[ tolsti @ 25.12.2006. 03:04 ] @
Imam stan u prizemlju,s dve strane otvoren prema uticaju spoljne temperature.Zgrada je predratna s zidovima od pune opeke debljine 50 cm.Zimi je u njemu nepodnosljivo hladno,a kada koristim preskupo etazno grejanje,niz zidove mi se slivaju potoci kondenza,cemu predpostavljam doprinosi i nova aluminijumska stolarija koja odlicno dihtuje.Pada mi napamet da stavim stiropor spolja ali ne znam da li ce to pomoci i koliko to kosta.Ako neko moze da me posavetuje bio bih zahvalan.
[ tassotti @ 25.12.2006. 19:56 ] @
Obavezno stavi stiropor. Nije toliko skup, a dobija se dosta, mislim da mu je cena negde oko 10-12 evra po kvadratu. Ovo je cena sa postavljanjem i sa materijalom, znaci stiropor, lepak,mrezica i bavalit(plasticna fasada). Mada mi je ipak cudno da zid od 50cm od opeke nije dovoljan. pozdrav
[ tolsti @ 25.12.2006. 20:55 ] @
Hvala.Zaboravio sam da dodam podatak da je stan zaklonjen od sunca,sto sigurno doprinosi celokupnom ugodjaju.Sto se zidova tice,oni jesu podebeli ali im unutrasnja povrsina ostaje toliko hladna da se stvara gomila kondenza,propada mi namestaj!!!