igra za mene nije imala taj duh kao Elite,
jeste onaj David Brbaon(valjda) bio manijak u 32 Kb radne memorije ugurao 3d
chuvena vektorska grafika (linijska) 8 galaksija sa po 256 planeta a svaka ima svoje drushtveno uredjenje, ekonomiju a DOG FIGHT neprevazidjeno!!!!
[ degojs @ 23.05.2003. 16:05 ] @
OFFTOPIC

@RiV

Braben, preziva se Braben neznalico :) i on je Bog - stvorio je Univerzum, galaksije, zvezde, planete, ljude, vanzemaljce i .. sve ostalo :-)

Uzgred znas li da je u prvobitnoj verziji na raspolaganju bilo nekih 300 BILIONA (tacnije 2^48) galaksija u igri (svaka valjda sa 256 planeta), ali je odlukom izdavaca broj smanjen na 8 galaksija :-)) Svojevremeno u Svetu Kompjutera je nakon dugotrajnog glasanja proglasena za naj-igru, isto kao i u vecini ostalih casopisa tog vremena, a i danas kad se prave neke liste naj-igara svih vremena, Elite zauzima ili prvo mesto ili je medju prve tri. A izdali su je pre dobrih 20 godina i strpali prvu verziju u 22 KB na BBC Micro. Valjda nema iole poznatijeg racunara za koji nije napravljena. A tek muzika iz jednog od najboljih SCI-FI filmova - Odiseja 2001 (Na lepom plavom Dunavu) kad sleces u stanicu pomocu Docking Computers.. ehhhh.

Uzgred u nedavnom intervjuu D. Braben je izjavio kako njegova kompanija radi na novom izdanju igre, ali ne treba je ocekivati skoro, bar jedno 2-3 godine, mozda i vise s obzirom na velicinu projekta (vidi sam kraj teksta).

http://uk.playstation.com/feat...2_en_GB_FEAT&linktype=PSRS

Vise informacija o kompaniji D. Brabena: www.frontier.co.uk
[ jc denton @ 24.05.2003. 03:43 ] @
Evo ga jedan C=64 site :
www.lemon64.com
[ virtualx @ 25.05.2003. 14:18 ] @
za sve one koji nemaju c64 emulator i igrice preporucujem da posjete www.c64.com i skinu emulator i koju igricu.
dakle ko ne voli cekati sporo loadiranje na c64 nek posjeti ovu stranicu.
ali opet je veci uzitak cekati loadiranje i igrati na c64 nego na nasim masinama.

ako je tko igrao "school daze" igricu moze li mi reci kako se ona uopste igra.
fazon je biti na svim casovima i izbjegavati kazne, ali to nikako ne uspjevam jer drugi ucenici zahajkaju profesore da mi daju kazne tako da brzo bude game over.

zna li tko gdje da skinem igricu "rain under moscow" ,nisam siguran u naziv ali tako je nekako bilo.
pozdrav
[ radovic @ 25.05.2003. 22:01 ] @
Jel zna neko gde da nadjem igru 'fenky' za C64 ?


pozdrav
[ Boxon @ 27.05.2003. 13:15 ] @
Cuo sam da je Commodore firma sponzor, Reala iz Donje Jajine, ili ce bar biti... :)
[ tweeester @ 27.05.2003. 13:37 ] @
Citat:
XBojoX:
Cuo sam da je Commodore firma sponzor, Reala iz Donje Jajine, ili ce bar biti... :)

!?
[ AelTHeGriN @ 27.05.2003. 23:34 ] @
Tko je za osnivanje Nostalgija dijela foruma;)
Ja inace nisam tako opak, prva mi je mashina bila 286:(((
[ Djomloun @ 28.05.2003. 01:25 ] @
Nostalgija nije lose,moja prva makina je Spectrum ZX,koje je to cudo bilo.Jedna od jacih igrica je bila Jet Set Willy.
[ iz0t0p @ 28.05.2003. 02:24 ] @
imam problem zato sto mi na commodoreu ne radi onaj transformator ili sta li je, zna neko gde to mogu da kupim

da mogao bih da pronadjem negde stare kasete, samo da mi sestra nije presnimila.......
[ silverglider @ 28.05.2003. 11:07 ] @
Ziv je Commodore, koliko vidim, prave bezicne telefone... Dizajn ocajan, izrada losa ("Slusaj bato, to bi ti uradio svaki plasticar iz Stare Pazove"), ali logo je tu :)

Mada, mozda tema nostalgija nije dobra, posto bi sigurno presli sa C64/128 na Amigu, a onda bi se stvari zakrvile :)
Uostalom, ne zelite valjda da ostali forumi na ES pate, posto su svi korisnici na 'nostalgija' forumu? :)
[ Jovan Marjanovic @ 28.05.2003. 11:10 ] @
Eh stare dobre masine :)
Ja sam uvek bio Sinclair fan. Poceo sam sa ZX-81, pa sam imao razne spektrume dok nije dosao prvi XT (Amstrad 1512 :))
Sto se tice spektruma, imam negde kuci disk sa emulatorom i oko 2000 igrica. Mogu da potrazim ako je neko zainteresovan.
[ dvnityCker @ 03.06.2003. 00:45 ] @
ja sam jedno vreme trazio Simona koji je napravio Simon's basic jer sam hteo da mu se klanjam ali neuspesno :))
[ dmc @ 06.02.2004. 01:53 ] @
Citat:
Gojko Vujovic:
Nemate pojma. Ja sam imao 2.5" disketni drajv za Amstrad-Schneider CPC-464, kasnije i CPC-6128. To su bile mašine, kakvi komodori. :)

imao si 3" drajv da budemo precizni ;)


Ali zato Amiga posle godinama.. respect.


still have 2! :)
[ nemesis @ 06.02.2004. 02:14 ] @
svojevremeno imao sam izuzetan excluzivitet
raditi sa 3.5 inchnim drive-om za C64 itd.. :)
ljudi ... 7xxKB!!!!:)
mnogo brze chitanje itd.. 1541 ili 1571 tako neshto
je bila oznaka ...
znake ono
load "$",8 :)
ako se secam... shmrck ...
[ Slobodan Miskovic @ 06.02.2004. 03:20 ] @
KO hoce da mi proda komodore? :) nudim 30e

Ja moj prodao za 120 stripova alan ford.....pre 10 god

i sad mi zao.... smrc...
[ degojs @ 06.02.2004. 04:21 ] @
Citat:
zna li tko gdje da skinem igricu "rain under moscow" ,nisam siguran u naziv ali tako je nekako bilo.


Raid Over Moscow ?
[ Milan013 @ 06.02.2004. 07:44 ] @
e imam ja C64 i to onog pravog debeljka (braon boje)! Imam kasetas i neka dva modula cini mi se (neki sa igricama i neki sa onim turbo varijantama za ucitavanje zabiravih vec kako se to zove)!!! Tu bi trebalo i da su neki joystick-i ako su zivi posto je to bila potrosna roba... :)

Da li je moguce da nekoga zaista interesuje kupovina C64?



[ boccio @ 06.02.2004. 08:54 ] @
ja već godinama na disku imam folder CPC gde mi je emulator za Amstrada sa gomilom igrica!!! i taj folder je nekako sastavni deo svake instalacije windoza :)

a nije da sad pokušavam nešto - jednostavno ne mogu da se suzdržim :)
hvaliti se "vašim" 6502 sa njegovih 0.98 MHz (!) naspram šampiona Z80A na sumanitih 4MHz...hm, pa ima li to igde? a da ne pričam o superiornijoj arhitekturi samog procesora...

p.s. amstrad rulez :)))


[ Safet Beriša @ 06.02.2004. 12:04 ] @
Citat:
boccio:
p.s. amstrad rulez :)))


Eh... što me podseti na moj 6128, njegov zeleni monitor i ako se dobro sećam Schneider Locomotive Software Ltd., BASIC 1.0...

[ Ivan Dimkovic @ 06.02.2004. 13:22 ] @
Citat:

a nije da sad pokušavam nešto - jednostavno ne mogu da se suzdržim :)
hvaliti se "vašim" 6502 sa njegovih 0.98 MHz (!) naspram šampiona Z80A na sumanitih 4MHz...hm, pa ima li to igde? a da ne pričam o superiornijoj arhitekturi samog procesora...


Sad vidim odakle potice glupost poredjenja drugacijih arhitektura po megahercima... cccc - C64 je imao gomilu pomocnih cipova, dok je , recimo, ZX koristio CPU za gomilu poslova, tako da su performanse potpuno nesrazmerne megahercima (kilohercima? :)

[ EagleOne @ 06.02.2004. 14:40 ] @
Commodore, commodore, selim se uskoro i kako pakujem stvari naletim na dobrog starog debeljka (jos uvek u platnenoj futroli koju mi je baba sasila). Nazalost kasetofon mu je izlomljen i u delovima (hint: ne pozajmljujte kas rodjacima), ali C64 fercera isto kao i prvog dana.

Debeljko-kako taj nadimak zvuci neopravdano iz danasnje perspektive, kako bi PC nazvali (d_berta? :)), a igre... skoro ste sve hitove pomenuli, ali ljudi BlueMax, sati letenja i slomljenih dzojstika, a tek oni INTRO soundtrackovi, i psihodelic kompozicije. A one XXX igrice i ASCII slicice :).

Programiranje...pisao sam bolji PingPong na commodore-u nego na PC-u (nije za hvalu, a) :)
Nudjeno mi je 120DM za commodora ('94-te), al' sam odoleo, cuvam ga za muzej :) ...

p.s. a KLIK tastatura, da svi znaju kad se radi na C-u
[ Raven45 @ 06.02.2004. 15:26 ] @
Da, da... tako je to bilo...

Jel bio neko u Net plus-u na NBGDu? Imaju na zidu ustakljene C=64 i ostalu kompaniju. Mnogo dobar osecaj. Kao neki muzej. Kad god udjem unutra setim se debeljka, basica ( naravno da je simon's bolji, ali pocinje da se gubi znacenje reci basic ).

Moja najnajnaj igrica na c64 bila je cuveni PIRATES! Ako neko ima link do ove igrice javite mi plz! Uzgred, jel ste znali da ce uskoro (do kraja ove godine) remake pirates-a. Koristice GameBryo 3D engine. Za detalje pogledajte www.us.atari.com/games/pirates_action_pc/ .
[ boccio @ 06.02.2004. 18:49 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
Sad vidim odakle potice glupost poredjenja drugacijih arhitektura po megahercima... cccc - C64 je imao gomilu pomocnih cipova, dok je , recimo, ZX koristio CPU za gomilu poslova, tako da su performanse potpuno nesrazmerne megahercima (kilohercima? :)

Ivane, nisam rekao da je zbog toga bolji. Rekoh osim toga, a ne zbog toga. A i dalje tvrdim da je arhitektura Z80 bila mnogo bolja od 6502, a ako se ne slazes, ajde da otvorimo novi thread pa da ukrstimo misljenja :)

[ Ivan Dimkovic @ 06.02.2004. 18:54 ] @
Mozda je Z80 bio arhitektonski napredniji (zadrzao se i dan danas u ves masinama) ali problem je sto su u commodore-u resavali problem na druge nacine, kroz custom graficke i zvucne cipove, pa je CPU bio rastereceniji.
[ mitar1982 @ 06.02.2004. 20:11 ] @
Commodore je čudo od kompjutera. Posetitie www.demodungeon.com i skinite neki od demoa da vidite SVE mogućnosti ove makine.
[ popeye @ 06.02.2004. 22:14 ] @
Od igara, meni je u najlepsem secanju ostao Buble Boble, Elite, Creatures, Bump'n'Rumble, PaperBoy, izostavicu mnoge...

Misljenja sam da bi Commodore, da je imao sposobnije menadzment i marketing timove, danas mogao biti vodeca hardverska kompanija. Commodore i Amiga racunari su hardverski bili odlicno koncipirani, Workbench je bio izuzetan OS, koji je '87 bio funkcionalniji od Windows-a 3.1. Medjutim, politika kompanije je bila pogresna, jer Amiga je stalno reklamirana kao savrsena masina za video igre, umesto da se gurala na poslovno trziste gde joj je bilo mesto. Umesto toga, Commodore je prodavao PC klonove...
[ byTer @ 07.02.2004. 14:57 ] @
I ja sam imao commodore racunar:

to je bio braon debeljko, samo mu nije radio jedan port i to bas port jedan (al mi je to islo na zivce) pa sam morao da igram samo igrice koje su radile na drugom portu. Zato mi nije ostao u najboljem secanju. Jos sa onim Dzindzama pozadi, mogao sad da ucitavam igrice bez turba 250 (naravno ne govorim za fudbal , sah i ono trece...). Medjutim bio je iznajmljen, pa sam morao da ga vratim. A programiranje... hehe pa odatle je sve i pocelo.
[ Raven45 @ 07.02.2004. 19:39 ] @
E da, upravo sam se setio necega. erovatno ste igrali GTA-Vice city, ali neverujem da ste pustili intro do kraja. Pokusajte, prijatno cete se iznenaditi!
[ babylonian @ 07.02.2004. 23:29 ] @
eh, c64

davno je bilo, kad sam jednog kisnog popodneva zamenio svog c64 za amigu 500 i bio srecan sto imam novi, mnogo jaci komp, a opet mi bilo mnogo zao sto ga ostavljam drugom

basic programiranje je bilo nesto posebno jos uvek se secam listinga

a creatures igrica je bila zakon na c64, totalno ne nadjebljiva igrica sa c64(kad sam presao na amigu prvo sto sam uzeo je bilo CREATURES i totalno se razocarao ) paper boy je bio extremno zarazan, elite takodje

zao mi je sto ga nisam sacuvao, i silnih podesavanja azimuta ili kako vec bese
namestanje glave kasetofona (to je bio stalni sport)

secam se, ucitavanja original igrice(koje jos uvek imam negde) koje su bile smestene na celoj strani jedne trake i ucitavanja istih
ako nisi namestio glavu kako treba posle 30 minuta loadinga samo se pojavi error i zablokira se ubacis srafciger, pomeris za milimetar levo/desno i sve ispocetka ali bilo je zabavno i puno zadovoljstva kad se jednom ucita do kraja !

takodje, secate li se Green Berret

odlicna igra, koju posle c64, nikada vise nisam nasao

pozdrav, nostalgicari
[ BlueSoniq @ 10.02.2004. 12:34 ] @
Citat:
popeye:
Misljenja sam da bi Commodore, da je imao sposobnije menadzment i marketing timove, danas mogao biti vodeca hardverska kompanija. Commodore i Amiga racunari su hardverski bili odlicno koncipirani, Workbench je bio izuzetan OS, koji je '87 bio funkcionalniji od Windows-a 3.1. Medjutim, politika kompanije je bila pogresna, jer Amiga je stalno reklamirana kao savrsena masina za video igre, umesto da se gurala na poslovno trziste gde joj je bilo mesto. Umesto toga, Commodore je prodavao PC klonove...


Slazem se osimu u delu za poslovno trziste. Evo i dan danas se ogromne pare zaradjuju upravo na igrackim mashinama. Proboj na trzistu je upravo napravio s*it PC sa prvencima u oblasti 3D pucacina. Mislim da je krah Amige bio u zatvorenoj arhitekturi.
[ xdr @ 17.02.2004. 20:09 ] @
Eh, da... Što je ovo????? Skup starih Nostalgičara????
A da???!!!!?!?!!
E, pa onda sam došao na pravo mjesto...
BTW Najbolje igrice za komodorca se: (redom) creatures, zamzara, led storm, barbarian, zekMkrakn, H.E.R.O., Jack the nipper 2 & ostalo...
Da stvar bude bolja igrao sam sve te igrice na atariju, amigi i ostalom, ali atmosfera i muzika na C=-u je nekako... Nenadjebiva!!!
Inače, najbrži commodore radi na 933.000 kHz odnosno, 933 Mhz.
Ček dis aut!

http://www.mini-itx.com/projects/c64/

End, espešli ček dis frik aut!
http://www.volny.cz/dundera/
[ BlueSoniq @ 18.02.2004. 12:28 ] @
Koliko sam shvatio ovo je od Komodora samo plasticna skoljka sve ostalo unutra je PC. Ali lepo izgleda i verovatno bih kupio kompjuter koji ima sve ispod tasture, a nije Laptop. Odneses ga lepo kod ortaka i picite Lan.
[ xdr @ 18.02.2004. 16:01 ] @
Naravno, ali zar nije štos! Commodore na Gigaherz!
Moram vam reći da sam već počeo tražiti dijelove za njega, EPIA-u sam već našao (mi u Hrvata imamo VE-MIL) za oko 1400 kn (ima samo 17cmX17cm) i to m10000, dakle na ravno giga.
Long liv C64!!!!!
[ NastyBoy @ 21.02.2004. 03:32 ] @
E, imao ga i ja, baš debeljka. Burazer onda uzeo onog slim-line novijeg, ali je debeli ipak imao veći šmek. I prodao ga da uzmem AtariST.

Ybte, koje je to ql vreme bilo, nisam se vadio iz Monitora 49152 :) Čak sam naručio dva modula sa monitorom na svim "zgodnim" lokacijama da mi ne zezne igru :)

Ko će prvi da povadi sprajtove iz Hotline demoa... dok nisu savatali full-screen foru i rascepali sprajtove preko celog ekrana, bez bordera... koliko sam se tu nervirao dok nisam provalio (ustvari, hvala SK-u i pokojnom Milanu Vještici na tome. Intro-servis? Anyone? :)

Hehehe, ko se seća INC $D016 DEC $D016 fore u sinku sa $314 nek digne dva prsta =)


Ma odo' da bacim ovu ružnu #%%#$& kantu od PCa sa terase!
[ Ivan Dimkovic @ 21.02.2004. 10:09 ] @
Citat:

Ko će prvi da povadi sprajtove iz Hotline demoa... dok nisu savatali full-screen foru i rascepali sprajtove preko celog ekrana, bez bordera... koliko sam se tu nervirao dok nisam provalio (ustvari, hvala SK-u i pokojnom Milanu Vještici na tome. Intro-servis? Anyone? :)


Ma vertikalni border-free je prost, kako si resavao horizontalni? :)

[ NastyBoy @ 21.02.2004. 14:31 ] @
Pa u onom $D016 je bio fazon, mada sam zaboravio detalje :)
E, kad dodjem dole, iskopacu moju staaaaaru debelu fasciklu sa sorsovima za C64, pa cu postovati ovde kako tachno to uraditi :))
[ dejan @ 21.02.2004. 18:19 ] @
Citat:
NastyBoy:
Pa u onom $D016 je bio fazon, mada sam zaboravio detalje :)
E, kad dodjem dole, iskopacu moju staaaaaru debelu fasciklu sa sorsovima za C64, pa cu postovati ovde kako tachno to uraditi :))

Sad me podseti na gomilu svezaka u kojima sam zapisivao raspored igara i programa po kasetama, skupljao poke-ove i mape za platformske igre... Kad se samo setim sveta kompjutera i mog mikra koji su ubacivali mape platformskih igrica na nekoliko strana :) Fenomenalno :)
[ Djomloun @ 10.03.2004. 19:18 ] @
Jel zna neko kako da udjem u BIOS, imam tu neku krshinu od lap-top-a, Commodore, 386-ca neka, zraci kao mikro-talasna;> Probao sam sa Del, nece;<
E da ako neko hoce da mu zavaljam ovaj krsh za 50 evrica neka se javi. Odmah da vam kazem da je krsh!
[ zaraza @ 10.03.2004. 20:05 ] @
nego, jel ima neko Vice City za c-64?
[ byTer @ 10.03.2004. 22:45 ] @
imam ja :)

<zaraza> wrote in message news:[email protected]...

nego, jel ima neko Vice City za c-64?

--

Poruka na ES
[ jera @ 02.09.2004. 13:18 ] @
Sta je commodore?
[ srki @ 02.09.2004. 14:08 ] @
Najprodavaniji model racunara, ikada! To je vecina nas imala pre nego sto su se rasirili PC racunari.
[ jera @ 03.09.2004. 16:28 ] @
Postoji program commodore.zasta on sluzi???
[ ivica kkk @ 12.11.2004. 21:47 ] @
Može ti bit da ti je vrisnia VIC II, tj čip za grafiku,koliko se sjećam.
Znam dobro da se SID mogao mijenjati,ali za vicii ne znam...
[ ivica kkk @ 12.11.2004. 21:51 ] @
Pojam brzine na C64 je bio tzv. mašinac.Ja se još sjećam kada sam napisao prvu aplikaciju u mašinskom jeziku,pokrenuo je iz bejzika sa SYS pa adresa , početna adresa u RAM-u gdje sam kucao naredbe..., i nevjerovao a baš me je pogodilo "***ote taj mašinac je zakon".Naravno tebalo je poznavati 256 naredbi u heksadecimalnom obliku napamet,svaka je imala svoju svrhu itekako da je trebalo računat mnogo brojeva pola u vlastitoj glavi,a pola je radio c64 i tako neprestano, jer sve je to bila na kraju krajeva matematika ...
Prva stvar što me je fascinirala je (i još danas na kompjuterima korištena) IRQ rutina,ili interrupt request, odnosno besprekidni zahtjev.A bit takvog programa je koliko se sjećam bio taj da se na kraju svake aplikacije umjesto nardebe za kraj (RTS, HEX kod $60) pozivala ta rutina koja je bila na adresi $EA31 (JMP $EA31),a na početku rutina se zadavao kod u dva bajta ,kako bi se to tada reklo prvi #$31 ,a drugi #$EA, i obavezno naredba SEI,odnosno postavljanje bita I na jedinicu (kako bi se omogućila IRQ).
Na kraju kucanje pokica,svemoćnih pokica ako ne ništa drugo sa njima se radilo 50% programiranja.
Ja sam imao nekakav slikovit prikaz svega toga,samo pusti brojevi i znamenke.
Baš je nostalgija prisjećat se svega toga.Baš se sjećam da mi je bio najveći gušt detaljno proučavat druge aplikacije,programe pa krast djelove i ubacivat ih u svoje,naravno dekriptirane,tako da nebi netko prepoznao svoje kodove tj. svoj program u tvome i pobrinit se da se nakon pokretanja programa blokiraju tipke (kombinacija RUNSTOP + RESTORE), i malu rutinu napravit da izbriše tvoju ukradenu rutinu kada pritisneš recimo F1 za restart ... uh kako slatko
Savladao sam tada jednu stvar, a to je da se SVAKA naredba u bejziku može napravit,tj može PUNO PUTA BRŽE IZVRŠIT kada se kucaju pokice na adrese,nego kada se piše recimp "PRINT CHR$(147)" što bi bilo brisanje ekrana,a te pokice su čitali ASEMBLERI i izvršavali ih ... svašta nešto.
Nabavio sam simulator,ali nigdje nisam našao program "MONITOR 49152",ako netko zna gdje bi mogao skinit, i ja bih to isto volio znat ...
[ dinke @ 13.11.2004. 11:29 ] @
Ljudi, ja i dan danas igram "Defender of the crown" na C64 emulatoru. Ne znam da li znate, nedavno se pojavio nastavak za PC, zove se "Robin Hood - Defender of the crown". Slično je urađena, mada je dosta lakša u odnosu na originalnu varijantu. Koga interesuje nek poseti http://www.cinemaware.com/.

Jao kad se tek setim pirates ... koliko sam samo sati proveo uz tu igricu. I dan danas imam sva ostrva Kariba u glavi :))
[ degojs @ 13.11.2004. 12:38 ] @
dinke,
ne moraš da koristiš emulator.
Na http://www.cinemaware.com/robinhood_main.asp

imaš link "Play the Original" i možeš da igraš on-line. Radi super i u Firefox nakon što se instalira Shockwave plug-in.

:)
[ Marcony @ 13.11.2004. 18:24 ] @
Ja i dalje imam C64, a trazim da nadjem i floppy za njega. Naravno, stari dobri kasetofon je tu. Vidjao sam floppy-je ranije na buvljaku, ali sada nema buvlaka :(
Ima neko neku ideju gde nebaviti?
[ ivica kkk @ 14.11.2004. 18:50 ] @
Zna li ko koliko bi koštao jedan stari C64? C-model, onaj tanki kakav san nekad imao!
I naravno, di bi moga skinit programe poput amica paint,art studio, ils character editio,sprite editor ili slično ...
[ ivica kkk @ 19.11.2004. 21:47 ] @
Šta je sad, zasitili se ljudi komodorca ???
[ commissar @ 23.11.2004. 03:21 ] @
Ovo je najbolji moguci sajt sa igrama za starog dobrog debeljka . Ima oko 6000 igara , na madjarskom je , ali lako cete se snaci . Uzivajte :)

http://web.externet.hu/sk/c64/
[ titel @ 23.11.2004. 23:31 ] @
EEEEEE nisam odavno svracao ovde a nisam puni na bauljo kad svratim osam sati radim sa kompujterima nemogu da ih gledam josh kad dodjem kuci, nego, imam kuci trenutno 11 jedanaest kommodora tri monitora par disketnih jedinica i kasetasha jedan shtampach par "modula" par modifikovanih komodoraca sa raznoraznim turbo loaderima i nekim chudima ne znam ti ja sta je to ali ga volem pa i skupljam. Inache Commando najbolja igrica meni. jel ste culi remix iz te igrice neki instant remedy do jaja. ako je neko zainteresovan ili hoce da se oslobodi prostora mozete slobodno kontaktirati mene mogu neshto i platiti.... :(. A neki madjari rade zvuchne kartice sa sid chipom ludo burazere. bilo je malo takmichenje trokanalne i chetvoro kanalne muzike u hotelu park u novom sadu pre dve godine pa je bilo svashta sa komodora. Ma mozda je neko vec sve ovo napisao a ja nisam procitao izvinte ako je tako u Zdravlju.
[ arnoldc @ 02.01.2005. 23:26 ] @
Predpostavljam da vas uglavnom privlače nostalgija i igre, ali u slučaju da vas interesuje (još uvek veoma aktivna i cenjena) demo-scena na C64, preporučujem vam sajt Commodore Scene Database (http://noname.c64.org/csdb), odnosno C64 News Portal (http://www.c64.sk - Novosti sa C64 demo scene).

Aktivnih domaćih scenera je premalo:
Dafunk (http://noname.c64.org/csdb/scener/?id=2844),
i ja, tj. Jailbird (http://noname.c64.org/csdb/scener/?id=1617) ili personalni sajt http://c64.rulez.org/~jailbird.

Dafunk je solidno zastupljen i u HVSC http://www.hvsc.c64.org/. Ako je neko zainteresovan (i ne želi da skida svih 49MB), mogu da uploadujem njegove sidove koje imam kod sebe, pa ih možete poslušati sa SidPlay http://www.gsldata.se/c64/spw, playerom za .sid muzike.

Nekoliko demoa vrednih pažnje:

- Deus Ex Machina/Crest ftp://ftp.padua.org/pub/c64/Demos/pal/crest/deusexmachina.zip
- Cycle/Booze Design http://noname.c64.org/csdb/getinternalfile.php/1401/Cycle.d64
- Soiled Legacy/Resource ftp://ftp.padua.org/pub/c64/Demos/pal/resource/soiled_legacy.zip
- Royal Arte/Booze Design ftp://ftp.padua.org/pub/c64/Demos/pal/booze_design/royal_arte.zip

... itd. itd...

Chatroom na IRCNet-u je #c-64, soba koja u proseku broji oko 100 prisutnih, uglavnom scenera, ali i nostalgičara i fanova. Tu možete upoznati i legende sa crack/demo scene - ljude koji su vam u to vreme "obezbeđivali" igre za C64 - odnosno pravili famozne introe i demoe... Ambijent u sobi je izuzetan, možda i malo čudan za one koje prvi put prisustvuju diskusijama na #c-64. Pogledajte sajt "The very best of #c-64" i uverite se sami ;)
http://www.cupid.de/irc/

To je to čega sam se na brzinu setio, nadam se da sam vam malo skrenuo pažnju i ka C64 demo sceni. Pozdrav,

Jailbird/Booze Design
[ BytEfLUSh @ 24.03.2005. 00:56 ] @
Još jedan komodorovac se javlja! :)

Inače, ...

Citat:
nego, jel ima neko Vice City za c-64?





:)
[ zaraza @ 24.03.2005. 01:18 ] @
e da
ja sam nisam bio na netu neko vremne, pa nisam ni video da mi je neko rekao da ima Vicee City za c-64
e sad ja ne znam da li je ta igra uopste postojala ili je to neko lupio...dakle ako ima, da mu dam mail pa da posalje :)
inace danas sam ceo dan igrao Pirate :))
[ mitar1982 @ 24.03.2005. 01:28 ] @
Citat:
dinke: Ljudi, ja i dan danas igram "Defender of the crown" na C64 emulatoru. Ne znam da li znate, nedavno se pojavio nastavak za PC, zove se "Robin Hood - Defender of the crown". Slično je urađena, mada je dosta lakša u odnosu na originalnu varijantu. Koga interesuje nek poseti http://www.cinemaware.com/.


Ja sam se poslednjih par dana zarazio sa Pirates. Izvođenje je skoro isto kao u C64 verziji, jedino ne moram više da držim atlas u krilu dok igram... :)
Mudro sam izbegao instaliranje za vreme ispitnog roka, inače bi svašta moglo da se desi...



Ovo mi je omiljeni demo pre svega zbog odlične muzike.
Drugo mesto: H2k+/Plush

[ zaraza @ 24.03.2005. 01:33 ] @
ee mitre, nasao sam mapu za pirate sa c64 :) samo je odsampas i udri ::) ako oces daj mail ili tako nesto
[ mitar1982 @ 24.03.2005. 12:14 ] @
Našao sam i ja mapu kad je stigao internet... :)
Do tad sam koristio atlas sa prepravljenim imenima gradova.
Nagradno pitanje : Koji je glavni grad Jamajke?
Odgovor : Port Royale... :)
[ divljikonj @ 07.05.2005. 00:54 ] @
ljudi bio sam na onoj mađarskoj stranici ali nisam mogao bas pokrenuti igrice

Zna li neko kako se to radi
imam XP
[ bljux @ 07.05.2005. 09:03 ] @
a jel neko nekad igrao kvazimoda na c64 ili olimpijske igre?ono kad mlataras dzojstikom levi desno(odvalis ruku).e da cini mi se da se onaj modul pozadi zvao epromodul
[ dstrnak @ 07.05.2005. 21:54 ] @
Dati ću isparavan Commodore 64G (debeljko) sa kazetofonom,i disketnom 1541 i nekoliko disketa+ Monokromatski monitor ,to dajem za ZX Spectrum 48Kb.,može i ZX81 ili ZX80.
Ako ima zainteresiranih neka se jave na broj ili SMS: 091/159-5213
[ zaraza @ 16.05.2005. 15:45 ] @
evo necega za sve nas ~2MB :)
http://www2.b3ta.com/heyhey16k/
[ PavleBgd @ 05.03.2006. 13:50 ] @
Dobio sam od druga na poklon disk drajv 1541-II za C64 (samo disk jedinica, bez kablova i napajanja). Napravio sam na osnovu sema sa neta napajanje i kablove za 1541-II i spojio ga sa mojim C64. Kada je sve proradilo Medjutim imam samo jednu disketu DS/DD sa kojom sam probao da li drajv radi, i trebalo bi mi barem jos nekoliko komada ili pakovanje da isprobam sve funkcionalnosti.
Ako neko ima na tavanu ili u nekoj ostavi DS/DD diskete bio bih rad da ih kupim ili da se nekako drugacije dogovorimo, molim Vas samo razumne cene na PP ili ovde
U planu mi je kada nabavim diskete da napravim i kabl XE1541 za spajanje sa PC
Pozdrav

[ DrJekyll @ 06.03.2006. 21:21 ] @
Imam ja, ali posto one imaju status antikviteta i cena bi im bila takva :)
[ PavleBgd @ 07.03.2006. 01:00 ] @
Koliko bi kostalo 10tak komada?
[ Jailbird_BoozeDesign @ 07.03.2006. 07:41 ] @
Daću ti ja diskete sa demoima, samo ako obećaš da ćeš ih pogledati :)

Pošalji mi snailmail adresu u PP, pa ću ove nedelje da spakujem pošiljku...
[ PavleBgd @ 07.03.2006. 15:19 ] @
Poslao sam ti adresu na PP nadam se da ce mo se cuti
Pozdrav
[ square pusher @ 07.03.2006. 15:41 ] @


Pa poslao sam ti vec mail adresu...


Imam gomilu 5`25 original C= disketa i flajt simulatora i HAM slika... pa ako ishtes javi...

Uzdravlje


Zeljko
[ square pusher @ 07.03.2006. 22:03 ] @
Takodje mogu rechi da je Amiga sa Agnusom Denisom i Paulom i mali C64 imao recimo Yamahin chip za audio i hamburgere za video ...cinio C= ono shto jeste mali MMX moje proshlosti...smhrc Slava mu....


[ tesla_knezevo @ 12.03.2006. 17:27 ] @
Pozdrav svima ja i danas imam C64 nov novcijat još uvijek u stiroporu otac donijo iz austrije i samo sam igrice igro na nijemu šah mi je bio naj žešci tj.uživo sam to igrati.
Pa ga sad cuvam na uspomenu na oca. i disk driver i cas.,i štampač imam.
E sad da još pitam dali se može stampač od C64 prepraviti na ove nove kompove tj. uskladiti komande
[ PavleBgd @ 12.03.2006. 23:21 ] @
Koji MPS imas?
Ne zvuci skroz ne moguce mada je makar na prvi pogled daleko slozeniji problem nego pravljenje klasicnog serijskog kabla. Pogledaj ovaj citat:

"... Actually, such a device wouldn't be terribly difficult. All you
need is a finite state machine that controls a PISO (parallel-in
serial-out) which is probably readily available at Radio Shack (or
equivilant electronics shop). Of course, you'd need to get documentation
on the Commodore IEC bus, as opening a datapath to the printer isn't as
easy as broadcasting bits over the DATA line. I suspect you'll need to
bring ATN high and request device 4/5 to enter RECEIVE mode. Most of this
is likely documented in the Commodore 64 Programmer's Reference Guide. ..."

Pozdrav
[ PavleBgd @ 12.03.2006. 23:26 ] @
Postojao je i jedan gotov uredjaj:

"Omnitronix IBM to CBM printer interfaces"

Medjutim tu ima mali problem... ne proizvodi se vec 15 godina
[ PavleBgd @ 12.03.2006. 23:28 ] @
Postojao je i jedan gotov uredjaj:

"Omnitronix IBM to CBM printer interfaces"

Medjutim tu ima mali problem... ne proizvodi se vec 15 godina